DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
4 yıllık üniv. mezunları kaç ay askerlik yapıyor?
39
Cevap
1
Favori
44.973
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 4 yıllık üniv. mezunları kaç ay askerlik yapıyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      31 Temmuz 2011 23:40:36 Konu Sahibi
      evet lisans mezunları kaç ay, myo mezunları kaç ay askerlik yapıyor

|
      |

• Binbaşı
      1233 Mesaj
      31 Temmuz 2011 23:43:07
      Myo'lar normal 15 ay 4 yılıklar ise 6 ay kısa dönem dıye bılıyorum
      |
      |

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.
      Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Yarbay
      2064 Mesaj
      31 Temmuz 2011 23:43:19
      Açık öğretim bile okusan 4 yıllık bitirip gidersen - 6 ay

MYO ve Lise- 15 ay

Orda okulu bitirirsen eğer - 15 ay olarak başlarsın belgelerin gidip gelmesi 1-2 ay sürüyor ama 6 ay'a düşüyor sonuçta.
      |
      |

Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Zotac GTX780 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb+Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 + GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500+Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      31 Temmuz 2011 23:45:00 Konu Sahibi
      MYO lara haksızlık yapılıyor
      |
      |

• Yarbay
      2064 Mesaj
      31 Temmuz 2011 23:48:50
      quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx

MYO lara haksızlık yapılıyor

Bir ülkede eğitim düzeyi arttıkça,paralel olarak mezun olunan seviyenin önemide düşüyor.

Önceden minimum lise mezunu şartı aranırken şimdi üniversite mezunu ve 2 dil bilme şartı aranıyor.

Sanırım ülkemizde genç nüfus çok fazla.MYO'larda askerliklerini 6 ay yapsalar,askerlik yaptıracak asker kalmazdı.
      |
      |

Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Zotac GTX780 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb+Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 + GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500+Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
      31 Temmuz 2011 23:51:30 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

Alıntıları Göster

Bir ülkede eğitim düzeyi arttıkça,paralel olarak mezun olunan seviyenin önemide düşüyor.

Önceden minimum lise mezunu şartı aranırken şimdi üniversite mezunu ve 2 dil bilme şartı aranıyor.

Sanırım ülkemizde genç nüfus çok fazla.MYO'larda askerliklerini 6 ay yapsalar,askerlik yaptıracak asker kalmazdı.

6 ay değilde, 9 ay olabilirdi ama liselilerle aynı koşullarda askerlik yapması yalnış bence
      |
      |

• Binbaşı
      1112 Mesaj
      31 Temmuz 2011 23:57:26
      Diş hekimleri askerliklerini doktor olarak mı yapıyor yoksa normal asker mi?
      |
      |

• Yarbay
      2064 Mesaj
      01 Ağustos 2011 00:02:14
      Askere gitmeden önce üniversite mezunları bir sınava girer.Bu sınavda 15 ay rütbeli ve maaşlı olarakmı yoksa 6 ay K.D(kısa dönem) olarak mı yapacağı belirlenir.Yine bu sınavla görev yerine gönderilirsin.

Atıyorum doktor isen bir hastane,gata veya bir birliğin sağlık ocağı olabilir.Ama k.d olarak yapıyorsan normal asker olarak yaparsın,branşına pek bakılmaz..

Şahsen ben neye göre belirlendiğini halen çözemedim.Sınavı çok iyi geçen 15 ay teğmen olarak gidenide tanıyorum yine çok iyi geçip 6 ay gideni de.

Şans ve O an ordudaki ihtiyaca bağlı olarak belirleniyor galiba.

6 ay - Kısa Dönem (askerler arasında poşet)
      15 ay-Teğmen (askerler arasında komutan) olarak adlandırılırsın.Askerliğin biteceği için yükselemezsin ama Teğmenlik güzel bir rütbedir askerlikte.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Binbaşı
      1636 Mesaj
      01 Ağustos 2011 20:06:34
      5 ay 18 gün yapıyorlar
      |
      |

• Yarbay
      11211 Mesaj
      01 Ağustos 2011 20:08:01
      4 yıllık mezunu ya 5.5 ay ya da yedek subay olursa 1 sene yapıyor. Yedek subaylıkta da acemi eğitimi sonrasında maaş alıyor, lojman veriliyor.
      |
      |

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Onbaşı
      36 Mesaj
      01 Ağustos 2011 20:09:31
      Askerden yeni geldim sayılır. 5,5 ay gibi bir süre de tamamladım .
      |
      |

01 Ağustos 2011 20:10:52
      Myo okuyup dikey geçişle 4 yıl okursa peki ?

.·´¯`·->CİMBOM<-·´¯`·.
    • 01 Ağustos 2011 20:11:06
      quote:

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

Askere gitmeden önce üniversite mezunları bir sınava girer.Bu sınavda 15 ay rütbeli ve maaşlı olarakmı yoksa 6 ay K.D(kısa dönem) olarak mı yapacağı belirlenir.Yine bu sınavla görev yerine gönderilirsin.

Atıyorum doktor isen bir hastane,gata veya bir birliğin sağlık ocağı olabilir.Ama k.d olarak yapıyorsan normal asker olarak yaparsın,branşına pek bakılmaz..

Şahsen ben neye göre belirlendiğini halen çözemedim.Sınavı çok iyi geçen 15 ay teğmen olarak gidenide tanıyorum yine çok iyi geçip 6 ay gideni de.

Şans ve O an ordudaki ihtiyaca bağlı olarak belirleniyor galiba.

6 ay - Kısa Dönem (askerler arasında poşet)
      15 ay-Teğmen (askerler arasında komutan) olarak adlandırılırsın.Askerliğin biteceği için yükselemezsin ama Teğmenlik güzel bir rütbedir askerlikte.

Düzeltelim öncelikle Asteğmen olarak gidersin son 3 ay Teğmen rütbesi alırsın kalmak istersende K.k.k. subay sınavlarına girer (Zorluk = Öss x 10) Kadrolu subay olabilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      373 Mesaj
      01 Ağustos 2011 20:11:43
      MYO mezunu olarak gidersek rütbe ne oluyo peki ?
      |
      |

• Yarbay
      11826 Mesaj

iOS Beta Tester
      01 Ağustos 2011 20:13:23
      Bu asteğmenlik için yapılan sınavın önemsiz olduğunu, sınav sonucuna bakılmadan, rastgele atanabileceğini duymuştum. Bunun doğruluk payı nedir?
      |
      |
    • 01 Ağustos 2011 20:13:35
      quote:

Orijinalden alıntı: D4rKSh4D0w

MYO mezunu olarak gidersek rütbe ne oluyo peki ?

er

• 01 Ağustos 2011 20:13:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Pazzo 07

Myo okuyup dikey geçişle 4 yıl okursa peki ?

Farketmez yedek subay yada kısa dönem olarak gidersin yeterki Ünv. Eğitimini 4 seneye tamamla.
      |
      |

• 01 Ağustos 2011 20:15:43
      quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Bu asteğmenlik için yapılan sınavın önemsiz olduğunu, sınav sonucuna bakılmadan, rastgele atanabileceğini duymuştum. Bunun doğruluk payı nedir?

%100 Doğrudur alakası yok.O anda ordunun doktor'a ihtiyacı varsa Tabip Asteğmen yada Müzisyene ihtiyacı varsa Müz.Asteğmen olursun bankacıyı napcak ordu :) ama yinede eğitim birliklerinde asteğmen olabilir.
      |
      |

• Yarbay
      11826 Mesaj

iOS Beta Tester
      01 Ağustos 2011 20:18:07
      quote:

Orijinalden alıntı: AnilOzaydin

Alıntıları Göster

%100 Doğrudur alakası yok.O anda ordunun doktor'a ihtiyacı varsa Tabip Asteğmen yada Müzisyene ihtiyacı varsa Müz.Asteğmen olursun bankacıyı napcak ordu :) ama yinede eğitim birliklerinde asteğmen olabilir.

Peki bir bilgisayar mühendisliği mezununa askerde ne görevi verebilirler?

Tabii şu eşit süreli askerlik olayının gelmesiyle bu farklı tip askerlikler kalkmazsa...
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    • 01 Ağustos 2011 20:18:20
      quote:

Orijinalden alıntı: teknomaster

Alıntıları Göster

er

Genelde çavuş oluyo Myo mezunları :)
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.