DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
304
Cevap
10
Favori
986.731
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İŞTE GERÇEKTEN DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KÖPEĞİ PERRO DE PRESA CANARİO
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   4628 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:33:15 Konu Sahibi
   <-- Meşhur Drogba kangal avcısı   EL PRESA YADA CANARY DOG Diye geçen bu ırk gerçekten alt edilmeyen tek dövüş köpeğidir ortalama 60-75 kiloluk bir pitbull diyebiliriz.   bu arada ben köpek eğitmeniyim   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Eylül 2008; 16:06:31 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1658 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:37:04
   son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
   tacize mi uğramış   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   09 Eylül 2008 15:38:18   resme aldanmayın bu gerçek kangal değil şişirilmiş kangaldır

   Gerçek kangal budur!!
   _____________________________


   Üşüyoruz Reis...
  • Binbaşı
   1892 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:41:49
   Pulsar varken bu köpek neymiş


   _____________________________


   | Architecture |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   09 Eylül 2008 15:41:59
   presalar güçlü köpeklerdir ve tecrübeli sahip gerektirirler...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker32 -- 12 Eylül 2008; 1:00:15 >
   _____________________________

   Hasta la Victoria Siempre!
  • Yarbay
   2621 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:44:25
   birazdan gelirler "kangal kurdu bile parçaladı bu neki" diye


   _____________________________

   BMW M POWER TEAM
   strobist = SmT #
  • Binbaşı
   1863 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:48:25
   Hayvandaki kaslara bak ya


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   856 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:57:58
   PİTBULUN XXLARGE MODELİ GALİBA BU


   _____________________________

  • Yarbay
   4628 Mesaj
   09 Eylül 2008 15:59:25 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: @kii

   PİTBULUN XXLARGE MODELİ GALİBA BU   Pitbullun abisi bu pitbull abisine güveniyor


   Kangalı yazık ediyor   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Eylül 2008; 16:01:09 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   582 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:00:54
   quote:

   Orjinalden alıntı: MirabLe

   son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
   tacize mi uğramış

   sedatlanmasın diye öyle yapmışlar   _____________________________

  • Binbaşı
   1660 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:00:54
   quote:

   Orjinalden alıntı: Per4mance*

   züker bu beni

   mutlu olur musun bari?   _____________________________

  • Yarbay
   2868 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:06:11
   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.
   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:07:26
   quote:

   Orjinalden alıntı: metinyurdaer

   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.   Photoshop daha ne kadar şişircekler bu köpeği   _____________________________

   Geçerken Uğradım
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 12 saat 6 dakika kadarı kaldı.
   09 Eylül 2008 16:08:34
   quote:

   Orjinalden alıntı: metinyurdaer

   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.   2 dinazoru tek hamlede öldürüyo   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   09 Eylül 2008 16:08:48
   EL PERRO DE PRESA CANARİO
   FCI standart 346: Kanarya Köpeği
   Köken: İspanya
   Kullanım alnı: Koruma ve çoban köpeği
   Sınıfı F.C.I. :2. Grup

   EL PERRO DE PRESA CANARIO
   KISA BİR TARİHİ ÖZET
   Kanarya Adaları’ndan, Molesser cinsinin yerlisi olduğu Tenerif ve Gran Kanarya’ dan gelmektedir. Majorero – İspanyol Portekiz çoban köpeği – ile adalara sonradan getirilen Molesser cinslerinin çiftleşmesi sonucunda türemiştir.
   Bu çiftleşmeler sonucunda, etnik köpek cinslerine bir yenisi daha katılmıştır. Bu yeni cins, orta boylarda açık yada koyu kahve üzerine beyaz tüylere sahip, sağlam yapıda, Molesser cinsinin özelliklerini taşıyan fakat daha çevik ve hızlı bir köpektir. Sadık bir yaradılışa sahip olan bu cins, son derece uysal ve aktiftir.
   16. ve 17. yy’ larda türün nüfusunda büyük bir artış gözlemlenmiştir. Yorenın fetihten önceki tarihi yazılarında – özellikle de yapılan hizmetlerin anlatıldığı “ Şehir Meclisi Dokümanları ” nda – tür hakkında sayısız konulara değinilmiştir. Çoğunlukla kasaplar tarafından, sürüleri kontrol altında tutup, korumaları için ( çoban köpeği olarak ) kullanılmışlardır.

   GENEL GÖRÜNÜM
   Molesser köpeği gibi orta boylarda, dengeli vücut yapısına sahip, siyah suratlı, sağlam bir profile sahiptir. Kır kökenlidir ve vücudu orantı içerisindedir. Mesomorfik özelliklerini taşır; vücudun uzunluğu omuz yüksekliğinden daha uzundur. Dişilerin vücut uzunluğu biraz daha fazla olduğu için, bu özellikleri onlarda daha çok fark edilir


   HUY VE DAVRANIŞLARI
   Sakin bir görünüşleri vardır. Bakışları dikkatlidir. Sürülerin geleneksel biçimde korunup gözetilmeleri amacıyla kullanılırlar. Dengeli bir ruh yapısına sahiptirler ve güvenlik alanında çok başarılıdırlar. Havlarken çıkardığı ses, karşısındakine ciddi ve güçlü olduğu imajını verir. Ailesiyle uyum içindedir, sahibine karşı itaatkâr ve dikkatlidir, yabancılara karşı ise şüpheci bir tutum takınır.
   Asil, rahat ve mesafeli bir izlenimi vardır. Tetikte olduğu anlarda gücünü toparlayıp çevresini dikkatli bir şekilde incelemeye koyulur.

   KAFA
   Kafası oldukça ağır, brachycephalic yapıda, sağlam görünümlü, kırışık bir deriye sahiptir. Uzunca bir küpü andırır.
   Kafatası ile burun ve çevresi ( burun, ağız ve çene bölümü )arasındaki orantı % 60 ile %40 arasındadır. Kafatası genişliği, başın toplam boyutunun 3 / 5’ i kadardır.

   KAFATASI BÖLÜMÜ

   KAFATASI
   Önden arkaya doğru ve enine dışa bükük olmasına karşılık, arka kafatası geniş ve hafif dışa büküktür. Zigomatik kemeri temporal ve mastoid kaslarıyla birlikte oldukça belirgindir. Oksipital tepeciği fazla belirgin değildir.

   NASOFRONTAL DEPRESYON
   Belirgindir, fakat dimdik değildir. Ön sinüsler arasındaki kırışık bölüm belirgindir ve yaklaşık olarak kafatasının 2 / 3’ ünü kaplar. Kroniofacial çizgiler birbirine paralellik gösterir.

   SURAT

   BURUN VE ÇEVRESİ
   Kafatasından daha kısadır. Normalde başın tümünün % 40’ lık bir bölümünü kaplar. Genişliği ise kafatasının 2 / 3 ’ ü kadardır. Başlangıçta oldukça geniştir ve buruna doğru gittikçe küçülmektedir. Burun çizgisi yassı ve çıkıntısızdır.


   BURUN
   Geniş ve siyah renklidir. Burun kanalıyla aynı hat üzerine yerleşmiştir. Ön bölümü, ön dudakların hemen ardından başlamaktadır. Burun delikleri geniştir, böylece rahatlıkla nefes alabilir.

   DUDAKLAR
   Üst dudaklar, abartısız biçimde sarkık durur. Önden bakıldığında, ters – V – harfini andırır. İç dudaklar koyu renktedir.   ALT ÇENE / DİŞLER
   Çene makas kesimlidir. Hafif çıkıntılar normal olarak karşılanabilir. Köpek dişleri arasında geniş boşluklar vardır. Büyük azı dişleri, küçük azı dişleri ve gelişmiş köpek dişleri orantılı olarak yerleşmiştir.

   GÖZLER
   Gözler hafif oval, orta boyutlardadır ve orantılı biçimde birbirinden ayrıktır. Sarkıklıklara yada içine çökük durumlara karşılaşılmaz. Rengi siyahtır ve gergin bir yapısı vardır. Gözlerin rengi, köpeğin tüy rengine göre, normal kahveden koyu kahveye kadar değişiklik gösterebilir. Fakat kesinlikle açık renkli değildir.

   KULAKLAR
   Orta büyüklükte, orantılı bir şekilde yerleşmişlerdir. Kısa tüylerle kaplı olup, düzgün bir biçimde başın her iki tarafına doğru düşerler. Eğer kıvrılmışlarsa, başa yakışır bir gül şeklini andırırlar. Başlangıç kısmı, gözlerin bulunduğu hizadan biraz daha yüksek bir noktadadır. Başın oldukça yüksek bir kısmına kurulu olan kulaklar, kendilerine ait eklemleri ile kafatasının üst kısmını doldurmaktadır. Kesildiklerinde dik bir görünüm alırlar.

   BOYUN
   Başın toplam uzunluğuna göre daha kısadır. Boynun alt kısmındaki sarkan deriler küçük bir gıdık oluşturur. Bunlar dışında, boyun sağlam, düzgün, silindir biçiminde ve oldukça kaslıdır.

   VÜCUT
   Vücut düzgün hatlara sahip, geniş ve derindir. Vucut uzunluğu ise, omuz yüksekliğinden yaklaşık olarak % 18 – 20 oranlarda daha uzundur. Bu durum dişilerde daha belirgindir. Yan taraflar ( böğür ) fazla belirgin değildir.

   TOP LİNE
   Düzgün ve kusursuzdur. Gelişmiş fakat pek belirgin olmayan kaslarla örtülüdür. Omuzlardan kalçalara doğru hafifçe yükselir. ……..

   KALÇA
   Orta boylarda, geniş ve yuvarlak hatlara sahiptir. Fazla uzun olmamalıdır, aksi halde hareketlerini sınırlandırabilir. Normalde, dişilerinki biraz daha geniştir.

   GÖĞÜS
   Mükemmel bir genişliği vardır ve göğüs kasları oldukça belirgindir. Profilden ve önden gözlemlendiğinde, derinlik dirseklerde minimum seviyeye düşer. Throracic çevresi omuz yüksekliğine eşittir, bu da % 45’ lerin üzerindedir. Kaburgalar oldukça belirgindir.

   KUYRUK
   Başlangıçta kalındır ve uca doğru giderek incelir ve dırsegi geçmez. Orta boylara sahiptir, hareketlerinde kıvrılıp bükülmeden, bir kılıç şeklinde yükselir. Uçta hafif bir kıvrılmayla, düz bir şekilde bekleyebilir.

   ÖN BACAKLAR
   Omuzlar: sağlam kıvrımlara ve hatlara sahiptirler.
   Ön bacaklar: Açılar ve kıvrımlar mükemmel, düzgün, kalın kemikli ve oldukça kaslıdırlar.
   Dirsekler: Eklemler göğse karışmamalı ve dışa çıkık olmamalıdır. Dirseklerlin yere olan mesafesi erkeklerde normalde, toplam boyun % 50’ si kadardır. Bu oran dişilerde daha düşük olabilir.
   Metacarpel kemikler: Çok sert ve hafif kıvrıktır.
   Ön ayaklar: Yuvarlak parmaklarla birlikte, ayaklar birbirlerine çok yakın değildir. Ayak tabanları gelişmiştir ve siyah renktedir. Tırnaklar koyu renklidir. Tüylerin rengine göre rastlansa bile, beyaz tırnaklar çok hoş karşılanmayabilir.

   ARKA BACAKLAR
   Üst bacaklar ( but ): Uzun ve kaslıdır. Açılar çok belirgin değildir fakat yeterlidir.
   Hock ( arka bacak tarsal eklemi ): her zaman alçakta durur.
   Arka ayaklar: Ön ayaklardan hafif uzundurlar ve aynı özelliklere sahiptirler.


   HAREKET
   Hareketler çevik, elastik olmalı ve geniş alana hükmetmelidir. Adımları uzundur, kuyruğunu alçakta taşır, bazen sırt çizgisinin altına kadar kaldırabilir. Dikkat edilecek hususlardan biri de, başın ve kuyruğun pozisyonundaki yükselmedir.

   DERİ
   Kalın ve elastiktir. Boyun ve çevresindeki bölüm sarkıktır. Tetikte olduğu anlarda, baş ekseninde olduğu gibi, ön sinüsler arasındaki kırışık bölüm simetrik bir şekilde buruşur.

   DERİ TABAKASI
   Tüy: kısa, sade, oldukça düzgündür ve tek tabakadan oluşur ( bazen boyun ve kalçalarda birden fazla bulunabilir.) Dokunduğunuz zaman kendisine has bir sertlik hissedersiniz. Kulaklarda çok kısa ve düzgün, omuzlarda ve kalçanın üst kısımlarında daha uzundur.
   Renk: Koyu renklerden, açık gri ya da sarı gibi açık renklere doğru alalı tonlara sahiptirler. Açık kahverengi ya da kumral da olabilirler. Göğüste, boyunda, boğazda, ön ve arka ayaklarda damgalar görülebilir. Damgaların mümkün olduğunca az olması tercih edilir. Maskesi siyahtır ve göz yüksekliğini aşmaz.


   BOY VE KİLO


   Omuzlara kadar olan yükseklik:
   Erkeklerde: 60 – 65 cm. ( 23,5–25,5 in.) dişilerde:56 – 61 cm. ( 22- 24 in).
   Minimum Ağırlık
   Erkeklerde: 50 kg ( 110 lbs) dişilerde: 40 kg ( 88 lbs)   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prot -- 9 Eylül 2008; 16:32:02 >
   _____________________________

   YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ VE LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   09 Eylül 2008 16:08:56
   quote:

   Orjinalden alıntı: metinyurdaer

   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.

   yukarıda açıklamasını yaptım arkadaşım bu orjinal kangal değil ayrıca aslan maslan parçalayamaz bu ölmüş bu kangal anlayacağın

   Şimdi dersin sen ne anlarsın kangaldan sivaslı olarak çiftliğimizde 7-8 tane kangal köpeği var   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxsıde -- 9 Eylül 2008; 16:06:03 >
   _____________________________


   Üşüyoruz Reis...
  • Yarbay
   5808 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:08:57
   quote:

   Orjinalden alıntı: metinyurdaer

   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.   PS   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan Yağız -- 9 Eylül 2008; 16:06:29 >
   _____________________________


   Australian Dream
  • Yarbay
   7495 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:09:38
   quote:

   Orjinalden alıntı: metinyurdaer

   Ya alın size kangal. Dünyanın en güçlü kangalı. Aslanı bile parçalar.

   hele yukardakini bitirir   _____________________________

  • Binbaşı
   1094 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:10:51
   quote:

   Orjinalden alıntı: MirabLe

   son resimdeki köpeğin gözleri neden kapalı ?
   tacize mi uğramış
   _____________________________

  • Yarbay
   7495 Mesaj
   09 Eylül 2008 16:12:03
   quote:

   Orjinalden alıntı: Furkan Yağız


   Alıntıları Göster


   PS

   eet bu ps golgeden de belli oluo ama normal sivas kangalıda kucuk deil yanii   _____________________________

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.