Şimdi Ara

Steam TL Adaletsizliği, İrtibatlar ve İmza Kampanyası (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
4
Favori
8.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 dolarlık oyunu 170₺ çevirdiler. Ki o oyun 75₺ falandı.

Bence dijital indirme kampanyasında tartışmaya gerek yok. Yöneticiler bu saatten sonra o mesajlarla uğraşmazlar bilmem kaç sayfa mesaj doldu. Buraya yönlensek herkes fikirlerini belirtse tartışma çıkmayacak şekilde.
  • Çok güzel bir konu, özellikle bence bu adaletsizlik düzeltilene kadar steamden oyun falan almayın koyun olmadığımızı anlasınlar.
  • An itibariyle 2500 İmza oldu...

Kayıtlı olduğumuz oyun forumlarına facebook gruplarına vs yazarsak daha çabuk yayılır

Umarım boşa gitmez bunca emek
  • quote:

Orijinalden alıntı: EskiForumlu

Dolara dönmenin bir yolu yok mu

TL'ye geçtikten sonraki oyunların fiyatları eskisine göre daha ucuz. yani şuanki durum gayet iyi.

sadece bazı firmalar fiyatları yükseltti. onların düzeltilmesini istiyoruz.

- 2K
    - Ubisoft
    - Capcom
    - EA

ve bir de:

- Square Enix (Sleeping Dogs Definitive Edition)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 24 Ekim 2014; 23:52:06 >
  • bende attım
  • Yahu valveye mesaj atacağım ama ingilizcem yok. Rica etsem örnek bir metinkoyar mısın?
  • Umarım işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

TL'ye geçtikten sonraki oyunların fiyatları eskisine göre daha ucuz. yani şuanki durum gayet iyi.

- 2K
    - Ubisoft
    - Capcom
    - EA

ve bir de:

Saol bilgi için bende 10 $'lık şey 18₺ iken bunlar neyden şikayet ediyor diyordum

Dip not: EA origin kullanmıyormuydu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Baya büyük çaplı operasyon olmuş 5000 e bir şey kalmamış.imza mı attım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

- 2K
    - Ubisoft
    - Capcom
    - EA

ve bir de:

Saol bilgi için bende 10 $'lık şey 18₺ iken bunlar neyden şikayet ediyor diyordum

Dip not: EA origin kullanmıyormuydu

Bazı oyunları halen steamde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• attım imza mı ilerisi için iyi olur umarım
  • Bu konu top liste yerleşmeli aga.
  • +1
  • Ben de attim

• Bende imza attım.
  • Duyarlılığımızı gösterelim, çok başarılı bir konu. İmzamı attım.
  • Pek oyun oynayacak vaktim olmasa da imzaladım ve destek oldum.
  • Benim merak ettiğim bu kadar suçlamaya karşı aral'ın sessiz kalışı. Gerçek anlaşılmadan kimseyi suçlamam ama bu sessizlik suçlu olma ihtimallerini kuvvetlendiriyor.

Konuya gelirsek Steam hiç bir zaman sevdiğim bir platform olmadı eskisi gibi çok oyun oynamadığım için belirli oyunları yurt dışından kutulu almayı tercih ediyorum.

Ancak bana göre mail yerine sosyal platformlarda tepki gösterip taraftar toplamak daha mantıklı çünkü ne mail nede böyle imza kampanyaları şimdiye kadar sağlıklı sonuçlar vermedi.

Baştada dediğim gibi Steam'i mecbur olmadıkça kullanmam ama ülkem insanına yapılan bu haksızlığıda görmezden gelemem. Bu gün Assassin's Creed: Unity, oyunu Rusya'da nerdeyse 3 katı ucuza satılıpta üstüne birde alt yazı ve seslendirme olupta bize bir alt yazı bile koymaksızın 170 tl. fiyat koyanlara kim olursa olsun tepkimi gösteririm.

Şuna hiç bir zaman inanmadım Türkçe dil desteği için orjinal oyun satışlarının yükselmesi lazım, masaldan başka bir şey değil. Çünkü görülüyorki birileri bu ülkede oyun sektörünün gelişmesini ve Türk oyuncularının degerlenmesini istemiyor ve bu yüzden ya korsana yd. yurt dışındaki uygun key sitelerine yönlendiriyor.

Şu an suçlu kim net belli olmasada sonuçta birilerinin kazanç uğruna ahlaksızlık yaptığı ve insanları bölerek birbirine düşürdüğü açıkça görülüyor.

Önceki kampanyalara istinaden pek etkili olacağına inanmasamda genede tüm kalbimle bir imza, bir düşünce ve tepkidir diyerek bende imzamı atmış bulunuyorum. Umarım hayırlısı neyse o olur ve öncekiler gibi havada kalmaz.

• aynen beyler sosyal meyada da birşeyler yapmak gerek 4.000 imza atılmış ama 4000 kere tweet yollasak yada facebook sayfalarına yazsak daha etkili olur sanki

• İmza attım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.