DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
hayabusa en hızlı motor mu??
55
Cevap
2
Favori
83.144
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> hayabusa en hızlı motor mu??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      617 Mesaj
      14 Ağustos 2006 23:51:12 Konu Sahibi
      arkadaşım dedi de hayabusa en hızlı motor diye aklıma takıldı dünyadaki en hızlı motor hayabusa mı_?

|
      |

cdA...
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      14 Ağustos 2006 23:56:35 Konu Sahibi
      ahanada

|
      |

cdA...
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Ağustos 2006 01:33:36
      jet motorlu bir motosiklet var 400 km/h hızı var
      |
      |

• Yarbay
      2331 Mesaj
      15 Ağustos 2006 09:21:14
      hayabusanın üretimi 2001 yılında durdu diye biliyorum ama o zamandan beri onun hızını geçen olmadı diye biliyorum
      |
      |

eski nickim Dark Smiley

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      15 Ağustos 2006 17:00:00 Konu Sahibi
      saolun Türkiyede varmıdır acep bu motordan
      |
      |

cdA...
    • Yarbay
      6045 Mesaj
      15 Ağustos 2006 18:20:01
      evet
      |
      |

• Yarbay
      3590 Mesaj
      15 Ağustos 2006 19:23:25
      Hayabusa hala üretiliyo ve ülkemizdede bulunmakta. Dünyanın en hızlı seri üretimde olan motorumudur bilmem ama kawasaki zzr1400 ün kağıt üzerindeki değerleri daha iyi ama pratikte hangisi daha güçlüdür bilemem.
      |
      |

PSN kardeşlik referanslarım: gkhn09 / Hey_Nigga / doganreis / ocean72 / zargana38
    • Binbaşı
      1255 Mesaj
      15 Ağustos 2006 20:58:17

Hayabusa ile hiz rekoru

Noonan sets top speed record at Bonneville for non-streamliner
      John Noonan became the fastest man on a two-wheeled, conventional motorcycle Wednesday at the historic Bonneville Salt Flats.

Noonan, from Huntington Beach, California, turned a top speed of an amazing 259.393 mph on a 2003 partially streamlined 1,350cc supercharged Suzuki
      Hayabusa.

After several passes ranging from 240 mph to 246 mph, Noonan decided to challenge the FIM World and AMA National records in the measured mile.

His down-course pass was just above 246 mph, and his return pass at 259.393 mph gave him an average of 252.662 mph (406.621 kph, passing the current FIM World record of 337.884 kph set by N. Brisset in 2002). The 259.393 mph is the fasted speed for a sit-on motorcycle in the world.

Per FIM regulations, a return pass must occur within a two-hour time frame. Stopping to catch his breath after his first run, Noonan then proceeded to unleash his historic run.

So far, due to moisture conditions, the streamliner motorcycles have been unable to attempt the crack ultimate top-speed records.

çeviri özet olarak şöyle arkadaşlar.....

Kaliforniya ' lı John Noonan adındaki arkadaş , 2 tekerlekli aleminin en hızlı adamı ünvanını kazanmış durumda.
      2003 model 1350cc lik Suzuki Hayabusa makinasıyla , rekoru Çarşamba günü , Tarihi Bonneville Tuz Düzlükleri'nde kırmış.
      Rekor , bir gidiş - bir de dönüş şeklindeki denemelerin ortalaması alınarak hesaplanmış.
      Gidiş Denemesi = 396 kmh , Dönüş Denemesi = 417 km
      Ortalaması alınmış = 406.5 kmh.
      |
      |

Kıyamet Gelsede Hep Beraber Kopsak Çoka FiFi

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      15 Ağustos 2006 22:53:01
      valla ben en hızlı bılıyorum
      |
      |

• Teğmen
      218 Mesaj
      17 Ağustos 2006 13:25:53
      hayabusa en hızlı motorsa bir de buna bakın bu motor sadece amerika da öyle bir motor ki tam 52.000 devirde çalışıyo nasıl peki?helikopter motoru var o motorda adamın biri 340 la radara yakalanmış max hız 400 ü buluyomuş çok az kullanıcısı var çoy büyük olduğundan teknik tabloyu yayınlayamıyorum kusura kalmayın

Ufaltılmış önizleme resmi
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      17 Ağustos 2006 20:22:31 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Cherokee

Hayabusa hala üretiliyo ve ülkemizdede bulunmakta. Dünyanın en hızlı seri üretimde olan motorumudur bilmem ama kawasaki zzr1400 ün kağıt üzerindeki değerleri daha iyi ama pratikte hangisi daha güçlüdür bilemem.

kawasakinin hayabusa kadar hızlı olduğunu sanmıyorum ama sadece tahmin
      |
      |

cdA...
    • Binbaşı
      1498 Mesaj
      18 Ağustos 2006 16:31:54
      hayabusayı geçen yok şuan piyasada hayabusa= hayalbuysa
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      20 Ağustos 2006 10:44:18
      quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

hayabusa en hızlı motorsa bir de buna bakın bu motor sadece amerika da öyle bir motor ki tam 52.000 devirde çalışıyo nasıl peki?helikopter motoru var o motorda adamın biri 340 la radara yakalanmış max hız 400 ü buluyomuş çok az kullanıcısı var çoy büyük olduğundan teknik tabloyu yayınlayamıyorum kusura kalmayın

52.000 devir mi?

Marka model teknik özellikleri gösteren bir link var mı?
      |
      |

• Teğmen
      140 Mesaj
      20 Ağustos 2006 15:33:58
      suziki hayabusa artık uretilmiyor. bildigim kadarıyla 99-01 arası uretildi. denilene gore onun üzerine bir daha daha iyisi üretilmedi ne kadar dogrudur bilmem. motorcu arkadaslardan daha ii bilgi alabilrisniz. benim bunla baglantım modifiyele alakalıdır. ( aklıma gelmisken internette bi arastıtın hayabusa turbo die, adamlar buna turbo takmıs aletin nasıl gittigine inanamöazsınız). bircok modifiyeli otoyla sık sık karsılastırlırdıgından hayabusa benim ilgimi cekmistri. kısace deli bi alettir gercektede nasıl gittigini gorum, ankarada bi tane war alet gitmio ucuo, ankaradaki rivayetlere gore ankarada bulunun modlu audi rs4 (500hp nin uzerinde oldugu soyleniyor) eskisehir yolunda guzel bi cekisme olmus...
      |
      |

• Teğmen
      140 Mesaj
      20 Ağustos 2006 15:39:36
      motorcuların ulasmayı istedikleri son nokta olarak biliyorum, her motorcunun ruyasını susler....

1300 cc 150 hp
      |
      |

20 Ağustos 2006 19:42:22
      video 1 :http://www.youtube.com/watch?v=tmDiHYHJ56k&search=Y2K

video 2: sesi

http://video.google.com...741364641647135242&q=mtt
      quote:

Orjinalden alıntı: ManyAak

Ufaltılmış önizleme resmi

|
      |

• Teğmen
      218 Mesaj
      21 Ağustos 2006 16:32:32
      videolar gerçekten HARİKA özellikle motorun sesi
      |
      |

• Binbaşı
      1384 Mesaj
      25 Ağustos 2006 14:05:29
      Hayabusa ya gazı vermemle takla atmam arasında 1 sn. den uzun bi zaman olcağanı zannetmiyorum
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      02 Nisan 2008 17:41:04
      Dünyanın En Hızlı Motoru Şuanda Dodge'de.Dodge Tomahawk diye bir alet var uçak gibi bişey:)

Üretim tarihi : 2003
      Ülke : A.B.D.
      Maximum güç : 507 hp
      Maximum tork : 712 Nm
      Maximum hız : 676 km/s
      0-100 km/s : 2.6 sn
      Boş ağırlık : 680 kg
      |
      |

02 Haziran 2008 22:30:07
      arkadaşın dediği motor şu hatta kraloyunda vb. sitelerde oyunları var

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.