Şimdi Ara

BENİM BUNLARDAN EKSİĞİM NE ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
24
Favori
16.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önemli olan okul değil artık, öğrencinin kendisi.
    internet denen şeyle istediğin şeyi bulabilirsin artık istediğin şeyi öğrenip o alanda uzman olabilirsin kendi imkanlarınla.
    ve sadece önemli olan eğitimin kalitesi değildir.Hayatıda öğrenmek gerek.

ha, bu arada: okulda öğrendiğiniz dersler ileride bir b*ka yaramıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecmisgecmistir

quote:

Orijinalden alıntı: Kromatit

quote:

Orijinalden alıntı: emrekaragol6

Videoyu izleyip de şu çocukları kıskanmayan yoktur bence.Sunduğu olanaklara baksanıza ülkemizdeki çoğu üniversiteden çok daha gelişmiş imkanları var.

okul güzel kimsenin kötülediği yok ama sorun konuyu açan arkadaşın gözü zengin olmakta kendi okuluyla koleji karşılaştırıyor biraz kafası karışık ne diyelim Allah yolunu açık etsin

Siz nasıl insansız anlamadım
    orda okumak istiyorum dedim diye demediginizi birakmadiniz.usttde kekonun biri paranı ben vericem demiş.ver bakayım babamın banka hesabını vereyim PM den.bos bos konusmayin

ben de oxfordda tıp okumak isterdim ama gelip oradaki hayvanlar nasıl oradalar woovv demiyorum güzel kardeşim
    sen önce kazanacak puanı yap tamamdır
    babam öğretmen özel okullar ne özel hoca ne dersane görmemiş bir çok zeki çocuğu transfer ediyorlar zaten cevher varsa parlıyor o kadar isyan etme derslerine iyi çalış adam gibi bir üniversite kazan sen o açığı kapatırsın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Videoyu izleyip de şu çocukları kıskanmayan yoktur bence.Sunduğu olanaklara baksanıza ülkemizdeki çoğu üniversiteden çok daha gelişmiş imkanları var.

okul güzel kimsenin kötülediği yok ama sorun konuyu açan arkadaşın gözü zengin olmakta kendi okuluyla koleji karşılaştırıyor biraz kafası karışık ne diyelim Allah yolunu açık etsin

orda okumak istiyorum dedim diye demediginizi birakmadiniz.usttde kekonun biri paranı ben vericem demiş.ver bakayım babamın banka hesabını vereyim PM den.bos bos konusmayin

ben de oxfordda tıp okumak isterdim ama gelip oradaki hayvanlar nasıl oradalar woovv demiyorum güzel kardeşim
    babam öğretmen özel okullar ne özel hoca ne dersane görmemiş bir çok zeki çocuğu transfer ediyorlar zaten cevher varsa parlıyor o kadar isyan etme derslerine iyi çalış adam gibi bir üniversite kazan sen o açığı kapatırsın

benim çok üstüme geliyorsunuz
    ben sadece keşke olsaydı dedim, neden diye sorguladim.yok parani ben vercem sus yeter ki yok o puanın yarısını yapamazsın bla bla

benden nefret eden insanlar once kendine baksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

quote:

quote:

quote:

quote:

Parayla girilmiyor buraya. Çalış al puanı ve burada oku

yıllık 70 bin lira

Kardeş sen adam gibi çalış seni havada kaparlar sen merak etme.

yav yıllık 70 bin lira diyorum. özel amerikan okulu burasi.yüz bin puan yap ama para verme kapıdan içeri sokmazlar

Tamam kardeş sen böyle devam et kolay gelsin

allah allah sen sorunlumusun abi
    ne oldu simdi? yıllık 70 bin diyorum laf sokmaya çalışıyosun

Sallamadan önce araştır bu kafayla mı girmeyi bekliyorsun oralara. Burs diye bir şey var duymadın mı hiç ? Ayrıca isterse 600 puanla alsın lisedir yine aynı muhabbetler döner sen merak etme.

cemsinan adli üyenin yorumunu bi oku

Robert burs veriyor duruma göre o üye de robert genel müdürü değil çok da önemli değil.

Doğru veriyor fakat örneğin üç çocuklu bir ailenin 500 tam puanlı çocuklarına vermedikleri gazetelere çıkmış 2000 liranın altında geliri olmadığı içinmiş çünkü ailenin geliri 5000 tl

Yani tam puan al üzerine hiç bir malın olmasın ve gelirin 2000 altında olsun gibi şartlar da var neyse ben az önce gördüm ki Robert kolej diyor ki kendi sayfasında öğrencilerimizin yüzde yirmidördüne kısmi veya tam finansal destek sağlıyoruz
    Bu bence de azımsanacak bir rakam değil ben bu kadar olduğunu bilmiyordum etrafımda da bu şekilde burs alamayıp daha önce bahsettiğim okullara giden kişiler var herhalde kriterleri sağlamadılar demek ki

Fakat asıl sorgulanması gereken şey bu değil
    Sadece 495 ile 500 alanlar mı bu kadar iyi bir eğitimi hakkediyor sorgulanması gereken tek konu budur aslında

Her çocuğumuz hakkediyor yav parası olsun olmasın

Kriter de kriter yok 500 al yok burs kovala yok 2000 altı gelir olsun vs vs

Şu eğitimin ve imkanların yarısı bile iyi eğitimdir ama o da bizde yok

• beyler bunlar büyüyünce mason oluyolar aman haa dikkat edin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benim çok üstüme geliyorsunuz
    ben sadece keşke olsaydı dedim, neden diye sorguladim.yok parani ben vercem sus yeter ki yok o puanın yarısını yapamazsın bla bla

benden nefret eden insanlar once kendine baksin

senden durduk yere nefret ede yok sadece düşüncelerini ifade etme şeklin yanlış ordaki hayvanlar ne demek yani ailesi zengin olan kedi köpek mi oluyor
    ordaki zengin sen orta halli veya fakirsin bu senin elinde değildi niyesi niçini sadece olasılıklar üzerine kurulu birileri zengin birileri fakir olay sadece bu
    yoksa biz de isterdik öyle bir okulda okumayı geniş yeşillik deniz ama olmadı niye olmadı belli üniye devam yoluna bak bu kadar yeme bitirme kendini

• Sahip olmadığın şeyler için benim ne eksiğim var diyebiliyor isen eğer çalışarak üniversite'de bu insanları yakalayabilirsin.
    Hayat adil değil. Hemde hiç değil. Paran yok ve gidemezsin oraya bunu kabul etmelisin. Ama birşeyler başarmak için oraya gitmene gerek yok.
    Çalışacaksın çabalayacaksın ve sonunda işe başlayıp paranı kazanacak ve kendi yolunu çizeceksin.
    Elinde olmayan şeyleri düşünmek hayal kurmak sadece seni yorar ve faydası yoktur.
    Cebinde 10 lira varsa eğer Ferrari almak için hayal kurma. İlk önce 10 lirayı nasıl ferrari alacak paraya çevirebilirim hayalini kur. Ancak böyle yol alırsın.

Ulaşamayacağın hayaller sadece seni zehirler.
    Gerçekleştirebileceğin şeyleri hayal etmek ise sana bir yol haritası çizer.

Sevdiğim bir söz; "Küçükken Hep Bir Bisikletim Olsun Diye Tanrıya Dua Ettim.Ama Benim Hiç Bisikletim Olmadı.Bende Tanrının Çalışma Sisteminin Böyle Olmadığını Anladım.Ertesi Gün Kendime Bir Bisiklet Çaldım Ve Her Gece Tanrının Beni Affetmesi İçin Dua Ettim." AL CAPONE!

Tabi ki hırsızlık yap demiyorum sadece Şimdi ağlamayı kes ve hak ettiğini düşündüğün şeyi almak için çaba göster...

• Senin bunlardan fazlan ne ?
     BENİM BUNLARDAN EKSİĞİM NE ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2-RUN9

Senin bunlardan fazlan ne ?

resim açılmıyor

• Yine mi siz la

• quote:

quote:

resim açılmıyor

http://www.beysehirto.org.tr/hab/ayrinti.asp?veri=1832&altun=292&resim=2

Burdaki r3smi atmistim ama cikmamis

• quote:

quote:

quote:

resim açılmıyor

http://www.beysehirto.org.tr/hab/ayrinti.asp?veri=1832&altun=292&resim=2

Burdaki r3smi atmistim ama cikmamis

off bi bitmediniz

• quote:

https://m.youtube.com/watch?v=426N_zfRyfg

BEN NEDEN BU LİSEDE DEGİLİM.BENİM BU ZENGİNLERDEN EKSİĞİM NE.İSTE GELDE LANET ETME HAYATA

Buranin universitesinolan bogazicinden mezun olali tam 16 sene oldu.2.kopru tikandimiydi cikarim okuluma girerim kampuse.once bi kutuphaneye ugrar kokusunu doya doya ceker soyle bi turlarim.sonr guneye inet manzarada bi sigara yakar hey gidi gunler derim.para pul degildir orda okumak deli gibi calismak ve kapasite zeka gerekir.ben nasil mi kazandim? Babam kamyoncu.Meslek lisesinden kazandim.okul tarihinde ikinciymisim.mudur yardimcisi bogazici kazandim deyince siktir lan dediydi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Sahip olmadığın şeyler için benim ne eksiğim var diyebiliyor isen eğer çalışarak üniversite'de bu insanları yakalayabilirsin.
    Hayat adil değil. Hemde hiç değil. Paran yok ve gidemezsin oraya bunu kabul etmelisin. Ama birşeyler başarmak için oraya gitmene gerek yok.
    Çalışacaksın çabalayacaksın ve sonunda işe başlayıp paranı kazanacak ve kendi yolunu çizeceksin.
    Elinde olmayan şeyleri düşünmek hayal kurmak sadece seni yorar ve faydası yoktur.
    Cebinde 10 lira varsa eğer Ferrari almak için hayal kurma. İlk önce 10 lirayı nasıl ferrari alacak paraya çevirebilirim hayalini kur. Ancak böyle yol alırsın.

Ulaşamayacağın hayaller sadece seni zehirler.
    Gerçekleştirebileceğin şeyleri hayal etmek ise sana bir yol haritası çizer.

Sevdiğim bir söz; "Küçükken Hep Bir Bisikletim Olsun Diye Tanrıya Dua Ettim.Ama Benim Hiç Bisikletim Olmadı.Bende Tanrının Çalışma Sisteminin Böyle Olmadığını Anladım.Ertesi Gün Kendime Bir Bisiklet Çaldım Ve Her Gece Tanrının Beni Affetmesi İçin Dua Ettim." AL CAPONE!

Tabi ki hırsızlık yap demiyorum sadece Şimdi ağlamayı kes ve hak ettiğini düşündüğün şeyi almak için çaba göster...

değerli yorumun için tesekkur ederim
    beni küçük görmeyen tek yorum

• Orada okusan yurtdışındaki okullara özeniceksin, yurtdışında olsan başka şeylere... Herhangi bir okula gitmenin özenilicek bir tarafı yok amacın cidden iyi bir eğitim almak değilse, şimdiki okulunda derslerde sıkılıyorsan oraya gitsen de sıkılırsın. Boş ders diye bir şey olmayacak ki devlet okullarının en güzel yanı herhalde boş geçen dersler.

Bi de yeşillik görünce çok gerekli bir şeymiş gibi gaza geliyor millet. 5 yaşımdan beri bahçeli evde oturuyorum, kıçını ağrıtmaktan başka bir işe yaradığı yok çimlerde oturmanın. Eve gelen diyor of ne mangal yapılır falan filan diye sanki kendi otursa her gün mangal yapacak.

1900'lerde yaşamıyoruz, elinin altında internet var. Öğrenme meraklısı biriysen merak ettiğin şeyi aç araştır, kimseye verilmeyen gizli bilgiler vermiyorlar sonuçta orada da.
  • Para hocam para. Her şey para. İnsanların icat ettiği daha sonra ona taptığı şeydir para. Bu kadar güçlüdür. Ona sahip olmak o kadar zor ki günümüz şartlarında. Bir kriz olacakta kazanacağız da. Zor hocam her şey. Aileden bir şey gelmiyorsa ve sayısal lotoyu da tutturamıyorsan zengin olamazsın. En azından illegal işler ve yolsuzluk falan yapman lazım günümüzdeki iş adamlarının %90 -95'inin yaptığı gibi.

Senin konuna gelecek olursak eğer o kişiler zengin değil şanslı. Onların babası zengin onlar ise şanslı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThreeArrow -- 25 Ekim 2014; 3:32:34 >
  • Bunlarla karşılaştırınca devlet okullarının bir çoğu zaman kaybı gibi. Bir de özellikle mi seçtiler bilmiyorum hepsinin konuşması, kendini ifade etme yeteneği, diksiyonu birçok üniversite mezunundan daha iyi.
  • sen ünideyken dahi kafan ve entellektüel bir kişiliğin liseli düzeydeyken onlar orta okulda senin lisede ulaştığın kafaya, lisedeyken senin ünide ulaştığın kafaya, ünideyken senin ancak master yaparak ulaştığın kafaya, ulaşıyor hatta sen doğmadan önce annen baban cinsiyetini çokta merak etmezken onların anneleri hamilelik öncesi özel vitaminler alırken doğacağı hastane ve doğum ekibi belliyken, senin göbeğini 3. sınıf bir ebe keserken onlara karşı her daim kaybedensin
  • Mersin Universitesinde okuyorum. Bu imkanlar bizde yok

• Zengin olmak mı? Robert Koleji'nde okumak mı? Ya da bu bir okulun bu kadar pahalı olabilmesinin şaşkınlığı mı?

Bence kafalar biraz karışmış.

Kanaat da unutulmuş. Ne isyan ederek ne de söylenerek bazı şeyler insanın eline maalesef ki geçmiyor. Keşke geçse.

Bir imkansız vardır bir de elinden gelen, gelebilecek şeyler vardır. Hayat zaten stresli; bence söylenmek, tutturmak, kafayı yormak daha da yıpratacaktır; en azından-imkansızsa-imkansız bir şey için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Special Moment -- 25 Ekim 2014; 5:06:15 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.