DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
cccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
107
Cevap
1
Favori
39.275
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> cccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2987 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:22:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Partis Temporus

Bendede böyle yazıyor ne yapmam lazım ben öğrenci belgesi verdim sgk ya bana herhangi bir form doldurtmadılar sadece aldılar belgeyi tamam deyip yolladılar

hocam bu adrese hangi linkten ulaşıyoruz

• Emekli Yönetici
      2987 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:28:41
      yada daha genel sorayım bu provizyon sorgulama sayfasına nereden ulaşıyoruz

• Binbaşı
      1477 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:32:38
      quote:

Orijinalden alıntı: SS10

yada daha genel sorayım bu provizyon sorgulama sayfasına nereden ulaşıyoruz

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/KimlikSorgulama

• Yarbay
      5476 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:33:08
      quote:

Orijinalden alıntı: exerion

Alıntıları Göster

25 yas altı ve ogrenci isen herhangi bir tarihte ogrenci belgen ile gidip yenilet sgk olayını ,bugun ben sprdum sgk ya aynısını bana dediler belli bir tarih yokmus sadece birinden yararlanmıyorsan sigorta icin o kisiler gelir beyanında bulunmak zorundaymıs 28ine kadar

yarın son olmadığı kesin mi ? çünkü ben zaten her sene eylülde yeniletiyorum geçtiğimiz eylülde de yaptırtmıştım. yarın sonsa proje sunumum var , hocadan izin alıp bu işi yapmaya gideyim ha değilse projeyi sunayım.

Msi Z77A-G45 /// Intel i5 3570K ||| Corsair 2*4Gb 1600Mhz Vengeance \\\ Sapphire HD7870 XT
      WD Caviar Black 2TB /// Thermaltake Toughpower 750W ||| Corsair Carbide 400r \\\ Thermalright Cogage True Spirit
      Logitech G502 & G610 & G430 /// Xbox One & 360 Controller for Windows \\\ Acer X233Hbd
    • Teğmen
      246 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:36:01
      quote:

Orijinalden alıntı: ontario

arkadaşlar bende 20 yaşındayım. kasım 2011 de öğrenci belgemi sgkya verdim. babam emekli. fakat sonra ben işe girdim. ocak ayında çıktım. bende böyle gösteriyor ne yapmalıyım??? yardımcı olursanız çok sevineceğim

yakınlık türü: kendisi
      tescil kapsamı: 60/g türk vatandaşı isteğe bağlı gss primi ödeyenler
      gss kapsamı: 60/g kapsamında sigortalı olanlar
      sigortalı türü: diğer
      katılım payı muafiyet: hayır
      sorgu sonucu: 1104 - son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için provizyon verilememiştir.

ne yapmalıyım. evime hiçbir posta, belge vs gelmedi. ayrıca işlem yapmak için son gün ne zaman??

beyler bilen yokmu bi yardım edin lütfen?

• Emekli Yönetici
      2987 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:43:22
      quote:

Alıntıları Göster

25 yas altı ve ogrenci isen herhangi bir tarihte ogrenci belgen ile gidip yenilet sgk olayını ,bugun ben sprdum sgk ya aynısını bana dediler belli bir tarih yokmus sadece birinden yararlanmıyorsan sigorta icin o kisiler gelir beyanında bulunmak zorundaymıs 28ine kadar

ben birkaç ay önce aslında gidip yapmıştım öğrenci belgemle bu işi, ne hikmetse böyle bi salaklık olmuş şimdi hiç yapmamışım gibi. baktım az önce bu fotoğraftaki arkadaşınki gibi yazıyor. yani ne yapıp edip yarın yine mi öğrenci belgemle sgk ya gitmem gerekiyor ?

• Teğmen
      249 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:49:03
      Babam emekli sandığı,annem ssk emeklisi başvurmam gerekir mi?

• DH Yönetici
      2081 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:50:16
      quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Alıntıları Göster

ben birkaç ay önce aslında gidip yapmıştım öğrenci belgemle bu işi, ne hikmetse böyle bi salaklık olmuş şimdi hiç yapmamışım gibi. baktım az önce bu fotoğraftaki arkadaşınki gibi yazıyor. yani ne yapıp edip yarın yine mi öğrenci belgemle sgk ya gitmem gerekiyor ?

ben sgk yı aradım bana sadece ogrenci belgenle herhangi bir zaman gelip form doldurarak yeniletecegimi soylediler,eger ogrenci ve 25yas altındaysan gelir beyanında bulunulması zorunlu degilmis ,diger hallerde 28ine kadarmıs ama siz yinede yarın bi arıyıp sorun sgk dan

• Yüzbaşı
      613 Mesaj
      27 Şubat 2012 20:41:55
      quote:

Alıntıları Göster

ben sgk yı aradım bana sadece ogrenci belgenle herhangi bir zaman gelip form doldurarak yeniletecegimi soylediler,eger ogrenci ve 25yas altındaysan gelir beyanında bulunulması zorunlu degilmis ,diger hallerde 28ine kadarmıs ama siz yinede yarın bi arıyıp sorun sgk dan

Bende de resimdeki gibi yazıyor. 22 yasında üniversite ogrencisiyim. Ogrenci belgesi goturmezsem ceza ödemem değil mı?

• Yüzbaşı
      336 Mesaj
      27 Şubat 2012 21:12:48
      beyler bana kağıt gelmedi yine de gidip halletmem gerekir mi yoksa kağıdın gelmesini mi bekliyim?

• DH Yönetici
      2081 Mesaj
      27 Şubat 2012 21:31:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Ludovico!

Alıntıları Göster

Bende de resimdeki gibi yazıyor. 22 yasında üniversite ogrencisiyim. Ogrenci belgesi goturmezsem ceza ödemem değil mı?

ceza odeme diye birsey yok sadece ogrenci olmayan ve sigortalı birinden yararlanmayanlar gelir beyanında bulunka zorunda

• Yarbay
      2296 Mesaj
      27 Şubat 2012 22:29:34
      rezerve

kutu kutu vazelinler...
    • Yarbay
      2085 Mesaj
      27 Şubat 2012 23:08:52
      diğer konu çok karışmıştı.Bu konunu açılması isabet olmuş , bi ara göz atıcam

• Yarbay
      3159 Mesaj
      27 Şubat 2012 23:30:26
      beyler öğreni belgemi verdim.böyle yazıyor resimdeki gibi.sizlerdede böyle mi?

• Yarbay
      7697 Mesaj
      28 Şubat 2012 09:01:01
      quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Ben de 18 yaşıma girince babamın üstünden düştüm öğrenci belgesi alıp Sgk'ya gittim tekrar babamın sigortadan faydalanmaya başladım. Babam Ssk emeklisi. Başka birşey yapmam gerekiyor mu?

Beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 7
      PS4 Slim/Psn: sasa_ilic421

• Yarbay
      9344 Mesaj
      28 Şubat 2012 09:09:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Alıntıları Göster

Ever, var. Benim babamda emekli sandığına bağlı. Herkesin gidip yapması lazım. Evinize kağıt geldi mi SGK dan?

Ben geçen sene yaptırmıştım sigorta kaydını. Emekli sandığında da sürekli her sene yenilemek gerekiyor mu ? Bu sene kaydım var mı yok mu bilmiyorum.
      Sorguyu tam olarak hangi siteden ve sayfadan yapıyoruz ?

Edit:
      Sorgu yaptım bugün tarihi ile yapılan sorguda şöyle bir not var.
      1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umutcan -- 28 Şubat 2012; 10:10:13 >

• Yarbay
      2987 Mesaj
      28 Şubat 2012 10:17:29
      benim durum iyice karışmış yazın 2 ay staj yaptım o sırada 4Adan sigortam yattı ve bitti. Geçen hafta gittim öğrenci belgesini verdim, şimdi provizyon sorgulayınca hala stajdaki sigorta görünüyor 4/a Stajer Ögrenciler. İlerde bi sorun çıkmaz umarım...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    • Yüzbaşı
      798 Mesaj
      28 Şubat 2012 10:42:18

beyler bende mi gitcem birde bugün son mu ona göre çıkıyım okuldan 25 yaş altı üniliyim ??

HTC One (M8)
      HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™
    • Teğmen
      119 Mesaj
      28 Şubat 2012 10:46:43
      Bugün son gün mü beyler? Okuldayım ona göre öğrenci belgesi alıp sigortaya koşayım.

• Emekli Yönetici
      2981 Mesaj
      28 Şubat 2012 12:54:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Alıntıları Göster

Ben geçen sene yaptırmıştım sigorta kaydını. Emekli sandığında da sürekli her sene yenilemek gerekiyor mu ? Bu sene kaydım var mı yok mu bilmiyorum.
      Sorguyu tam olarak hangi siteden ve sayfadan yapıyoruz ?

Edit:
      Sorgu yaptım bugün tarihi ile yapılan sorguda şöyle bir not var.
      1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

Nota göre şu an kaydınız yok. Öğrenci belgenizle birlikte gitmeniz gerekli.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.