DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Polisaj makinesini aldım.Nasıl pasta,cila çekerim
45
Cevap
5
Favori
24.675
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> Polisaj makinesini aldım.Nasıl pasta,cila çekerim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      484 Mesaj
      20 Mayıs 2012 17:25:47 Konu Sahibi
      Arkadaşlar Koçtaş'tan 1010 wattlık polisaj makinesi aldım bunu nasıl kullanabilirim? Maxolen,Würth marka pasta-cila alsam kendim nasıl uygulayabilirim? Video vb. varsa izleyip yapabilirim.
      Araba gri renk jetta

|
      |

Uşak
    • Binbaşı
      1631 Mesaj
      20 Mayıs 2012 21:58:34
      youtubeda videolari var ama uygulama yapmis biri olarak soyluyorum cok dikkatli ol boyayi yakabilirsin
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
    • Yüzbaşı
      484 Mesaj
      21 Mayıs 2012 17:19:00 Konu Sahibi
      bende ondan korkuyorum işte. aldığıma pişman olacağım az kaldı ya
      |
      |

Uşak
    • Yarbay
      2029 Mesaj
      21 Mayıs 2012 17:21:14
      İnternete detaling yazıp arama yap. Karşına çıkan siteded çok detaylı bilgilere ulaşabilirsin.
      |
      |

| AMD FX-6300 | ASUS M5A97 EVO R2.0 | ASUS GTX 650TI DIRECTCU II O.C 2GB | GSKILL 4GB RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM | ADATA SP900 120 GB SSD | WD CAVIAR GREEN 1TB SATA 3.0 64MB CACHE 7200 RPM | XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK | EDIFIER X600 | LG 42LN575S | LOGITECH DFGT | XBOX CONTROLLER | ACER 5734Z | RENAULT SYMBOL 2011 1.4 |
    • Yarbay
      2416 Mesaj
      21 Mayıs 2012 17:50:59
      Hocam el becerisi gerektiren böyle işlere hiç girmemeniz faydanıza.

Neşter aldım, köpeğimi veterinere götürüp ameliyat ettirmek istemiyorum, kendi nasıl yaparım demeye benziyor senin iş.

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      21 Mayıs 2012 18:02:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

Neşter aldım, köpeğimi veterinere götürüp ameliyat ettirmek istemiyorum, kendi nasıl yaparım demeye benziyor senin iş.

Okadar vahim durumda mıyım ya

Uşak
    • Binbaşı
      1872 Mesaj
      21 Mayıs 2012 18:38:14
      Acemiyseniz hiç girişmeyin hocam alırsınız boyayı.
      |
      |

MK VII TSI
    • Yarbay
      3799 Mesaj
      21 Mayıs 2012 18:54:16
      quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

O kadarda değil yaa abartmayın. Ama bu iş internetten izleyerek olmaz. Bilen birinin size öğretmesi lazım.
      |
      |

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2009 Cadillac CTS(For Sale)----2004 Ford EXPLORER 4.0V6(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(Satıldı.. =( )
      İstanbul Technical University
    • Yarbay
      3983 Mesaj
      21 Mayıs 2012 18:58:05
      İlk kez makineyle atmayı ben şahsen önermem pasta cila yerine sadece cila atsanız daha güzel olur bence pastayı zaten işi bilen birisine götürüp yaptırdığınız zaman her hangi bir sürtme çizilme durumu haricinde en kötü 2-3 ay idare eder.Arada sizde cila ile takviyede bulunursanız boya bir hayli canlı kalır.Fakat ben yapmak istiyorum denemek istiyorum diyorsanız size sadece şu püf noktasını söyleyeyim köşelere ve keskin yerlere uygularken fazla bastırmayın zira boyayı kaldırabilirsiniz.
      |
      |

VW Scirocco 1.4 TSI 160 PS Man. Sportline black oak brown
      Citröen DS4 1.6 e-HDİ 112 HP DSPORT MCP Black
    • Yarbay
      4952 Mesaj
      21 Mayıs 2012 19:01:09

• Yarbay
      2416 Mesaj
      21 Mayıs 2012 19:07:18
      quote:

Orijinalden alıntı: Janeiro

Alıntıları Göster

Okadar vahim durumda mıyım ya

Cila da sıkıntı olmaz.

Ama çizik giderici, pasta vs bildiğiniz mikron aşındırıcı; eski yüzeyi söküp yenisin meydana çıkartıyorlar.

Ben kötü tecrübelere sahibim, kesinlikle bu işleri tavsiye etmeme eğer el beceriniz yoksa.

Yaparım elim yatkın diyorsanız da dar alandan, görünmesi zor yerlerden deneye deneye başlayın,bu konuda yazılmış forumları okuyup kullanacağınız ürünleri dikkatli seçin.
      |
      |

• Çavuş
      91 Mesaj
      21 Mayıs 2012 22:44:06
      Ilk seferde elle yaparak tecrübe kazanabilirsiniz. Ben dün arabama en ince pasta ile pasta yaptım. Sonra da sonax cila attım. Çok güzel oldu ama 6 saatimi aldı ve bugün pazar yerinde park ederken arka tamponun köşesini boya ve astarı gidecek kadar çarptım :( ayrıca şuanda sağ kolumu oynatamıyorum :)
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      832 Mesaj
      22 Mayıs 2012 22:30:13
      o değil de polisaj makinası ile boya yakanı bir gösterseler bana ellerinden öpücem

boyayı yakmak falan öyle kolay şeyler değil. techizatı kur, yavaştan başlarsın arkadaşım.. skodaturkey ve forum boya koruma'ya mutlaka göz at..
      |
      |

• Yarbay
      5778 Mesaj
      23 Mayıs 2012 00:20:34
      O kadar korkulacak bir şey değil. Cila atarak başlarsanız, boyaya zarar vermeden eliniz alışır. Boyaya vereceğiniz zarar da yine başka bir aşındırıcı ile çözülür, dert değil bunlar.
      |
      |

Nikon D5100 18-55mm VR Kit , 50mm F1.8G , 55-300mm VR // iPhone 6 16GB // Sennheiser CX-300-II

Kendi yıldızını takip et.
    • Yüzbaşı
      527 Mesaj
      23 Mayıs 2012 20:52:09
      forumboyakoruma.com sayfasını ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz, size tavsiyem bu siteyi detaylı incelemeden ürün almayın, ürünler ve uygulama hakkında yeterince video ve döküman bilgili kişiler tarafından paylaşılmış
      |
      |

• Yüzbaşı
      772 Mesaj
      24 Mayıs 2012 14:08:23
      pasta cila yerine normal cila ile basla
      10 kademe hız varsa 3-4 ile basla.
      kabloyu omzundan atmayı unutma yoksa kablo ile heryeri cizersin
      |
      |

• Çavuş
      41 Mesaj
      28 Mayıs 2012 18:49:42
      kolay bırsey değil
      |
      |

• Yarbay
      2985 Mesaj
      28 Mayıs 2012 19:19:09
      Kaça aldın makineyi ve pastayı?
      |
      |

İnci akü 82 amper -- Boss 3,5 farad kapasitör -- 2x 4 AWG Power cable -- Pionner DEH-X7550SD -- M acoustic msx 465 -- M Acoustic MSX 1000.1 Mono -- Kicker Comp 38 -- Pioneer TS-A 6995 S -- Pionner ts s20 --JBL GTO 6508C 16cm Mid
    • Yarbay
      4389 Mesaj
      28 Mayıs 2012 20:28:33
      Atla deve değil bu yahu ne çok abartmışsınız! Yok boyayı eline alırmışta yok kablo çizermişte. En dandik pasta ile bile yavaş yavaş ve eşit şekilde uygulayarak istediğin sonuca ulaşabilirsin. Ardından sağlam bir cila da attın mı tadından yenmez!

Ayrıca pastaya cilayada onlarca lira vermeye kesinlikle gerek yok. Yıllardır bunları sanayi işi ucuz malzemelerle yapıyoruz. Ama inan pahalı ürünlerle benim 10 15 liralık cilalarımın arasındaki farkı çoğu zaman ayırt edemiyorsun. Hiç gerek yok entel dantel şişelerdeki pahalı ürünlere

UCUZA TRAFİK SİGORTASI/KASKO BULMANIZ MÜMKÜN -- BİZE SORMADAN TRAFİK SİGORTANIZI YAPTIRMAYIN
      PM GÖNDERMENİZ YETERLİDİR
    • Yüzbaşı
      523 Mesaj
      28 Mayıs 2012 20:30:36
      Yakma değil de,yer yer hare adını verdiğimiz lekelr oluşabilir,yoğunluğu ve lokal dengeyi ayarlayamazsan,şans da lazım.

Bence iyi etmişin,deneme olarak küçük bir bölgede başla derim,ya da etrafta elden düşme bir araç varsa,kardeş beleşe ben senin aracını yapayım de ve ilk tecrübeni o araçta yap,düzgün sonuç çıkarsa adama da kıyak yapmış olursun.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.