DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Donanımhaber Grid Takımı
1.241
Cevap
7
Favori
71.749
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Donanımhaber Grid Takımı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3458 Mesaj
      24 Nisan 2012 20:10:28
      Bu konu tamamen unutuldu galiba kimse mesaj yazmıyor...
      |
      |

"Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, Yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz."

M.Kemal ATATÜRK
    • Binbaşı
      1359 Mesaj
      27 Nisan 2012 19:19:14
      On 9 April 2012 6:31:14 UTC, PrimeGrid’s Sophie Germain Prime Search found a World Record Sophie Germain prime: 18543637900515*2^666667-1 (2p+1: 18543637900515*2^666668-1)

The prime is 200,701 digits long, eclipsing the previous record of 79,911 digits. It enters Chris Caldwell's “The Largest Known Primes Database” ranked 1st for Sophie Germain primes.

The discovery was made by Philipp Bliedung (pabliedung) of the United States using an Intel Core i7 950 @ 3.07GHz with 12 GB RAM running Linux. Philipp is a member of the USA team.

The prime was verified on 9 April 2012 9:36:15 UTC, by Lee Blyth (IshtarIS) of Australia using an Intel Core i7 2600k @ 3.40GHz with 8 GB RAM running Windows 7 Ultimate. Lee is a member of the Ishtar team.
      |
      |

• Teğmen
      135 Mesaj
      28 Temmuz 2012 10:54:01
      yaklaşık 2 hafta içinde iş değişikliği sonucu bolca vaktim olacak. 1 yıla yakın süredir ilgilenemiyordum... türkçeleştirmeyle de ilgilenemedim. ne durumda bir fikrim yok. ona da bakacağım. iki hafta sonra görüşmek dileğiyle.
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      2992 Mesaj
      30 Temmuz 2012 10:14:09 Konu Sahibi
      arkadaşlar, dh yönetiminin takımımıza olan ilgisizliği nedeniyle, dh takımından ayrıldım ve bir boğaziçili olarak boğaziçi üniversitesi takımına katıldım. artık oraya katkı sağlaıyorum, bu aralar sistemi ele aldık, tamir konusunda uğraşacak fazla zamanım olmadığından, biraz ağırdan alıyorum. isteyen arkadaşları yeni takımımıza beklerim.
      |
      |

Bitcoin, Bitcoin, Bitcoin..
    • Binbaşı
      1272 Mesaj
      02 Eylül 2012 13:57:31
      Evet artık bende takıma katıldım sadece seti@home dayım çünkü bir tek o ilgimi çekti allahtan ekrankartı cuda destekliyorda işlemler hızlanıyor neyse bu arada bu kerdi nedir ne işe yarar?
      |
      |
    • 14 Ekim 2012 18:05:58
      haberim yoktu bundan bende katılayım

Kurdum ve 3 projeye katıldım. Donanımhaber takımınınada katıldım zaten skyrim oynarken bıle benım pc işlemci gücününü ancak %10 kullanıyor barı bır ıse yarasın.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Teğmen
      206 Mesaj
      15 Ekim 2012 19:54:07
      Bilgisayarı açınca ilk isim girmek olucak
      |
      |

"Ya olduğun gibi görün ; ya da göründüğün gibi ol"
    • 16 Ekim 2012 00:26:56
      raporlanmaya hazır işler neden gitmiyor acaba bir sürü iş bitti ama öyle raporlanmaya hazır diyor sadece..
      |
      |

• 20 Ekim 2012 09:12:49
      takip
      |
      |

AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHZ (NOCTUA NH-U12S SE) ASUS ROG CROSSHAIR VI , GSKILL 32GB (4x8GB) TRIDENT Z DDR4 3600MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram , SHPM2280P2H/480G Kingston 480GB HyperX Predator PCIe X4 M.2 - MODÜL , 8tb seagete, 4 gb WD, 2 gb wd (yedek sistem Sabertooth x79 anakart, i73820, 8x4gb ddr3 ram)
    • Binbaşı
      1706 Mesaj
      20 Ekim 2012 10:27:43
      katılmak isterdim ama grup dağılmış şuan girebilceğim gruplara açığım işlemcime güveniyorum :D
      |
      |

Lütfen alıntı yapın yada bu kullanıcıyı haberdar ederek cevap veriniz.
    • Kurmay Yarbay
      2992 Mesaj
      28 Ekim 2012 07:29:42 Konu Sahibi
      Arkadaşlar, geçen haftadan beri bitcoin kapsamında madenciliğe başladım. Bilime katkım olsun yani hesaplama gücümle bağış yapayım diyorsanız BOINC güzel fikir. Ancak bu işden aynı zamanda para da kazanayım diyorsanız bitcoin i bir inceleyin derim. Esasında biz geç kalmışız, adamlar geçen sene ekran kartlarıyla para basmış bu işden, yakında da ASIC (Application Specific Integrated Circuit-Uygulamaya Yönelik Entegre Devre) ler geliyor ve PC ekipmanlarıyla bitcoin madenciliği yapmak yani bitcoin leri üretme devri karlı olmaktan çıkıyor fakat 5 sene ya da 10 sene sonrasını düşündüğünüzde küresel finans piyasasının 1000 de 1'ini bile ele geçirse bu inanılmaz birşey demek. Zaten yakında DH'da da bitcoin adresleri havada uçuşmaya başlar, birşey alır satarken.

Aslında, fikir manyak birşey ayrı bir konu açıp uzun uzun anlatmak isterdim ama vaktim yok. ilgilenenler burdan başlasın: bitcoin.org
      daha ayrıntılı bilgiler buradaki forumda:https://bitcointalk.org/

Halen ASIC siparişi için geç kaldığımdan, onun yerine bitcoin alsam mı diye düşünüyorum. 1 bitcoin şu aralar 10 dolar civarı ama 5-10 yıl sonra 1000 dolarlara çıkabileceğini düşünüyorum şahsen. Malum, arz-talep meselesi. Ha, bitcoin batadabilir tabii, hükümetler karşı çıkarsa. Bakalım artık.

• Yarbay
      3342 Mesaj

iOS Beta Tester
      02 Nisan 2013 11:44:42
      Yukarı. Birisi yardım edebilir mi ? Nasıl katılabiliriz ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      638 Mesaj
      24 Nisan 2013 15:38:13
      uzun aradan sonra aklıma esti yeniden yükledim.macarlara sempatimden dolayı sztaki araştırmasına katıldım :)
      |
      |

• Teğmen
      164 Mesaj
      20 Mayıs 2013 19:52:13
      Güncel!

Seti'den sonra artık Einstein kasmaya başladım :)
      |
      |

There are 10 types of people in this world. Those who can read binary, and those who cannot.
    • Teğmen
      123 Mesaj
      27 Mayıs 2013 18:39:59
      Şöyle bir baktımda donanım haber takımı BOINC'te bir zamanlar birinciliğe oynarken şimdi baya geri düşmüş. Üçüncü olmuş.
      Ateistler takımı DH'e tur bindirmiş :-)

1- Turkiyeli Ateist ve Agnostikler 270,349,058
      2- ek$i sozluk cpu power 153,955,655
      3- Team Donanimhaber 138,687,095

lanet olasıca patagonyalı.
    • Yarbay
      5046 Mesaj
      09 Ağustos 2013 19:03:40
      quote:

Orijinalden alıntı: atast

Şöyle bir baktımda donanım haber takımı BOINC'te bir zamanlar birinciliğe oynarken şimdi baya geri düşmüş. Üçüncü olmuş.
      Ateistler takımı DH'e tur bindirmiş :-)

1- Turkiyeli Ateist ve Agnostikler 270,349,058
      2- ek$i sozluk cpu power 153,955,655
      3- Team Donanimhaber 138,687,095

"hadi bunuda aciklayin ateistler" diye diye bu hale geldi bunlar. Aciklayamayinca bazi seyleri hemen buna saldirmislar anlasilan:D
      |
      |

• Yarbay
      4325 Mesaj
      09 Ağustos 2013 21:35:39
      Bende donanımhaber takımına katıldım. Önceden 1 tane takıma katılmıştım ama dh takımını görünce buna katıldım. Önceki takımımdan nasıl çıkabilirim? Sadece dh takımında olmak istiyorum.

Birde seti@home projesini araştırıyorum ama astro pulse diye birşey daha araştırılıyor. Bunları iptal etsem birşey olurmu yoksa seti@home bağlantısımı bunlar?

|
      |

Xiaomi_mi6_Black
    • Teğmen
      123 Mesaj
      11 Ağustos 2013 01:04:47
      Merhaba,

iptal ederseniz bir sorun olmaz. Bundan sonra işlemci gücünüz sadece DH'e akar.
      Alternatif olarak AstroPulse projesindeki profil sayfanıza gidip orada üye olduğunuz takımdan ayrılıp DH takımına katılmanızda mümkün. Hangi takımda olursanız olun en önemlisi BOINC ile faydalı işler yapıyor olmak. Gerisi çokta önemli değil.
      |
      |

lanet olasıca patagonyalı.
    • Kurmay Yarbay
      2992 Mesaj
      11 Ağustos 2013 10:36:22 Konu Sahibi
      dostlar ben bitcoin işinde madenciliğe sardım, o yüzden boinc i geri plana attım. O yüzden ilgilenemiyorum bu konuyla, ilgili arkadaşlar diğerlerine yardımcı olacaktır diye ümid ediyorum.

• Yarbay
      4325 Mesaj
      11 Ağustos 2013 12:26:39
      quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

dostlar ben bitcoin işinde madenciliğe sardım, o yüzden boinc i geri plana attım. O yüzden ilgilenemiyorum bu konuyla, ilgili arkadaşlar diğerlerine yardımcı olacaktır diye ümid ediyorum.

Nedir bu bitcoin? Boinc gibi onların işlerini yapıp bize karşılığında paramı veriyorlar? Parayı nasıl tahsil ediyoruz, sen hiç kazandı mı?
      |
      |

Xiaomi_mi6_Black
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.