DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Zeytin çekirdeği yutmak
44
Cevap
1
Favori
24.964
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Zeytin çekirdeği yutmak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      461 Mesaj
      21 Ekim 2009 19:51:18 Konu Sahibi
      faydalı olduğunu duydum.mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geliyormuş.midede tamamen eriyormuş.bir bilgisi olan var mı?

|
      |

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      21 Ekim 2009 19:57:39 Konu Sahibi
      hiç deneyen olmadı mı?midede eriyor mu yoksa erimiyor mu?
      |
      |

• Çavuş
      78 Mesaj
      21 Ekim 2009 19:58:39
      faydasıda var yararıda
      mide ve bagırsak icin yararlı fakat apandistin patlaması icin en büyük nedenlerden biri
      |
      |

H a Y ı R S e V e R

Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz, ya da yazılmaya değer şeyler yap !!
    • Yüzbaşı
      461 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:02:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: HaYıRSeVeR

faydasıda var yararıda
      mide ve bagırsak icin yararlı fakat apandistin patlaması icin en büyük nedenlerden biri

eğerki midede tam olarak eriyorsa apandisiti patlatması imkansız.ama erimiyorsa gerçekten çok büyük tehlike.bu aralar stres yüzünden midem yanıyor.ilaç yerine alternatif yollar arıyorum.yoğurt falan iyi geliyor ama sadece bir süreliğine.ilaç falan istemiyorum.bir tane faydası varsa 1001 tane zararı oluyor.
      |
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:03:18
      Bie zeytin üreticisi olarak zeytin çekirdeği yutmak yararlı ama hergun yada gunde 3 tane değil ayda bir yada çok seyrek yutulmalı bu dediklerimde aldığım duyumlarla ilgili fakat zeytin yağı gercekten sındirime yararlı kendım de kullanıyorum faydası bol bir ürün
      |
      |

saygılar
    • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 8 saat 53 dakika kadarı kaldı.
      21 Ekim 2009 20:04:20
      Apandiste felan zararlı değil. Annem hemşire. Ona sordum. Kiraz çekirdeği, zeytin çekirdeği vb. ürünler rahatlıkla yiyebilirsin apandiste hiçbirşey olmaz
      |
      |

• Yüzbaşı
      255 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:06:51
      onun birde çıkması var
      |
      |

"Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek." Fidel Castro

|garry's mod master|
    • Yarbay
      2398 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:13:50
      ben bir keresinde HCl nın içine (çok derişik değildi) zeytin çekirdeği atıp 2 gün beklemiştim ve erimedi.
      Midede erirmi ondan şüpheliyim.

Tüm bitkiler gibi dışında selüloz varsa erimez, erimeyince de içindei yararlı maddeler ortaya çıkmaz.
      Çıkmazsa da boşuna yutulmuş olur.

Peki yukarda yazdıklarım ve deney ne kadar doğru derseniz bilmiyorum.
      Çünkü bugüne kadar yuttuğum bir çekirdeğin çıktığını görmedim geriye.
      Eğer çıkmıyorsa eriyordur. Madem mide de eriyor neden HCl ye attım erimedi
      Tabi bu da bir çelişki.
      |
      |

• Yüzbaşı
      910 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:16:51
      quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

Alıntıları Göster

eğerki midede tam olarak eriyorsa apandisiti patlatması imkansız.ama erimiyorsa gerçekten çok büyük tehlike.bu aralar stres yüzünden midem yanıyor.ilaç yerine alternatif yollar arıyorum.yoğurt falan iyi geliyor ama sadece bir süreliğine.ilaç falan istemiyorum.bir tane faydası varsa 1001 tane zararı oluyor.

talcid kullan hiç bir zararı yok midesi delinenlere bile veriyor doktor
      |
      |

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      21 Ekim 2009 20:22:47 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Spyxxx
      ben bir keresinde HCl nın içine (çok derişik değildi) zeytin çekirdeği atıp 2 gün beklemiştim ve erimedi.
      Midede erirmi ondan şüpheliyim.

Tüm bitkiler gibi dışında selüloz varsa erimez, erimeyince de içindei yararlı maddeler ortaya çıkmaz.
      Çıkmazsa da boşuna yutulmuş olur.

Peki yukarda yazdıklarım ve deney ne kadar doğru derseniz bilmiyorum.
      Çünkü bugüne kadar yuttuğum bir çekirdeğin çıktığını görmedim geriye.
      Eğer çıkmıyorsa eriyordur. Madem mide de eriyor neden HCl ye attım erimedi
      Tabi bu da bir çelişki.

HCl bildigim kadarıyla sadece pepsini aktifleştirmek için görev alıyor.yani sindirimde doğrudan bir etkisi yok diye biliyorum.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yarbay
      2398 Mesaj
      21 Ekim 2009 21:00:52
      quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

Alıntıları Göster

HCl bildigim kadarıyla sadece pepsini aktifleştirmek için görev alıyor.yani sindirimde doğrudan bir etkisi yok diye biliyorum.

evet de asit yine eritirse o eritir.
      ayrıca pepsini değil pepsinojeni aktifleştirir pepsin aktif halidir :)

pepsin ise proteinin parçalanmasını sağlayan enzim yani protein var mı diye düşünüyorum çekirdekte
      yok gibi geliyor bana. Selüloz ise zaten posa olarak dışarı atılır ama çıkmıyor dışarı
      bu yüzden kararsızım
      |
      |

• Binbaşı
      1067 Mesaj
      21 Ekim 2009 22:12:34
      İp gibi mi dışklama yapıyorsunuz da çıktığını görmediğinizi söylüyorsunuz? Yiyeceksiniz madem kırıp da yiyin. Bu arada her çekirdek midede erimez bunu da unutmayın, özellikle de limon çekirdeğini bütün halde kesinlikle yutmayın
      |
      |

Kimi içime sığmaz, kimine içim ısınmaz
    • Yüzbaşı
      699 Mesaj
      21 Ekim 2009 22:27:09
      abi niye böyle kesin yutmayınflana diye korkuyuyosunzu milleti.

bebeler bile bozuk para yuttuğunda takılı kalmadan mideye inmişse doktor telaşa gerek yok doğal yollardan atılır diyor.

ne yutartsan yut sıçar atarsın hoca milleti gazlamayın aman ha diye.
      |
      |

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
      The rest is up to you…

Muhammed Ali
    • Teğmen
      128 Mesaj
      21 Ekim 2009 22:49:48
      iki gün denedik eşimle açılmadan iade midede taş varmış gibi oluyor uzun süre

şahsi kanaatim : tavsiye etmiyorum
      |
      |

!!sosyal mesaj yok!!
    • Binbaşı
      1067 Mesaj
      21 Ekim 2009 22:52:15
      quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

abi niye böyle kesin yutmayınflana diye korkuyuyosunzu milleti.

bebeler bile bozuk para yuttuğunda takılı kalmadan mideye inmişse doktor telaşa gerek yok doğal yollardan atılır diyor.

ne yutartsan yut sıçar atarsın hoca milleti gazlamayın aman ha diye.

Bunu diyen bir doktor mu? Madeni parayı hangi metalden yapıyorlar acaba? Midede erimeyen bir şey olmalı ki, yutulması tehlikeli değil denilebilinsin. Çünkü direk zehirlenmeye sebeb olur
      |
      |

Kimi içime sığmaz, kimine içim ısınmaz
    • 21 Ekim 2009 23:00:42
      23 yaşındayım 11 yaşından beri zeytinleleri çekirdeği ile beraber yiyorum.12yıl boyunca erimemiş olsaydı midemde en az 5 kilo zeytin çekirdeği olması lazım çünkü bunlar birtarafımdan çıkmadı
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      31 Ağustos 2010 17:30:48
      Zeytun faydalıdır eyidir bir yirden girerse bir yirden elbet çıkar. milleti teleşa düşürmeyin. hani yiyin dediysek kiloylan değil Tanaylan yani 3 tane yiyin 2 hafta yimeyin midede sorun varsa yiyin.

şaka bir yana doktorların vermiş olduğu talcid renny vb asit düşürücüler midedeki asit miktarını azaltıp midede rahatlama hissi veriyor ama kısa bir süre sonra bu sefer kabızlık, hazımsızlık gibi şikayetler başlıyor bunların yanında Allah bilir daha ne zararları var ben yaşadıklarımı bilir onları söylerim. birde o ilaçları kullandıktan sonra bırakırsanız bu sefer mideniz daha kötü yanar. onun yerine akşamları yarım çay bardağı soğuk süt için ama yarım bardağı geçmesin dikkat !. 15-20 gün öyle süt içerek geçirdim rahatladım biraz ilaç içmeyi kestim. çünkü allerji oluştu kollarımda ilaçlar yüzünden birde, yani bir rahatsızlığım varken birden 3 oldu. doktora gidiyorum onlar bişi yapmaz diyo e yaptı diyorum o zaman kes diyo ilacı :)) doktorlukta tamircilik gibi uymazsa parça değiştir :))) cidden ehil olmayan doktorlardan korkmak lazım acil müdahale dışında elimden geldiğince kaçıyorum doktorlardan :)))
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Ekim 2010 19:52:05
      Bir dr olarak deneyimimi anlatayım. Gerisini siz duşunun. Günde 7 tane zeytin çekirdeği yuttuğunu söyleyen bir hastaya çekilen tomografide çekirdeklerin hepsini kalın bağırsakta teker teker saydık. Midede erimesi soz konusu değil. Apandisit ve divertikulit riski de çok fazla. Ayrıca ülser varsa yırtılmalara bile sebep olabilir.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Ekim 2010 20:02:18
      ben yutuyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      09 Ekim 2010 20:03:49 Konu Sahibi
      konum hortlamış.gururlandım.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.