DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM
52
Cevap
0
Favori
39.897
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> MOTOR YAĞI İÇİN YARDIMMMMMM
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      240 Mesaj
      02 Aralık 2009 01:54:08 Konu Sahibi
      ARKADAŞLAR ARACIM 2006 MODEL 1.3 DİZEL MOTOR OPEL CORSA KULLANICIYIM ARACIMIN YAĞINI DEĞİŞTİRECEĞİM AMA HANGİ MARKA KAÇ LİTRE VE HANGİ ÖZELLİKTEKİ MOTOR YAĞI ALMAM GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM BU KONUDA bilgiLİ ARKADAŞLARIN YARDIMINI BEKLİYORUM SAYGILAR

|
      |

"Körler ülkesinde şaşılar padişah olur"
    • Yarbay
      4345 Mesaj
      02 Aralık 2009 02:32:35
      Servise gittiğinizde zaten kendileri değiştirecektir. Onlar gerekli ayarlamayı yapar her konuda merak etmeyin.
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line
    • Teğmen
      240 Mesaj
      02 Aralık 2009 02:55:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: uazro

Servise gittiğinizde zaten kendileri değiştirecektir. Onlar gerekli ayarlamayı yapar her konuda merak etmeyin.

doğrudur ama yağını kendim almak istiyorum katakulliye gelmek istemem

• 02 Aralık 2009 03:41:56
      servisine sor ozaman kendin alırsın katakulliye gelmezsin bilinçli tüketici olursun
      yağda ne katukulli olucaksa
      |
      |

• Yarbay
      4345 Mesaj
      02 Aralık 2009 04:57:51
      Herhangibir 10w 40 yarı sentetik yağ koyabilirsiniz, 4 litredir sanırım. Korkmayın pek fark etmez
      Castrol tercihim olurdu tabi..

Bir arkadaşım Astra 1.3 cdti aracına 5w 40 koyuyor ama nedenini bilmiyorum. O yüzden yetkili servisinize danışın, katakulliye gelmezsiniz, korkmayın
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line
    • Er
      11 Mesaj
      03 Aralık 2009 18:23:44
      corsa ya 0w30 yağ koyucaksın kardeşim....Ben sanayide yağ değiştiriyorum....corsa için katologta maximum koruma için 0w30 standart koruma için 5w40 yazıyor.
      |
      |

0+0ß@/\/ f@R€$!
    • Teğmen
      240 Mesaj
      04 Aralık 2009 02:07:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: emrahisilti2

servisine sor ozaman kendin alırsın katakulliye gelmezsin bilinçli tüketici olursun
      yağda ne katukulli olucaksa

sen sanayici ne derse evet diyenlerdensin galiba
      |
      |

• Çavuş
      64 Mesaj
      26 Aralık 2009 07:50:05
      Yağ seçimi aracı kullandığın koşullara göre değişir. 0W-30 demek, 0 degree in winter demek yani soğuk bölgeler için. Benim gibi izmirde yaşıyorsan 15W koysan da sorun olmaz. Özellikle tam sentetik koymaya dikkat et. Üst değer ise çok da can alıcı bir rol oynamıyor standart kullanımda
      |
      |

Gigabyte 990FXA-UD3 - AMD Phenom II 965 - Gigabyte R685OC - G.SKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB - High Power Absolute 850W 80+ - SAMSUNG HD502HJ - 3R SYSTEM R460Li
    • Teğmen
      158 Mesaj
      14 Ocak 2010 14:36:04

http://www.poas.com.tr/..._araclar/Maxima_5W40.pdf
      turboşarjlı araçlar için kaliteli bir ürün..!
      |
      |

TR-2006 ALBEA 1.3 MULTIJET DYNAMIC
    • Teğmen
      158 Mesaj
      14 Ocak 2010 14:39:24

http://www.poas.com.tr/
      http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=331&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">
      http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=331
      http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=33211&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">
      http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=33211
      tavsiye ederim aracınıza uygun yağı buradan seçebilirsiniz..!
      |
      |

• Binbaşı
      1576 Mesaj
      17 Ocak 2010 13:48:56
      quote:

Orijinalden alıntı: cumpas

Alıntıları Göster

doğrudur ama yağını kendim almak istiyorum katakulliye gelmek istemem

Ben de kendi yağımı kendim götürüyorum servise. Aracınız turbo dizel olduğu için tam sentetik yağ tercih etmenizi tavsiye ederim. Turbo şarjlı araçlara yarı sentetik yağ koymak , bile bile motorun ömründen yemektir.

Castrol ve Mobil 1 Türkiye pazarında bulabileceğiniz en kaliteli yağlardır. Benle iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.
      |
      |

• Teğmen
      158 Mesaj
      18 Ocak 2010 19:08:10
      10w40 tam sentetik dizel motor yagıdamı varmış..!
      ?..10w40..?
      |
      |

• Binbaşı
      1897 Mesaj
      20 Ocak 2010 01:10:14
      ÜRÜN TANIMI

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, özellikle VW grubu araçların elektronik birim enjektörlü (EIU) TDI motorları için tasarlanmış, üstün dayanıklılığa sahip tam sentetik motor yağıdır. Kritik motor parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan tam sentetik Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, dizel araçların istemiş olduğu en üst seviyedeki korumayı ve performansı sağlar.

|
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      17 Şubat 2010 14:06:42
      castrol edge 0w-30 konulacak arkadaşım..ya da mobil 0w-40....her ikisi de tam sentetik yağ.. ben dün castrol koydurdum.araç daha 7000 km de...dizel...filtreyide değiştirdim...
      bu konuda aşağıdaki linkide inceleyebilirsiniz....her araca göre hangi yağın konulması gerektiği var...
      http://lubeselector.castrol.com.tr/
      |
      |

SAMSUNG 40R81 BORDEAUX
      2009 OPEL ASTRA SEDAN 1.3 CDTI Enjoy + Elegance Paket, Metro Mavi...
    • Binbaşı
      1118 Mesaj
      20 Şubat 2010 16:58:05
      Servis kitapçığında birçok yağdan ve olması gereken standartlardan bahsediyor. Eğer yalnızca API/SL standardını karşılayan bir yağ koyarsanız 7500kmde değiştirin diyor. Eğer yağ ACEA A3/B3 ü sağlıyorsa 15000 km diyor. En az tam sentetik 5W/40 BP/Castrol koyun, daha iyi isterseniz 0W/30 Castrol veya 0W/40 Mobil koyun.
      Not: Servis şu anda 0W/40 Mobil kullanıyor. Bende kullandın gayet iyi ama fiyat farkı nedeniyle son zamanlarda tam sentetik 5W/40 BP koyuyorum. Buda iyi. Ama yarı sentetik sakın kullanmayın derim.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Teğmen
      158 Mesaj
      22 Şubat 2010 01:03:25
      Son zamanlarda petrol ofiside yağ kalitesini artırdı..! multijet motorlar için gerekli olan 5w40 dizel maxima yağı gerekli şartları karşılıyor..! unutmadan özemli bir not: multijet motorlu albea linea pailo doblo aracı olanlar 3 LT veya 3.25 LT den fazla yağ koymayın bazı ustalar 4 LT koyuyor..! multijet motorlar turboşarjlı otomobil oldukları için fazla yağ turboya zarar veriyor..!
      |
      |

• Teğmen
      158 Mesaj
      22 Şubat 2010 01:08:15
      castrol edge diesel 5w40 alayım dedim fakat çok pahalı 125 TL istiyorlar..! aynı şartları taşıyan bence kaliteli olan maxima diesel 5w40 aldım 65 TL ye castrol kalitesinimi satıyor yoksa adınımı..! bana adı gibi geldi çünkü spesifikasyonlarını inceledigimde maxima ve castrol edge aynı özellikte maxima 65 TL castrol edge 125 TL bu fiyat farkı bence çok saçma..!

quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

ÜRÜN TANIMI

Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, özellikle VW grubu araçların elektronik birim enjektörlü (EIU) TDI motorları için tasarlanmış, üstün dayanıklılığa sahip tam sentetik motor yağıdır. Kritik motor parçaları üzerinde yüksek koruma ve performans sağlayan tam sentetik Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40, dizel araçların istemiş olduğu en üst seviyedeki korumayı ve performansı sağlar.

|
      |

• Binbaşı
      1118 Mesaj
      22 Şubat 2010 09:36:49
      quote:

Orijinalden alıntı: turbulanstr

castrol edge diesel 5w40 alayım dedim fakat çok pahalı 125 TL istiyorlar..! aynı şartları taşıyan bence kaliteli olan maxima diesel 5w40 aldım 65 TL ye castrol kalitesinimi satıyor yoksa adınımı..! bana adı gibi geldi çünkü spesifikasyonlarını inceledigimde maxima ve castrol edge aynı özellikte maxima 65 TL castrol edge 125 TL bu fiyat farkı bence çok saçma..!

Castrolü BP üretiyor ve aynı yağı farklı marka altında satıyor. İnceleyebilirsiniz ikisini de...
      O yuzden Ben BP 5W/40 tam sentetik yağ kullanıyorum. 125TL lik castrol ile aynı ve 60 TLya alınabiliyor.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      251 Mesaj
      24 Şubat 2010 17:52:07
      benim 1.3 astraya 3.75 lt kadar yağ koydular...aslında kitabı 3.2 litre yazıyor ama yağ filtreside değişti.yağ çubuğu şu anda tam çizgisinde gösteriyor...filtrede değiştiği için fazla konulan yağ için ustaya bir şey demedim...
      |
      |

SAMSUNG 40R81 BORDEAUX
      2009 OPEL ASTRA SEDAN 1.3 CDTI Enjoy + Elegance Paket, Metro Mavi...
    • Teğmen
      158 Mesaj
      25 Şubat 2010 17:08:11
      1.3 litre motorlar için ideal olan yağ sınır 3.25 dir genelde standardır..! 1.3 albea - corsa otomobillerin yağ filtresi dahil 3,25 LT konulması gerekli sizin otomobilinize fazladan 0,50 yani yarım LT fazla konulmuştur..! katalitik konvektöre ve turboşarja zararlı olabilir..!

quote:

Orijinalden alıntı: PAVİ

benim 1.3 astraya 3.75 lt kadar yağ koydular...aslında kitabı 3.2 litre yazıyor ama yağ filtreside değişti.yağ çubuğu şu anda tam çizgisinde gösteriyor...filtrede değiştiği için fazla konulan yağ için ustaya bir şey demedim...
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.