DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
131
Cevap
2
Favori
6.213
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Yabancı Filmler >> Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1115 Mesaj
      16 Ocak 2013 21:32:06 Konu Sahibi
      Kelebeğin Rüyası

KONU

Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, II. Dünya Savaşı'nın çetin koşullarına, yaşadıkları küçük madenci kentinden tanıklık etmektedirler. Ayakları üzerine yeni yeni kalkan genç Cumhuriyet dünyadaki ciddi değişimlerle boğuşurken, sanata, edebiyata ve en çok da şiire gönül vermiş olan bu iki gencin yüreğine hiç umulmadık bir zamanda aşk ateşi düşer. Kente yeni gelen genç bir kıza aynı anda tutulan iki arkadaşın arasındaki dostluk açılmaz; bilakis yüreklerine düşen bu sevda onların kalemlerini ve hayata dair olan inançlarını daha da güçlendirir. Ama hem kendi gelecekleri, hem de ülkenin ve dünyanın gidişatı hayra alamet değildir...

Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği filmin yapımcılığı yine BKM'ye ait. Çekimler Zonguldak ve İstanbul'da gerçekleştirilen yapım aynı zamanda Zonguldaklı madencilerin de öyküsüne değiniyor. Oyuncu kadrosunda Erdoğan'ın yanı sıra Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan gibi genç-usta pek çok isim de yer alıyor.

FRAGMAN

POSTER

BAĞLANTILAR

---------------------------------------------------------------------------

19.06.2013
      Kelebeğin Rüyası Yeniden Vizyona Girecek

Büyük beğeni toplayan film, yeni kurgusuyla 11 Ekim'de yeniden izleyici ile buluşacak.

Bu yılın Şubat ayında vizyona giren ve gişede büyük başarı kaydeden Kelebeğin Rüyası, 11 Ekim'de yeni kurgusuyla yeniden vizyona girecek. Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan gibi isimlerin bulunduğu film, 1940'larda yaşamış iki genç şairin hayatlarına ışık tutuyor. Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu adlı şairlerin gerçek hikayelerini perdeye taşıyan filmin senaryosu Yılmaz Erdoğan'a ait. Erdoğan filmde Behçet Necatigil rolünde karşımıza çıktı.

Kelebeğin Rüyası, 2013 Los Angeles Türk Film Festivali'nin de açılış filmi olarak seçilmişti. Film şairlerin yaşadığı şehir olan Zonguldak'ta çekildi. Heybeliada Sanatoryumu film için özel olarak restore edildi. Dönemi başarılyla yansıtan filmin görsel efektlerine büyük emek harcandı ve çekimlerinde yüzlerce kişi görev aldı. Kelebeğin Rüyası, vizyonda olduğu dönemde izleme fırsatı bulamayanlar ve yeni kurgusu ile birkez daha görmek isteyenler için ikinci kez vizyonda olacak.#BEYAZPERDE#
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1
      |
      |

• Yüzbaşı
      634 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:40:45
      Fragman oldukça güzel görünüyor gelince izleyeceğiz. Kadro başarılı, oyunculuklarda güzel görünüyor.
      |
      |

• Yarbay
      3455 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:45:28
      Fragman gerçekten iyi
      |
      |

• 17 Ocak 2013 09:44:55
      Fragmanı çok iyi merakla bekliyorum
      |
      |

• Yarbay
      5769 Mesaj
      17 Ocak 2013 23:08:41
      "Bir de başımıza kalp işi çıkarmayacaksın değil mi "
      |
      |

• 18 Ocak 2013 12:54:38
      Umarım fragmanı gibi çıkar
      |
      |

• Yarbay
      4414 Mesaj
      18 Ocak 2013 22:00:03
      Mert Fırat
      |
      |

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
      Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
    • Binbaşı
      1429 Mesaj
      18 Ocak 2013 23:29:22
      Fragmanı izlerken nedense bir Türk filmi değil de, bir Amerikan filminin fragmanını izliyormuş hissine kapıldım. Artık sanat yönetmeni mi, yoksa görüntü yönetmeni mi Amerikalı bilemem..

Yalnız, şu repliğe bittim..

- İkimiz bir iddiaya girdik, bir kız üzerine. İkimiz de birer şiir yazacağız, kız hangisini beğenirse o kazanacak.

- Bir kızın şiiri beğenmesi, şairini de beğeneceği anlamına mı gelir?

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      20 Ocak 2013 13:26:42
      muhteşem bi fragman...tıpkı amerikan filmleri gibi ustaca bi film.senaryosu,kadrosu,oyunculuğu muhteşem.yılmaz erdoğan büyük adam....
      |
      |

zamana göre değişir, değişmeyeceğini sandığın...

• Yarbay
      3455 Mesaj
      20 Ocak 2013 13:32:45
      Fragmandan anlaşılıyor ki kıvanç yine döktürmüş
      |
      |

• Yarbay
      2370 Mesaj
      20 Ocak 2013 15:09:06
      Filmde klasik Türk filmi havası yok. Gerçekten kaliteli bir film olacağı kesin. İşin içinde Yılmaz Erdoğan varsa gerçekten de iş bir kalite kazanıyor. Merakla beklenmekte.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      5634 Mesaj

Android Beta Tester
      13 Şubat 2013 21:42:28
      Dikkatimi çekti ilk gün gideceğim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      679 Mesaj
      13 Şubat 2013 22:48:05
      quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

Fragmanı izlerken nedense bir Türk filmi değil de, bir Amerikan filminin fragmanını izliyormuş hissine kapıldım. Artık sanat yönetmeni mi, yoksa görüntü yönetmeni mi Amerikalı bilemem..

Yalnız, şu repliğe bittim..

- İkimiz bir iddiaya girdik, bir kız üzerine. İkimiz de birer şiir yazacağız, kız hangisini beğenirse o kazanacak.

- Bir kızın şiiri beğenmesi, şairini de beğeneceği anlamına mı gelir?

aynı şeyleri yazacaktın hislerime tercüman oldun.

Ne bileyim filmde bi papilon havası sezdim.Eski amerikan vari filmler.
      Cekim tekniginden oldugunu düşünüyorum fakat elbiseler özellikle ilgimi çekti..

Film ingilizce cekilseydi gerçekten cok iyi işlere imza atabilirdi.
      Konusunun türk ögeleri işledindigi izlenimi alamadım..

Filme giden arkadaşlardan yorum almak isterim
      |
      |

ali ismail korkmaz'ı unutma "vakit varken tomurcukları topla, zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir"
    • Yüzbaşı
      880 Mesaj

iOS Beta Tester
      13 Şubat 2013 22:51:51
      22 Şubat'da giricek doğru mu?

Sokakta yürürken taş gibi kız görürsünde bunun sevgilisi kim acaba dersin ya işte o sevgili benim.
    • Binbaşı
      1115 Mesaj
      14 Şubat 2013 02:05:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: E A

22 Şubat'da giricek doğru mu?

|
      |

• Yarbay
      3820 Mesaj
      14 Şubat 2013 02:13:52
      Kivanc Tatlitug en begendigim oyuncular arasina yavastan giriyor. Hergun ustune koyan bir oyuncu. Film de tutar gibi guzel bir film bizi bekliyor.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      14 Şubat 2013 13:10:40
      sağlam bir film olacakmış gibi
      |
      |

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü-Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
    • Yüzbaşı
      679 Mesaj
      14 Şubat 2013 19:15:19
      ha bu arada kuzey göbek mi yapmış
      |
      |

ali ismail korkmaz'ı unutma "vakit varken tomurcukları topla, zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir"
    • Çavuş
      65 Mesaj
      17 Şubat 2013 17:01:28
      Fragmanda arka fondaki müzik kime ait bilen var mı?
      |
      |

• Yarbay
      2281 Mesaj
      19 Şubat 2013 16:27:18
      şu filmde belçim bilgin bi banamı eğreti geldi .......?
      |
      |

[image][/image]
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.