DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***
5.254
Cevap
107
Favori
414.805
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2201 Mesaj
      04 Haziran 2009 22:35:09
      quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

Alıntıları Göster

Hadi sen gene takabilmişsin ben ne yapayım

Takabilsem sevinçten ağlıcam lens gözümden çıkacak diye korkuyom

şimdi çıkardım lensleri yatıcam birazdan cıkarmasıda bi dertmiş bunların
      |
      |

LG Google Nexus 5
      Monster Abra A7 V6.1 17.3" Gaming Laptop
      Intel i7 4720HQ || GTX 960M || (2x8GB) 16GB 1600MHz || Samsung 850 EVO 250GB M.2 SSD || Memoright V3M 240GB SSD || 1TB HGST Travelstar 7K1000
      AOC 23.6" E2461FWH || Logitech Z623 THX 2+1 || Logitech G930 7.1 Wireless Headset || Logitech G710 Mechanical Keyboard || Mionix Castor Gaming Mouse || SteelSeries QcK+
    • Binbaşı
      1768 Mesaj

iOS Beta Tester
      04 Haziran 2009 22:44:34
      Uzmanlar tek eliyle taktıp çıkardığı için yeni başlayanlara pek taktik veremezler
      |
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      04 Haziran 2009 23:52:09
      ben şu an 15 yaşındayım ve gözüm sağlam ama zevk için lens takmak istiyorum renk değiştirmek amaçlı. izmitte nerede ne kadar fiyata bulabilirim acaba?
      |
      |

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      04 Haziran 2009 23:56:30
      quote:

Orjinalden alıntı: Escarpion

ben şu an 15 yaşındayım ve gözüm sağlam ama zevk için lens takmak istiyorum renk değiştirmek amaçlı. izmitte nerede ne kadar fiyata bulabilirim acaba?

Eger gözün bozuk olsaydı lens mükemmel bi icat olabilirdi senin için. Ama sırf göz rengini degiştirmek için takmak çok büyük saçmalık. Bu arada lensler eczanelerde olur ve doktora reçete yazdırman gerekir

Ha bu arada söyliyim renkli lens takarsan çok belli oluyo söylemedi deme 3 kişide gördüm hepside aşırı belliydi
      |
      |

★★★ Fenerbahçe ★★★
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      05 Haziran 2009 00:00:32
      quote:

Orjinalden alıntı: Quintana!

Alıntıları Göster

Eger gözün bozuk olsaydı lens mükemmel bi icat olabilirdi senin için. Ama sırf göz rengini degiştirmek için takmak çok büyük saçmalık. Bu arada lensler eczanelerde olur ve doktora reçete yazdırman gerekir

Ha bu arada söyliyim renkli lens takarsan çok belli oluyo söylemedi deme 3 kişide gördüm hepside aşırı belliydi

hmm. sadece biraz hevesliyim hevesimn geçince ztn çıkaracağım çok tkmk istedim daha önce ama bir türlü tam olarak nereden ne kadara alabileceğimi bulamadım:S
      |
      |

• Binbaşı
      1569 Mesaj
      05 Haziran 2009 00:54:48
      quote:

Alıntıları Göster

hmm. sadece biraz hevesliyim hevesimn geçince ztn çıkaracağım çok tkmk istedim daha önce ama bir türlü tam olarak nereden ne kadara alabileceğimi bulamadım:S

Boşver bırak lensi gözünün kıymetini bil bak gör biz neler çekiyoz daha bi göze oturtamadık
      |
      |

• Binbaşı
      1636 Mesaj
      05 Haziran 2009 01:06:11
      eğer göz bozuk değilse lens almak tek kelimeyle enayiliktir.Benim gözler epey bozuk ve lens aldığıma bin pişman oldum.En iyisi kare şeklindeki siyah çerçeveye sahip , organik camlı gözlükler
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      2704 Mesaj
      05 Haziran 2009 01:44:05
      Bende almıştık 6 aylık.. Bir kere taktım göz yaşlarım sel oldu Arkadaş takarken lensi gözüme parmağını soktu Cok badireler atlattık ama takmıştık.. Şimdi ise duruyorlar kutularında ondan sonra hiç takmadım
      |
      |

• Teğmen
      148 Mesaj
      05 Haziran 2009 01:50:58
      Eğer lensi aldıktan 3 gün sonra hala takarken zorlanıyorsanız, sorun sizde beyler..Merak etmeyin birşey olmaz lense, ben kaç defa yere düşürdüm gözümden çıkardım taktım falan, abartmayın fazla.Tabii ki hijyen çok önemli ama kuruntu yaparsanız sürekli gözünüze batıyormuş gibi hissedersiniz.Ayrıca öyle kolay kolay yırtılan birşey de değildir.

Takması ise göz kapağı yalama olduktan sonra çok basit, sol elinizin yüzük parmağıyla göz kapağınızı kaldırın, sağ elinizin yüzük parmağıyla gözünüzün alt tarafını aşağı çekin ve sağ elinizin işaret parmağıyla lensi takın.
      |
      |

I fell in love with football as i was later to fall in
      love with women: suddenly, inexplicably,
      uncritically, giving no thought to the pain or
      disruption it would bring with it..
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      05 Haziran 2009 01:59:10
      Beyler soru kısa ve net.
      Güneş gözlüğü takmak için lens almayı göze alayım mı ?
      Yoksa Clipslerle devam mı edeyim? ( Millet uz
      aylı gibi bakıyor ama neyse) :D
      |
      |

Xbox 360 Live GamerTag: n0amch0m5ky

PSN: n0amc0m5ky
    • Yarbay
      4206 Mesaj
      05 Haziran 2009 02:32:05
      Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...
      |
      |

2001 FIAT BRAVO 1.6 SX
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      05 Haziran 2009 06:29:43
      quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

Güneş gözlüğü takabilmek için ben de lens aldım. Toric lens olduğu için siparişle geliyor. Daha gelmedi lensler ama büyük enayilik yaptım alırken hiç te aklıma gelmedi. İlk defa lens kullanacağım. Ataköy dünyagözde muayene olduktan sonra saf gibi gittim hemen yanındaki lensçiye sipariş verdim. 6 aylık iteledi bana. Sipariş verecez sizin numaralarınıza göre öyle gelecek en az 6 kutu getiririz dedi. Safım işte. İlk defa lens kullanacam bakalım gözde bir problem olacak mı kullanabilecek miyim? Aklıma gelmiyorki o anda. Şimdi tek umudum lenslerin gözde sorun çıkarmaması yoksa patlayacak elimde lensler. 275 lirada çöpe gider o zaman. Sana tavsiyem. Lens alacağım zaman 5-6 kutu alma. Verirlerse al 1 kutu dene. Vermezlerse dolaş gözlükçüleri anlat derdini. Benim gibi mallık yapma...

OK üstad ne yapıp edip yarın lensleri bulmam lazım. Cumartesi günü tatile gidiyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      05 Haziran 2009 07:54:05
      Bugün itibariyle ben de lens kullanmaya başlıyorum arkadaşlar. Başlığı baştan sona okuyamadım. Okuduklarımdan anladığım tek şey şu oldu: Bir sürü marka var. Herkes birinden memnun ve ya değil. Çoğu kimse hala tam olarak takmayı öğrenebilmiş değil.
      İnşallah rahat rahat takmayı çıkarmayı öğrenirim de sorun olmaz
      |
      |

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      05 Haziran 2009 08:05:18
      günaydın herkese şu lensleri takıyımda gidiyim artık okula
      |
      |

★★★ Fenerbahçe ★★★
    • Binbaşı
      1569 Mesaj
      05 Haziran 2009 09:58:10
      quote:

Orjinalden alıntı: Quintana!

günaydın herkese şu lensleri takıyımda gidiyim artık okula

Nispet yapma nispet yapma !

|
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      05 Haziran 2009 10:09:14
      quote:

Orjinalden alıntı: MillionDollarBaby

Alıntıları Göster

batma falan yok şuan da hafif hissediyorum bazen bir de 25 dk da takıyorum ikisini çok zor ya alışamadım daha

1 ayı aşkın süredir kullanıyorum. 25 - 30 dk gibi bir sürede takabiliyordum.
      Şimdi denedim, 2 lenside kutusundan çıkarıp gözüme takmak 55 saniye sürüyor.
      |
      |

saydam bardakların üzerindeki diş izleri gibi
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      05 Haziran 2009 10:12:40
      quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

Bende bugün lensi aldım takamıyorum iyi mi

Alışırsınız. Ancak gözünüzü çok hırpalamayın. Telaş etmeden yavaşça takın. Önceki mesajlarımda bu konu üzerinde durmuştum bir inceleyin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      05 Haziran 2009 10:14:46
      quote:

Göz rengini değiştirmek için lens kullananları anlamıyorum.
      |
      |

• Binbaşı
      1569 Mesaj
      05 Haziran 2009 10:16:37
      quote:

Orjinalden alıntı: R.Korkmazz

Alıntıları Göster

Alışırsınız. Ancak gözünüzü çok hırpalamayın. Telaş etmeden yavaşça takın. Önceki mesajlarımda bu konu üzerinde durmuştum bir inceleyin.

İnceledim hocam incelemez olurmuyum tersi düzü karıştı zaten çok yumuşak lens (focus visitint) kirpik bi deydi mi anında katlanıyor,düşüyor.Şimdi sizin dediğiniz gibi rakamların düz okunduğu yere bakarak takmaya çalışacağım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      05 Haziran 2009 10:28:08
      quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

6 Kutu çok değil mi? Hem birde toric lens için bence çok fazla. Umarım memnun olursun, aldığına pişman olmazsın. Birde 6 Kutu 3 sene gider. 3 sene sonrasını düşünerek, lenslerin son kullanma tarihini kontrol edin.
      Unutma B&L'de sorun çıkarsa iade edip paranı alırsın.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.