DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Telefon Kabloları
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
41
Cevap
1
Favori
19.418
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 00:57:03 Konu Sahibi
      Evimize gelen kablolar çok eski. 20-25 yıllık kablolar. Modeme ulaşan kabloda 2 tane ek var. Ek ve ezilmeler kaliteyi düşüren etkenler. Buna rağmen 840k ile downloadlarımı yapıyorum. Ama online oyunlarda ping sorunları yaşıyorum. Bilgisayarım gayet iyi.

Kabloları değiştireyim diyorum. Kabloların kalite farkı elbet vardır. Yakın zamanda kablo değiştirmiş ya da telefon kabloları konusunda bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Yapmışken adam gibi bişey olsun istiyorum.

|
      |
    • Yarbay
      2077 Mesaj
      06 Nisan 2010 08:21:51
      cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.
      |
      |

• Yarbay
      3147 Mesaj
      06 Nisan 2010 09:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: KATADE

cat-5 kablo kullan.Bunu yaparken birbiri üzerine sarılı tek bir çifti kullan.En iyi f/p çözümü budur.

Yalnız benim gibi uyanıklık yapıp daha sağlam olsun diye her bir sarmal çifti hattın tek bir ucu için (yani toplamda CAT5'in dört kablosu) kullanma,daha beter edersin...
      |
      |

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 13:01:02 Konu Sahibi
      elektrikçiye gittim. cat-5 te 8 kablo var. bu modemler arası bağlantı için dedi. telefon içinde kullanılıyor dedim. gereksiz dedi. 5 kablolu var onu yeni binalarda kullanıyoruz dedi. ne dersiniz ?
      |
      |
    • Yarbay
      10412 Mesaj
      06 Nisan 2010 13:28:51
      cat5 banada gereksiz geldi ? bende ev içinde çok kablo deiştim en son basit telefon kablosu aldim 3 tane var içinde kablo. yaklaşik 15 metre.

5 kablolu olan ne ? sanırım eve 2 hat çekmek için olanı söylemiş size. ama cat5'in telefon hattinda performansi varsa bende deişebilirim telefon kablomu.
      |
      |

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
    • Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 13:53:29 Konu Sahibi
      ne fark var dedim. cat 5 daha kalınmış, diğer kabloya göre. 5 kablo olayı. kablonun içindeki kablo sayısı 4 + 1 internet için. kalın kabloda iletim daha iyi olur. işim ping üzerine zaten. online oyunlarda ne kadar düşük ping o kadar zevk. Kabloyu sonuçta 1 kere yaptırıyoruz 10-20 lira için eziyet çekmeye değmez.
      |
      |
    • Yarbay
      3147 Mesaj
      06 Nisan 2010 14:28:43
      Neden öyle dediğini söyleyeyim, telefon kablosu CAT5 kablodan daha pahallı....

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Yarbay
      10412 Mesaj
      06 Nisan 2010 15:56:41
      cat5 in maliyeti hiç bişey ben 20 metresini 10 liraya almiştim GG'den. ama baglama şekli nasil olucak ? sonucta cat5'in içinde 8 tane kablo var. 8 kablodan sadece 2 tanesinimi bagliycaz
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 16:54:08 Konu Sahibi
      farkı nedir ? birinde 8 birinde 5 kablo olması dışında ? içindeki kabloların kaliteleri aynı mı ?
      |
      |
    • Yarbay
      3147 Mesaj
      06 Nisan 2010 17:57:14
      -McCarty o 8 kablo ikili sarımlar şeklinde,herhangi bir çifti kullanabilirsin...
      -Legolas kalitelerin aynı olmadığını düşünüyorum, CAT5-CAT5E-CAT6 kablolarda standartlar daha sıkı denetlenir.Sen bir uyduruk fabrika kurup,telefon kablosu üretsen kimse demez ki hani bunun testleri ve onayı....
      |
      |

• Yarbay
      2077 Mesaj
      06 Nisan 2010 19:55:39
      ya sen elektrikçinin aklıyla iş yaparsan baştan yanarsın.Onlara göre bir kablo telefonu çalıştıyorsa o kabloda internette sorunsuz çalışır.
      Oysa telefon kablosu yerine inşaat demiri bağlasan telefon yine çalışır.

cat-5 kabloda 4 çift tel vardır.Sen sadece bir çiftini kullanacaksın ve ucuna rj 11 çaktıracaksın.Hepsi bu.

Gürültüye karşı cat-5 telefon kablosundan çok daha iyidir ve bir kez adam gibi döşenirse kolay kolay sorun çıkartmaz.

elektrikçiyi öpüyorum
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 20:33:40 Konu Sahibi
      Cat-5 al diyorsun yani. bizim evde kapı girişinde bir telefon var. benim odada ADSL modem ve diğer telefon var. kapının girişine splitter koyacağım. ordan modem çıkışından direk modeme çıkış alacağım. telefondan çıkıp diğer bir splitter'a girip diğer 2 telefona bağlantı dağıtacağım.

güzel bişey olur değil mi ?
      |
      |
    • Yarbay
      10412 Mesaj
      06 Nisan 2010 21:06:27
      bende bu sistemi yapicam ama ben apartmana girişten cat5'i baglayarak modeme getircem böyle yaparsam ek olmayacak en azından.
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 21:24:51 Konu Sahibi
      bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)
      |
      |
    • Yarbay
      3147 Mesaj
      06 Nisan 2010 22:39:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

bende aynısını yapacam. apartmandan eve kadar cat 5. sonra splitter'a girecek. ordan cat-5 direk modeme gidecek. diğer paylaşımları normal telefon kablosuyla yaparım :) telefonlar için cat-5 e gerek yok :)

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
      Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
      http://www.ttaf-consume...ITTER-85088,PR-1722.html
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      06 Nisan 2010 23:53:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Alıntıları Göster

Splitter ile modem arasında fazla mesafe yoksa (1-2 metre) telefon kablosu da kullanabilirsin.
      Bir de bunu okuyan herkese özellikle vurgulayarak belirtmek istiyorum,kullanacağınız splitterin kalitesi çok önemlidir ve piyasadakilerin % 90'ı (rakam abartısız) dandiktir.Ben bu konuda çok tecrübeye sahibim,artık güvendiğim bir tek aşağıdaki ürün var,splitterlerden çok çektim (değişik yerlere onlarca taktım) ve sadece bu ürünü nereye taktıysam işini layığıyla yapıyor.
      http://www.ttaf-consume...ITTER-85088,PR-1722.html

sağlam geldi sağlam gitsin :) bugün kuzen vardı. kablonun içinde çok hat var. odandaki paralele içindeki diğer çifti kullanabilirsin dedi. 2 kablo yan yana daha iyi gibi geldi. bu konuda ne dersiniz ?
      |
      |
    • Yarbay
      10412 Mesaj
      07 Nisan 2010 00:04:37
      oda listemde dursun limitim açilinca onuda sipariş veririm
      |
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      07 Nisan 2010 00:27:46
      Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola
      |
      |

• Yarbay
      10412 Mesaj
      07 Nisan 2010 01:49:54
      quote:

Orijinalden alıntı: kardiyak22

Splitterin'da profesyonel versiyonu çıkmış sonumuz hayrola

evet saçma gözüksede vardir bi performansi zaten orda yazan aciklama şu.

quote:

ttaf, bobin yerine trafo kullanarak telefon hattı üzerinden alınan ses ve internet servisini birbirinden tamamen ayırarak telefon görüşmelerinizde mükemmel ve tertemiz bir ses kalitesi sağlar
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      07 Nisan 2010 12:41:21 Konu Sahibi
      elektrikçi geldi dedim cat5 döşeyin illa diğer kablo iyi falan dediler. bundan döşeyin dedim. eve kadar normal kablo geliyo ucuna splitter takıp odaya kadar cat 5 çektiler. inat etti aşağıdan binaya kadar çekmedi cat5. mevcut kablo iyi dedi.

Down Up
      SNR Sınırı (dB): 10.6 13.0
      Hat Zayıflaması(dB): 15.3 5.0
      Güç (dB): 14.0 10.2
      |
      |
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.