DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
İzmirde nerelere gidilir, nereler gezilir
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
46
Cevap
0
Favori
44.570
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İzmirde nerelere gidilir, nereler gezilir
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1724 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:19:02 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar

İzmirde gezilecek yer önerileriniz nerelerdir, yarın gidiyoruz izmire ancak otobüsle gidilebilecek yerler olsun, gezmelik, eğlenmelik, yemek vs de dahil olmak üzere izmirde nerelere gidilir?

|
      |

• Yarbay
      2250 Mesaj

iOS Beta Tester
      15 Haziran 2010 14:28:11
      Agora, İnciraltı, Güzelyalı sahil, Kordon, Sasalı doğal yaşam parkı, kıbrıs şehitleri vs vs..
      |
      |

• Yarbay
      3164 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:30:46
      izmirde yol parası felaket pahalı.haberin ola.
      |
      |

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:33:01
      Bi kıbrıs şehitlerine gidin, oradan kordona girersiniz. vapurla karşıyakaya geçersiniz.
      |
      |

the dawn mist glowing
      the water flowing
      the endless river
      forever and ever
    • Binbaşı
      1702 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:36:30
      EGS Park, Forum Bornova, İnciraltı, Teleferik(açıldıysa tabi),Güzelyalı, Alsancak...

• Binbaşı
      1724 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:37:12 Konu Sahibi
      Aslında kısa bir süre izmirde yaşamıştım ne nerededir biraz biliyorum en azından nasıl giderim falan alsancak taraflarını.. Ama o güzelyalı inciraltı falan hiç bir fikrim yok nasıldır oralar? Nasıl ulaşılır ve orada gidilecek yerler nereleridir?

Bir de karşıyakaya vapurla geçtikten sonra orada nereleri gezebiliriz? Teşekkürler
      |
      |

• Teğmen
      167 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:45:11
      tepecik, altıntepe
      |
      |

• Yarbay
      3878 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:46:37
      Karşıyaka'da gezebileceğin pek yer yok. Bir özelliği olmasa da Karşıyaka çarşısına uğrayabilirsin, zaten gidebileceğin diğer yerler de EGS, Kipa, Carrefour. Sasalı'daki doğal yaşam parkına da gidebilirsin.
      |
      |

University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)
    • Binbaşı
      1724 Mesaj
      15 Haziran 2010 14:53:37 Konu Sahibi
      Aslında pek alışveriş merkezi olmasa da iyi olur böyle kapalı mekanlardan ziyade izmiri, izmirin gezilecek görülecek yerlerini görmek istiyoruz..

Kıbrıs şehitlerinde yemek yenip kordonda kafelerde oturulabilir sonra vapurla karşıyakaya geçilir diye düşünüyorum Peki çarşıya uğradık geri döndük diyelim Karşıyakadan inciraltı, agora tarafına geçebiliyor muyuz doğrudan acaba? Ve teleferik çalışıyor mudur ilginç geldi çünkü böyle güzel bir izmir manzarası olurdu?
      |
      |

• Yüzbaşı
      349 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:00:00
      quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Aslında pek alışveriş merkezi olmasa da iyi olur böyle kapalı mekanlardan ziyade izmiri, izmirin gezilecek görülecek yerlerini görmek istiyoruz..

Kıbrıs şehitlerinde yemek yenip kordonda kafelerde oturulabilir sonra vapurla karşıyakaya geçilir diye düşünüyorum Peki çarşıya uğradık geri döndük diyelim Karşıyakadan inciraltı, agora tarafına geçebiliyor muyuz doğrudan acaba? Ve teleferik çalışıyor mudur ilginç geldi çünkü böyle güzel bir izmir manzarası olurdu?

Karşıyakadan vapurla tekrar Konak'a geçip oradan inciraltı vb. gidebilirsin. Ek olarak teleferik kapalı ama asansöre gidebilirsin. Oranında manzarası fena deildir
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Steam ID: ZaPo31
    • Yarbay
      2067 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:04:13
      Kardeş Konak da bi 15 dk yürüme mesafesiyle ASANSÖR var; tarihi bir yer orda İzmire dürbünle bak kafetarya vss var. sonra arkadasların dedği gibi Kıbrıs şehitleri ,Kordon vs.. die devam et.Hoş bu sıcakta izmir gezilmez; Çeşme-Kuşadası-Foça yakın yerler bence buralara gitmelisiniz.Mesela hiç gitmediysen Şirinceyi tavsiye ederim,Selçuktadır hem şarap içersiniz.
      |
      |
    • Binbaşı
      1724 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:05:04 Konu Sahibi
      Asansör tam olarak neredeydi.. Böyle göztepe tarafları gibi hatırlıyorum ama dediğim gibi pek bilmiyorum oraları.. hangi otobüsle gidebiliriz ki oraya mesela konakta vapurdan insek yada alsancak iskelede?

Bu arada çevre ilçeleri de dolaşırdık aslında ama yarın için uygun değil gibi o araba yok malesef. Daha başka bir zamanda yaparız öyle diye düşünüyorum. Merkezde olan, eshotla gidilebilecek yerler başta geliyor yarınki plan için. Şirince , Foça vs şu an uygun değil o yüzden

Asansöre de gidelim o zaman.. Sanırım bulabilirim orayı da.. Kız lisesini biliyorum sanırım yada en kötü konak metrodan çıkınca o tarafa doğru gider birilerine de sorarız.. Orada oturacak yer falan var mı ama? Kafe gibi yerler falan
      |
      |

• Yarbay
      2067 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:08:43
      quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Asansör tam olarak neredeydi.. Böyle göztepe tarafları gibi hatırlıyorum ama dediğim gibi pek bilmiyorum oraları.. hangi otobüsle gidebiliriz ki oraya mesela konakta vapurdan insek yada alsancak iskelede?

Konakdaki Metro yok mu, ordan Kız Lisesine doğru yürü zaten esnafa sorarsan gösterirler abartmıyorum max. 15 dk. ya yürüme mesafesi var. Güzel bir yer tavsiye ederim.İzmir ayaklarının altında olucak...
      |
      |
    • Yarbay
      2250 Mesaj

iOS Beta Tester
      15 Haziran 2010 15:21:15
      Evet anansör iyi seçim gibi. Arkadaşın da dediği gibi geze dolaşa yürüyerek 15 dk.da varırsınız zaten
      |
      |

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:23:56
      inciraltı, güzelyalı, bornova, Kemeraltı çarşısınıda gezmelisiniz kordonuda unutmamak lazım.
      |
      |

• Yarbay
      3168 Mesaj
      15 Haziran 2010 15:28:23
      izmir'de ulaşımda 90 dakika olayı var. 1.55 TL ye 90 dk istediğin kadar araç değiştirebiliyorsun.

Gidilecek yerlere gelince ;

Deniz'e girmek istersen Çeşme, Seferhisar, Urla, Balıklıova, Karaburun tarafları tercih edilebilir.

Gezilecek yerler, İnciraltı, Agora, Kipa, Güzelyalı, Kordon, Kıbrıs Şehitleri, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir, Bornova Forum
      |
      |
    • Binbaşı
      1724 Mesaj
      15 Haziran 2010 19:51:02 Konu Sahibi
      Asansördeki restoran yada cafe hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Nasıldır acaba?
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 12 saat 47 dakika kadarı kaldı.
      15 Haziran 2010 19:59:40
      quote:

Orijinalden alıntı: labidu

izmirde yol parası felaket pahalı.haberin ola.

Destekli sallayalım, kentin büyüklüğü v.b göz önüne alındığında diğer illere göre oldukça uygun yol parası. Ayrıca 90 dk içinde tüm diğer binişler ücretsiz

[image]*[/image]

[size=1
    • Yarbay
      3078 Mesaj
      28 Mart 2012 10:14:15
      haftasonu ben de izmir e gitmeyi düşünüyorum. ikea ve forum bornova yanyanaymış sanırım. bi de doğal yaşam parkını merak ediyorum.
      bunlar birbirine yakın mıdır ? bi de bu güzergahta başka nereleri tavsiye edersiniz ?

• Binbaşı
      1514 Mesaj
      28 Mart 2012 10:22:49
      quote:

Orijinalden alıntı: saviola83

haftasonu ben de izmir e gitmeyi düşünüyorum. ikea ve forum bornova yanyanaymış sanırım. bi de doğal yaşam parkını merak ediyorum.
      bunlar birbirine yakın mıdır ? bi de bu güzergahta başka nereleri tavsiye edersiniz ?

doğal yaşam merkezi uzak baya bornovaya.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.