DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
EN SESSİZ KASA
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
36
Cevap
1
Favori
17.335
Tıklama
Giriş
      2771 Mesaj
      22 Aralık 2005 16:27:30 Konu Sahibi
      Sesi en iyi absorbe eden dışarıya ses vermeyen kasa hangisi sizce???

• Onbaşı
      37 Mesaj
      22 Aralık 2005 16:31:10
      dell bilgisayar sessizz çalışıo bence o

schizophrenic
    • Binbaşı
      1258 Mesaj
      25 Aralık 2005 14:33:28
      bende kasayı deiştirmeyi düşünüyorum ve ses en önemli tercih nedeni olacak

quote:

• Yarbay
      2771 Mesaj
      27 Aralık 2005 20:53:33 Konu Sahibi
      sanırım antec p180 iyiymiş ses konusunda.Baktım kimse cevap vermiyo. Başkasından bize hayır yok diyip kendimiz araştırdık. Kemdi sorumuzu kendimiz cevaplıyoz artık. Napalım biz de rütbeye oynarız ..
      Antec p180 modeli ses için öneriliyor silent pc review'da gördüm. Ancak bayağı tuzlu. Dijital centerda 300ytlden fazla galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbasol1981 -- 27 Aralık 2005 20:53:59 >

• Er
      12 Mesaj
      28 Aralık 2005 14:30:18
      ARKADAŞIMIN KASASI :) HİC SESİ CIKMIYO!!

• Binbaşı
      1334 Mesaj
      28 Aralık 2005 15:40:15
      quote:

sbasol1981

hocam psu ne aldın liberti ile değiştin mi hala sesten sikayet ediyosun galiba

• Yarbay
      2771 Mesaj
      29 Aralık 2005 23:21:20 Konu Sahibi
      yok almadılar geri. Sattım ben de başkasına. Bakalım şimdi seasonic almayı düşünüyorum sessizmiş öyle diyolar ama bakalım hayırlısı umarım bu son olur artık.

• General
      6111 Mesaj
      02 Ocak 2006 15:47:43
      Türkiye'de yalıtımı ve sessizliği en iyi olan kasalar
      Arctic Cooling Silentium T2 Kasa ;
      http://www.firebal.net/..._stock.asp?product=G0350
      ,
      Antec P180 linkini bulamadım
      http://www.dijitalcenter.com/

Birde Zalman'ın müthiş pahalı ama tamamen fansız bu kasası
      Zalman- TNN 300 Tamamen Fansız Bilgisayar kasası ;
      http://www.dijitalcente...ck.asp?Product_ID=tnn300

Phenom II X4 940, Asus M3A78T (790GX), 2x2 GB DDR2-800 ,Samsung 2333SW 23"", Sapphire Ati HD6870 1GB, 160 Gb Intel X25-M SSD ve SCYTHE Silent Box içinde 3,5" Western Digital 750 Gb 5400 rpm sessiz HDD, 16 Mb önbellek , Lian-li PC-C32 Fanları kısılmış Kasa, Be-Queit 450 Watt güç kaynağı, Samsung DVD-RW Gümüş ön yüz, Microsoft Sidewinder X6, Cyber Snippa Intelliscope fare, SONY KDF-E50A11E 50" 3LCD HDTV, 2x Saitek P3000 Gamepad Scythe Zipang soğutucu
    • Binbaşı
      1334 Mesaj
      02 Ocak 2006 22:14:54
      quote:

yok almadılar geri. Sattım ben de başkasına. Bakalım şimdi seasonic almayı düşünüyorum sessizmiş öyle diyolar ama bakalım hayırlısı umarım bu son olur artık.

uzuldum bak şimdi..
      ama konussaydık keke bende alabılırdım
      umarım son olur.. da bu sefer biraz incelede al..

• Yüzbaşı
      480 Mesaj
      19 Ağustos 2006 18:24:20
      arkadaşlar tamamen sessiz bi ürün diyorsanız dell dimension 5150 modelidir. kasada hiç fan kullanılmamıştır ve mütis serin bi kasa...
      5150 modeli ultra quite olarak geçer ve türünün tek örneğidir. btx yapı formatını kullanması sebebiyle de havadar bi kasadır.
      bu kasada 305 wattlık bi psu kullanılmış.... belki yetersiz olabilir.
      kasa vidasız.. kasayı açınca ne demek istediğimi anlarsınız. psu bile fansız.
      bu kasayı tek başına almak biraz zor. belki dell servislerine arıza fişi düzenleyip böle bi kasayı satmalarını teklif edebilirsinniz.
      kasayı donatılmış şekilde almak zorundasınız.
      http://www.hepsiburada....id=227&productid=bd61190 buyrun burdan inceleyin..

Dell bu konuda çok başarılı. dikkatimi çeken kasadan hiç bir zaman titreşim sesi yayılmaması

ikinci alternatif ise hp kassalar baya sessizler ama dellin yerini asla tutmuyorlar. çoğu kullanıcının fark etmediği bi titreme sesi var kasada. aslında beni bile rahatsız etmiyor. fiyatının makul olmasından dolayı tercih edilebilir belki. ama olaya son noktayı koymak istiyorsanız delli tavsiye ederim

• Teğmen
      100 Mesaj
      19 Ağustos 2006 21:34:23
      thermaltake daha iyi
      sessiz kasa ama

• Yarbay
      3373 Mesaj
      25 Ağustos 2006 21:26:11
      Dell bende var ve pc gerçekten çok sessiz.

Wİİ
    • Yüzbaşı
      837 Mesaj
      25 Ağustos 2006 23:05:23
      quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

Dostum şimdi benim anlamadığım; sen sesi en iyi yalıtan kasayı sormuşsun ama cevaplar genelde kasanın içindeki ses kaynaklarıyla alakalı gelmiş; yanılıyor muyum? Yani senin soruna göre düşünürsek içinde fan olmadıktan sonra her kasa en sessiz kasadır. Yalıtkanlığın bir esprisi kalmıyor.

Senin soruna ben cevap vereyim: sesi en iyi absorbe eden, dışarıya ses vermeyen kasa: benim mdf kasa.
      Ne içindeki pompanın, ne de fanların sesi pek duyulmaz, maşaallah diyeyim.

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      29 Ağustos 2006 23:41:15
      kendiniz de bir yalıtım yapabilrsiniz

üst kapak - alt kapak yan kapaklar vs vs

yalnızca kasa içine uygun yalıtım malzemesi bulmanız gerekli

aslında benim önerim size şu olabilir

araçların çamurluk ve alt gövdelerine asfalt ve yol - lastik sesini içeri almaması için sanayide

zift ve ziftten daha katı kuruyan ve zararsız çok daha etkili başka bir malzeme var

sprey ile sıkıyorlar ve ses yalıtımı için kullanılıyor.

düşünsenize kasanın yan kapaklarına alt kısmına ve üste bundan sprey ile sıksanız yada ( sıktırsanız )

sessizlik için gayet güzel bir çözüm olur

kocaman bir arabanın altını ve çamurluk içlerini 120 YTL ye 2 kat yapıyorlar bundan

kasaya 20 YTL bile gitmez sanırım ve güzel bir ç.özüm olabilir

deneyin derim

• Er
      2 Mesaj
      10 Mart 2007 11:59:02
      ya arkadaşım anladığım kadarıyla dell dimension 5150 kullanıyon benimde öyle bir bilgisayarım var geçenlerde format attım driverları internetten indirdim ama artık hiç bir oyunu açmıyor faq hatası veriyo temp hatası veriyo bana yardımcı olur musun kafayı yiyicem driverları vede neler yüklemem gerektiğini yazarsan çok sevinirim msn adresimide veriyim sah_ahmet84@hotmail.com

• Teğmen
      247 Mesaj
      10 Mart 2007 21:26:06
      Sesin kasayla ne alakası olduğunu açıklaya bilirmisiniz arkadaşlar? Pc nin Sessiz çalışmasını istiorsan Abit Fatality Silent Oset Ana kartı kullanın...

GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 - AMDPhenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4GHz 8MB Cache 45nm - EVGA GeForce GTX 285 1GB 512Bit - Kingston 3 Gb. DDR3 1333 Mhz. - 1 Tb.Seagate Barracuda 7200.12 32 Mb.-Zalman Cnps 9900a-
      Asus U-75HA 750 Watt - Creative CT4670 Sound Blaster Live - Logitec MX400 Mouse
      Microsoft Klavye - Daytona Kasa - 17" CRT Samsung Monitör - A4tech PK-635 WebCam
    • Yüzbaşı
      582 Mesaj
      27 Mart 2007 15:44:47
      ARKADAŞALAR FEEL KASA DİYORUM BENCE HEM İYİ TASARLANMIŞ BİR KASA HEMDE GAYET DÜZENEKLİ EGER İYİ BİR SES STEBİLİZESİNDEN GEÇİRİLİRSE BİLİRSİNİZ İŞTE ALDIGINIZ GİBİ KOYARSANIZ SORUN OLUR UFAK BİR MODİFİYE O ALETİ YARATIGA CEVİREBİLİR.FAN CONTROL CİHAZI SİZİN İŞİNİZİ HALLEDECEKTİR.SAYGILAR...

İnanç; görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inanırsan, başkalarının göremediklerini görürsün... zigmo®
    • Binbaşı
      1055 Mesaj
      07 Nisan 2007 18:40:53
      sbasol1981 icinde sesli fanlarin varsa absorb etmesi cok zor sesi naparsan yap duycaksin sesi
      o sessizlestirme urunleride hic bir ise yaramiyo emin olabilirsin(yarasaydi kimse sessiz coolerlara-power lara dunyanin parasini vermezdi:D)
      o zaman ve seninde alayacagin gibi sessiz bir power cpu ve gpu dan geciyo
      yada extreme su sogutmalar (zalman deselator 2 vs)
      saygilarimla

• Binbaşı
      1494 Mesaj
      07 Nisan 2007 20:02:19
      quote:

Orjinalden alıntı: bhe

arkadaşlar tamamen sessiz bi ürün diyorsanız dell dimension 5150 modelidir. kasada hiç fan kullanılmamıştır ve mütis serin bi kasa...
      5150 modeli ultra quite olarak geçer ve türünün tek örneğidir. btx yapı formatını kullanması sebebiyle de havadar bi kasadır.
      bu kasada 305 wattlık bi psu kullanılmış.... belki yetersiz olabilir.
      kasa vidasız.. kasayı açınca ne demek istediğimi anlarsınız. psu bile fansız.
      bu kasayı tek başına almak biraz zor. belki dell servislerine arıza fişi düzenleyip böle bi kasayı satmalarını teklif edebilirsinniz.
      kasayı donatılmış şekilde almak zorundasınız.
      http://www.hepsiburada....id=227&productid=bd61190 buyrun burdan inceleyin..

Dell bu konuda çok başarılı. dikkatimi çeken kasadan hiç bir zaman titreşim sesi yayılmaması

ikinci alternatif ise hp kassalar baya sessizler ama dellin yerini asla tutmuyorlar. çoğu kullanıcının fark etmediği bi titreme sesi var kasada. aslında beni bile rahatsız etmiyor. fiyatının makul olmasından dolayı tercih edilebilir belki. ama olaya son noktayı koymak istiyorsanız delli tavsiye ederim

Her yönüyle katılıyorum. Ses istemiyorsan, dell

Gözünüzü dört açın artık, Matrix diye bir şey yok,
      Superman öldü, SperMan var artık moruk,
      Batman’i kankası Ronin’le gömdük.
      Amerika kökenli kahramanlar, cümleten yalan lan,
      Gerçek kahraman Anıtkabir’de, Ankara’da yatan lan !
    • Binbaşı
      1983 Mesaj
      25 Nisan 2009 01:09:04
      Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama,

Güncel kasalar hakkında bilgisi olan var MI?

en azından benim rengim belli, sen ne ayaksın
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.