DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
iPhone 5 Kilit Tuşu Problemi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
403
Cevap
11
Favori
54.583
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2373 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:41:17 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi iPhone 5'te küçük çaplı bir fiyasko sayılacak kilit tuşu problemleri mevcut. Dizayndan ötürü şuanda binlerce kişinin telefonunda değişim oldu. Genelde LTE model iPhone'larda bu sorun var, 3G modeli kullananların buradan sonrasını okumasına gerek yok.

Bugün, bu problem benim telefonumda da vuku buldu ve paylaşmak istedim. 32 GB AT&T kullanıyorum. Telefonun kilit tuşunun sol kısmına basarken telefon algılamasına rağmen, sağ kısım algılamıyor. Apple Store, sağolsun anında sorgusuz sualsiz değişim, hatta yanında da müşteri memnuniyeti gerekçesi ile iTunes Gift Card veya iPhone kılıfı veriyor.

Ben telefonu 1 defa değiştirdim ve tekrardan başıma geldi. İnternette de incelediğim kadarıyla çoğunlukla beyaz telefonlarda bu sorun var. Ben siyah kullanıyorum, ama bu sefer 1 ay kadar bekleyip öyle değişim yaptıracağım ve beyaz alacağım sanırım.

LTE model kullananların kontrol etmesini öneririm, çok genel bir problem çünkü. Bu arada internette birkaç çözüm mevcut ama ben garantiyi bozar diye deneyemedim.

Sorun tam olarak şöyle;

|
      |

• 16 Ocak 2013 23:44:46
      ilginç
      |
      |

Asus H170 Pro Gaming İntel Skylake i7 6700 Asus Gtx 1060 Strix
      Corsair Spec-02 Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz 1.2V Asus VX239H 23" IPS 5MS
      Evga SuperNova 650w G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 7+1 Dolby Headset
      Samsung Evo 850 250 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming 300S

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
    • Yüzbaşı
      664 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:48:01
      aynı sorun bendede oldu netten almıştım geri gönderdim değişimi yapıldı

• Yarbay
      2373 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:50:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ilter88

aynı sorun bendede oldu netten almıştım geri gönderdim değişimi yapıldı

Telefonunuzun rengi neydi ve şuan sorun yaşıyor musunuz? Belirtirseniz sevinirim.
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Yüzbaşı
      664 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:53:16
      quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

Alıntıları Göster

Telefonunuzun rengi neydi ve şuan sorun yaşıyor musunuz? Belirtirseniz sevinirim.

beyaz renk ti cihazım yenisinde sorun yok hatta 0.1 mm belki içinde kalıyodu dokunun atıyordu parmağınızda hissedebiliyordunuz...
      |
      |

• Yarbay
      2373 Mesaj
      16 Ocak 2013 23:55:56 Konu Sahibi
      Cevap için teşekkürler.

Az önce Apple'dan bir teknisyen ile görüştüm. Sorunun kamera bağlantılarıyla ilgili olduğunu, yeni üretilenlerde çözüldüğünü belirtti. Sorunu yaşayan kişiler sorgusuz şekilde değişim yapabilir.

Merak ettiğim şey, 3g modellerde farklı anten yapısından dolayı sorun yok sanırım. Türkiye'den alıp da bu sorunla karşılaşan var mı acaba?
      |
      |

• Çavuş
      47 Mesaj
      17 Ocak 2013 12:07:56
      Aynı sorun 3 gün önce benim başıma geldi turkcell'den almıştım, Siyah iphone 5 kilit tuşunun sol köşesine bastığım zaman çalışıyordu fakat, sağ ve orta kısmı çalışmıyordu. Genpa Servisine 2 Gün önce 15.01.2013 te teslim ettiğim cihaz için, dün 16.01.2013 te geri dönüş yapıp cihazımın yenisiyle değişeceğini sölediler. Şuan siteden takip ettiğimde " Durum : Değişim cihazı bekleniyor" yazmakta. ayriyetten bir sorun daha belirtmiştim, konuşurken karşıya sesim boğuk gidiyordu. Bu süreç ne kadar sürer merak içindeyim.. Değişim Cihazlarında bir kaç yerde "refurbished" yanii yenilenmiş cihaz verildiğini söleyenler var.
      |
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      17 Ocak 2013 12:16:11
      Benimde fransadan gelen 16gb beyaz iphone 5 imde ayni sorun mevcut. Keske biraz daha bekleyip Turkiye den alsaydim. Cunku ya yurtdisina cikinca degisim yapabilcegim ya da agustosta apple store turkiye (umarim asparagas haber degildir.) acilinca degisim yapabilecegim:(
      |
      |

PSN:kdiker
    • Yarbay
      2734 Mesaj
      17 Ocak 2013 13:22:33
      Bildigim kadariyla iphone 5 lerin hepsinde lte destegi var yani 3g model diye birsey yok. Bu tur sorunlar olabilir ya degisim yapildiktan sonra.. Kasa yenilendigi zaman olabiliyor. 5s te cok daha sorunsuz olacaktir. Eve gidince bizimkilerde denerim merak ettim.
      |
      |

• Yarbay
      2995 Mesaj
      17 Ocak 2013 13:31:49
      Yurtdisindan alinma a1429 seri olan beyaz telefonumda boyle bir sorun yasamiyorum.

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
      Canon PowerShot SX230 HS
      SanDisk Sansa Clip+ 12GB
      iPhone5 16GB [Beyaz]
      iPad 3 32GB [Siyah]
      Logitech Z2300x3
    • Emekli Admin
      11487 Mesaj
      17 Ocak 2013 13:49:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

Yurtdisindan alinma a1429 seri olan beyaz telefonumda boyle bir sorun yasamiyorum.

Aynı seri ve aynı renk Turkcell'den alınma, ben de tekrar kontrol ettim herhangi bir sorun yok.

• Yarbay
      2373 Mesaj
      17 Ocak 2013 18:39:42 Konu Sahibi
      Sanırım çoğunlukta aynı sorun var. Dizayn problemi olduğun apaçık ortada, sadece sol kısımın çalışması cidden kötü. 1 ay kadar bekleyip yeni parti ile değiştirmeyi düşünüyorum.
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      22 Ocak 2013 13:28:24
      Bende de aynı sorun mevcuttu artık olarakta ışık sızması vardı kilit tuşunun alt kısmında. Dün izmir Genpaya götürdüm telefonu ve değişim istedim, an itibariyle ürünümle ilgili bilgi bölümünde "Onarılmak üzere bekliyor" yazıyor. Eğer aynı sorunlu ürünlerin değişimi yapılıyorsa bende nden bu ibare yazıyor anlamadım. Daha telefonu alalı 1 ay olmadı ama şimdiden içinin açılıp tamir edilmesi beni çok rahatsız ediyor. Değişim ile ilgili başka başvuracağım bir yer var mı bildiğiniz?
      |
      |

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      22 Ocak 2013 17:36:31
      acaba yurtdışında apple store'a götürsek fatura isterler mi benim fatura kayboldu da

• Yarbay
      3700 Mesaj
      22 Ocak 2013 17:51:03
      quote:

Orijinalden alıntı: platinone

acaba yurtdışında apple store'a götürsek fatura isterler mi benim fatura kayboldu da

Fatura istenmiyor, cihazin seri numarasi ile islem yapiliyor diye biliyorum.

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      22 Ocak 2013 18:01:06
      quote:

Orijinalden alıntı: PaulGilbertX

Alıntıları Göster

Fatura istenmiyor, cihazin seri numarasi ile islem yapiliyor diye biliyorum.

hmm bunu öğrendiğim iyi oldu çok teşekkür ederim
      |
      |

• Yüzbaşı
      298 Mesaj
      26 Ocak 2013 12:22:25
      a1429 beyaz almanya cihazi kullaniyorum. bende de bu sorun mevcut suanda. ne yapmam gerek bilgi verecek olan var mi ?
      |
      |

• Teğmen
      134 Mesaj
      26 Ocak 2013 15:43:07
      bunu da daha yeni duyuyorum...
      |
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      28 Ocak 2013 15:39:12
      Aynı problemi bende yaşamaya başladım, telefon yurt dışından hediye geldi yurtdışına mı götürmemiz gerekiyor

• Yüzbaşı
      298 Mesaj
      30 Ocak 2013 10:14:25
      yok mu tamir ettiren ?
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.