DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6.169
Cevap
226
Favori
530.101
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Bankalar, Kredi Kartları, Krediler >> Kredi Kartları >> Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      Arkadaşlar acil konu hakkında bilgisi olanların yardımını bekliyorum,

Öğrencilik dönemimde HS.C banktan kredi kartı çıkardım,Bu kartı 2005 - 2012 yılları arasında kullandım.Kartımı geçen ay iptal ettirdim ve iptal ettikten 2 gün sonra kart parasını almak için bankadan 7 yıllık kart ekstresini istedim.Telefondaki şahıs email ile göndereceğiz dedi hatta sonraki aramamda gönderdik dedi fakat mail falan gelmedi.3 kez talepte bulundum fakat adamların yollamaya niyeti yok besbelli.Ekstreyi alabilmek için ne yapabilirim,var mı bir çıkar yolu şu uyuz bankanın parasını almanın.
      |
      |

Ps4-Tr.com PSN: Fukisilin Gamertag : Fukisilin TR
    • Teğmen
      131 Mesaj
      28 Ağustos 2012 11:42:35
      Arkadaşlar ihtarnameyi garanti bankasının hangi adresine gönderiyoruz?Teşekkürler

• Yarbay
      2330 Mesaj
      28 Ağustos 2012 13:37:44
      quote:

Orijinalden alıntı: davutn

Arkadaşlar ihtarnameyi garanti bankasının hangi adresine gönderiyoruz?Teşekkürler
      Garanti Bankası Genel Müdürlük adresini bul resmi websitesinden, oraya gönder dostum.

Bu arada TEB Bonus'dan 79 TL ve Yapı Kredi'den de 170 TL için lehimize karar verilmiş. Karar mektubu az önce elimize ulaştı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      351 Mesaj
      28 Ağustos 2012 15:28:31
      quote:

Orijinalden alıntı: istcool

http://www.hukukum.com/...ma-diye-bir-sey-yok.html

Bankalar tekrar dava açıp paraları geri alıyormuş

arkadaş ben şahsen aldım bende başta çok tırsıyordum ama kayseride 10 nisan 2012de başvurdum garanti ve finansbank için garantiden 315 tl ve finansbank 100 tl geri aldım sadece finansbank tehdit etti veririz ama kartı iptal ederiz diye hakikaten aldım kartıda iptal ettiler. Hatta şu an bu deneyimimdeki cesaretle akbankada başvuruyorum 2005ten 2010 yılı dahil 245 tl çünkü 2011-2012 yıllarını telefon açmayla iptal ettiler. O yüzden biraz şans işi ama alırız diye tahmin ediyorum. Herkese bol şanslar

Ufak bi sorum var mesela ben garantiyi bu sene hariç hep aldımda bu sene 65 tl karşılığı bonus yüklediler üyelik aidat iptali yok yani onada başvursam ne olur hukuksal yönden dürüstlük yönünden sormuyorum teşekkürler

• Çavuş
      94 Mesaj
      29 Ağustos 2012 07:19:19
      quote:

Orijinalden alıntı: istcool

http://www.hukukum.com/...ma-diye-bir-sey-yok.html

Bankalar tekrar dava açıp paraları geri alıyormuş

Doğru. Bazı bankalar uğraşmazken bazıları uğrşaıyor dava açıyor parayı geri aldığı gibi mahkeme ücretini de ödetiyor. En çok dava açıp kazanan banka da garanti diye biliyorum. Tüketici hakem heyetleri pul parası da almazlar buna da dikkat etmelisiniz. Bazı tüketici hakem heyetleri duvara asarken bazıları da internetten de duyurabiliyor. Bu da aklınızda blunsun.
      |
      |

• 29 Ağustos 2012 14:40:59
      Bugün e-devletten online başvuru formu doldurdum Finansbank'ın aldığı hesap işletim ücreti için. Yarında evrakları götürecektim.

Az önce Konya Selçuklu THH' e arayıp hesap işletim ücreti için başvuru alamadıklarını, kendilerinden bu yetkinin alındığını Asliye Mahkemelerine başvurmam gerektiğini söyledi.

• Çavuş
      94 Mesaj
      29 Ağustos 2012 15:03:36
      quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

Bugün e-devletten online başvuru formu doldurdum Finansbank'ın aldığı hesap işletim ücreti için. Yarında evrakları götürecektim.

Az önce Konya Selçuklu THH' e arayıp hesap işletim ücreti için başvuru alamadıklarını, kendilerinden bu yetkinin alındığını Asliye Mahkemelerine başvurmam gerektiğini söyledi.

Tüketici hakem heyetlerinden henüz alınmadı. İlla mahkemeye başvuracaksanız da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz. Ylnız hesap işletim ücretini THH de kazansanız bile size geri dava açıp kazanabiliyorlar. Televizyonlar tüketiciyi çok yanlış yönlendiriyorlar. O yüzden bilinçli bir şekilde gidip başvurmakta fayda var.
      |
      |

• Çavuş
      59 Mesaj
      29 Ağustos 2012 16:00:35
      bankalardan çekilen kredilerde dosya masrafları ile yapılan sigortalardan hangisi geri alınabiliyor bilen var mı?
      yada böyle bir geri ödeme alabilen arkadaş varsa bilgilendirebilirse sevinirim.Teşekkürler
      |
      |

• Binbaşı
      1078 Mesaj
      29 Ağustos 2012 21:55:54
      quote:

Orijinalden alıntı: asigenc_bedri

1 yili geckin suredir finansbank musterisiyim hemde ogrenciyim bnden 3 ayda bir 30 tl kesiyorlar finansbanka kac defa basvurudum ama geri verniyorlar biraz ince akbank. 75 tl kesmis. twittera yazdim yarim saatte geri ödediler herkes akbank gibi duyarli degil. acaba finanstan geri alma ihtimalim varmi. ne yapmam gerekiyor ?

Finansbanktan alabilen var mı?

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
    • 29 Ağustos 2012 23:38:42
      quote:

Alıntıları Göster

Finansbanktan alabilen var mı?

Aldık hatta üstüne puan bile aldık önceki sayfalarda mevcut.

• Yüzbaşı
      409 Mesaj
      30 Ağustos 2012 02:04:56
      yapı kredi 2012 Ağustos ektresinde 38 kuruş gecikme faizine 5 TL gecikme bildirim ücreti kesmiş bildirdiği bişey yok bildirsede 5 tL mi olması lazım.55 TLde üyelik ücreti kesmiş bunlar akıllanmayacak.
      orman kanunları ne zaman değişecek 2013 yılında mı artık bu soygunlara bir çare bulunmayacak mı ?herkes tek tek uğraşmak zorunda mı ?
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yarbay
      7405 Mesaj
      30 Ağustos 2012 06:56:10
      quote:

Orijinalden alıntı: nabu

Alıntıları Göster

axess ten benden de kesmişlerdi aradım hemen bir dahaki ay geri yatırdılar kestikleri parayı. sorun olmuyor yani.

adamlar dolandırıcılığın türlü yöntemini biliyor valla helal olsun.

hem sadece bankalar değil tttnetten cep telefonu operatörlerine kadar bütün firmalar bu taktiği uyguluyor.

önce yüzbinlerce aboneden fazla para kes,sonrasında sen ardına düşersen geri al.onuda 1 ay parayı kullandıktan sonra iade ediyorlar.

ardına düşmessen giddi gider para.

bu taktiğğ uygulayan kurumlara ciddi ceza kesmeleri lazım
      |
      |

İ7 2600K+win7 64bit ultimate* MSI P67A-GD65(B3) * SUNBEAM CORE CONTACT FREEZER* COOLERMASTER RC-690 * CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 * ZOTAC GTX970 AMP CORE EDİTİON *SANDİSK EXTREME 120GB SSD RAİD 0* SAMSUNG 103UJ F1 1TB *SAMSUNG 103SJ 1TB * SAMSUNG DVD RW * BENQ E2420HD 24''LCD *SKYSTAR2 DVB-S*KAWAİ 5+1* Aerocool Strike X 800W 80+ Plus Silver PSU
    • Binbaşı
      1078 Mesaj
      30 Ağustos 2012 10:59:12
      quote:

Alıntıları Göster

Aldık hatta üstüne puan bile aldık önceki sayfalarda mevcut.

O kadar aradım ama bulamadım sayfa atar mısınız bide sözleşmeyi geçen sene imzalamıştım yani maddelerde yazıyordu ehsap işletim ücreti

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
    • 30 Ağustos 2012 11:09:51
      quote:

Alıntıları Göster

O kadar aradım ama bulamadım sayfa atar mısınız bide sözleşmeyi geçen sene imzalamıştım yani maddelerde yazıyordu ehsap işletim ücreti

P.M. attım

• Yarbay
      2742 Mesaj
      30 Ağustos 2012 11:44:34
      quote:

Alıntıları Göster

P.M. attım

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1078 Mesaj
      30 Ağustos 2012 12:10:00
      quote:

Alıntıları Göster

P.M. attım

tmm da ben kart ücretinden bahsetmiyorum hesap işletim ücretinden bahsediyorum!

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
    • 30 Ağustos 2012 12:11:19
      quote:

Alıntıları Göster

tmm da ben kart ücretinden bahsetmiyorum hesap işletim ücretinden bahsediyorum!

Olur böyle vakalar kusura bakma. Bendende 45 TL kesti ilk kez Finansbank hesabı kullanmıyordum.
      Onu almaya çabalayacağım. Önce iki sorun var Finansbank la onlarıda çözelim de

• Binbaşı
      1078 Mesaj
      30 Ağustos 2012 12:13:31
      quote:

Alıntıları Göster

Olur böyle vakalar kusura bakma. Bendende 45 TL kesti ilk kez Finansbank hesabı kullanmıyordum.
      Onu almaya çabalayacağım. Önce iki sorun var Finansbank la onlarıda çözelim de

Valla çok uğraştım ama bir türlü geri alınmıyo finanstan hesap işletim ücreti kartta taksitler olmasa kapatcam finansıda işte bakalım

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
    • 30 Ağustos 2012 12:20:45
      quote:

Alıntıları Göster

Valla çok uğraştım ama bir türlü geri alınmıyo finanstan hesap işletim ücreti kartta taksitler olmasa kapatcam finansıda işte bakalım

Benim ki abesle iştigal oldu. Bana para yatırması gereken bir arkadaş vardı. Paramı çok oyaladı.Yatır dedim, oda maaşı Finansbank tan alıyorum hesabın varsa atarım dedi.
      Hesap işletim ücreti keseceğini bildiğim halde mecburen at dedim. Amacım para havale olur olmaz çekmekti.

Hesaba para transfer oldu tam çekiyordum ki bankamatikten anında Ocak-Ağustos dönem 22.5*2=45 TL i cebe indirdi Finansbank. Kurtaramadık. Neyse aynı gün hesabı kapattırdım. Geçende şubeye gidip 3 TL verip o ayın ekstresini aldım. Bakalım şansımızı deneyeceğiz...

• Binbaşı
      1078 Mesaj
      30 Ağustos 2012 12:23:19
      quote:

Alıntıları Göster

Benim ki abesle iştigal oldu. Bana para yatırması gereken bir arkadaş vardı. Paramı çok oyaladı.Yatır dedim, oda maaşı Finansbank tan alıyorum hesabın varsa atarım dedi.
      Hesap işletim ücreti keseceğini bildiğim halde mecburen at dedim. Amacım para havale olur olmaz çekmekti.

Hesaba para transfer oldu tam çekiyordum ki bankamatikten anında Ocak-Ağustos dönem 22.5*2=45 TL i cebe indirdi Finansbank. Kurtaramadık. Neyse aynı gün hesabı kapattırdım. Geçende şubeye gidip 3 TL verip o ayın ekstresini aldım. Bakalım şansımızı deneyeceğiz...

Merhaba ben 1 yılı geçgindir finansbank müşterisiyim ve her ay düzenli ödeme yapar ve sürekli kartımı kullanıyorum. Ve artık finansbank hesap işletim ücreti bana tak etti. Daha önce çeşitli şikayetlerde bulunmuştum ve artık yeter diyorum. Ben zaten şuanda öğrenciyim. Ve Finansbankın öğrencilere yönelik hiçbir avantajı kalmamış olduğundan herkes şikayetçi bu konudan. Ve benim de talebim hesap hareketlerime bakılarak artık benden hesap işletim ücreti alınmaması. Yada otomatik ödeme talimatı verip hesap işletim ücreti alınmamasıdır. Diğer bankalar öğrencilere yönelik çok çeşitli kampanyalar düzenlerken neden finansbank hiçbir kampanya düzenlemiyor. Eğer benden bu şekilde hesap işletim ücreti almayı devam edilecekse derhal hem hesabımın hemde finans go kartımın kapatılmasını talep ediyorum. Bilginize...

BÖYLE BİR MAİL ATTIM BAKALIM NE DİYECEKLER ?

Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.