DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Yahudilerin II. Abdülhamid'den toprak istemesi ve Enver Paşa'nın teklifi
45
Cevap
0
Favori
5.745
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Yahudilerin II. Abdülhamid'den toprak istemesi ve Enver Paşa'nın teklifi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      Biliyorsunuz Theodor Herzl - Siyonizmin kurucusu -, İsrail Devleti'ni kurmak için Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'den Filistin topraklarını istiyor ve karşılığında Osmanlı'nın tüm borçlarını silmeyi, Afrika ve Balkanlar'da kaybettiği toprakları geri vermeyi vaadediyor; ama II. Abdülhamid şiddetle bu teklifi reddediyor ve onları huzurundan kovuyor.. Sonrası malum, Yahudiler toprakları bir şekilde almayı başarıyor ve böylece II. Abdülhamid için de esaret günleri başlıyor...

II. Abdülhamid bu teklifi reddettikten önce mi sonra mı tam emin değilim ama; Enver Paşa toprakların verilmesini istemiş ve Osmanlı Devleti eski gücünü tekrar kazanınca İsrail'den o toprakları geri alacaklarını söylemiştir..

Siz nasıl bakıyorsunuz Enver Paşa'nın bu teklifine ?

|
      |

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hakanto

28 Ocak 2010 21:55:04
      enver paşa denen zat (hiç sevmem) böyle biir şey teklif edecek bir tip değil. bence biri bir yerinden uydurmuş.
      |
      |

• Yarbay
      2502 Mesaj
      28 Ocak 2010 23:24:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Luzifer

Biliyorsunuz Theodor Herzl - Siyonizmin kurucusu -, İsrail Devleti'ni kurmak için Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'den Filistin topraklarını istiyor ve karşılığında Osmanlı'nın tüm borçlarını silmeyi, Afrika ve Balkanlar'da kaybettiği toprakları geri vermeyi vaadediyor; ama II. Abdülhamid şiddetle bu teklifi reddediyor ve onları huzurundan kovuyor.. Sonrası malum, Yahudiler toprakları bir şekilde almayı başarıyor ve böylece II. Abdülhamid için de esaret günleri başlıyor...

II. Abdülhamid bu teklifi reddettikten önce mi sonra mı tam emin değilim ama; Enver Paşa toprakların verilmesini istemiş ve Osmanlı Devleti eski gücünü tekrar kazanınca İsrail'den o toprakları geri alacaklarını söylemiştir..

Siz nasıl bakıyorsunuz Enver Paşa'nın bu teklifine ?

bunun böyle olmadığı haberturk kanalındaki bardakçının tarih programında anlatıldı Osm. Padişahı huzurundan kimseyi kovmuyor hatta uzun süren yazışmalar olduğunu belgeleriyle göstermişlerdi enver olayını ise bilmiyorum
      |
      |

• Yarbay
      3918 Mesaj
      28 Ocak 2010 23:35:09
      Osmanlı'nın tüm borcu bu Herzl denilen adama mıymış acaba?

Abartın arkadaşlar, elinizden geldiğince abartın, yahudi düşmanlığı (bir ırktan nefret etmek tam olarak faşistliktir), Osmanlı sevdalılığı, cumhuriyet düşmanlığı yapıp durun. Yaşadığınız hayal dünyası ve bir kralın hayranlığı sizi nereye kadar götürür bilinmez, ama size tavsiyem, Osmanlı Tarihi'ni yüceltmeye çalışırken olayı saçmalık boyutuna taşımayın.

Osmanlı'nın birbirinden farklı ve birbirine düşman birçok ülkeye borcu vardı ve yahudiler de sizin düşündüğünüz gibi dünyayı parmağında oynatabilen insanlar değil; sadece bizden daha çok çalışıp daha az laf üretiyorlar. Sonucu zaten ortada. Eğer bu yazıyı okuyabiliyorsanız, yahudilere para kazandırmışsınız demektir.
      |
      |

• Binbaşı
      1075 Mesaj
      28 Ocak 2010 23:55:47
      quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

enver paşa denen zat (hiç sevmem) böyle biir şey teklif edecek bir tip değil. bence biri bir yerinden uydurmuş.

sizin gibi bir yerlerinden uyduranlar çok olduğu gibi, gerçekler işine gelmeyince ''bir yerlerinden uydurdular'' diye uyduranlar da hiçte az değil...
      |
      |

Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!
    • Yüzbaşı
      673 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hakanto

29 Ocak 2010 20:17:56
      sayın webbie ye aynen katılıyorum.
      castopollux gerçek ne? hangi gerçek? bu toplum sarıkamış felaketini yılllarca kazanılan zafer olarak bildiğini biliyormuydunuz? çünkü bizi yöneten bir kısım budala gerçeğin ortaya çıkmaması için ellerinden geleni yapmışlar, yeterki hallk uyanmasın , uyanmasın kii tekrara onları rahat rahat ölümlere gönderebilsinler, bu toplum sarıkamışı enver türkiyeeye dönmek isteyince epeyde seveni olunca alehte propaganda olssun diiye gereçk açıklanmış, yani yıllarca gereçk gizlenmiş. sizin kafa yapınız iktidardakilere uyuyor ben size benzemem bununlada gurur duyuyorum. beni hiç bir şovenit ermeni yada başka bir topluma düşman edemez, benii hiç bir faşit yada komünist ölümlere yololayamaz, ölümü, şiddeti, baskıcı her rejmi reddeyorum.
      |
      |

• Binbaşı
      1075 Mesaj
      30 Ocak 2010 00:50:36
      Küresel dünyanın tatlı yalanlarına kapılmışsınız.
      Küresel Sermaye'nin kontrolünde ve manipülesinde olan medya ve onun yön verdiği halklar ve bunun yansıması olan sözde ulusal, özde küresel sermaye hizmetkarı hükümetler, zaten sizin imzanınzdaki bir dünyayı yaratmak için kollarını uzun zaman önce sıvamışlardı.

Nihai amaçları elbette ''barış'' değildir. Merkezi Amerika olan küresel sermaye, Saddam'ın dolar dan, euro ya geçişi ile çöküşlerinin hızlanacaklarını gerçeğini engellemek için bir ulusu işgal ettiler, barışla değil silahla, sevgi ile değil kanla...

Ülkeler yok, sınırlar yok, din yok, sadece küresel sermaye var, fakat insanlık asla barış halinde olmayacak! Zira çıkarlar değişkendir.

Tüm savaşlara son verecek son savaş 8 mayıs 1945'te son buldu, fakat yeniden başlayacağı tarih hiç uzak gözükmemektedir.
      |
      |

• Çavuş
      41 Mesaj
      30 Ocak 2010 01:34:00
      Ulan bu osmanlıcılar nereden çıkardınız Enver Paşa'yı? Bardakçı bu olayı açıkladı da olayın Enver Paşayla ne alakası var? Yahudiler istiyor Abdülhamit diyor Filistin olmaz ama Kuzey Irak'ta bir yer olabilir onlarda kabul etmiyorlar. Enver Paşayı başka yerden suçlayamadılar mı?
      |
      |

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hakanto

30 Ocak 2010 11:28:08
      castorpollux söylediklerin boş hayali iddalardan başka bir şey değil.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Binbaşı
      1075 Mesaj
      01 Şubat 2010 01:45:16
      quote:

castorpollux söylediklerin boş hayali iddalardan başka bir şey değil.

evet haklısın,

sınırlar kalkacak?

dünya'da toplam 184 ülke vardır, bütün bu ülkelerde yaşayan, yaklaşık 6 milyar insanı tek çatı altında organize etme sorunu bir yana, sınırlar içinde bulunan toplumların kendi sınırlarını oluşturmak için ayrıca bir mücadelesi söz konusudur.
      İspanya'nın Bask Bölgesi İspanya iç savaşından bu yana ayrı bir ülke olmak için mücadele etmektedir.
      Kuzey İralanda (IRA), Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmak için 1919'dan bu yana kendi sınırlarını oluşturmak mücedele etmektedir.
      Daha düne kadar bir bütün olan Yugoslavya bölünerek beş farklı ''sınır'' oluşturulmuştur.
      Sovyetler'in parçalanması ile, kaç ülke oluştu bilmiyorum ama çok olduğunu biliyorum.

İnsanlar barış içinde yaşayacak?

Bunu sağlıklı bir beyne sahip olan her insan elbette ister. Hatta zeka özürlü mankenlerin ödül törenlerinde konuşurken oldukça sık tekrarladığı söz öbeklerindendir.
      Fakat bu mümkün müdür?

evet haklısın ''boş hayallere kapılmışım'' ben, peki ya siz?
      |
      |

• 02 Şubat 2010 15:01:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Osmanlı'nın tüm borcu bu Herzl denilen adama mıymış acaba?

Abartın arkadaşlar, elinizden geldiğince abartın, yahudi düşmanlığı (bir ırktan nefret etmek tam olarak faşistliktir), Osmanlı sevdalılığı, cumhuriyet düşmanlığı yapıp durun. Yaşadığınız hayal dünyası ve bir kralın hayranlığı sizi nereye kadar götürür bilinmez, ama size tavsiyem, Osmanlı Tarihi'ni yüceltmeye çalışırken olayı saçmalık boyutuna taşımayın.

Osmanlı'nın birbirinden farklı ve birbirine düşman birçok ülkeye borcu vardı ve yahudiler de sizin düşündüğünüz gibi dünyayı parmağında oynatabilen insanlar değil; sadece bizden daha çok çalışıp daha az laf üretiyorlar. Sonucu zaten ortada. Eğer bu yazıyı okuyabiliyorsanız, yahudilere para kazandırmışsınız demektir.

Yahu biraz bile mantıklı düşünemiyor musunuz ? Osmanlı'nın tüm borcu Theodor Herzl denen adama değil elbette; ama Yahudilerin Osmanlı'nın borcunu ödeyecek kadar parası vardı, şimdi de ekonominin büyük kısmı Yahudilerin elinde değil mi ?

Burada senin kastettiğin ırkçılık denen birşey göremiyorum ben. Bana da gösterebilir misin burada yapılan bir ırkçılığı ? Ben de ırkçılığa karşıyım, haberin olsun.

Cumhuriyet düşmanlığı derken ? Kim Cumhuriyet düşmanlığı yapıyor anlamadım ? OSMANLI kelimesini ağzına almak Cumhuriyet düşmanlığı mı oluyor ?

Bence Yahudiler şimdi de olduğu gibi o zamanlar da güçlüydüler.. 1. ve 2. Dünya Savaşları'nı da onlar çıkarttı. Katılmazsan zorlayamam.

Bence sen kendi hayal dünyanda yaşıyorsun. Ki burada olmayan IRKÇILIĞI ve CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI uydurmalarınız da buna örnek.
      |
      |

• 02 Şubat 2010 15:04:18 Konu Sahibi
      Söylemeyi unuttum, huzurundan kovma ve II. Abdülhamit'in Theodor Herzl ile görüşmesini de BELGELERLE OSMANLI TARİHİ adlı kitapta okudum, biz de hakanto nun dediği gibi bir yerimizden uydurmuyoruz (!) hakanto siz de sizin görüşlerinize aykırı her şeye bir kılıf uyduruyorsunuz buna dikkat ettim.
      |
      |

• 02 Şubat 2010 15:07:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Tıbbiyeli Turk

Ulan bu osmanlıcılar nereden çıkardınız Enver Paşa'yı? Bardakçı bu olayı açıkladı da olayın Enver Paşayla ne alakası var? Yahudiler istiyor Abdülhamit diyor Filistin olmaz ama Kuzey Irak'ta bir yer olabilir onlarda kabul etmiyorlar. Enver Paşayı başka yerden suçlayamadılar mı?

Anlamadım, ülkenin tek bir karış toprağını vermeyen bir adam niye Osmanlı'nın başka bir bölgesinde toprak versin ? O da ülkenin toprağı, bu da. Hem de II. Abdülhamit gibi birinin orası olmaz burası olur diyeceğini hiç mi hiç sanmıyorum. Enver Paşa'yı suçlamıyoruz bunu da nerden çıkardın ?
      |
      |

• Yarbay
      3918 Mesaj
      02 Şubat 2010 15:52:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Luzifer

Alıntıları Göster

Yahu biraz bile mantıklı düşünemiyor musunuz ? Osmanlı'nın tüm borcu Theodor Herzl denen adama değil elbette; ama Yahudilerin Osmanlı'nın borcunu ödeyecek kadar parası vardı, şimdi de ekonominin büyük kısmı Yahudilerin elinde değil mi ?

Burada senin kastettiğin ırkçılık denen birşey göremiyorum ben. Bana da gösterebilir misin burada yapılan bir ırkçılığı ? Ben de ırkçılığa karşıyım, haberin olsun.

Cumhuriyet düşmanlığı derken ? Kim Cumhuriyet düşmanlığı yapıyor anlamadım ? OSMANLI kelimesini ağzına almak Cumhuriyet düşmanlığı mı oluyor ?

Bence Yahudiler şimdi de olduğu gibi o zamanlar da güçlüydüler.. 1. ve 2. Dünya Savaşları'nı da onlar çıkarttı. Katılmazsan zorlayamam.

Bence sen kendi hayal dünyanda yaşıyorsun. Ki burada olmayan IRKÇILIĞI ve CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI uydurmalarınız da buna örnek.

Yani diyorsunuz ki, bir adam çıkıyor ve padişahın karşısına dikiliyor ve diyor ki, koca imparatorluğun borcunu küçük bir toprak parçası karşılığında ödeyecek gücümüz var. Bu kadar güçlü olmamıza rağmen toprağımız yok. Devletlerarası, ki bu devletlerin biri Büyük Britanya, diğeri Almanya İmparatorluğu ve bir diğeri ise İtalya. Theodor Herzl, bütün bu borçları ödeyebilecek güçte diyorsunuz. Bu arada, ben zaten tüm borçların bu adama olduğu gibi bir anlayış ya da anlatım sergilemedim. Ancak, klasik bir yaklaşımla yahudileri dünyanın merkezine koyup, şeytani bir güce büründürmek ve her taşın altında o insanları arayıp, bir süredir yeniden popülerleştirilmeye çalışılan Osmanlı ruhu ve bunun aslında tek temsilcisi olarak da Abdulhamit'i yüceltmek iktisadi bir anlam taşımıyor.
      Size tavsiyem, Osmanlı'nın borç miktarını, hangi rakip çıkar gruplarına bu borcu yaptığını ve bu grupların bu borçları sadece parasal olarak mı yaptırdığını bir araştırın. Bunun sonucunda karşınıza çıkacak çok cevap olacaktır ama bunlardan hiçbiri ülkelerin iktidar ve enerji mücadelesi içinde borçları kapatmaya razı olmalarını sağlayan nedenler olmayacaktır.
      |
      |

• 02 Şubat 2010 16:06:31 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

Yani diyorsunuz ki, bir adam çıkıyor ve padişahın karşısına dikiliyor ve diyor ki, koca imparatorluğun borcunu küçük bir toprak parçası karşılığında ödeyecek gücümüz var. Bu kadar güçlü olmamıza rağmen toprağımız yok. Devletlerarası, ki bu devletlerin biri Büyük Britanya, diğeri Almanya İmparatorluğu ve bir diğeri ise İtalya. Theodor Herzl, bütün bu borçları ödeyebilecek güçte diyorsunuz. Bu arada, ben zaten tüm borçların bu adama olduğu gibi bir anlayış ya da anlatım sergilemedim. Ancak, klasik bir yaklaşımla yahudileri dünyanın merkezine koyup, şeytani bir güce büründürmek ve her taşın altında o insanları arayıp, bir süredir yeniden popülerleştirilmeye çalışılan Osmanlı ruhu ve bunun aslında tek temsilcisi olarak da Abdulhamit'i yüceltmek iktisadi bir anlam taşımıyor.
      Size tavsiyem, Osmanlı'nın borç miktarını, hangi rakip çıkar gruplarına bu borcu yaptığını ve bu grupların bu borçları sadece parasal olarak mı yaptırdığını bir araştırın. Bunun sonucunda karşınıza çıkacak çok cevap olacaktır ama bunlardan hiçbiri ülkelerin iktidar ve enerji mücadelesi içinde borçları kapatmaya razı olmalarını sağlayan nedenler olmayacaktır.

Evet, bir adam çıkıyor, hahambaşıyla beraber II. Abdülhamit'in karşısına çıkıyor tabiî.. Bu kadar güçlü; zaten Yahudiler 16. yüzyıldan beri İsrail Devleti'nin hesaplarını yapıyorlardı. Senin o Büyük Britanya dediğin devletin bankası yani Bank of England da Rothschild Ailesi'nin eline geçmişti biliyor muydun bunu ? Rothschild Ailesi de Yahudi ve dinine çok bağlı bir aile..

O küçük toprak parçası dediğin topraklar hakkında ne kadar bilgin olduğu ortada.. Yahudiler o küçük toprağa Kenan Diyarı diyorlar, yani onlara vaadedilmiş topraklar..

Ek bilgi: Almanya Merkez Bankası da Yahudilerin eline geçmişti, Almanya sırf o aileye borcunu ödeyemediği için.. Umarım ta o zamandan beri Yahudilerin ne kadar etkin ve zengin olduğunu anlayabilmişsindir.

Bu kadar güçlü olmalarına rağmen toprakları yok demişsin, bu kadar güçlü oldukları için almadılar mı Filistin topraklarını ?

NOT: ABD'nin paraları kimin elinde onu da öğrenmeni istiyorum, John F. Kennedy de o bankayı Yahudilerin elinden aldığı için öldürüldü (tabii öldürülmesinin tek nedeni bu değildi).
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      3918 Mesaj
      02 Şubat 2010 16:27:08
      Sevgili Luzifer,

Öncelikle, ne hakkında ne kadar bilgim olduğunu 3 satır yazımdan anladığınız için sizi tebrik ederim. Diyorsunuz ki, Osmanlı'nın tüm borçlarını ödeyebilecek güçte bir grup var ve ortak özellikleri yahudi olmaları. Ayrıca, diyorsunuz ki bu yahudiler o kadar güçlü ki, Alman Merkez Bankası'nın, İngiltere Devlet Bankası'nın sahipleri. İngiltere ve Almanya bu adamlara borçlarını ödeyememiş, Osmanlı ise gelirlerinin büyük bir bölümünü yine bu adamlara borç ödemek için kullanmış. Dünyanın en büyük güçlerini kendilerine bağlamışlar, yönetimlerini ele almışlar, Osmanlı'nın gelirlerinin %32,5'ini Düyun'u Umumiye ile ellerine geçirmişler ama bu kadar güce rağmen ve Osmanlı'nın o gururlu padişahlarına rağmen ve Osmanlı yıkıldıktan sonraki 25 sene boyunca o toprakları ele geçirememişlerdir.

Bakın Luzifer, ben yahudiler güçsüzdür demedim. Aksine, bazılarının gücünü her klavyeye dokunuşumuzda ruhumuzun derinliklerinde hissediyoruz aslında. Ama sizin anlamak istemediğiniz konu, bahsettiğiniz gibi bir güç dünya üzerine gelmemiştir ve gelemez. Birbirine rakip bu kadar güçlü devletlerin yönetimleri sadece bir grubun elinde olmaz. Bu akla ve mantığa aykırıdır. Hani bizde şimdi ne olursa Ergenekon yapmış oluyor ya, aynı grubun uluslararası boyuttaki olaylarda kullandığı insanlardır yahudiler. İyisi, kötüsü, zengini ve fakiri ile sadece bir dine mensup olmak dışında ortak bir özellikleri olmayan insanlardır.

Baktığınız pencereyi genişletin ve dünyada böyle bir güç varken nasıl olur da Japonya, Almanya ve Çin'in bu kadar güçlenebildiğini, SSCB'nin kurulmasının nasıl olur da bu kadar büyük bir güce rağmen mümkün olduğunu düşünün.
      |
      |

• 02 Şubat 2010 16:38:42 Konu Sahibi
      quote:

Sevgili Luzifer,

Öncelikle, ne hakkında ne kadar bilgim olduğunu 3 satır yazımdan anladığınız için sizi tebrik ederim. Diyorsunuz ki, Osmanlı'nın tüm borçlarını ödeyebilecek güçte bir grup var ve ortak özellikleri yahudi olmaları. Ayrıca, diyorsunuz ki bu yahudiler o kadar güçlü ki, Alman Merkez Bankası'nın, İngiltere Devlet Bankası'nın sahipleri. İngiltere ve Almanya bu adamlara borçlarını ödeyememiş, Osmanlı ise gelirlerinin büyük bir bölümünü yine bu adamlara borç ödemek için kullanmış. Dünyanın en büyük güçlerini kendilerine bağlamışlar, yönetimlerini ele almışlar, Osmanlı'nın gelirlerinin %32,5'ini Düyun'u Umumiye ile ellerine geçirmişler ama bu kadar güce rağmen ve Osmanlı'nın o gururlu padişahlarına rağmen ve Osmanlı yıkıldıktan sonraki 25 sene boyunca o toprakları ele geçirememişlerdir.

Bakın Luzifer, ben yahudiler güçsüzdür demedim. Aksine, bazılarının gücünü her klavyeye dokunuşumuzda ruhumuzun derinliklerinde hissediyoruz aslında. Ama sizin anlamak istemediğiniz konu, bahsettiğiniz gibi bir güç dünya üzerine gelmemiştir ve gelemez. Birbirine rakip bu kadar güçlü devletlerin yönetimleri sadece bir grubun elinde olmaz. Bu akla ve mantığa aykırıdır. Hani bizde şimdi ne olursa Ergenekon yapmış oluyor ya, aynı grubun uluslararası boyuttaki olaylarda kullandığı insanlardır yahudiler. İyisi, kötüsü, zengini ve fakiri ile sadece bir dine mensup olmak dışında ortak bir özellikleri olmayan insanlardır.

Baktığınız pencereyi genişletin ve dünyada böyle bir güç varken nasıl olur da Japonya, Almanya ve Çin'in bu kadar güçlenebildiğini, SSCB'nin kurulmasının nasıl olur da bu kadar büyük bir güce rağmen mümkün olduğunu düşünün.

Şimdi ne desem ki.. Bilemiyorum. Bak 25 sene demişsin ama ondan önce de İngilizler Filistin'deydi, sırf Yahudilerin o toprakları alması için. Bu kadar güçlü derken, Çin'i de, Rusya'yı da yönetiyorlar demedim; ama şu an Dünya'nın en güçlü devleti ABD onların elinde, Avrupa Birliği de öyle. İsrail'i söylemeye gerek yok bile. Öyle olsa haşa Allah olmaları lazımdı her birinin.

Ama uluslararası boyutta çoğu ama çoğu şey onların kontrolünde. Belki karşı çıkanlar olur, Ergenekon'u da ABD kurmadı mı her ülkede Gladio adıyla ? Bu da nereye uzanıyor: yine, her zamanki gibi yine onların işi.

Bunların daha tartışılacak birçok yönleri var ama benim o kadar tartışmaya zamanım yok maalesef.
      |
      |

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      hakanto

02 Şubat 2010 19:45:14
      antisemitizm'in güncel tanımında 2. maddeyi aşağıda yazıyorum.

Yahudilerin veya Yahudilerin kolektif gücü hakkında asılsız, insanlık dışı, şeytansı stereotip suçlamalarda bulunmak; onların ekonomi, medya, hükümet ve diğer sosyal kurumların denetimlerini ellerinde bulundurmaları veya dünya Yahudi komplosu efsanesi (Yahudilerin dünyayı yönettiği gibi..).
      |
      |

• Yarbay
      5044 Mesaj
      02 Şubat 2010 21:17:58
      quote:

antisemitizm'in güncel tanımında 2. maddeyi aşağıda yazıyorum.

Yahudilerin veya Yahudilerin kolektif gücü hakkında asılsız, insanlık dışı, şeytansı stereotip suçlamalarda bulunmak; onların ekonomi, medya, hükümet ve diğer sosyal kurumların denetimlerini ellerinde bulundurmaları veya dünya Yahudi komplosu efsanesi (Yahudilerin dünyayı yönettiği gibi..).

Bu maddeyi yasaya koyduran güç nasıl bir güçtür açıklayabilirmisin hocam.
      Bir dünya düşünün basın özgürlüğü adı altında peygamberlere hakaret edebiliyorsunuz ama bir yahudiyle alakalı bir şey söylediğinizde antisemitizmden doğru kodese.
      |
      |

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      02 Şubat 2010 21:24:37
      Sırf Yahudi olduğu için Yahudi düşmanlığı yapmak faşistliktir. Yahudilikten yola çıkarak dinin ötesinde Siyasi Siyonizm’in oluşmasına ve yayılmasına hizmet eden ana unsur ise yine Milliyetçiliktir.Haliyle Siyonizm’in kurucusu diye bilinen Teodor Herzl de bir faşisttir.

Yahudiler’in Filistin topraklarına ilgisi ilk olarak Herzl ile başlamış değil. Zengin Yahudiler tarafından bu manadaki ilk teşebbüsler 1880’li yılların başlarına tekabül eder.

Herzl tek başına , arkasında kimse olmayan sıradan bir yazar ve düşünür, siyasetçi değildir. 1897 yılında 200’den fazla katılımcıyla Basel’de Birinci Siyonist Kongresi’ni topladığı zaman “bugün Basel’de Yahudi Devleti’ni kurdum” sözünü sarf etmiştir.Toplantıya katılanların Yahudi açılımı(!) hakkında farklı görüşleri vardır. Siyon aşıkları, kültür siyonistleri, marksizmle örtüşük Yahudilik..gibi farklı görüş sahiplerini bir amaçta bir araya getirebilmek için onlara taviz vermekte tereddüt etmez ve bunun karşılığında kongreden ülküsü uğruna ilgili devletlerle diplomatik ilişkilere girme yetkisini alır. Bu yetki ile Abdülhamid ile talepleri (Filisten’den bir parça toprak verilmesi karşılığında 1896 yılında 20 milyon sterlin, 1901 yılında tüm dış borçların ödenmesi) çerçevesinde bağlantı kurabildiği gibi her ülkeye farklı argümanlarla yaklaşır. Mesela, Almanya’ya, Filistin’de kurulacak bir Yahudi yurdu’nun Almanya’nın Ortadoğu çıkarları açısından yararlı olacağını söylerken, Rusya’ya , Rusların büyük sorun olarak gördüğü Yahudi azınlığından kurtulabileceği vaaadini ileri sürüyordu.

Yahudiler tek başlarına güçlü değildir. Onları güçlü yapan Siyasi Siyonizm’e hizmet eden her tülü görüş , şahıs ve kurumlardır.
      |
      |

Sultanım teşekkür ederim.
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.