DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )
34.142
Cevap
217
Favori
1.447.917
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları >> 353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      quote:

Orijinalden alıntı: virusyildo

Alıntıları Göster

o infografigi hazirlayan arkadas grubu ilk kuran arkadasti daha sonradan grubun moderatorlugunu birakti. mesela eskiden agustos celp doneminde asker olan bir kisi 1 agustosta yedek subay sinavina giriyordu ama 12 agustosta askerlige teslim oluyordu. arada kalan gunler askerliginden sayildigi icin 12 gun erken terhis olmus oluyordu. 12 gun askerligi evinde yatarak geciriyrodu. artik o gunleri askerde gecirecegiz. o yuzden 5 ay 17 gun civarinda olacak askerlik suresi izinler dusuldugu zaman

Kardesim grafiği ben hazırladım. Grafiğin gecerliligi devam ediyor..
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

..Counting Stars..
    • Yüzbaşı
      256 Mesaj
      03 Ağustos 2013 04:49:10
      quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Alıntıları Göster

Kardesim grafiği ben hazırladım. Grafiğin gecerliligi devam ediyor..

infografik gecersiz demedim zaten kardesim. eline saglik guzel bir calisma olmus. yalniz kisa donem askerlik 5 ay 5 gun seklinde degil artik. 12 gun daha fazla askeriyede kalinacak artik. kabaca 5 ay 17 gune tekabul ediyor. eskiden ayin ilk gunleri sinava girildigi andan itibaren asker sayiliyordu ama artik askeriyeye teslim oldugunuz gunden itibaren sayiliyor. evde yatarak gecen 12 gun askerlik yok artik. infografigin bu kisminin duzelmesi gerekiyor okadar. forumdaki bir arkadas hala 5 ay 5 gun saniyormus askerlik suresini infografige bakin diye mesaj yazmis bana. kisa donem askerlik 6 aydir. yani kabaca 180 gun. her ayda 2 gun izin hakki toplamda 12 gun izin yapar. yol izinlerini de katarsak 166-167-168 gun civarina tekabul eder. eskiden sinava girilen gunden sinavin aciklandigi ve teslim olma suresi arasinda gecen 12 gun yok artik. biliyorsunuz ki sinav tarihe karisti. umarim forumdakiler icin gayet aciklayici bilgi olmustur. hala 5ay 5 gun askerlik yapacagini sananlar var zira.

Marifet iltifata tabidir...
    • Yarbay
      15643 Mesaj
      03 Ağustos 2013 06:03:11 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

infografik gecersiz demedim zaten kardesim. eline saglik guzel bir calisma olmus. yalniz kisa donem askerlik 5 ay 5 gun seklinde degil artik. 12 gun daha fazla askeriyede kalinacak artik. kabaca 5 ay 17 gune tekabul ediyor. eskiden ayin ilk gunleri sinava girildigi andan itibaren asker sayiliyordu ama artik askeriyeye teslim oldugunuz gunden itibaren sayiliyor. evde yatarak gecen 12 gun askerlik yok artik. infografigin bu kisminin duzelmesi gerekiyor okadar. forumdaki bir arkadas hala 5 ay 5 gun saniyormus askerlik suresini infografige bakin diye mesaj yazmis bana. kisa donem askerlik 6 aydir. yani kabaca 180 gun. her ayda 2 gun izin hakki toplamda 12 gun izin yapar. yol izinlerini de katarsak 166-167-168 gun civarina tekabul eder. eskiden sinava girilen gunden sinavin aciklandigi ve teslim olma suresi arasinda gecen 12 gun yok artik. biliyorsunuz ki sinav tarihe karisti. umarim forumdakiler icin gayet aciklayici bilgi olmustur. hala 5ay 5 gun askerlik yapacagini sananlar var zira.

Hay şansıma , 155 oldu 168 gün

Şans olsa zaten boyle dogmazdik
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      03 Ağustos 2013 09:21:13
      Bilgilerimi yazmamışım :)

Yas :27

Okul : Kocaeli Üniversitesi Makina Mühendisliği

İkemetgah : Kocaeli

Kütük : Trabzon
      |
      |

• Yarbay
      5038 Mesaj
      03 Ağustos 2013 09:26:39
      5 ay sabretmişsiniz 15 günün hesabınımı yapıyorsunuz takılmayın bence bunlara

PSN: nbrlaa
      LİVE:nbrlaaa
    • Yüzbaşı
      256 Mesaj
      03 Ağustos 2013 10:52:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

5 ay sabretmişsiniz 15 günün hesabınımı yapıyorsunuz takılmayın bence bunlara

askerligini yaptinmi bilmiyorum ama askerde olanlar dakiklarini bile sayar cogu zaman. asker cocugu oldugum icin bircok birlikte bircok asker tanidigim arkadasim oldu. kogusta kalmisligim islatilmisligim sakalasmalar vs. vs. bircok askerlikte olan anim var. 12 gun cok buyuk bir gun geliyor suan herkesin gozune. oraya kendini 5ay 5 gun diye sartlandirip gidenlerin halini dusunemiyorum bile zaten. umarim herkesin gittigi birliklerde asiri zorlayici ortamlar olmaz.

• 03 Ağustos 2013 11:02:36

Hocam şöyle de bir şey var. Daha ağustos celbindekiler gitmedi bence %100 12 gün fazla yapacakmış gibi konuşmayalım yine de :)
      |
      |
      virusyildo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

..Counting Stars..
    • Yüzbaşı
      563 Mesaj
      03 Ağustos 2013 11:31:18
      Şubedeki asteğmen kardeşimiz (90'lıymış bu arada :) dedi ki.. önce ben ben kısa dönem yapmak istiyorum dedim yedek subay değil o da dedi ki sen seçemeyebilirsin ankaradan ihtiyaca göre seçilir bilgisayar sistemi ile dedi ?? kafam karıştı ayrıca biz 1-30 Eylül arası Şubeye tam olarak ne için gideceğiz ??

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      03 Ağustos 2013 11:42:13
      quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Hocam şöyle de bir şey var. Daha ağustos celbindekiler gitmedi bence %100 12 gün fazla yapacakmış gibi konuşmayalım yine de :)

umut fakirin ekmegi
      |
      |

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      03 Ağustos 2013 11:47:39
      quote:

Orijinalden alıntı: ugri28

Şubedeki asteğmen kardeşimiz (90'lıymış bu arada :) dedi ki.. önce ben ben kısa dönem yapmak istiyorum dedim yedek subay değil o da dedi ki sen seçemeyebilirsin ankaradan ihtiyaca göre seçilir bilgisayar sistemi ile dedi ?? kafam karıştı ayrıca biz 1-30 Eylül arası Şubeye tam olarak ne için gideceğiz ??

1-30 eylul arasinda kisa donem-astegmen tercihi yapip transkript diploma yabanci dil belgesi vs gibi evraklarini vereceksin. sen kisa istedin diye kisa veya astegmen istedin diye astegmen olacaksin diye birseyin garantisi yok. acikogretimliler 100% kisa donem yapilir diyordu 352. donemdekiler. aralarinda astegmen cikanlar var sasirdilar. ben yillardir acikogretim mezunu astegmen goruyorum zaten. diger universite mezunlarina gore az sayida olmasina ragmen var yillardir. askeriye nerde nekadar ihtiyaci varsa ona gore belirler. senin tercihinin cok fazla bir etkisi olmaz genellikle.

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      03 Ağustos 2013 12:36:51

kardeş sen yinede kısa dönem olarak belirt tabi kısa dönem yapmak istiyorsan kısa çıkma ihtimali artar = )
      |
      |
      ugri28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

353. Dönem Yedek Subay
      Eğitim Birliği J.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI/FOÇA / FOÇA / İZMİR
      Kuvvet JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY
      Sınıf JANDARMA
    • Yüzbaşı
      479 Mesaj
      03 Ağustos 2013 12:38:52
      quote:

Alıntıları Göster

1-30 eylul arasinda kisa donem-astegmen tercihi yapip transkript diploma yabanci dil belgesi vs gibi evraklarini vereceksin. sen kisa istedin diye kisa veya astegmen istedin diye astegmen olacaksin diye birseyin garantisi yok. acikogretimliler 100% kisa donem yapilir diyordu 352. donemdekiler. aralarinda astegmen cikanlar var sasirdilar. ben yillardir acikogretim mezunu astegmen goruyorum zaten. diger universite mezunlarina gore az sayida olmasina ragmen var yillardir. askeriye nerde nekadar ihtiyaci varsa ona gore belirler. senin tercihinin cok fazla bir etkisi olmaz genellikle.

Evet bende mimar,mühendis vs. olanların asteğmen olma ihtimalinin yüksek olduğunu duymuştum. Ancak birebir şu olayları yaşamış arkadaşlarımda var.

-Elektronik mühendisinin TV kumandasından sorumlu olması
      -Ziraat Mühendisine bahçeye gübre döktürülmesi
      -Matematik öğretmeninin kantinci yapılması vs. :)

Ancak şöyle bir durum da var; benim gibi milyonlarca işletme mezununu nereye koyarsan koy sırıtmayız arkadaş. :) İster nöbete dik, ister mutfak, ister çamaşırhane....
      |
      |

• Yüzbaşı
      673 Mesaj
      03 Ağustos 2013 12:51:30
      şöyle facebook profil resmi için 353. dönem yedek subay adayı diye resim yapacak yok mu ya : ) 352. dönemler yaptı bizim neyimiz eksik

353. Dönem Yedek Subay
      Eğitim Birliği J.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI/FOÇA / FOÇA / İZMİR
      Kuvvet JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI

Statü YEDEK SUBAY
      Sınıf JANDARMA
    • Teğmen
      108 Mesaj
      03 Ağustos 2013 13:28:50

Eyvallah ben en iyisi pazartesi şubeye tekrar bir gideyim.
      |
      |
      Sacha_buffer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1410 Mesaj
      03 Ağustos 2013 13:31:40
      quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

şöyle facebook profil resmi için 353. dönem yedek subay adayı diye resim yapacak yok mu ya : ) 352. dönemler yaptı bizim neyimiz eksik

+1
      |
      |

ist@nbul{lu}
    • Teğmen
      137 Mesaj
      03 Ağustos 2013 13:36:28
      Arkadaşlar, askeriye bayram tatili yapar mı? Örneğin önümüzdeki hafta her gün çalışmayacaklar değil mi?
      |
      |

• Teğmen
      197 Mesaj
      03 Ağustos 2013 13:58:13
      Arkadaslar erken sevk basvurusu (15 agustosa kadar olan basvuru) icin ne gibi belgeler lazim. Diplomayi 1-30 eylul arasindami teslim edecegiz??
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      03 Ağustos 2013 14:14:42
      yabancı dil belgesi ne oluyor ?
      sevk öncesi hazırlık işlemi 1-30 Eylül 2013 arasında askerlik şubesine tekrar gidip diploma transkript-yabancı dil belgesi gerekiyor ibaresi var.
      benim yok belgem melgem çoğu kişininde olduğunu sanmıyorum bu ne
      |
      |

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      03 Ağustos 2013 14:45:53
      olanların çoğu da götürmüyor zaten
      yedek subaylığa bi adım daha yaklaşmanı sağlıyor sanırım yabancı dil belgesi
      |
      |

Hürgeneral
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      03 Ağustos 2013 16:52:19
      Beyler aöf tek ders sınavına girdik. Dün açıklandı geçtim, benim gibi bir çok arkadaşta mezun konumunda. Fakat 12 günlük sürede, birde bayram tatili girecek, bizim diplomalar ayın 15'i ne kadar yetişir mi ? Diyelim ki yetişmedi ne yapacağız ? Birde aöf işletme mezunlarının yedek subay olarak yapma ihtimali çok mu düşük ?

Beşiktaş ULAN !
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.