DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
iso dosyası nasıl açılır
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
77
Cevap
0
Favori
339.464
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> iso dosyası nasıl açılır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      198 Mesaj
      31 Temmuz 2007 09:02:36
      arkadaşlar rosetta stone diye bşy indirdim ama iso dosyasıymış açamıyorum bi exe dosyası falan mı gerekiyo yoksa başka bir program mı gerekiyo anlayamadım

• Yüzbaşı
      260 Mesaj
      31 Temmuz 2007 09:29:01
      bilgisayarına sanal cd-rom programlarından birini kurarak onun içine açabilirsin.normal cd gibi kullanmanı sağlar.kolay gelsin...

• Binbaşı
      1491 Mesaj
      31 Temmuz 2007 10:17:58
      quote:

Orjinalden alıntı: volkirik

arkadaşlar rosetta stone diye bşy indirdim ama iso dosyasıymış açamıyorum bi exe dosyası falan mı gerekiyo yoksa başka bir program mı gerekiyo anlayamadım

Evet başka bir program gerekiyor "virtual cd" yi kullanabilirsin.
      Programı kurduğunda bir sanal sürücü oluşturacak, iso dosyasını buraya extract ederek açabilirsin.

Programı buradan indirebilirsin.

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      31 Temmuz 2007 11:27:47
      Deamon tools programını kullanabilirsin

• Yarbay
      3873 Mesaj
      31 Temmuz 2007 12:16:24
      neroda acıp kalıbı diske yazdır da diyebilirsin
      icindekileri cdye yazar tak cıkar cd olarak kullanırsın

• Yarbay
      2139 Mesaj
      31 Temmuz 2007 12:48:59
      Ultra İso programıda iyidir

• Binbaşı
      1167 Mesaj
      31 Temmuz 2007 13:19:23
      Bilgisayarında Nero varsa ImageDrive işini görür...

• Yarbay
      2483 Mesaj
      16 Aralık 2008 18:20:06
      quote:

Orjinalden alıntı: retrotime

Bilgisayarında Nero varsa ImageDrive işini görür...

çok teşekkürler işime yaradı valla... sağolasın

• Er
      8 Mesaj
      23 Aralık 2008 02:07:10
      Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.

• Yüzbaşı
      344 Mesaj
      23 Aralık 2008 16:05:10
      PowerİSO en güzel olanlarındandır denemenı onerırım turkceside mevcut istersen.

• Yüzbaşı
      741 Mesaj
      24 Aralık 2008 02:51:59
      İso konusunda kesinlikle poweriso deamon tools dan iyidir

Carpe diem!quam minimum credula postero
    • Er
      12 Mesaj
      15 Mayıs 2009 01:40:03
      en garantisi ultura iso :D

oskurop
    • Yarbay
      2644 Mesaj
      15 Mayıs 2009 13:46:11
      Çok önceleri görseydim bu konuyu işime yarayabilirdi.. NEyse bundan sonra artık.. Teşekkkürrlerr.

• Çavuş
      77 Mesaj
      19 Aralık 2009 18:07:45
      oaygun haklı winrar iyidir

• Yüzbaşı
      363 Mesaj
      24 Mart 2010 18:00:09
      quote:

Orijinalden alıntı: oaygun

Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.

Tesekkurler cok işime yaradı

• Onbaşı
      18 Mesaj
      06 Haziran 2010 22:54:55
      quote:

Orijinalden alıntı: oaygun

teşekkürler oaygun

• Çavuş
      97 Mesaj
      11 Haziran 2010 00:14:08
      teşekkürler arkadaşlar sayenizde korkulu rüyam iso,imaj işlemlerinden kurtulucam..becerebilirim bende bunu :D ne zamn bir isolu dosya görsem korkup kaçardım :) emeğiniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler.. ayrıca bende dosyayı çıkartmak için sadece winrardan buraya çıkart işlemi yaptım..iso dosyası sadece sıkıştırılmış dosyaymış yani.. bunun yanında format dvd/cd si hazırlamayı da öğrenmem lazım inşallah uygun bir zamnda..

• Onbaşı
      28 Mesaj
      13 Haziran 2010 00:26:51
      Ya arkadaşlar ISO vb kalıp dosyaları "bir nevi sıkıştırılmış dosya" değillerdir. Bu dosyalar CD veya DVD'nin bir kapyasıdır ki, asıl amacı fiziki olarak CD veya DVD olmadan hatta CD-DVD sürücüsü bile olmadan, bu CD vd DVD'leri çalıştırabilmektir. Bu da "sanal sürücü" yaratarak yapılıyor. Sanal sürücü programını bilgisayarına kuruyorsun, elinde ISO vb bir kalıp dosyası varsa, artık ne CD veya DVD'ye ne de CD-DVD oynatıcısına ihtiyacın kalmıyor. Bu dosyaları sanal sürücüye sürükleyip bırakarak fiziki bir DVD gibi çalışmalarını sağlıyorsun. Ben elimdeki CD ve DVD'lerin bile kalıplarını çıkarıp harici disklare koyurum. Neden mi? DVD çizildi, DVD sürücüsü bozuldu derdim olmuyor. DVD mezarlığından DVD arama zahmetinden de kurtuluyorum. Yüzlerce CD ve DVD tek bir harici diskin içinde. İstediğini Windows arama fonksiyonu ile aratıyorsun... Birkaç saniyede elinde...

• Er
      1 Mesaj
      13 Haziran 2010 17:58:46
      Bu kadar uğraşmaya ne gerek var. Sisteminizde winrar kurulu ise,açmak istediğiniz iso dosyasına sağ tıklayın buraya çıkar diyin olsun bitsin. Yani herhangi bir rar dosyası gibi... Çünkü iso dosyaları da bir nevi sıkıştırılmış dosyadır.oaygun arkadasimizin onerisi cok basit iso proglamlarina gerek yok.tesekkurler oaygun..

• Teğmen
      167 Mesaj
      13 Haziran 2010 18:14:47
      iso dosyalarını açmak için bir program kullanılması taraftarıyım. Ben clone cd kullanıyorum. Poweriso ve ultra iso da iyidir. Evet winrar da buna benzer iş görür ve onunla dosyaları çıkartırsınız. Her zaman dosyayı çıkartmıyoruz ki. Sanal sürücüye kalıp dosyası olarak yerleştirip ordan işimizi hallediyoruz.4 gb lik iso çıkartmak uzun sürer ama sanal sürücüye yerleştirip ordan kolayca istediğimizi yapabiliriz. Program kullanmak bir kolaylıktır. Kısacası bir program kullanmak her açıdan avantajlıdır..

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.