DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
15.046
Cevap
47
Favori
1.987.824
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Fiat >> ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      190 Mesaj
      09 Ocak 2011 19:17:19
      Arkadaşlar Blue&me li araçlarad flaş bellekten müzik dinlemek için teyple bağlantının kurulmasını nasıl yapıyoruz. Flaş belleğe mp atıp El freninin yanındaki yerine taktım ama teyple bağlantı kurulmadı.
      |
      |

...::: DAYDIRLI :::...

2011 FİAT FİORİNO Emotion 1.3 Multijet 95 hp. ABS, ESP, ASR, Hillholder. Blue & Me ve Tom Tom navigasyon
    • Teğmen
      192 Mesaj
      09 Ocak 2011 20:02:36
      quote:

Orijinalden alıntı: serkanca01

Alıntıları Göster

Hocam bunları değerlendirebilirsiniz. Sonax kullanıp memnun kalan tanıdıklarım var. Yağ içerikli olanları kullanmamanızı öneririm, bir müddet sonra özelliğini yitirdiği gibi çok da pislik topluyor, silikon içerikliler bu iş için daha uygun. Ayrıca bunları emniyet kemeri yada diğer ses gelen plastik aksamlarda da kullanabilirsiniz, elektrik aksamında da kullanılabiliyor.

http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

http://www.hepsiburada....n348200&categoryId=26001

Ben Würth'ü silikon spreyi kullandım oraya ama işe yaramadı.Würth'ün sıvı gresi daha etkili olur hem daha kalıcıdır.Orada pislik toplamaz arası dar zaten. Bunu sanayide de bulabilirsiniz dediğiniz marketlerde de bulabilirsiniz.
      |
      |

• Binbaşı
      1405 Mesaj
      09 Ocak 2011 20:19:32
      quote:

Orijinalden alıntı: daydirli

Alıntıları Göster

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

Hocam hayırlı olsun.Kolay gelsin.

Teşekkürler arkadaşlar..
      2 milletvekili,kaymakam ve belediye başlakanı aynı anda gelince şaşırdım biraz..
      Allah tan fazla makas getirmiştik açılış için..
      :))
      |
      |

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
      http://www.facebook.com/MetinAbininYeri
    • Binbaşı
      1405 Mesaj
      09 Ocak 2011 20:26:35
      quote:

Orijinalden alıntı: fatihkilic1989

fiorinomuzun otomatik vitesinde park konumu malesef yok.N konumundada araba tamamen boşta kalıyo el frenine bişe olduğu an araba hareket eder.
      zaten N konumunda stop edip anahtarı çıkarırsanız uyarı veriyo. onun için arabayı d konumunda bırakıyoruz.
      hem uyarı almıyoruz hemde araba el freni çekmesekte sabit duruyor.
      ama bu şekilde bırakırken öncelikli yapmak gereken ayağımızı frenden çekmeden önce el frenini çekip sonra
      frenden çekmek aracın yükünün şanzumana deilde el frenine yüklemek. böylece şanzumanımız zayıflamamış oluyor.

İlk defa duydum bu YARARLI bilgiyi..
      Teşekkürler..
      Bilmeden uyguluyordum..
      |
      |

FACEBOOK SAYFAMA DESTEKLERİNİZİ BEKLERİM..
      http://www.facebook.com/MetinAbininYeri
    • Teğmen
      249 Mesaj
      09 Ocak 2011 21:01:48
      http://www.fiorinofunclub.com
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      09 Ocak 2011 21:35:42
      istanbul zeytinburnu Nemo_R emir ve görüşlerinize hazırdım komutanım :D
      |
      |

www.fiorinofunclub.com
    • Binbaşı
      1988 Mesaj
      09 Ocak 2011 22:27:58
      quote:

Orijinalden alıntı: daydirli

Arkadaşlar Blue&me li araçlarad flaş bellekten müzik dinlemek için teyple bağlantının kurulmasını nasıl yapıyoruz. Flaş belleğe mp atıp El freninin yanındaki yerine taktım ama teyple bağlantı kurulmadı.

Dostum,bu forumda bu konuya değinen olmadı.Sen en iyisi teybin ve aracın kullanma kılavuzuna bak.Mutlaka orada yazıyordur.
      |
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      09 Ocak 2011 22:37:34
      metinogretmen bizde mercedes servisi e200 model aracın otomatik şanzuman balataları için yaklaşık 3 4bin tl tutar diyince öğrendik :D
      |
      |

• Binbaşı
      1988 Mesaj
      09 Ocak 2011 22:41:58
      quote:

Orijinalden alıntı: fatihkilic1989

fiorinomuzun otomatik vitesinde park konumu malesef yok.N konumundada araba tamamen boşta kalıyo el frenine bişe olduğu an araba hareket eder.
      zaten N konumunda stop edip anahtarı çıkarırsanız uyarı veriyo. onun için arabayı d konumunda bırakıyoruz.
      hem uyarı almıyoruz hemde araba el freni çekmesekte sabit duruyor.
      ama bu şekilde bırakırken öncelikli yapmak gereken ayağımızı frenden çekmeden önce el frenini çekip sonra
      frenden çekmek aracın yükünün şanzumana deilde el frenine yüklemek. böylece şanzumanımız zayıflamamış oluyor.

Aslında tam tersini düşünüyorum.Çünkü yoldan gelmiş aracın balataları,fren diskleri ile arka kampanaları sıcak olur.
      Aracı düz bir zeminde park edeceksek motoru durdurup 1.viteste takıp sonrada piston boşluğunu aldırıp el frenini de
      tam tuttuğu yere kadar(sonunna kadar değil) çekmek daha sağlıklı olacaktır.Aşırı derecede çekilmiş el freni kampananın
      zamanla balans ayarını bozar.Ayrıca arka balatanın sertleşmesine neden olur.
      Şanzuman zayıflaması nasıl bir olgudur bilgi verirseniz sevinirim.
      |
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      09 Ocak 2011 23:20:03
      şanzuman zayıflaması denilen şeyi tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kısmı şanzumanın içindeki balataların
      zamanla düzgün kullanmamanın verdiği deformasyonla aşınması ve arkasından gelen şanzuman kaçırması olduğunu söyleyebilirim.
      şuan aracımızdada bunu yaşıyoruz şanzumanın içindeki balatalar sıyrılmış durumda.
      buda motordan gelen gücün tam olarak tekerleklere aktarılamamasına neden oluyo yani şanzuman kaçırıyo.
      araçta aşırı derecede çekiş kaybı yakıt artması ve ve performanslı kullanımda viteslerden randıman alınamamasına neden oluyo.
      2000 motor 186beygirlik araç gaza yüklendiğimiz zaman yerinden kalkmıyo.
      aynı modelin 168beygirlik modeli akrabamda var ve şanzumanı sağlam.
      o araç resmen şahlanıyo ve bizim aracımızdan 100kmde 2lt daha az yakıyo
      |
      |

• Teğmen
      190 Mesaj
      10 Ocak 2011 00:39:39
      quote:

Alıntıları Göster

Dostum,bu forumda bu konuya değinen olmadı.Sen en iyisi teybin ve aracın kullanma kılavuzuna bak.Mutlaka orada yazıyordur.

Teybinkine baktım aracınkine vaktim olmadı, birde aracınkine bakp bulamazsam servise soracam. mp4 olanparçaları çıkarıp tamamını mp3 yaptım
      |
      |

...::: DAYDIRLI :::...

2011 FİAT FİORİNO Emotion 1.3 Multijet 95 hp. ABS, ESP, ASR, Hillholder. Blue & Me ve Tom Tom navigasyon
    • Yüzbaşı
      353 Mesaj
      10 Ocak 2011 12:12:48
      uzun bi aradan sonra aranızdayım yine fiorino duble teyp çerçevesi çıkmış almak isteyen arkadaşlara fotosunu paylaşıyorum güzel bişi olmuş en kısa zamanda bundann yaptırmayı düşünüyorumhttp://img43.imageshack...g43/1378/pr029148max.jpg
      |
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      10 Ocak 2011 13:04:53
      quote:

Orijinalden alıntı: fiorinocu

uzun bi aradan sonra aranızdayım yine fiorino duble teyp çerçevesi çıkmış almak isteyen arkadaşlara fotosunu paylaşıyorum güzel bişi olmuş en kısa zamanda bundann yaptırmayı düşünüyorumhttp://img43.imageshack...g43/1378/pr029148max.jpg

fiyatı ne kadar biliyormusun hocam?
      |
      |

*Direksiyonda eşek varsa,kaputun içinde kaç beygir olduğu neye yarar!..
    • Yüzbaşı
      649 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:06:02
      benim fio ş.içi (ortalama yakıt tüketimi) 9-10 lt yazıyor oysa devir 2500i hiç geçmem genelde 2000-2500de vites değiştiririm, çok yaktığını biliyorum sizce sorun nerde yada ben nerde yanlış yapıyorum? (aracın kmsi 30.000)
      |
      |

• Teğmen
      192 Mesaj
      10 Ocak 2011 15:44:42
      quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

benim fio ş.içi (ortalama yakıt tüketimi) 9-10 lt yazıyor oysa devir 2500i hiç geçmem genelde 2000-2500de vites değiştiririm, çok yaktığını biliyorum sizce sorun nerde yada ben nerde yanlış yapıyorum? (aracın kmsi 30.000)

Gerçekten yakıyormuş sizinki,o km'deki bir aracın o kadar yakmaması lazım,servise götürün bence bir baksınlar.
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:00:46
      quote:

slm
      sadece tavsiye niteliğinde söylüyorum filitrelerin temizmi bilhassa hava filitresi
      birde daha sakin kullanmaya bak 200-300 devirlik düşük kullanım epey fayda sağlıyacak kanaatindeyim
      1800-2300 aralığı daha uygun olur düşüncesindeyim
      |
      |

• Binbaşı
      1988 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:02:01
      quote:

Alıntıları Göster

fiyatı ne kadar biliyormusun hocam?

260 liracııkk.
      |
      |

• Binbaşı
      1988 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:12:34
      quote:

Verdiğiniz değer aracınızın yol bilgisayarındaki ortalama yakıt değeriyse kaç kmnin değeri olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Depoyu doldurup yol bilgisayarını da sıfırlayıp 5-10 km yaptıysanız değerler şehir içi için normal.Çünkü,bu değerler depo bitimine kadar zamanla düşecektir.Ta ki depo yakıt ışığı ne zaman yanarsa ozaman ortalama yakıta bakınız.

Ben 10 gün önce depoyu doldurdum.Şu an yarım depo yakıt var.İlk başta ortalama yakıt verisi 7.5 litreydi.Şu an 6.6 litre.Depo bitiminekadar bu değer sanırım 6 litreye kadar rahat düşecek ve benim araç diyelimki 650 kmnin ortalaması 6 litre yakıyor olacak.Fakat her zaman gerçek değer depoyu doldurduğum paraya yaptığım yolu(km) bölerek ortaya çıkıyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:35:40
      quote:

Alıntıları Göster

260 liracııkk.

fiyat çok yüksek
      |
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      10 Ocak 2011 18:40:35
      quote:

Alıntıları Göster

Verdiğiniz değer aracınızın yol bilgisayarındaki ortalama yakıt değeriyse kaç kmnin değeri olduğunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Depoyu doldurup yol bilgisayarını da sıfırlayıp 5-10 km yaptıysanız değerler şehir içi için normal.Çünkü,bu değerler depo bitimine kadar zamanla düşecektir.Ta ki depo yakıt ışığı ne zaman yanarsa ozaman ortalama yakıta bakınız.

Ben 10 gün önce depoyu doldurdum.Şu an yarım depo yakıt var.İlk başta ortalama yakıt verisi 7.5 litreydi.Şu an 6.6 litre.Depo bitiminekadar bu değer sanırım 6 litreye kadar rahat düşecek ve benim araç diyelimki 650 kmnin ortalaması 6 litre yakıyor olacak.Fakat her zaman gerçek değer depoyu doldurduğum paraya yaptığım yolu(km) bölerek ortaya çıkıyor.

hocam verdiğin bilgiler için tşkler. bide dediğiniz gibi depoyu fulleyelip ölyle deniyim (son zamlardan sonra depoyu fullemek çok zor........)
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.