Şimdi Ara

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!) (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.759
Cevap
63
Favori
243.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Şubat celbinde askerim inşallah. Ben askeri hastane de muayene oldum kronik hepatit b taşıyıcısiyim rapor da agir bedeni faaliyet lerden muafiyeti ve komando olamaz bu durumda acemilikde eğitim almayacak miyim bu raporun anlamı nedir elektrik muhensiyim yedek subaylık a engel midir bu rapor bilenler cevaplar sa sevinirim şimdiden hayırlı tezkereler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettin

Hoca aynı şeyi söylemeye çalışıyoruz fakat son yayınlanan dokumanda 23 Ocakta açıklanacak diye belirtmişsin bunu da 4.maddenin A bendine falan dayandırıyosun.
    Bu mesajındaki gibi 2 onceki dokuman bizi bağlar desen sorun olmayacak.

dayandırmamın sebebi ordaki bend sadece 1995 doğumlularının er olarak gidecekleri ilgilendirmesiydi. Formu uzunca süre takip eden arkadaşlar biliyor zaten 23 Ocak'ta açıklanacağını. Sonuçta bu konuyu uzun dönem giden arkadaşlarımız da takip etmekte ve onlarda bizim gibi bilgi almakta hepimiz gibi. Benim gibi şubat celbi için yedek subay adayı olanları yanlış anlaşılma olmasın kafalarımız karışmasın.

Bu arada ilk defa uzun dönem er ve yedek subay adaylarının yerleri birbirine yakın tarihte açıklanıyor, diğer dönemlerde 10-15 gün fark oluyordu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Erler için 20 ocak, yedek subay aday adayları için de 23 ocak...

İkisi de TRT Duyurusudur...
  • Fransua01 F kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir kağıt vermediler, okul bittiğinde hemen gel dediler. Bakalım şansımı deneyeceğim, hayırlısı olur inşallah.
  • Arkadaşlar acemiliğe giderken yanımızda ne götüreceğimizle ilgili uzun uzun listeler var ama askerliğini yeni yapan kimle konuştuysam boşa yük etme orda herşey var bikaç özel eşyanı al yeter diyolar nasıl yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum_m

O konuda en rahat ben çıktım çıkmak istiyorum celp dönemine kadar beklemek istemiyorum yardımcı olur musunuz dedim bizim merkeze sormamız lazım dediler iki gün sonra çağırdılar çıkmak istiyorsan gel diye dedim hemen

Ne zaman işten çıktınız tazminatı sorunsuz aldınız yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syg10

quote:

Orijinalden alıntı: forum_m

O konuda en rahat ben çıktım çıkmak istiyorum celp dönemine kadar beklemek istemiyorum yardımcı olur musunuz dedim bizim merkeze sormamız lazım dediler iki gün sonra çağırdılar çıkmak istiyorsan gel diye dedim hemen

Ne zaman işten çıktınız tazminatı sorunsuz aldınız yani

Aynen hocam aralikta 1 de siniflandirma islemlerini yapmistim o gun.soyldim 5 inde ciktim

• Sa arkadaşlar Şubat celbinde askerim inşallah. Ben askeri hastane de muayene oldum kronik hepatit b taşıyıcısiyim rapor da agir bedeni faaliyet lerden muafiyeti ve komando olamaz bu durumda acemilikde eğitim almayacak miyim bu raporun anlamı nedir elektrik muhensiyim yedek subaylık a engel midir bu rapor bilenler cevaplar sa sevinirim şimdiden hayırlı tezkereler

• Atarsa 93 arkadaşlar :(

Herkese şimdiden hayırlı teskereler

• Bakalim acemi birligi antalya, usta birligi hakkari cikacak sanssiz arkadas kim olacak :)

• beyler uzun dönemlerin önce açıklanacak olmasından dolayı çoğu kısa dönemler marta kalır mı. doldurmasınlar şubatı önce açıklanıyor diye ? iyice paranoyak olduk yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bibbi

beyler uzun dönemlerin önce açıklanacak olmasından dolayı çoğu kısa dönemler marta kalır mı. doldurmasınlar şubatı önce açıklanıyor diye ? iyice paranoyak olduk yahu.

Bence de paranoyaklık Bende ilk defa öğrendim ama galiba hep farklı zamnalarda açıklanıyormuş uzun dönem er' lerin ve üniversite mezunlarının.

• Arkadaşlar şubatta askere gidiyorum.14 aydır çalışıyorum.27 gün izin hakkım var (yıllık ve normal izinler) İnsan kaynaklarıyla görüştüm kullanıcakmıyım parasınımı vericeksiniz dedim. izne çıkardılar 22 gün verdiler.31.01.2015 izin bitiş 02.02.2015 işe başlama tarihi kalan 5 günüde parasını vercekler ben tazminatıda giderken almak istiyorum ayın 31'inde bıraksam işi tazminatı kaç günde alabilirim ?
  • Arkadaşlar hangi telefon kartından alıyoruz? Bilgisi olan link verebilir mi? Şimdiden alayım diyorum.
  • 20 ocakta yerler belli olduktan sonra sülüs almadan tecil etme imkanımız oluyor mu acaba ? yada ben yarın falan gitsem tecil ettirebilir miyim tekrardan askerliğini ?
  • Dedeler size bir sorum olacak. Ben sarma sigara iciyorum. Acemi birliğe teslim olurken tutun ve filtre gotursem sorun olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluxe kullanıcısına yanıt
    Sınıflandırmaya tabi tutulmadan tecil ettirebilirsin. Ben 357 dönemde gidecektim. Sınıflandırma açıklanmadan 10 gün önce gittim tecil ettirdim. Şubeye gidip tecil ettirmek istediğini söylesen işlemlerini yapıp askerlik durum belgesini eline veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stijena

Sınıflandırmaya tabi tutulmadan tecil ettirebilirsin. Ben 357 dönemde gidecektim. Sınıflandırma açıklanmadan 10 gün önce gittim tecil ettirdim. Şubeye gidip tecil ettirmek istediğini söylesen işlemlerini yapıp askerlik durum belgesini eline veriyorlar.

Sağolun hocam cevap için.

• konya2018 kullanıcısına yanıt
    Bana sorarsan askere gitmeden once isini hallet, seni zorla izne cikardiklarina gore parani da vermeyebilirler, ugrastirirlar.

• Şubatı bekliyoruz biz de artık tüm umutlar söndü
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.