DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Taksi Çıkması Alan - Kullanan Var mı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
0
Favori
18.060
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      5346 Mesaj
      29 Mart 2011 23:09:57 Konu Sahibi
      Forumda taksi çıkması alıp kullanan var mı? 7-8 bine albelar var, bir çok değişik modelin aracı yarı fiyatı civarı. Sadece merak ediyorum bu araçların adam olma ihtimali nedir? Astar - yüz ilişkisi ne durumdadır?

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
    • Yarbay
      4384 Mesaj
      30 Mart 2011 00:24:20
      Gider temiz bir broadway alırım o paraya hiç girmem taksi çıkmasına

Az aşım dertsiz başım.

• Teğmen
      106 Mesaj
      30 Mart 2011 00:29:41
      quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Forumda taksi çıkması alıp kullanan var mı? 7-8 bine albelar var, bir çok değişik modelin aracı yarı fiyatı civarı. Sadece merak ediyorum bu araçların adam olma ihtimali nedir? Astar - yüz ilişkisi ne durumdadır?

sanayideki ustalarla arkadaş olursun ateşle oynama macera arıyorsan al

• Yüzbaşı
      293 Mesaj
      30 Mart 2011 00:33:37
      bir arkadaşımızın abisi taksici, aracı çıkarttılar ,boyandı falan ,model yüksek sayılır ,lastikler yeni .:) ..arkadaşımızda araba alıcak, yaklaşık o marka /model araçlara bakıyor ..ama nedense alternatifler arsında abisinin aracı hiç yok :)) ( belki ,mevzubahsi geçen araç kötüdür- bilemem :) )

• Yüzbaşı
      591 Mesaj
      30 Mart 2011 00:35:57
      bende pek tavsiye etmem nedeni döşemeler çok eski oluyodireksiyon vites topuzu soyulmuş oluyo komple boyalı olduğu için kazası varsa anlaması zor oluyo fakat sürekli sanayiden çıkmazsın lafına katılmıyorum bizim ailede çok taksici var onlar kendi arabasını bakımdan bakıma götürüyo alacak kişi alır almaz bi anda bişey olacak değilya oda taksici gibi kullanmaya devam edecek

SEAT LEON 1.6 TDİ DSG
    • Yarbay
      7676 Mesaj
      30 Mart 2011 00:37:28
      İstanbul trafiğinde 700 bin km yapmış bir aracın sağlıklı yürüyebileceğine inanıyorsanız alın.
      Millet 80 bindeki dizelden kaçıyor kilometre yüksek diye siz dünyanın etrafını 20 kere dolaşmış araca niyet ediyorsunuz

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
      Xmax 250 ABS
    • Teğmen
      106 Mesaj
      30 Mart 2011 01:04:45
      quote:

Orijinalden alıntı: guven.kacar

bende pek tavsiye etmem nedeni döşemeler çok eski oluyodireksiyon vites topuzu soyulmuş oluyo komple boyalı olduğu için kazası varsa anlaması zor oluyo fakat sürekli sanayiden çıkmazsın lafına katılmıyorum bizim ailede çok taksici var onlar kendi arabasını bakımdan bakıma götürüyo alacak kişi alır almaz bi anda bişey olacak değilya oda taksici gibi kullanmaya devam edecek

taksici araba bitinceye kadar biner sonra da alan adam uğraşır bir gün motor ertesi gün şanzıman alt takım vs.

• Yarbay
      13091 Mesaj
      30 Mart 2011 10:26:10
      İnsanlar taksi çıkması kelimesini duyunca öcü gibi kaçıyorlar. Aslında haklı sayılırlar. Fakat bazı durumlarda abartı bence. Aman taksi çıkması alma. Yoksa tamircilerle akraba olursun gibi. Bu o kadar kesin bir gerçek değil. Bazı istisnalar kaideleri bozuyor. Ben de araba arıyordum zamanında. Taksi çıkması buldum bir tane. Araba takside sadece 50000 (ellibin) kilometre yapmış. Dieseldi. 80000 km de idi. Beni ondan bile vazgeçirdiler. Onu almadım. 190000 de yine diesel aldım. Ama şu ana kadar pişman olmadım diyebilirim.

Temizine denk gelmek tamamen kısmet meselesi.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Binbaşı
      1664 Mesaj
      30 Mart 2011 10:29:22
      Aman uzak dur.. Taksici esnafı eğer sattığı araçta küçücük et bulsa devam ederdi binmeye, en son derileri kaldığı için yapacak bir şeyi kalmıyor.. Satış onlar için son çare.. Sanayi esnafıysan başka.. Zaten günün orada geçiyor..

• Yarbay
      15236 Mesaj
      30 Mart 2011 10:55:24
      Taksi çıkması düşünmeyin derim...
      Ne olur ne olmaz riske girmeye gerek yok!

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Yarbay
      7486 Mesaj
      30 Mart 2011 11:01:08
      Hadi km yi falan geçtim.Bi de düşünsene kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor, içine giren çıkan belli değil.

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
    • Binbaşı
      1204 Mesaj
      30 Mart 2011 11:04:37
      uzak durulmasında yarar var

• Yarbay
      13091 Mesaj
      30 Mart 2011 11:12:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Hadi km yi falan geçtim.Bi de düşünsene kapıları binlerce kez açılıp kapanıyor, içine giren çıkan belli değil.

İşte bu yüzden taksi çıkması tercih sebebi olmuyor. Km'sine çok takılmamak gerekir. Daha önce döşemelerinin, direksiyonunun, emniyet kemerlerinin vs. deforme olup olmadığına bakılması gerekir.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yüzbaşı
      979 Mesaj
      31 Mart 2011 14:11:29
      En az 500.000 km. yapmış bir araçtan söz ediyorsunuz. Zaten motorların ömrü de o kadar...

• Yarbay
      5346 Mesaj
      31 Mart 2011 15:28:39 Konu Sahibi
      8000 bine albea alınıp

500e iç döşeme yenilense, 3000 e motor yenilense,100 e de direksiyon ve vites topuzu yenilense...
      1500 e de boya desek...

8000 araç 5500bin de ek masraf, 13.5bine albea almış oluruz dizelinden...

Toyota Corolla

1.33 Life | 2015 | İnci Beyaz
    • Yarbay
      2174 Mesaj
      31 Mart 2011 15:40:29
      Geçen hafta güneşli de taksiye bindim 2011 model accent era daha aracı alalı 1 - 2 ay oldu dedi taksici kilometreye baktım 300.000

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Yarbay
      5344 Mesaj
      31 Mart 2011 15:46:18
      quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrioR

Geçen hafta güneşli de taksiye bindim 2011 model accent era daha aracı alalı 1 - 2 ay oldu dedi taksici kilometreye baktım 300.000

Günde 5 bin km yapsa ve hergün çalışsa 60 günde o kadar km yapar.

Adam sallamış işkembeden.Günde 5 bin km yol imkansızında imkansızı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 31 Mart 2011; 15:48:24 >

• Yarbay
      2174 Mesaj
      31 Mart 2011 15:48:11
      quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Alıntıları Göster

Günde 5 bin km yapsa ve hergün çalışsa 60 günde o kadar km yapar.

Adam sallamış işkembeden.Günde 5 bin km yol imkansızında imkansızı..

Ondan sonra muhabbeti kestim zaten.Demek istediğim tüm taksiciler değildir tabi ki bol keseden sallıyorlar

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
      Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

• Binbaşı
      1013 Mesaj
      31 Mart 2011 15:48:53
      sanayide dükkanı olan biri olarak taksi çıkması tavsiye etmem

http://forum.donanimhab...f_/key_//tm.htm#47509207

bu konuya bir kaç şey yazmıştım okumanız tavsiyemdir.

Ne zaman çağırdın da gelmedik?
    • Binbaşı
      1570 Mesaj
      31 Mart 2011 16:01:58
      neden alnımasın taksi çıkması bal gibide alınır..herkes bişi yazmış ama iyi yönleride var.. çevren genişler.. arabadan bir usta kadar anlamaya başlarsın.. hatta meslek bile öğrenebilirsin.. iş güç edinirsin..ben aldım 2 ay dayanabildim .. + 2 ayda lastik motor kaporta boya iç döşeme işleri... baktım ön takım difrensiyel vs vs istiyor zararına sattım dahada tövbe ettim.. sanayiye girmediğim bir gün yoktu.. Şimdi ise sanayiye girdiğim zaman bir sağa bir sola iki sağa iki sola selam vererek giriyorum.. herkes tanıdık çünki.. şahinim sağolsun .iyi çevre yaptım.

BMW E46
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.