Şimdi Ara

Meizu Mx4 Ana Konu - İnceleme ve Yardımlaşma (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.929
Cevap
80
Favori
389.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Digitalmarket'te bittiyse nasıl hala o elemanların elinde var. Hem onlarda da stok bitmişti... Neredeyse getirdikleri telefonları satıp yeni siparişi ona göre veriyorlar diycem. Başka açıklaması yok. 5-10 telefon getirmeyi ben de beceririm. Birkaç bin dolarla ticaret yapıyor herhalde bu arkadaşlar. Bir de kim sorarsa burada biri milyonlarca dolarlık sipariş verdiklerini iddia ediyordu bir ara...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Digitalmarket'te bittiyse nasıl hala o elemanların elinde var. Hem onlarda da stok bitmişti... Neredeyse getirdikleri telefonları satıp yeni siparişi ona göre veriyorlar diycem. Başka açıklaması yok. 5-10 telefon getirmeyi ben de beceririm. Birkaç bin dolarla ticaret yapıyor herhalde bu arkadaşlar. Bir de kim sorarsa burada biri milyonlarca dolarlık sipariş verdiklerini iddia ediyordu bir ara...

Yok hocam yav hiç akla mantığa sığar mı bi esnaf 1 milyon luk sipariş veriyo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En fazla 300

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende telefon alma arefesindeyim ve birkac sorum olacak.

Neden samsung lg htc apple sony gibi markalara yonelmeyip cin mali olan meizu yu aldiniz ?

Telefonun markasi sorulunca meizu diyince karsidaki eleman garipsemezmi ? O da ne diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intheflames

Müşteri hizmetlerini bugün aradım.Ne zaman gelmem gerektiğini sordum ve bana öğleden sonra dediler bende tam bir saat istedim kadın bana 15.30 dedi.
    Dedim peki elinizde yeteri kadar stock varmı yani bitmesin hemen dedim.Yok yok bitmez bayağı var elimizde dediler.İyi peki dedim kapattım.15.10 civarı aradığımda bana satışların durdurulduğunu ve stokların bittiğini söylediler.
    Yani diyecek bir şey bulamıyorum bunlara, ya dediklerinin arkasında duramıyorlar yada konuştuğum kadın bilgisiz.

Ayni olayi yasadim. Aksama verecegim sipariai dedim kadin elimizde cok var dedi. Aksama baktim yok. Ahlaksizlik bu

• quote:

Dedigim gibi n11 deki bayi bakti urunler gidiyor stoklari kapatti tekrar fiyati sisirip acti firsatcilik yapti kisaca.

• Bence n11 uyeligi olanlar bu sikintiyi yazsin satici yorumlarina. Akillari basina gelsin. Hatta ben n11e mail aticam durumu izah edicem

• quote:

Orijinalden alıntı: MrGrey

quote:

Orijinalden alıntı: Intheflames

Müşteri hizmetlerini bugün aradım.Ne zaman gelmem gerektiğini sordum ve bana öğleden sonra dediler bende tam bir saat istedim kadın bana 15.30 dedi.
    Dedim peki elinizde yeteri kadar stock varmı yani bitmesin hemen dedim.Yok yok bitmez bayağı var elimizde dediler.İyi peki dedim kapattım.15.10 civarı aradığımda bana satışların durdurulduğunu ve stokların bittiğini söylediler.
    Yani diyecek bir şey bulamıyorum bunlara, ya dediklerinin arkasında duramıyorlar yada konuştuğum kadın bilgisiz.

Ayni olayi yasadim. Aksama verecegim sipariai dedim kadin elimizde cok var dedi. Aksama baktim yok. Ahlaksizlik bu

Ya olan tek şey ayın 15 inden beri bekliyoruz.Hevesimiz kursağımızda kaldı.Yani sattıkları telefon o fiyata o özellikleri vermese lanet olsun derdim ve almazdım gerçekten.

Benim fikrim arkadaşlar bu firmanın önceki geçmişinde olanları okudum fakat aldırış etmedim.Yeni bir ürün yeni bir ticaret anlayışı getirirler diye düşündüm.Fakat adamlar daha doğru düzgün satış bile yapamıyor bırak arızalanan cihazı tamir etsin.Tamamen kişisel tahminimdir.Cihazi alan fazla birşey beklemesin servis konusundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmeTkc

Arkadaslar bende telefon alma arefesindeyim ve birkac sorum olacak.

Neden samsung lg htc apple sony gibi markalara yonelmeyip cin mali olan meizu yu aldiniz ?

Telefonun markasi sorulunca meizu diyince karsidaki eleman garipsemezmi ? O da ne diye

Çin malı dediğin telefon apple ile aynı yerde üretiliyor,bence htcden daha güzel bir tasarımı var,20mp sony kamera kullanıyor,3100mah sony pil kullanıyor.Ve en önemli kısım ise bu özellikleri 2 ila 3 milyar seviyesinde değil 16gbı 999 tl seviyesinde sunuyor.
    Eğer amacınız karşınızdakinin telefonunuzu sorduğunda iphone 6 64 gb demek ise o zaman meizuya bakmanıza gerek yok.
  • quote:

Saydiginiz markalar nerde toplaniyor ben xperiadan gectim cihazdaki bataria ve kamera sony islemci samsung ekran sharp kasa ve montaj ipone cin derken

• quote:

Orijinalden alıntı: MrSaw

quote:

Dedigim gibi n11 deki bayi bakti urunler gidiyor stoklari kapatti tekrar fiyati sisirip acti firsatcilik yapti kisaca.

N11 deki firma digotechin kendi firmasi, gelen cihaZlarda digitech faturasi olacak. Kendi siteleri cok duyulmadigi icin n11 den girmisler bi magaza araciligiyla. Bu bilgi musteri hizmetlerinden alinmadir. Digitech oynuyor yani fiuatlarla. Karanorsa yaptilar!

• MehmeTkc kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz sebep yüzünden "milyonlarca" insan iphone ve samsung alıyorlar, ama "binlerce" insan (teknolojiyi takip edenler) bu markalara yöneliyor.

Telefon alma arefesindeysen, sana naçizane tavsiyem: meizu yada huawei al.

Bu arada "elimizde çok var" olayı göreceli bir kavram arkadaşlar, o kadına göre 100 adet telefon çok olabilir. Bir günde satılabilineceğini düşünmemiştir.

Telefon ilk stoklara girdiğinde digitalmarket.com dan sepetime ekliyordum. gece yarısına doğru sepete fazla adetli eklemeyi deneyince 59 adetden fazla eklememişti, bir kaç saat sonra rakam gitgide düşmüştü. galiba 100-200 adet geldi bu partide.

Umarım almak isteyen arkadaşlarda en kısa sürede, sorun yaşamadan satın alabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D_I_C

Sipariş üzerinden 1 günden fazla geçmesine rağmen herhangi bilgi yok ortada korgolandımı noldu belli değil....

Firma biraz acemi ben pazar siparis verdim carsamba geldi kargolandi onayini carsamba sabah yaziyordu

• Demek istedigim sey sadece marka degil , garanti ve guncelleme arkadaslar.

• quote:

Karşımdaki adam garipseyecek diye telefon alacak isem o zaman Karşımdaki adamın istediği markayı alayım olur mu mantık aynı...
  • quote:

Ben iddia ediyordum... Hatta iddaa değil görünen şeye göre konuşuyordum...

Yani şu söylediğiniz üslup sanki biz firma adına çalışanlarız da atıp tutuyoruz gibi oluyor...

Adamlar 2000 tane getirdiklerini söylediler telefonların birim maliyetlerini hesaplayıp aşağı yukarı bakınca milyonluk sipariş ediyor... 2000 stoktan sonra bunu hesaplamak iddia etmek olmuyor...

Adamlar 2000 diyip 200 getiriyor ise diyecek birşey yok tabi ki onların yalanı bu benim değil... Ben bana söylenene göre yorum yapıyorum... Ayrıca 2000 stok hemen bitmiş olabilir neden olamasın diye de düşünmüyo değilim...

• Ayrıca arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum... Aradım elden ne zaman alabilirim 3 tane alacağım dedim perşembe alabilirsiniz dediler... Dedim stok bitmesin yok stok sorunu yok elimizde baya var dediler kapattım... Yarına biletim var gidip alıcaktım ki yarın yine de gideceğim... Şimdi yarın bana yok derlerse ki diyecekler o zaman bunun hesabını soracağım... Madem bitebilme ihtimali var bana söyleyin ben erken geleyim ya da netten sipariş edeyim vs vs... Burda bir arkadaş kredi kartına yüklettiğini söylüyor mesela çekemeyecek parayı bu büyük ahlaksızlık...

Ama hesabını soracağım bunun...
  • quote:

Demek istedigim sey sadece marka degil , garanti ve guncelleme arkadaslar.

Garanti her firmada problem sony De cok sorun yasadim firma hatasini kullanici hatasi diye aylarca ugrastirdilar guncellemeye gelince herhafta yazilim mevcut lg bile meizudan yazilim alacakmis

• quote:

Orijinalden alıntı: lebron790

quote:

Ben iddia ediyordum... Hatta iddaa değil görünen şeye göre konuşuyordum...

Yani şu söylediğiniz üslup sanki biz firma adına çalışanlarız da atıp tutuyoruz gibi oluyor...

Adamlar 2000 tane getirdiklerini söylediler telefonların birim maliyetlerini hesaplayıp aşağı yukarı bakınca milyonluk sipariş ediyor... 2000 stoktan sonra bunu hesaplamak iddia etmek olmuyor...

Adamlar 2000 diyip 200 getiriyor ise diyecek birşey yok tabi ki onların yalanı bu benim değil... Ben bana söylenene göre yorum yapıyorum... Ayrıca 2000 stok hemen bitmiş olabilir neden olamasın diye de düşünmüyo değilim...

Ben ilk gelen partiden almistim ozamanda 2000 ad vardi 3 gunde tukendi simdi cihaz daha fazla tanindi cabuk bitmesi normal

• arkadaşlar bugün iki adet gittim dükkandan teslim aldım yorumlarımı yazayım.

perpadaki dükkan oradaki herhangi bir dükkan büyüklüğünde bizim normal esnafımız tarafından işletilen bir yer. telefondan çok elektronik işiyle uğraşıyolar gördüğüm kadarıyla. bu esnaf bey misal başka bir beyle "abi sen malum sarı siteye koyduğun telefonları nasıl getiriyosun ya" muhabbeti yapıyordu.

fakat bir iki tane genç arkadaş koymuşlar bu arkadaşlar telefondan anlıyor. anladığım kadarıyla ithal ettikleri yerden de bilgi almışlar. ne zaman lolipop güncellemesi geleceğini falan söyledi.

ayrıca aldığımız telefonlardan birinde ekranın içinde nokta kadar toz kalmıştı hemen başka bir taneyle değiştirdiler.
    orada wifi açıp tüm kontrolleri yapıp cihazları öyle aldık. elemanlar ilgililer hiçbir zorluk çıkarmıyorlar ama kurumsal değil küçük esnaf sermayesi var. bu yüzden yüklü miktarlarda cihaz getirebileceklerini sanmam. bir de buna rağmen cihazı çindeki fiyatından satmalarını takdirle karşılıyorum.

yani izlenimim sermayeleri az ama bir şeyler yapmaya çalışan milleti kazıklama peşinde olmayan zihniyette olduklarını söyleyebilirim.

telefona gelecek olursak.
    eksi yön olarak tüm inceleme videolarında ısınmıyor demelerine rağmen telefon malesef ısınıyor. henüz hiç oyun oynamadım ama birçok işlem bir arada yapılınca ısındığını farkettim. oyun oynasam daha da ısınacaktır ki deniycem.

diğer bir eksi yön yan çerçeveler çok ince olduğu için sürekli whatsappta filan yazışan arkadaşlar iki elle yazarken sıkıntı çekebilir. fakat kenarlara dayalı olmayan bir klavyeyle bu sorun aşılabiliyor ki telefonda yüklü gelen bir klavye türkçe değil ama bu işlemi görüyor.

şarj konusunda şimdilik bir şey diyemiyorum. bataryanın oturması birkaç ay sürer dedi çalışan.

kamera çok iyi
    ses çıkışı yüksek ve kaliteli
    internet ve 3g hızı çok iyi
    kasa kalitesi iyi. iphone'a benziyor bence bu dezavantaj. iphone mu o diyen de oldu samsung mu diye soran da.

onun dışında flyme için tema simge vs kendi marketi var ama sadece çince içerik var umarım bunu da türkçeye çevirirler en kısa sürede.

servis konusunu özellikle sordum. şimdi bu cihazı alıyoruz ama arkasında duracak mısınız servis hizmetiniz nasıl olacak dedim. bir problem olduğunda kargoyla gönderin ya da getirin dükkanımız burda en iyi şekilde hizmet vericez dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tranquilizer -- 26 Şubat 2015; 0:16:24 >

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.