Şimdi Ara

Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
4.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • render testte niye bozukluk var goruntude?fan donmuyor bu durumda fan donmezken illa ki limit degere kadar isinir.eger kasa sogutmanin kotu oldugunu dusunuyorsan yan kapagi acip deneyebilirsin.
  • Sendeki sıcaklık yaklaşık bir 10 derece daha yüksek
     Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_980_STRIX_OC/29.html

• Tamam hocam kasa fanlarının devrini yükselttim şu an boşta 46 derecede kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrixxx

Tamam hocam kasa fanlarının devrini yükselttim şu an boşta 46 derecede kart

Servislik bir durum olmadığına sevindim
  • @.45 ACP

GPU-Z ile alakalı bir sorun o kareleşme durumu. GPU-Z'nin 0.7.9 sürümünde boost sorunu ve bazı bilgilerde hata sorunu vardı.Şimdi de bu sorun oluşmuş. Maxwell kulübünde bunlara değinmiştik.Sorun diğer arkadaşlarda da mevcut.

@dimitrixxx

Tam PM'den kasanızın durumu önemli yazmıştım ki; burada yazınızı okudum.

Kasa fanlarının önemini böylece bir kez daha anlamış oluyoruz.Özellikle bu yeni gelen '' 0 RPM '' teknolojisi için direkt olarak başrolde olur kasa fanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Kasım 2014; 23:50:45 >
  • dimitrixxx kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun kardeşim çok üzüldüm

sıkıntıyı çözebildinmi merak ediyorum

paylaşırsan sevirim

hayırlı geceler
  • Teşekkür ederim hocam evet sıkıntıyı bir nebze olsun çözdüm kasa fanlarının rpm lerini biraz daha yükseltince yaklaşık 15 derece farketti şu an 45 derece civarında REDSTONE hocamında dediği gibi kasa fanlarının özellikle 0 rpm teknolojisi için etkisinin önemini görmüş oldum.

Yalnız bu 900 serisine geçişim çok sancılı oldu ilk Gigabyte 970 G1 aldık yoğun bir şekilde coil whine mevcuttu iade ettim İnventusa. İade işlemi ayrı bir konu ekran kartındaki pcı-express, sli köprüsü, dvi, hdmi, display port larda bulunan plastik kapakları atmıştım. Kartı yolladım. İnventustan aradılar ne derlerse beğenirsiniz o plastik kapaklarıda yollamanız lazım yoksa iade işlemi olmaz demezler mi bir hafta boyunca sağdan soldan plastik kapak aradım. Bunu inventus gibi bir firmaya yakıştıramadım.
    Eğer masaüstünde katın durumu buysa , kart masaüstü için tam olrk hız ve voltage düşürmüyo, haliylede hiç 1 kullanım yokken 26% TDP yüksek oluyo, 5~10 gibi 1 TDP olmalıydı, belki sürücü kaynaklı 1 sorundur, bazı sürücüler bu şekilde hareket ettirebiliyolar kartlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Kasım 2014; 9:08:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrixxx

Teşekkür ederim hocam evet sıkıntıyı bir nebze olsun çözdüm kasa fanlarının rpm lerini biraz daha yükseltince yaklaşık 15 derece farketti şu an 45 derece civarında REDSTONE hocamında dediği gibi kasa fanlarının özellikle 0 rpm teknolojisi için etkisinin önemini görmüş oldum.

Yalnız bu 900 serisine geçişim çok sancılı oldu ilk Gigabyte 970 G1 aldık yoğun bir şekilde coil whine mevcuttu iade ettim İnventusa. İade işlemi ayrı bir konu ekran kartındaki pcı-express, sli köprüsü, dvi, hdmi, display port larda bulunan plastik kapakları atmıştım. Kartı yolladım. İnventustan aradılar ne derlerse beğenirsiniz o plastik kapaklarıda yollamanız lazım yoksa iade işlemi olmaz demezler mi bir hafta boyunca sağdan soldan plastik kapak aradım. Bunu inventus gibi bir firmaya yakıştıramadım.

İnventus'un böyle bir duruma takması tuhaf olmuş.

Sanki kart geri geldiğinde yeniden satacak gibi bir izlenim olmuş o kapakları da istemeleri.Halbuki böyle uygulamaları olan bir firma değiller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam TDP değerini google chrome etkiler mi gpu-z değerini alırken bir kaç uygulama çalışıyordu arka planda steam origin bunlarında etkileme durumu söz konusu olur mu
    TDP değeri olmıyan 1 kullanımda artmaz, yani bakıyorum GPU kullanım 0% ama GPU hızları ve voltage yüksekte asılı kalmış, masaüstü değerlerine düşmemiş, sendeki TDP'de, ısı'da bu sebeple yüksek, yani kart masaüstü değerlerine düşmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Kasım 2014; 9:46:48 >
  • Çözülmdüğüne sevindim. Benim de anakartım 0 Rpm özelliğini kullanıyordu kendim profil oluşturdum ve boştayken olsa da hep bir hava akımı var içeride. Zaten tamamen sessiz çalışan fanları 0'a indirmek gereksiz gibi görünüyor, benim ekran kartım da 50 dereceyi geçiyordu fanlar kapanınca.

Güle güle kullanın
  • Sormayın hocam ya internetten alışverişlerde en güvendiğim firmaydı İnventus yani diğer yerlerden pahalıya satmasına rağmen güvenilir diye ordan aldım ama hayal kırıklığı yarattı bende. diyorum siz temin edemez misiniz cevap distribütör firmaya gidecek yollamanız gerekli dediler. yani arkadaşlar olsun forumdaki arkadaşlara soruyorum insanlar komik karşıladılar olmaz öyle şey diye ama oldu yani bir haftadır bilgisayarcılar olsun arkadaşlar olsun kapak arayışına girdim neyse buradan şunu çıkarttım kutunun içinde ne varsa kesinlikle atılmaması iade durumunda sorun çıkartabiliyor firmalar.
  • Anladım hocam kartta sorun olma durumu olabilir mi driverı kaldrıp tekrar kurmak problemi çözer mi yoksa
  • Teşekkür ederim hocam sizinde kartınız hayırlı olsun bende fan profili yapacam ne olur olmaz azda olsa fanlar dönsün
    Bende bazı sürücülerde bu tarz sıkıntı yaşadım, kart halen aynı hızlarda duruyosa, farklı 1 sürücü deniyebilirsin çözebilir, aşağıdaki gibi masaüstünde çok düşük değerlere inmeli kart, sendekinde belleklerde hiç kıpırdama olmamış ama GPU 1 tık aşşağıya inmiş okadar, oda tuhaf 1 durum ama sürücü denemende fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Kasım 2014; 9:57:47 >
  • Temiz bir driver kurulumu yapıp tekrar deneyeyim hocam bakalım ne olacak uyarınız ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim
    Hiç önemli değil ama hiç kimsenin dikkatini çekmemesi ilginç geldi bana.
  • Hocam gpu-z ile maxwell mimarisi arasında hala problemler olmasından kaynaklanabilir çünkü hala bir takım hatalar mevcut
  • Aynen hocam benim de söylediğim gibi boştaki voltaj değerleri 0.800-0.900 olmalı. Ve frekanslar da yüksek görünüyor.

Asus Gtx 980 Strix Sıcaklık Problemi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.