Şimdi Ara

Çince Kursundayım Soruları Alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hty.enyalios

Jordan, vurgu ve toplamalarda biraz sıkıntı çekiyorum. Çok fazla tekrar yapamıyorum. Ve gırtlak yapım çok da uygun değil. Sesim Çinlilere göre biraz daha kalın. Genel olarak çok zor değil. Bir süre sonra alışıyorsunuz. Sınıfta diyalogları çok güzel konuşan arkadaşlar var.

Uçamayanzüpergahraman, biz derste biraz daha sakiniz :D Sebebi ise tonlamaları çıkarması zor oluyor.

GR33K, bence kesin doğrudur ya da kesin yanlıştır demek uygun düşmez. Ama Baykuşlar Zeki hayvanlardır. :)

Homer Jay Simpsons, biraz zevk için gidiyorum. Daha önce Çin kültürüne ve Çinlilere karşı bir ilgim yoktu açıkçası. Şimdi de Çin kültürüne olmada da Çinceye karşı bir sempati beslemeye başladım. Hukuk okuyorum ilerde uluslararası hukuk alanına kayarsam 4. Dil olarak elbet bir faydasını görürüm sanırım.

Slotz Blick, yanlış kişi :D

Ninja törtıl, Çince öğrenmeye basit çinceden başlıyorsunuz. Çinlilerin dillerini kolay öğretmek amacıyla oluşturduğu bir dil var. Latin alfabesi şeklinde sesleri öğretiyor. Ve Hanzı dediğimiz karakterlerinin yazımını da öğreniyorsunuz. Yavaş yavaş. Çok zor değil.

Başka soru alayım.

Japoncaya çinceden geçen kanji alfabesi ile çincedeki alfabenin okunuşu aynı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende japonca öğreniyorum hocam gerçekten çok zevkli şu 2 ülkenin alfabeleri.Sanat gibi yazıyorsun,çiziyorsun.
    Başarılar dilerim.

• Çin'de ingilizce yasaklanana kadar Çince öğrenmem sanırım. Bende İSMEK'de ingilizce kursuna gidiyorum.
  • Corpseparty, Ankara Tömer'de başladım. Şu an 6 kişiyiz hocamız da çok iyi biri. Derslere eğlenceli geçiyor. Her ay belli talep doğrultusunda yeni sınıf açıyorlar.

Ryuzaki, bu konu hakkında bir fikrim yok. Üzgünüm Yardımcı olamayacağım.

Alpha ve Omega, görsel hafıza isteyen bir dil. Size de kolaylıklar ve başarılar dilerim. En kısa sürede iyi bir seviyeye geliriz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hty.enyalios -- 25 Ekim 2014; 20:04:58 >
  • quote:

Jordan, vurgu ve toplamalarda biraz sıkıntı çekiyorum. Çok fazla tekrar yapamıyorum. Ve gırtlak yapım çok da uygun değil. Sesim Çinlilere göre biraz daha kalın. Genel olarak çok zor değil. Bir süre sonra alışıyorsunuz. Sınıfta diyalogları çok güzel konuşan arkadaşlar var.

Uçamayanzüpergahraman, biz derste biraz daha sakiniz :D Sebebi ise tonlamaları çıkarması zor oluyor.

GR33K, bence kesin doğrudur ya da kesin yanlıştır demek uygun düşmez. Ama Baykuşlar Zeki hayvanlardır. :)

Homer Jay Simpsons, biraz zevk için gidiyorum. Daha önce Çin kültürüne ve Çinlilere karşı bir ilgim yoktu açıkçası. Şimdi de Çin kültürüne olmada da Çinceye karşı bir sempati beslemeye başladım. Hukuk okuyorum ilerde uluslararası hukuk alanına kayarsam 4. Dil olarak elbet bir faydasını görürüm sanırım.

Ninja törtıl, Çince öğrenmeye basit çinceden başlıyorsunuz. Çinlilerin dillerini kolay öğretmek amacıyla oluşturduğu bir dil var. Latin alfabesi şeklinde sesleri öğretiyor. Ve Hanzı dediğimiz karakterlerinin yazımını da öğreniyorsunuz. Yavaş yavaş. Çok zor değil.

Başka soru alayım.

öğrenmedeki amaç ne hocam çine mi gideceksiniz

• 您好

• Hocam arkadaşa da cevap vermiştim.
    "...Hukuk okuyorum ilerde uluslararası hukuk alanına kayarsam 4. Dil olarak elbet bir faydasını görürüm sanırım. "
    Ama dil öğrenmenin yanında bir diğer sebep görsel hafızamı geliştirmek.

• quote:

Hocam arkadaşa da cevap vermiştim.
    "...Hukuk okuyorum ilerde uluslararası hukuk alanına kayarsam 4. Dil olarak elbet bir faydasını görürüm sanırım. "
    Ama dil öğrenmenin yanında bir diğer sebep görsel hafızamı geliştirmek.

ne güzel işte insanlar yabancı dil eğitimi görüyor.
  • Ni hao :)
    Ni hao ma?

Ninja, hocam Kırıkkale'de okuyorum. Ne yazıkki Kırıkkale'de yapacak pek fazla şey yok. Ben de haftasonlarımı kurs için Ankara'ya geliş giderek değerlendiriyorum.

• quote:

Ni hao :)
    Ni hao ma?

Ninja, hocam Kırıkkale'de okuyorum. Ne yazıkki Kırıkkale'de yapacak pek fazla şey yok. Ben de haftasonlarımı kurs için Ankara'ya geliş giderek değerlendiriyorum.

hocam sizde öyle çince konuşunca banada bir his geldi bende gitsem mi
  • Gidip karı kılıklı Çinlilerin dilini öğreneceğine Türk lehçelerini öğren .

• Vaktiniz ve ilginiz varsa demiyorum. Vaktiniz varsa biraz araştırın. Zaten ilginizi çekecektir. Nitekim alışık olduğumuz Latin ve Arap alfabelerinden sonra bir merak uyandırıyor. Hatta hemen internetten araştırmaya başlayın isterseniz:)

Pinyin nedir öncelikle başlangıç olarak bunu araştırmanızı öneririm. Kapsamlı bir araştırma değil. Tanımına baksanız yeter. Gözünüzde biraz da olsa zorluk korkusu varsa bu korkuyu aza yadırgayacaktır.

Arama motorlarına çince sayılar yazdığınızda gelen bir blog sitesi var. Buraya yazmayayım orayı araştırabilirsiniz. ( Isteyene Pm atabilirim )

• Harfleri büyüteçle bakarak mı yazıyorsunuz?

Birde Sanki harf değilde çince bir kelime harflerine bakınca kelime sembolik olarak çizilmiş Resim gibi gelmiyor mu?

• Biz harfleri biraz büyük yazıyoruz. Pilot kalemle küçük yazma gibi bir imkan yok. Zaten teknolojik aletler ( matbaa, bilgisayar vs.) dışında o kadar küçük bir boyutla yazılacağını sanmıyorum. Aslında dediğiniz de haklısınız. Çince karekterlere harf demek yanlış olur. "im" adı verdiğimiz semboller var. Tek bir im "insan, kadın, erkek, ağaç, ateş, su" anlamına gelebiliyor. Bunu en iyi şöyle anlatabilirim:

• Sing sang song yong yangı tanıyormusun

• Adittorie kullanıcısına yanıt
    Siz biliyorsunuz sanırım. Yararları neler? Iş alanında bana ne gibi faydalar sağlar? Siz iz biliyorsanız nasıl öğrendiniz? Kaç yılınızı aldı? Öğrendiğiniz lehçeleri dünyada kaç insan kullanıyor? Hangi kaynakları kullandınız? Bilgi verirseniz sevinirim.

Fikriniz ve bilginiz yoksa baltalamayın lütfen.

• Çin Dilinden az ziyade Tayvan'a nasıl gidilir ne kadar maddi birikim yapıp gitmek gerek evlenmek,işe girip çalışmak için buna benzer soruları 2-3 gün içinde az birşey aydınlatsanız bile benim için fazlasıyla mükemmel olacaktır hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryuzaki Hideki

quote:

Başka soru alayım.

Japoncaya çinceden geçen kanji alfabesi ile çincedeki alfabenin okunuşu aynı mı?

Degil hocam, benim bu konu hakkinda bilgim var. Ornegin; 中 kanjisi cince de yani on adi verilen okunusu ile chuu ve juu olabiliyor. Bu Japonca'da kun okunusu adi verilen ozelligiyle naka seklinde okunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ...F.E.A.R...

Çin Dilinden az ziyade Tayvan'a nasıl gidilir ne kadar maddi birikim yapıp gitmek gerek evlenmek,işe girip çalışmak için buna benzer soruları 2-3 gün içinde az birşey aydınlatsanız bile benim için fazlasıyla mükemmel olacaktır hocam

Dostum ben Türkiye de eğitim görmekteyim.

Oraya ulaşım, orada barınma, beslenme, evdenme gibi konulara hakim değilim. Ama @Orbjk arkadaşımız Çin'de üniversite eğitimi görmekte. Sanırım size yardımcı olabilir. :)

Swonz, onlar fonetik çalışma kelimeleri 😂

• Gazi Universitesi Cince bolumundeki hoca 12 bin karakter biliyor. Devletin resmi cince tercumani ayrica savas sanati kitabini dolaysiz olarak cinden cevirmis.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.