DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
icra ihalesinden araba almak
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
55
Cevap
8
Favori
84.573
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1003 Mesaj
      17 Eylül 2010 00:15:29 Konu Sahibi
      daha önce bununla ilgili bir konu vardı ancak konuyu şu an bulamadığımdan tekrar açtım. icra ihalelerinden araç alanlar deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim. çakallar kimseye ihale bırakmıyor ve asla o bahsedilen %60, %40 a gelmiyor gibi söylentiler var. almayı düşündüğüm araç çok kıymetli lüks bir araç değil. örneğin : auris,corolla vs vs .

bu şekilde araç alanların cevaplamasını rica ettiğim bazı sorular var :

araçların sağlamlığı konusunda sorun yaşayan oldu mu ?

otoparkçılar ya da ihalecilerle sorun yaşayan ? ( malum ihaleyi alsanız bile araba 1 hafta otoparkta kalıyor)

ruhsatsız ve anahtarsız araçların işlemleri nasıl oluyor ve ne kadara mal oluyor ? özellikle anahtarı olmayan araçlar sıkıntı yaratır mı ?

bir kaç tane de muhammen bedel ve sonuçlanan tutarı yazarsanız sevinirim.

|
      |

• Er
      10 Mesaj
      17 Eylül 2010 00:27:04
      mümkünse bulaşma! mafyası filander ken ugrasıyosun.
      |
      |

• Binbaşı
      1003 Mesaj
      17 Eylül 2010 02:22:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: chipped

mümkünse bulaşma! mafyası filander ken ugrasıyosun.

biraz daha açabilir misiniz ? kimisi de lükse kaçmazsan sorun çıkmaz diyor.
      |
      |

• Yarbay
      2304 Mesaj
      17 Eylül 2010 12:15:57
      quote:

Orijinalden alıntı: tyu

daha önce bununla ilgili bir konu vardı ancak konuyu şu an bulamadığımdan tekrar açtım. icra ihalelerinden araç alanlar deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim. çakallar kimseye ihale bırakmıyor ve asla o bahsedilen %60, %40 a gelmiyor gibi söylentiler var. almayı düşündüğüm araç çok kıymetli lüks bir araç değil. örneğin : auris,corolla vs vs .

bu şekilde araç alanların cevaplamasını rica ettiğim bazı sorular var :

araçların sağlamlığı konusunda sorun yaşayan oldu mu ?

otoparkçılar ya da ihalecilerle sorun yaşayan ? ( malum ihaleyi alsanız bile araba 1 hafta otoparkta kalıyor)

ruhsatsız ve anahtarsız araçların işlemleri nasıl oluyor ve ne kadara mal oluyor ? özellikle anahtarı olmayan araçlar sıkıntı yaratır mı ?

bir kaç tane de muhammen bedel ve sonuçlanan tutarı yazarsanız sevinirim.

abimin kendi işyerine geçen gür bir araç lazim olmuş icradan 12 milyara 2008 transit almişlar dediğine göre 4 milyarda mafyaya vermişler ihaleden mafyaya para vermeden araç almak için avukat savci yada polis tanidiğin olması lazım polis ne alaka dersen bu araçlar emniyetin garajında bizim bi başkomiser tanıdığımız vardı kendisine mondeo almişti garajdan hatirladiğim kadariyla çok bişi vermemişti
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Eylül 2010 11:48:47
      ihaleden araba alınca sıfır araç almış gibi oluyorsun ve aracın ruhsat dahil bütün evraklarını sıfırdan kendin çıkarıyosun trafikten üzerine ruhsat çıkarıyosun 128 lira ücreti var.Ama şahsi fikrimi sorarsan aracı bedelinin çok aşağısında alma kardeşim mesela 20 binlik bir aracı 18-19 a aldınmöı tamamdır ama sen 20 binlik aracı 10 bine alırsan bir laf var Ağlayanın malı gülene kar etmez

EDİT:Mafya felan hikaye sen paranı hazır et icradan bir tanıdığın olsun yeter ki yani o da ne için ihale gününü ve saatini kaçırmamak için kimse bişey yapamaz yalnız şu da var icralık araçlar belli depolarda parklarda vs bekletilir ihaleye çıkacak aracı orada iyi bir incele hatta usta götür baksın felan
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

DRIVE THE CHANGE
    • Er
      10 Mesaj
      18 Eylül 2010 13:28:06
      quote:

Alıntıları Göster

biraz daha açabilir misiniz ? kimisi de lükse kaçmazsan sorun çıkmaz diyor.

ya zamanında bir tane leon almıştım.eski sahipleriyle çok uğraştım.ihalede bile herkesi korkutup sokmamışlardı ama ben girip aldım.sattım ama epey bir serseriyle uğraştım
      |
      |

• Çavuş
      64 Mesaj
      18 Eylül 2010 13:32:36
      icralik.com vs sitelerden vekalet vererek bütün işlemleri onlar yapıyormuş. nu konuda bilgisi olan var mı?
      |
      |

• Binbaşı
      1003 Mesaj
      20 Eylül 2010 21:27:14 Konu Sahibi
      bir de bu ilanlardaki ruhsatı yok anahtarı yok kavramlarını biri açıklayabilir mi ? ruhsatı olması neyi değiştirir ? anahtarı olmazsa ek masrafı hangi civardadır ? prosedür nedir ?
      |
      |

• Binbaşı
      1042 Mesaj
      20 Eylül 2010 22:44:41
      ...
      |
      |

• Binbaşı
      1003 Mesaj
      27 Eylül 2010 01:10:42 Konu Sahibi
      katılan arkadaşlar varsa yorumlarını yazarlarsa sevinirim
      |
      |

• Yüzbaşı
      498 Mesaj
      27 Eylül 2010 02:50:33
      hocam ben bir sefer girdim öyle yok tehdit yok şu bu hiçbir engelleme ile karşılaşmadım araca bakmadan araç almak bana uymadı o yüzden araca teklif vermedim ama ihale sonuna kadar orda bekledim teminatımıda yatırdım araç piyasa fiyatında 3 bin tl kadar aşasıan satıldı ayrıca satın aldığın fiyatın üstüne %1 kdv ödüyorsun başka hiçbir masraf yok dediğim gibi aracın motoru kaportası ne alemde bilmiyorsun aracı alırsın motoru bitik olur şansına kazalı olur şansına onun yerine eskidji.com dan ara. müzayedeleri oluyor hem araç hakkında herşeyi kendi experleri yapıyor ihalden önce aracı inceleyebiliyorsun hemde piyasa fiyatından gene 2-3 bin altına araç sahibi olabiyorsun bence bir bak
      |
      |

• Yarbay
      8884 Mesaj
      27 Eylül 2010 19:57:08
      atalarımız ne demiş
      aglayanın malı gülene hayır getirmezmiş

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      27 Eylül 2010 21:36:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

atalarımız ne demiş

sana kesinlikle katılmıyorum. piyasadan 30.000 alacağım aracı icradan 30.000 e almamın ne günahı var söylermisin bana .

adam sıkışığım 1-2 bin ucuza veriyorum aracı derse balıklama atlar çoğu kişi.,icralık oluncamı günah oluyor.

şimdi bana 30.000 tl borçtan haciz geldi diyelim.icra memurları arabamı bağladılar passat 2008 diyelim değeri 40 falan senin gibi düşünenler den kimse almadı rahat 35 e satılacak araç 28.000 e gitti borç bitmedi bide evime haciz geldi sokakta kaldım. senin gibi düşünenler yüzünden icra malları hep ucuza satılıyor. icra daireleride aslında yanlış yapıyor çağırısınız bi exper aracı değerlendirir eksiği gediği belli olur.100 tl lik iş bu .100 tl vererk aracı piyasa fiyatına satarsınız .bu yapılsa herkes gönül rahatlığıyla alır aracı süpriz çıkmaz .mal de değerinde satılmış olur . araçların değerinin altında satılma nedeni aracın ne olduğunun tam bilinmemesi. alanlarda bu riski alıyor belki dsg si bozuk 10.000 masrafı var .
      |
      |

• Yarbay
      2376 Mesaj
      27 Eylül 2010 21:52:25
      quote:

bir de bu ilanlardaki ruhsatı yok anahtarı yok kavramlarını biri açıklayabilir mi ? ruhsatı olması neyi değiştirir ? anahtarı olmazsa ek masrafı hangi civardadır ? prosedür nedir ?

ruhsat yoksa pek sıkıntı olmaz sonuçta icra dairesi aracı adınıza tescil ettirmek için trafik müdürlüğüne yazı yazar sizde bu yazıyla kendi adınıza ruhsatı çıkartırsınız.

ancak anahtar yoksa, aracı depodan çıkartamayacağınız için ya depoya çekici çağırır anahtarcıya çektirirsiniz yada anahtarcıyı depoya götürür anahtar yaptırırsınız. Yani anahtar masrafınız olur.
      |
      |

• Yarbay
      7558 Mesaj
      27 Eylül 2010 22:11:50
      Sanki araba çalıyoruz!

Araba alıp hava atıcam diye araç bedelinin %70 ini kredi çeken insanlar olduğu sürece ben o icradaki adamlara acımam.
      Bırakın boş lafları keyifle binin araçlara
      |
      |

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
    • Binbaşı
      1138 Mesaj

Android Beta Tester
      27 Eylül 2010 22:26:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Slithreen

Alıntıları Göster

abimin kendi işyerine geçen gür bir araç lazim olmuş icradan 12 milyara 2008 transit almişlar dediğine göre 4 milyarda mafyaya vermişler ihaleden mafyaya para vermeden araç almak için avukat savci yada polis tanidiğin olması lazım polis ne alaka dersen bu araçlar emniyetin garajında bizim bi başkomiser tanıdığımız vardı kendisine mondeo almişti garajdan hatirladiğim kadariyla çok bişi vermemişti

Tanıdığın üst rütbe birisi yoksa bulaşma
      |
      |

Ölüm en büyük uyarıcıdır.
        Nasihat isteyene ölüm yeter.
    • Yarbay
      8884 Mesaj
      28 Eylül 2010 00:22:09
      quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

Alıntıları Göster

sana kesinlikle katılmıyorum. piyasadan 30.000 alacağım aracı icradan 30.000 e almamın ne günahı var söylermisin bana .

adam sıkışığım 1-2 bin ucuza veriyorum aracı derse balıklama atlar çoğu kişi.,icralık oluncamı günah oluyor.

şimdi bana 30.000 tl borçtan haciz geldi diyelim.icra memurları arabamı bağladılar passat 2008 diyelim değeri 40 falan senin gibi düşünenler den kimse almadı rahat 35 e satılacak araç 28.000 e gitti borç bitmedi bide evime haciz geldi sokakta kaldım. senin gibi düşünenler yüzünden icra malları hep ucuza satılıyor. icra daireleride aslında yanlış yapıyor çağırısınız bi exper aracı değerlendirir eksiği gediği belli olur.100 tl lik iş bu .100 tl vererk aracı piyasa fiyatına satarsınız .bu yapılsa herkes gönül rahatlığıyla alır aracı süpriz çıkmaz .mal de değerinde satılmış olur . araçların değerinin altında satılma nedeni aracın ne olduğunun tam bilinmemesi. alanlarda bu riski alıyor belki dsg si bozuk 10.000 masrafı var .

neden ugraşıyımkı çakalla çukallakiii
      madem aynı para dimi
      benm fıkrım bu
      |
      |

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Çavuş
      40 Mesaj
      06 Eylül 2011 01:08:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

atalarımız ne demiş

böyle saçma bişey olur mu? düşünün birine borcunuz var icra geldi arabaya el konuldu. açık arttırmaya giriyor kimse hayır gelmez diye ihaleye girmiyor .sizin arabanız yarı fiyatına satılır. ama bizim gibi dürüst insanlar arttırmaya girerse hem araç sahibi yüksek fiyata satar hem biz de üç kuruş ucuza alırız. aksine sevaba bile gireriz. arkadaşlar kimseden korkmayın satış zaten adliyede yapılıyor kolay kolay kimse bulaşamaz. medanı üç beş çakala bırakmayın . hatta devlet gittigidiyor gibi icralık sitesi kurarsa işte o zaman en iyisi olur.

• Yarbay
      6795 Mesaj
      06 Eylül 2011 10:50:22
      quote:

Orijinalden alıntı: cbisar

böyle saçma bişey olur mu? düşünün birine borcunuz var icra geldi arabaya el konuldu. açık arttırmaya giriyor kimse hayır gelmez diye ihaleye girmiyor .sizin arabanız yarı fiyatına satılır. ama bizim gibi dürüst insanlar arttırmaya girerse hem araç sahibi yüksek fiyata satar hem biz de üç kuruş ucuza alırız. aksine sevaba bile gireriz. arkadaşlar kimseden korkmayın satış zaten adliyede yapılıyor kolay kolay kimse bulaşamaz. medanı üç beş çakala bırakmayın . hatta devlet gittigidiyor gibi icralık sitesi kurarsa işte o zaman en iyisi olur.

Araç satışları adliyede değil, aracın çekildiği otoparkta yapılır.

Daha önce de defalarca yazdım ama sanırım kimse okumaya tenezzül etmiyor, o yüzden bir daha yazıyorum.

Satışa ihale esnafı (mafyası da diyebiliriz) olmayan biri katılmaya çalışırsa, öncelikle otopark sahibi bu vatandaşları içeri almamak için baskı, tehdit, şiddet vs her şeyi yapıyor.

Diyelim ki içeri girdiniz, hatta arabayı aldınız. En iyi olasılıkta başınıza gelecekler şu olacaktır: Araç haczedilirken aracın durumu haciz tutanağına detaylı olarak geçirilmediğinden aracı otoparktan çıkarmaya gittiğinizde otopark sahibinin yaratıcılık derecesine göre çok çeşitli sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Aracın lastikleri, jantları, koltukları, beyni, kliması, teybi hatta motoru bile sökülmüş olabilir. Bunları otopark sahibinin insafına kalan bir bedelle tekrar satın almak zorunda kalırsınız.

En basiti, ben şu ana kadar haczedilip de anahtarı yanında olan arabaya çok az rastladım. Tahminimce, otopark sahibi icra memuruna rüşvet vermek suretiyle aracın anahtarı yok ibaresini tutanağa geçirtiyor ve anahtarı cebine atıyor. Ardından aracı satın alan kişi anahtarı servisinden dünya para vererek almak yerine otopark sahibinden satın alıyor.

Bu işin içinde 1.5 yıl bulunmuş biri olarak durumun bu kadar kötü olduğunu söyleyebilirim. Keşke durum kötü olmasa, borçlu borcundan kurtulsa, alıcılar da temiz bir ortamda iş yapıyor olsa...

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
      Kim ulan bu Erol Egemen?
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.