Şimdi Ara

~ iOS 8 - 8.1.2 Jailbreak ÇIKTI !!! ~ (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.758
Cevap
78
Favori
436.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah Razı olsun... Cvp veren olmamış... Yada kimsenin umrunda değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ummetcivi

Hocam zaten JB, bir güvenlik açığı kullanılarak yapılıyor. Yani bir sisteme JB yapılabiliyorsa, o dediğiniz şeylerin güvenlikli olduğunu söylemek pek mümkün değil.

Tam mesaj yazdım, mesajin geldi... Saolasın... Yani banka manka ile kullanmamak Lazım sanki?!?

Edit: yok sen kafadan zaten güvensiz diyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xphoid -- 22 Ekim 2014; 21:09:30 >
  • Xphoid kullanıcısına yanıt
    Şunu söylemeye çalışıyorum hocam:
    JB size ek olarak bir güvenlik açığı getirmiyor. Sistemde hali hazırda bir açık olduğu için JB yapılabiliyor.
    Tabi kullandıkları açığın ne olduğunu bilmediğimiz için, o uygulamaların akıbetinin ne olacağını söylemek mümkün değil. Bi önceki mesajımda tam olarak anlatamamışım.
  • quote:

JB size ek olarak bir güvenlik açığı getirmiyor. Sistemde hali hazırda bir açık olduğu için JB yapılabiliyor.
    Tabi kullandıkları açığın ne olduğunu bilmediğimiz için, o uygulamaların akıbetinin ne olacağını söylemek mümkün değil. Bi önceki mesajımda tam olarak anlatamamışım.

dertlenme diyorsun yani.... =)
  • Daha telefonu alamama rağmen bu habere çok sevindim. Jb'siz iphone saçsız manitaya benzer Neyse şu zamana kadar bi çok jailbreak kullandım ama hackerlardan en kötüsü cidden pangu. Telefonda belirli süre sonra kasmalara başlıyor.
  • Xphoid kullanıcısına yanıt
    Çok takılma hocam bunlara, bilişimde "güvenli" diye bir sistem yoktur zaten :)
    Yarın birgün ApplePay yaygınlaştığında "ApplePay hacklendi" haberlerini görmeye başlarız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

quote:

Arkadaşlar Telefonum İphone 5S A1457 Ben Şimdi İPSW olarak CDMA mı indircem

• Android kullanırken root yapar custom rom yüklerdim.İphone kullanan arkadaşlarıma jeilbreak yapmayı düşünüyorum dedim,parmak izinin çalınmasından banka şifrelerinin çalınmasına kadar bir sürü şeyle moralimi bozdular.Özellikle parmak izinin yabancı insanların eline geçmesinden dem vurup durdular.İos bu haliyle kısıtlıyor telefonu.Jeilbreak yapmayı düşünen arakadaşlar bu güvenlik sorunu hakkında ne düşünüyorlar acaba?

• parooksetin P kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok, yap geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19HBY34

quote:

Orijinalden alıntı: Xphoid

quote:

Arkadaşlar Telefonum İphone 5S A1457 Ben Şimdi İPSW olarak CDMA mı indircem

GSM değil kesinlikle onu söyleyeyim :) bende indirdim a1457 ye kabul etmedi iTunes cdma yi indirin kurun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: parooksetin

Android kullanırken root yapar custom rom yüklerdim.İphone kullanan arkadaşlarıma jeilbreak yapmayı düşünüyorum dedim,parmak izinin çalınmasından banka şifrelerinin çalınmasına kadar bir sürü şeyle moralimi bozdular.Özellikle parmak izinin yabancı insanların eline geçmesinden dem vurup durdular.İos bu haliyle kısıtlıyor telefonu.Jeilbreak yapmayı düşünen arakadaşlar bu güvenlik sorunu hakkında ne düşünüyorlar acaba?

aynı kaygılar bende de mevcut, ama görünen o ki konu sahibi dahil kimse takmıyor, @ummetcivi kardeşimiz dışında müspet menfi cvp veren olmadı... bende sormuştum aynı şeyi az evvel...
  • Allah'ına kitabına kurban

• JB yaptığınızda Mobile Terminal isimli uygulamayla gereken tedbiri alacaksınız tavsiye edilen bu zaten;telefonunuzun root ve mobil şifrelerini değiştirin

http://cydia.saurik.com/password.html
  • CallBar on iOS 8.1

~ iOS 8 - 8.1.2 Jailbreak ÇIKTI !!! ~ (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS)
  • Sanırım Bu gece Serbest Olacak :)

Jailbreak update : Saurik has now released an update for Cydia that can be installed manually with latest iOS 8.0-8.1.X Pangu Jailbreak.
  • Şuanda kurulum yaptım heralde resimleri atacağım birazdan :)
  • rootlu ve jb li tel kullandığınızda o telefon ile çok kişisel bilgilerinizi kullanmamanız gerekir. jb li yda jb siz mutlaka her iki türlü de açıklar var ama birisinde kıyıda köşede fare deliği varken birinde tüm kapılar camlar sonuna kadar açık özellikle root olayı bence çok tehlikeli. eğer mücevheriniz varsa kapalı olanı kullanın ya da bir sorun olursa dertlenmeyin.

kısaca yapmayın demiyorum hobi olarak yine yapın
  • Arkadaşlar şuanda açtım cydia yı atıyorum resimleri :)
  •  ~ iOS 8 - 8.1.2 Jailbreak ÇIKTI !!! ~ (JB Yapımı, Repo, Tweak ve SSS)

Taze taze buyruunnnn :))

• şu an manuel olarak cydia'yı kurdum ama bi'şey çalışmıyor arkadaş. zaten uyarı vermiş beklemede kalın diye. bence kurmayın bekleyin.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.