DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
354
Cevap
0
Favori
10.275
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 sonraki >>>
Giriş
      584 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:38:49
      şahin'in üzerine m60 takınca adına tank denirse bu keşif uçağını silahlandırınca savaş uçağı dersin tabi...

• Uzaklaştırılmış 9 gün cezanın, 8 gün 23 saat 11 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 15:41:37
      2007 de seçim öncesi hani göklerdedi bu ?

• DH Kullanıcı Deneyimi Araştırmacısı
      930 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:44:42
      quote:

Orijinalden alıntı: triplepen

Sabah.com.tr yemi giriyorum, donanımhaberemi giriyorum belli diil. Bi daha DH ye gelmem.

Merhaba,
      Ben bu mantığı anlayamıyorum.Bu ülkede var olan gelişmeleri aktarmanın
      nesi yanlış?
      Size yalan haber mi sunuluyor?Yanlış haber mi veriliyor.
      Devletin açıkladığı envantere katılma yılını orada yazarken <biz bu yıla inanmıyoruz> mu denmesi gerekiyor.
      Haberi dikkatle okuyorum.Ne bir uçağa övgü ne de yerme var.
      Üzerinde bulunan silah sistemlerinden,nerede kullanacağından, neden kullanacağından bahsedilmiş.

A man gotta do what a man's gotta do survive in this world
    • Binbaşı
      1047 Mesaj
      16 Şubat 2017 15:52:39
      Birkaç seçim evvel de yolcu uçağı vardı sahi, o nooldu? 1.dünya savaşı teknolojisindeki pırpırı anca yapmışız...

• Onbaşı
      18 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:03:08
      dh özüne dönmeye başladı.yok akpnin yaptigi uçak akpnin tankı akpnin baz istasyonu.

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 8 saat 8 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 16:06:43
      Bu uçağın yakıtı ve bakımı açısından kara birliklerine destek amacıyla F16 dan çok daha yararlı ve güzel olacak. Çok iyi düşünülmüş.

Bide forumdaki bazı chp.exe ler bu uçağın F22 avlamasını bekliyor.

Öğrencinin ilk çalışması çalışmayı öğrenmektir, zekanın eğitimine giden yol, iradenin disiplininden geçer.

Andre Maurois
    • Binbaşı
      1926 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:10:37
      Yorumlar şaşırtmadı.

Konuya gelecek olursak, uçak turboprop olduğu için havada tutması daha az masraflı olacaktır (F-16'ları havada tutmak epey masraflı) F-16 'nın yapabildiklerinin bır kısmını yapması bile Güneydoğudaki operasyonlarda bunların kullanılması için yeterlidir.

• Misafir Üyelik
      46429 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:12:11
      İyi olmuş spitfire yaptığımız ....

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 2 saat 25 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 16:13:06
      Güzel algı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      183 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:14:38
      Millet Mars'a çıkacak koloni kuracak biz hala hürkuş ve yerli araba yapamadık

Not:referandum yaklaşınca ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 23 saat 8 dakika kadarı kaldı.
      16 Şubat 2017 16:16:00
      ooo haftalık yerli uçak haberi alırım bi dal.

• Binbaşı
      1042 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:32:43
      Askeri bir uçak olduğu için motorunu da kendimiz yapmalıyız ama bu ülkede tasarlanan bir seri üretim motor henüz duymadım.

• Yarbay
      3229 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:40:15

Gelde bunlara bunu anlat hocam. Bunu anlatmaya kalktığın an yobaz damgası yiyorsun bu forumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 16 Şubat 2017; 16:47:3 >
      ITTFkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yoksulluğun ilahi bir plan olduğu büyük bir yalandır. Tanrı açlık ve yoksulluk isteseydi denizde balık, ormanda meyveler ve insanlık yararına nice şeyler armağan etmezdi. Evet tanrı, insanların ulaşabileceği ve herkese yetecek kadar zenginliği tüm insanlara sunmuştur ama birileri bunların çoğunu almak için 'Tanrı sizlere yoksulluk karşısında sonsuz ve mutlu hayat verecek' demektedir. Yoksulluk arttıkça ve Tanrı'nın herkes için verdiği zenginliklere birileri daha fazla el koydukça Tanrı adına konuştuğunu ileri sürerek yoksulluk karşısında SUS diyen din adamları da çoğalmaktadır. Latin Amerika yoksulluk karşısında susan insanların coğrafyası olmayacaktır.

Hugo Chavez
    • Yarbay
      4522 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:53:10
      İha ile arasında fark var mı? yani bunu insansız yapsak iş yapmaz mı?

Karavana bakırdandır kışla yolu çamurdandır zengini bedel öder askerimiz fakirdendir...
    • Yarbay
      3548 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:53:40
      Bu yapılan iş mi şimdi ?
      Ak parti öncesinde milli uçaklarımız, hava savunma sistemimiz hatta uzay teknolojimiz vardı ama ak parti geldi hepsini toprağa gömdü.

Ağaçta duran kuş dalın kırılmasından hiç korkmaz. Onun güveni ağaca değil kendi kanatlarınadır. Daima kendi gücünüze inanın...

Huawei P9
    • Binbaşı
      1324 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:55:12
      Amerikada İŞİD e karşı pervaneli uçak kullanmıştı. Yakın hava desteği olarak kullanılacaktır.

Burada en önemli nokta maliyet. Alttaki yazıya göre bir F15 in saatlik uçuş maliyeti 40000 dolar iken, pervaneli Bronco'nun maliyeti 1000 dolarmış. Bizim gibi ülkeler için bu rakam çok büyük.

Kesinlikle olumlu bir gelişme, zaten bu uçağın tasarımının alındığı uçakta silahlı sürümü bulunuyor. İlk kez cephaneyi biz yüklemedik ;)

http://www.thedailybeas...lanes-to-fight-isis.html

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      16 Şubat 2017 16:58:48
      quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Referandum çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

ondört senedir bazılarını rahatsız eden şey de bu zaten "ÇALIŞMALAR"

• Binbaşı
      1031 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:06:17
      Terörist avlamaya başladığı zaman göreceğiz ne kadar etkili olduğunu.

Birkaç gün önce Embraer Afganistan'a teslim etti bu uçaklardan. Terörist cennetinde bile kullanılmasına rağmen buradaki uzmanlar hala dalga geçme yarışında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

.Çift kişilik hesap.
    • Binbaşı
      1546 Mesaj
      16 Şubat 2017 17:18:32
      İnşallah Super Tucano gibi bir başarı öyküsü olur. TFX projesinden hiç umudum yok zira son teknoloji savaş uçağı geliştirmenin maliyeti aşırı yüksek. Avrupa ülkeleri bile tek başına bu maliyetin altından kalkamıyor. Bu tür uçaklar ise bizim gibi bütçesi sınırlı olan ülkeler için en akıllı yatırım.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.