DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
24
Cevap
0
Favori
3.274
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> xbox 360'ım açılmıyor (acil yardım lütfen)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 00:49:36 Konu Sahibi
      Ntsc-j xbox 360'ım var. Fişi 3 uçlu. Bunu Türkiye'ye uygun , 2 uçluya dönüştüren dönüştürücüyle prize bağladım makinem açılmadı. Konsolun power düğmesine basıyorum hiç ışık yanmıyor , makine açılmıyor. Prizlere Türkiye'ye uygun , 2 uçlu ne taksam çalışıyor. Ama xbox 360'ımın , 3 ucunu 2 uçluya dönüştüren çeviriciyle prize bağladım mı xbox 360'ım açılmıyor. Xbox'ımı nasıl çalıştırabilirim acil yardım lütfen

|
      |
    • Yarbay
      2399 Mesaj
      06 Şubat 2007 00:55:26
      hmmm adaptörde sorun olma olasılığı yüksek. Eğer alırken çalıştığını gördüysen ve o dönüştürücüyü daha önce denemediysen, adaptörde sorun var diyebiliriz. Eğer imkanın varsa dönüştürücüye başka bir alet takıp çalıştır bakalım çalışıyor mu?
      |
      |

nema problema
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:14:07 Konu Sahibi
      Sağol dostum cevabın için. Yalnız bende fişi 3 uçlu olan sadece xbox 360 var. Bu işi başka türlü deneyebilir miyim? Bir de sana şunu sormak istiyorum sence sorun 3 ucu 2 uca çeviren çevirici de midir yoksa xbox'ımın güç adaptöründe midir? İnşallah yatmamışsındır da cevabı şu an alabilirim
      |
      |
    • Yarbay
      3834 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:38:13
      220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?
      |
      |

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
      -REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....
    • Yüzbaşı
      347 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:40:33
      anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..
      |
      |

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:53:44 Konu Sahibi
      Evet
      quote:

Orjinalden alıntı: Resident

220V luk adaptöre takmaya çalışıyorsun değil mi?
      |
      |
    • Binbaşı
      1605 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:54:45
      bütün kablolarını kontrol et. Belki taktığın uzatma kablosunu şalteri kapalı filandır. Bir sakincene bak. Daha önce çalışıyoduda şimdi mi çalışmıyo?
      |
      |

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 01:55:45 Konu Sahibi
      Yeni aldım eve gelince çalıştırmayı denedim açılmadı. Adaptör hiç ışık vermiyor.
      quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

anlamadığım şey makine önceden çalışıyomuydu,şimdimi sorun çıktı yoksa yeni aldın eve gelincemi böyle oldu ? Adaptörün ışığı yanıyomu ona baksaydın önce bir,ve sanırım ışığın rengide önemli(turuncu,yeşil vs.) gücün gelip gelmediğini anlarsın..
      |
      |
    • Binbaşı
      1193 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:08:26
      Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Şubat 2007 02:11:03
      Belli ki adaptör arızalı. Başka bir adaptör bulup dene dostum. PAL yada ntsc/j adaptörü olabilir farketmez.

http://techrepublic.com...openxbox360/IMG_0245.JPG
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

kınaları hazırlayın üyeliğimi kapattırıyorum
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:19:43 Konu Sahibi
      Evet aynen o dediğinden. 3 ucu 2 uca dönüştüren dönüştürücü. Bir de sence bu ne açıdan kötü?
      Eğer volt olayından bahsediyorsan voltla bir sorunum yok alet 220 volt. Türkiye'ye uygun.
      quote:

Orjinalden alıntı: Neutral

Dönüştürücü dediğin 3lü amerikan fişi 2uca çeviren, prize takılan ve sadece fişin prize uymasını sağlayan basit fiş dönüştürücüsü değildir inşallah?

|
      |
    • Binbaşı
      1193 Mesaj
      06 Şubat 2007 02:32:47
      ha 220v'sa oki doki ozaman.. Sakınca olarak sadece adamların 3.uç olan toprağı iptal etmiş oluyorsun (şu basit dandik çevricelerdense tabi). Binada düzgün bir topraklama varsa hani şöle bi 3 girişli -toprağıda bizim prize uygun hale çeviren- altaki gibi bir çevirici olsa daha şık olurdu

|
      |

• Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 03:05:05 Konu Sahibi
      Bu fiş çevirici kötü mü? Sence xbox 360'ımın açılmaması bu fiş çeviricinin kötülüğünden kaynaklanabilir mi?

http://s128.photobucket...bums/p180/RENORAINESXXX/

Burdaki dört resme bakarsanız sevinirim.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      347 Mesaj
      06 Şubat 2007 11:59:28
      ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.
      |
      |

• Kıdemli Yarbay
      7346 Mesaj
      06 Şubat 2007 12:08:05
      Xbox360'ı açmadan önce bi adaptöre bak.
      Adaptörün ışığı yanıyor mu?
      yanıyorsa hangi ışık yanıyor?
      |
      |

GamerTag: ilker007yasin
    • Binbaşı
      1903 Mesaj
      06 Şubat 2007 13:07:50
      quote:

Orjinalden alıntı: halukjohn

ben zannetmiyorumki fişin kalitesinden kaynaklansın bu problem.Alırken baktınmı çalışıyomu diye ? Bu durumda adaptörde sorun olabilir.Aldığın yeri/kişi'yi arayıp söyle istersen.

bencede
      |
      |

xboxLive: Hezeyan
      PSN:HezeyanTR
      Origin: HezeyanTR
    • Teğmen
      150 Mesaj
      06 Şubat 2007 13:30:05 Konu Sahibi
      Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Şubat 2007 13:59:12
      Hayırlı olsun o zaman.Şimdiden iyi eğlenceler....
      |
      |

• Binbaşı
      1903 Mesaj
      06 Şubat 2007 14:24:53
      quote:

Orjinalden alıntı: RENO RAINES

Hallettim arkadaşlar. Herkese çok teşekkürler. Fişin ucu fiş çeviriciye tam oturmadığı için açılmıyormuş. Babam çeviriciyi açtı , içini halletti. Sonra benim konsolun fişinin ucu da tam olarak çeviriciye oturdu ve sorun halloldu. Herkese tekrar çok teşekkürler.

ne mutlu sana çok sevindim dostum
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

xboxLive: Hezeyan
      PSN:HezeyanTR
      Origin: HezeyanTR
    • 16 Haziran 2010 21:36:01
      Bende adaptörün ışığı sarı ve görüntü gelmiyor.. Xbox 360da yeşil ışık yanmıyor.. Bu ne anlama gelir?
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.