Şimdi Ara

iPhone 6 Ölü Piksel ZORLU Center'a Gittim Değişim Olmadı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
9.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arno21

quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

quote:

quote:

quote:

Beyaz ışık hatası üphone 6'ların yarısında var benim başımada geldi.Garantiye gönderdim değişim bekliyorum inşallah değişirler eski telefonumu da elden çıkardım kabak gibi ortada kaldım.3310 gibi bir şey kullanıyorum şu an
     iPhone 6 Ölü Piksel ZORLU Center'a Gittim Değişim Olmadı

Beyaz ekranda florasan gibi parlıyor hele karanlık bi yerdeyseniz sanki ekrandan birisi size ışık tutuyor.

Dostum son durumu haber edermisin

Son durum beklemedeyim.Aldığım eleman defolu sayıldığı için %100 değişeceklerini söylediler.Tamir istemediğimi ısrarla belirttim.Genpa dan cevap bekliyoruz.

Ben zorluya götürmeyi planlıyorum ama

Zorlu'dan aldıysan hemen götür en geç 1 günde yenisi verirler.Ama doğuda yaşıyorsan servislere muhtaçsın 15 gün beklersin.İphone türkiyede satışa sunulduktan 2 ay sonra aldım.Dedim ilk partilerde sorun olur diye ama çuvalladım.Cep telefonu satan dükkandan satın aldım ilk başta iade etmek istedim ama jelatini açılmış diye ısrarla servise göndermek istediler mecbur kabul ettim zaten ekran değişirse şayet 600-700tl'yi benden isteme gibi bir hakları yok o yüzden büyük ihtimal yenisiyle değişirler gibime geliyor.İphone'la ilgili teknoloji sitelerinde onca ufak sorunu haber yapıyorlar.Ama beyaz ışık yani(White spot&defect)sorununu hiç haber yapmıyorlar.

Bundan sonra İphone alıyosanız Zorlu ya da Akasya'dan alın benim gibi mağdur olmayın.Eski bir telefonla 15 gün idare ediyorum moralim bozuk hergün kendime lanet ediyorum keşke almasaydım diye.

Yok ben zorludan almadım aveadan aldım ama zorlu yine değiştirir diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonum bugün geldi genpa'dan gönderdiğim kutuyla beraber telefonu başka bir kutuya koyarak gönderdiler.Hiç bi sıkıntısı yok çok şükür.Foto paylaşacam birazdan.
  • quote:

Telefonum bugün geldi genpa'dan gönderdiğim kutuyla beraber telefonu başka bir kutuya koyarak gönderdiler.Hiç bi sıkıntısı yok çok şükür.Foto paylaşacam birazdan.

Tamamdır dostum sağol

• Aynı olay 5s'imde meydana gelmişti. Zorluya götürdüm 30 saniyede değişim yaptılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

Aynı olay 5s'imde meydana gelmişti. Zorluya götürdüm 30 saniyede değişim yaptılar

Dostum randevu ilemi gittin yoksa normal mi?

• quote:

quote:

Aynı olay 5s'imde meydana gelmişti. Zorluya götürdüm 30 saniyede değişim yaptılar

Randevu ile. Ama randevusu olmayan 2-3 kişinin işini hallettiler, randevuya gelmeyen diğer kişilerin yerine. (2 ay oldu tabi bu olay olalı)

Saat 23:55 ten itibaren geniys sayfasına hiç durmadan f5 yaptım. Tam 00:00 da bi ekran açıldı hiç bakmadan tak diye bastım bi yere aldım randevuyu. 5 saniye sürmeden kapandı her yer. Çook hızlı olmanız gerek

• quote:

quote:

quote:

Randevu ile. Ama randevusu olmayan 2-3 kişinin işini hallettiler, randevuya gelmeyen diğer kişilerin yerine. (2 ay oldu tabi bu olay olalı)

Saat 23:55 ten itibaren geniys sayfasına hiç durmadan f5 yaptım. Tam 00:00 da bi ekran açıldı hiç bakmadan tak diye bastım bi yere aldım randevuyu. 5 saniye sürmeden kapandı her yer. Çook hızlı olmanız gerek

Peki telefonu nerden aldın sen? Fatura istediler mi? Birde kutusuyla birliktemi götürdün? ( kulaklık şark vs. )

• Ölü piksel bu toz değil

• Vatan 'dan almıştım. Hiç bir şey götürmüyorsun, sadece telefon. Onlar da sadece telefon veriyorlar

• vhcyns kullanıcısına yanıt
    Ölü pikselin sadece siyah olduğunu nereden çıkardın

• ölü piksel transistorun yanmamasi sonucu olur yanmiyosa otamatikmen siyah olacaktir yani siyah gorunecek o nokta etrafindaki transistoreler yaniyo o yanmadigi icin siyah gorceksiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yeşili kırmızısı ne oluyor kardeş

• stuch (sıkışmış) piksel oluyor transistöre güç gider kırmızı yeşil mavi yada hepsinin karışımı olur

Eyvallah kardeş aydınlattın

• Önemli degil kolay gelsin

• quote:

Arkadaşlar sadece beyaz ekranda görünüyor florasan gibi parlıyor resmen. Siyah ekranda görünmüyor.

iphone 6 yı ilk aldığımda sadece beyaz ekranda belli olan daha beyaz bir noktacık vardı, kutuyu açıp kurulumu yapar yapmaz farkettim - edilmeyecek gibi de değildi zaten- aldığım yerde başka iphone olmadığı için o an değişim de talep edemedim (1,5 ay önce ilk geldiği zamanlardı) sonra bunun ölü piksel değil sıkışmış piksel olduğunu öğrendim, garip gelebilir ama akşama doğru beyaz noktanın daha zor farkedilmeye başladığını gördüm, tavsiye üzerine ekran devamlı açık konumda film oynattım, ertesi gün beyaz noktadan eser kalmadı yani piksel tekrar çalışmaya başladı. Aynı şey başına gelen arkadaşlara bunu denemeden garantiye vermemelerini tavsiye ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: yekzan

quote:

Arkadaşlar sadece beyaz ekranda görünüyor florasan gibi parlıyor resmen. Siyah ekranda görünmüyor.

iphone 6 yı ilk aldığımda sadece beyaz ekranda belli olan daha beyaz bir noktacık vardı, kutuyu açıp kurulumu yapar yapmaz farkettim - edilmeyecek gibi de değildi zaten- aldığım yerde başka iphone olmadığı için o an değişim de talep edemedim (1,5 ay önce ilk geldiği zamanlardı) sonra bunun ölü piksel değil sıkışmış piksel olduğunu öğrendim, garip gelebilir ama akşama doğru beyaz noktanın daha zor farkedilmeye başladığını gördüm, tavsiye üzerine ekran devamlı açık konumda film oynattım, ertesi gün beyaz noktadan eser kalmadı yani piksel tekrar çalışmaya başladı. Aynı şey başına gelen arkadaşlara bunu denemeden garantiye vermemelerini tavsiye ederim...

Kafam karıştı şimdi

• EzoBride kullanıcısına yanıt
    Sadece sizin baştaki mesajınız ve sonlara doğru bir kaç mesajı okuyup başıma gelen olayla yardımcı olmak istedim, umarım sizinki de çözülür, çok üzülmeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: yekzan

Sadece sizin baştaki mesajınız ve sonlara doğru bir kaç mesajı okuyup başıma gelen olayla yardımcı olmak istedim, umarım sizinki de çözülür, çok üzülmeyin...

Valla az önce randevu alayım zorludan diye girdim. Baktım boş yer yok son bi F5 yapayım dedim yarının tüm randevuları açıldı hemen. Kaptım uygun saate götürücem bakalım
  • arkadaşlar ileri bir tarihe randevu alabiliyormuyuz ? bugün denedim ama sadece yarının randevu saatleri çıktı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.