DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
590
Cevap
20
Favori
64.444
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      341 Mesaj
      06 Ekim 2013 13:23:35
      quote:

Orijinalden alıntı: bejamaru

Alıntıları Göster

2 ay boyunca kendi çapımda uğraşmalarım sonuç vermedi. hep aklımda tplink müsteri hizmetlerini aramak geçiyordu. ama kendim halletmeye çalıştım. her türlü bilgiyi edindim uyguladım olmadı. dün aradım biraz sıra bekledim o ayrı bi dert ama. ilgi ve alakaları çok güzeldi. 50 defa kendim yaptığım şeyi onlarla birlikte uyguladık. ÇALIŞTI :) yanlız bende onları aramadan önce dhcp yi kapatmıştım ordan sonra normal yöntemle devam ettik oldu.

Cihaz interneti alıyordu ama paylaştıramıyordu.

Çözüm: modem ile Access point aynı ip grubunda olmalı( modem 192.168.0.1 ----- Access Point 192.168.0.254 )
      Access Point ayarlarında Static IP seçilecek ve DHCP kapatılacak
      sonrasında quick setup taki kısımlar aynen yapılacak

Herkese kolay gelsin

Aynen yapılacak işlem bu. Benim samsung es8000 tv var. Bu cihazı kullanarak internete baglayamiyorum. Telefon ve pc cihaz üzerinden bağlanıyor. Cihaz pratik gibi görünse de tam baş ağrısı. Tp-link müşteri hizmetleri samsungu arayın diyor samsung ise rp linki tam saçmalık. Alet stabil değil. Yok statik ip ata yok o yok bu tam rezalet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      06 Ekim 2013 13:26:37
      Bu arada tv Modeme yakın bir yerde olduğunda direkt modemden bağlanabiliyor. Ancak araya range ext girince baglanamiyor.

• Yarbay
      3102 Mesaj
      10 Ekim 2013 15:28:05 Konu Sahibi

Değerli Müşterimiz ;

Probleminiz ile ilgili olarak size ulaşabileceğimiz bir irtibat numarasını bizlere iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır. İyi günler dileriz.

Saygılarımızla
      Tp-Link Türkiye

logan07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9049 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      06_EMRE

11 Ekim 2013 08:15:36
      quote:

Orijinalden alıntı: TP-LINK TURKIYE

Değerli Müşterimiz ;

Probleminiz ile ilgili olarak size ulaşabileceğimiz bir irtibat numarasını bizlere iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır. İyi günler dileriz.

Saygılarımızla
      Tp-Link Türkiye

AP client router mod kurulum dökümanını yollayabilir misiniz?

• Yarbay
      3102 Mesaj
      20 Ekim 2013 15:36:36 Konu Sahibi

Değerli Müşterimiz ;

Kurulum dökümanı yönlendirilmesi için dilerseniz. Mesaj yoluyla bizlere mail adresinizi iletirseniz. Daha kolay bir şekilde döküman mail adresinize iletilecektir. Dilerseniz. support.tr@tp-link.com adresimizede mail atarak dilediğiniz tp-link ürünüyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Döküman talep edebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

06_EMRE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      2 Mesaj
      22 Ekim 2013 22:17:53

Arkadaşlar ben bu cihazdan Kliksadan aldım gerçekten faydalı bir cihaz biraz daha geliştirilmeli.

Benim aldığım cihaz bazen modemi kitliyor wireless'ten bağlanamıyorum resetlemem gerekiyor modemi.

Sanırım benim cihazın yazılımından kaynaklı.

Firmware Version: 3.13.28 Build 121203 Rel.55597n
      Hardware Version: WA850RE v1 00000000

Bu cihazı için güncelleme var ama notlar kısmında versiyon 1.2 için uyumlu diyor. (http://www.tp-link.com.tr/support/download/?model=TL-WA850RE&version=V1)

Daha yeni aldım cihazı acep elde kalan eski ürünlerimi sattılar. :(

Bahsedilenler: TP-LINK TURKIYE

www.pcdershanesi.com
    • Yarbay
      3102 Mesaj
      11 Kasım 2013 15:29:04 Konu Sahibi

Değerli Müşterimiz ;

Güncelleştirmeler ile ilgili dilerseniz.www.tp-link.com adresimizden cihazınızın modelini aratarak güncelleme yapabilirsiniz.

İyi günler dileriz.
      Saygılarımızla

Formun_Acemisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      52 Mesaj
      19 Kasım 2013 02:08:38

ben de evde kullanım için WA750RE aldım. Hep sıkıntı. Nette bir süre sonra bağlanmaya izin vermiyor. Arayüze girip tekrar kurulum yapmadan sorun çözülmüyor. Destek hattını aradım yazılım güncellemesi yaptırdılar sonuç yine aynı. Değişen bir şey yok. Tp link halen bu sorunlu cihazların satılmasına neden müsaade ediyor anlamış değilim. Ürünler piyasadan toplatılmalı bence. Ben de yaşadığım sorum giderilmezse işimi görmeyen bu cihaz için para iadesi talep ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesimk06 -- 19 Kasım 2013; 2:11:00 >
      Bahsedilenler: TP-LINK TURKIYE

• Teğmen
      194 Mesaj
      20 Kasım 2013 11:40:48
      Merhabalar,

Kaç gündür bu cihazla uğraşıyorum. ( TL - WA850RE )
      Superonline hattıma bir türlü bağlanmıyor.

Ip statik yaptım dhpc yi kapattım. Yine de bağlanamamakta.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Since 1963
    • Yarbay
      7642 Mesaj
      20 Kasım 2013 12:37:05
      quote:

Orijinalden alıntı: refreshing

Merhabalar,

Kaç gündür bu cihazla uğraşıyorum. ( TL - WA850RE )
      Superonline hattıma bir türlü bağlanmıyor.

Ip statik yaptım dhpc yi kapattım. Yine de bağlanamamakta.

Yardımlarınızı bekliyorum.

varsayılan ag gecidi ve birinci dns yi kaynak modem yap

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun...
    • Teğmen
      194 Mesaj
      20 Kasım 2013 13:33:09
      quote:

Orijinalden alıntı: connaught

Alıntıları Göster

varsayılan ag gecidi ve birinci dns yi kaynak modem yap

Hocam,

Varsayılan ağ geçidi ni 192.168.1.1 dns i ise 8.8.8.8 yapmıştım olmamıştı.
      Ne yapmamı öneriyorsun ?

Since 1963
    • Yarbay
      7642 Mesaj
      20 Kasım 2013 13:52:01
      quote:

Orijinalden alıntı: refreshing

Alıntıları Göster

Hocam,

Varsayılan ağ geçidi ni 192.168.1.1 dns i ise 8.8.8.8 yapmıştım olmamıştı.
      Ne yapmamı öneriyorsun ?

ag gecidi tamam ayni sekilde birinci dns yi de 192.168.1.1 yap ikinci dns yi 8.8.8.8 yapin ayrica arayuzde varsa firewall qss ve nat kapali olsun

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun...
    • Teğmen
      194 Mesaj
      20 Kasım 2013 14:20:37
      quote:

Orijinalden alıntı: connaught

Alıntıları Göster

ag gecidi tamam ayni sekilde birinci dns yi de 192.168.1.1 yap ikinci dns yi 8.8.8.8 yapin ayrica arayuzde varsa firewall qss ve nat kapali olsun

akşama deneyeceğim.
      Yardımın için teşekkür ederim.

Since 1963
    • Teğmen
      194 Mesaj
      21 Kasım 2013 09:27:11
      bağlanamadım yine cihaza, iade edeceğim bu gidişle

Since 1963
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Kasım 2013 00:10:09
      Bu akşam geldi. Sinyal verimi güzel ama 40-50 dk sonra ''Sınırlı Erişim'' diyor ve prizden çekince tekrar internete bağlanıyor. 40-50 dk sonra yine aynı... Sorun ne olabilir ?

• Onbaşı
      28 Mesaj
      03 Aralık 2013 15:13:18
      Geçen sene Tp 8968 modemle birlikte bir siteden almıştım ben de bu cihazı, ilk bir iki ay sizin de bahsettiğiniz sorunlar yaşadım, TP link servisinden yardımcı oldular ama çözülmedi, sonra ileri teknik hizmetinden bir yetkili aradı ve cihazın en baştan itibaren kurulumunu telefonla baraber yaptık, sanırım network ayarları yapıldı, o günden bu yana bağlantı kopması ile ilgili bir sorun yaşamadım, kullanıyorum.

Fakat hala yaklaşık 100 tl ye satılan bir ürünün performansından memnun değilim, modeme yakınken wireless performansı ile extender a yakınken ki fark maalesef tatminkar değil, yeni almayı düşünen arkadaşlara tavsiye etmiyorum, onun yerine yine modeme benzeyen router lar almaları, çünkü onların antenleri sanırım daha fazla performans sunacaktır. Bu şekilde bir sistem kullanan arkadaşlar bizi daha iyi bilgilendirirse iyi olur.

2001 TOYOTA COROLLA 1.6 TERRA SPECİAL AC
      BRC SIRALI SİSTEM
    • Yarbay
      3102 Mesaj
      06 Aralık 2013 09:57:50 Konu Sahibi

Değerli Müşterimiz ;

TL-WA750RE cihazının kurulumu için size ulaşabileceğimiz bir irtibat numarasını bizlere iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır. İyi günler dileriz.Geçikmeden dolayı özür dileriz. Sistematik bir problem dolayı hesabımıza ulaşılamamıştır. Artık En kısa sürede dönüş sağlanılacaktır.

Saygılarımızla
      Tp-Link Türkiye

yesimk06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3102 Mesaj
      06 Aralık 2013 09:59:17 Konu Sahibi

Değerli Müşterimiz ;

Cihazının kurulumu için size ulaşabileceğimiz bir irtibat numarasını bizlere iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır. İyi günler dileriz.Geçikmeden dolayı özür dileriz. Sistematik bir problem dolayı hesabımıza ulaşılamamıştır. Artık En kısa sürede dönüş sağlanılacaktır.

Saygılarımızla
      Tp-Link Türkiye

aytacbatu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3102 Mesaj
      06 Aralık 2013 10:00:24 Konu Sahibi
      Değerli Müşterimiz ;

Cihazının kurulumu için size ulaşabileceğimiz bir irtibat numarasını bizlere iletirseniz. Tarafınıza dönüş sağlanıp yardımcı olunacaktır. İyi günler dileriz.Geçikmeden dolayı özür dileriz. Sistematik bir problem dolayı hesabımıza ulaşılamamıştır. Artık En kısa sürede dönüş sağlanılacaktır.

Saygılarımızla
      Tp-Link Türkiye

• Yüzbaşı
      457 Mesaj
      09 Aralık 2013 23:57:14
      tp link sitesinden ürünün güncellemenlerine bakınca 3 tane güncelleme tarih sırasına göre dizilmiş gözüküyor... Buna göre en güncel olan şu an ki tarihe yakın olanını seçicez diye düşünerek eylül ayında ki güncellemeyi indiriyorum.

Seat leon 1.6tdi s&s
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.