Şimdi Ara

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.760
Cevap
63
Favori
243.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onur4008

quote:

Orijinalden alıntı: abmux

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Eğer kısa dönem çıkarsa tek istediğim firmaların eleman açıklarının kapanmamış olması olacak. Tam ölü zamana denk geliyor aslında.

Al bende de o kadar iş deneyimim 6 yıllık bir çok konuya hakimim kurumsal bir firma da işim hazır sayılır ama gel gör ki askerlikten dolayı takılı kalıyorum :(

ama şu anda tek düşündüğüm şu anki çalıştığım yer bana tazminatımı vermesi oldu :)

SÖyle bakım ne kadar aldın ,dile kolay 6 yıl ,devrem olursun belkim ki

Şu anki çalıştığım yerde 2010 subat girişliyim :) yani 4 sene çalışmış oldum 8.500 tl verdiler devrem, keske bana kalsa para taşıt kredim vardı onu kapatacam :)

Ne zaman işten çıktın ve ne zaman askere gideceksin bende şubat celbinde askere gidicemde 19 ocakta cıkmayı düşünüyorum

• Arkadaşlar,

MSB Asker Alma Başkanlığı sitesinde yeni TRT duyurusu yapıldı. Sonuçlar 20 Ocak'ta açıklanacak. Hayırlı olsun.

http://www.asal.msb.gov.tr/
  • Merhaba arkadaşlar, bi sorum olacak. şu an 25 yaşındayım. 2 sene bilg. prog. okudum ve askerlik için muayene oldum, sonra ertelettim. Şimdi de dışardan bu dönem 4 yıllığı bitirmek üzereyim. Muayene olurken bilgi işlemde çalıştığımı okul bittiğinde gideceğimi söylemiştim. Şu an itibariyle 5 yıllık iş tecrübem mevcut. Muayenede okulunu bitir gel dediler. Boyum 1,55 askerde kalma durumum ne olur? Uzun dönem yazmayı düşünüyorum, geri hizmetlerde asteğmen olarak kalabileceğimi söylediler. Bilgisayar, ağ sistemleri, web tasarım, grafik, yazılım gibi işlere oldukça hakimim. bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.
  • Oooo işte bu bugün aldığım en güzel haber oldu diyebilirim
  • Arkadaşlar,

Askerlik sebebiyle iş yerinden ayrılanların ne kadar kıdem tazminatı hakkedeceğine dair hesaplama robotu aşağıdaki linkte mevcuttur. Hesaplama ile ilgili sorularınıza açığım.

http://ynb.datassist.com.tr/tazminat1.jsp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syg10

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abmux

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Eğer kısa dönem çıkarsa tek istediğim firmaların eleman açıklarının kapanmamış olması olacak. Tam ölü zamana denk geliyor aslında.

Al bende de o kadar iş deneyimim 6 yıllık bir çok konuya hakimim kurumsal bir firma da işim hazır sayılır ama gel gör ki askerlikten dolayı takılı kalıyorum :(

ama şu anda tek düşündüğüm şu anki çalıştığım yer bana tazminatımı vermesi oldu :)

SÖyle bakım ne kadar aldın ,dile kolay 6 yıl ,devrem olursun belkim ki

Şu anki çalıştığım yerde 2010 subat girişliyim :) yani 4 sene çalışmış oldum 8.500 tl verdiler devrem, keske bana kalsa para taşıt kredim vardı onu kapatacam :)

Ne zaman işten çıktın ve ne zaman askere gideceksin bende şubat celbinde askere gidicemde 19 ocakta cıkmayı düşünüyorum

Daha çıkmadın hocam, yerlerimiz açıklandığında ayrılacam iş yerinden akraba olduğu için çalıştığım yer, önceden hesaplarımızı kapattığımız için yazdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O konuda en rahat ben çıktım çıkmak istiyorum celp dönemine kadar beklemek istemiyorum yardımcı olur musunuz dedim bizim merkeze sormamız lazım dediler iki gün sonra çağırdılar çıkmak istiyorsan gel diye dedim hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysevimli

Arkadaşlar,

MSB Asker Alma Başkanlığı sitesinde yeni TRT duyurusu yapıldı. Sonuçlar 20 Ocak'ta açıklanacak. Hayırlı olsun.

Beyler 20 Ocak'ta 1995 doğumluların yeri açıklanmaktadır, yedek subay adaylarının yani 4 yıllık ünv. Mezunlarının ki yine 23 Ocak'ta bakınız ekte gönderdiğim resime 4.bölümün A. bentine. Kafa karıştırmayalım lütfen :)

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!)

• quote:

Orijinalden alıntı: deq

Merhaba arkadaşlar, bi sorum olacak. şu an 25 yaşındayım. 2 sene bilg. prog. okudum ve askerlik için muayene oldum, sonra ertelettim. Şimdi de dışardan bu dönem 4 yıllığı bitirmek üzereyim. Muayene olurken bilgi işlemde çalıştığımı okul bittiğinde gideceğimi söylemiştim. Şu an itibariyle 5 yıllık iş tecrübem mevcut. Muayenede okulunu bitir gel dediler. Boyum 1,55 askerde kalma durumum ne olur? Uzun dönem yazmayı düşünüyorum, geri hizmetlerde asteğmen olarak kalabileceğimi söylediler. Bilgisayar, ağ sistemleri, web tasarım, grafik, yazılım gibi işlere oldukça hakimim. bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

Bende 2 yıllık Bilg. Programcılığı mezunuyum. Sonra Açıköğretim' den İktisat bitirdim. 4 yıllık oldu, kısa dönem yapmak için. Sende böyle mi yaptın. Yoksa 4 yıllık bölümünde Bilişim' le mi alakalı? Eğer bilişim ile alakalıysa yedek subay olabilirsin. Ama Aöf mezunuysan, en son bitirdiğin okul gözükür ve yedek subay ihtimalin çok çok azdır. 4 yıllık tamamladığın okul Aöf ise, web uygulamaları bildiğini ancak askeriyede söylersin. Belki yazıcı olursun. Askerde kalma durumunda, ben yaş sınır var diye biliyorum ve askerliği bitirdiğinde 25 i geçmemen gerek. Ama hala devam ediyor mu bilmiyoum. Bende 1989 doğumluyum ve Şubat' ta askere gidecem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fransua01 F kullanıcısına yanıt
    Aynı şekildeyiz, iktisat bitirmek üzereyim. Ama muayene sırasında tekniker olarak yazdılar. Komutan bizzat o şekilde yazdı. Uzun dönem tercih etmeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar,

Beyler 20 Ocak'ta 1995 doğumluların yeri açıklanmaktadır, yedek subay adaylarının yani 4 yıllık ünv. Mezunlarının ki yine 23 Ocak'ta bakınız ekte gönderdiğim resime 4.bölümün A. bentine. Kafa karıştırmayalım lütfen :)

358. Dönem (Şubat 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (Formlar eklenmiştir!)

Kafakarıştırma diyorsun ama sen daha çok kafa karıştırıyorsun.
    Adamlar word dokumanı paylaşmış ve 2. maddede aşağıdaki açıklamayı yapmış,

"2. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ SINIF VE EĞİTİM MERKEZLERİ İLE HANGİ GRUPTA SİLAHALTINA ALINACAKLARINI 20 OCAK 2015 TARİHİNDEN İTİBAREN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARI İLE e-DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR. "

4.bölümde ise şubat celbinde kimlerin askere gidebileceği açıklanmış.
    A bendinde ise 95 dogumlularla ilgili bir açıklama yer almış sadece, aynen şu yazıyor,

"A. 1995 DOĞUMLU VE BUNLARLA İŞLEME TABİ ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, KAYITLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ ŞUBAT 2015 OLANLAR, "

Yani 95 dogumlu olanlar ve bağlı bulundugu askerlik şubesinin celp dönemi şubat olanlar da gidecekler arasındadır diyor.

Bana şimdi bu word dokumanı içinde 95'lilerin şu tarihte üniversite mezunlarının şu tarihte gönderileceğiyle ilgili bir ibare göster alnından öpeyim.
    Onu bırak dokuman için de 23 Ocak tarihinin gecçtiği bir cumle bile yok.

Biz daha okudugumuzu anlayacak durumda değiliz, sonra bu ülke neden böyle naraları atıyoruz. Bu forumu takip eden birsürü insan var birşey paylaşırken dikkat edelim yaw.

Başlık "Şubat 2015 Er Celbinde sevke tabi yükümlülerin TRT duyurusuna ulaşmak için tıklayınız." seklinde açıklanmış asal'da. Eger 20 Ocak için sadece erlerin kapsandıgını düşünüyosan 4. madde A bendi değil dokumanın başlığına dayandırman gerekiyor o zaman savını? Yanılıyor muyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kettin -- 14 Ocak 2015; 11:57:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kettin

quote:

quote:

Arkadaşlar,

"2. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ SINIF VE EĞİTİM MERKEZLERİ İLE HANGİ GRUPTA SİLAHALTINA ALINACAKLARINI 20 OCAK 2015 TARİHİNDEN İTİBAREN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARI İLE e-DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR. "

A bendinde ise 95 dogumlularla ilgili bir açıklama yer almış sadece, aynen şu yazıyor,

"A. 1995 DOĞUMLU VE BUNLARLA İŞLEME TABİ ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, KAYITLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ ŞUBAT 2015 OLANLAR, "

Yani 95 dogumlu olanlar ve bağlı bulundugu askerlik şubesinin celp dönemi şubat olanlar da gidecekler arasındadır diyor.

Bana şimdi bu word dokumanı içinde 95'lilerin şu tarihte üniversite mezunlarının şu tarihte gönderileceğiyle ilgili bir ibare göster alnından öpeyim.

Biz daha okudugumuzu anlayacak durumda değiliz, sonra bu ülke neden böyle naraları atıyoruz. Bu forumu takip eden birsürü insan var birşey paylaşırken dikkat edelim yaw.

Başlık "Şubat 2015 Er Celbinde sevke tabi yükümlülerin TRT duyurusuna ulaşmak için tıklayınız." seklinde açıklanmış asal'da. Eger 20 Ocak için sadece erlerin kapsandıgını düşünüyosan 4. madde A bendi değil dokumanın başlığına dayandırman gerekiyor o zaman savını? Yanılıyor muyum.

Sakin ol şampiyon :))

Asal sitesinde duyurular kısmının 2-3 basamak altında yedek subaylar için duyuru var hemde WORD şeklinde :d orada 23 ocakta açıklanacağı net ve kesin kısa dönem ve yedek subaylar adayı için

• kettin K kullanıcısına yanıt
    dostum şöyleki şubat 2015 er celbi demek uzun dönem er demek yani 4 yıllık lisans mezunu olmayan demek. eğer deseydi ki şubat 2015 er ve yedek subay celbi diye işte o zaman hepimizi kapsardı bu durum. er celbi dediğine göre bu duyuru bizi kapsamıyor maalesef. keşke kapsasaydı tabi.
  • eco1 E kullanıcısına yanıt
    Erler için 20 Ocak 2015, yedek subay adayları için 23 Ocak 2015 hemfikiriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deq

Aynı şekildeyiz, iktisat bitirmek üzereyim. Ama muayene sırasında tekniker olarak yazdılar. Komutan bizzat o şekilde yazdı. Uzun dönem tercih etmeyi düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak.

Sana en son verilen kağıtta okulu ve mesleği bölümünde ne yazıyor. Onlar bağlar askeriyeyi. Açıköğretim yazar ve yedek subaylık ihtimali düşük. Çıkmayan yok mu, var tabii ki.

• eco1 E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım,

Burada rekabet yapmıyoruz. Hepimiz binlerce asker adayından biriyiz ve bu paylaşımlar ile birbirimize destek oluyoruz. İğneleyici ifadelere gerek yok. Var ise paylaşacağın ve FAYDA SAĞLAYACAK bilgi, belge ve yorum paylaş.

Sonuçları Merak eden arkadaşlar,

20 Ocağı bekleyin lütfen sonuçlar açıklanacak.

Ketti,

Desteğin için Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettin

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Madem okuduğunu alıyorsun kardeşim ve çok bilgilisin bu konuda asal ın sitesindeki iki duyurunun cümle anlamları neden farklı şekilde yazılmış, en son yayınlanan word dosyasının içinde neden sadece er cümlesi geçiyor, diğer duyuruda ise sadece yedek subay ve kısa dönemden bahsedilmiş neden acaba bunun açıklamasını yaparsan biz de bilgilerinden yararlanmış oluruz.

• Aynen. Uzun dönem 20 Ocak, üniversite mezunları 23 Ocak' ta açıklanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fransua01 -- 14 Ocak 2015; 12:11:22 >
  • ŞUBAT 2015 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY
    ADAY ADAYLARINA AİT TRT DUYURUSU

1. ŞUBAT 2015 CELBİNDE SİLHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. ŞUBAT 2015 YEDEK SUBAY CELBİNDE BİRİNCİ VE İKİNCİ GRUP YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE (YNL);

A. 2014/01, 2014/02, 2014/03 VE 2014/04'ÜNCÜ GRUP OLARAK YOKLAMASI YAPILAN YÜKÜMLÜLER,

B. 1978 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN 30 KASIM 2014 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMASINI YAPTIRANLAR,

C. 30 KASIM 2014 TARİHİNE KADAR ERKEN SEVK MÜRACAATINDA BULUNUP, KABUL EDİLENLER,

Ç. ASKERLİK HİZMETİNİ 12 AYLIK ERBAŞ/ER STATÜSÜNDE YAPMAKTA İKEN DÖRT YILLIK FAKÜLTE VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ TERHİS EDİLENLERDEN, İŞLEMLERİ 30 KASIM 2014 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR TAMAMLANANLAR,

D. TABİ OLDUĞU GRUPLARI SEVK EDİLMİŞ OLANLARDAN DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN 30 KASIM 2014 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR ÇIKARTILANLAR,

E. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN; YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLMEYENLER İLE SEVK TEHİR SÜRELERİ 30 KASIM 2014 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR SONA EREN/İPTAL EDİLENLER VEYA MÜRACAAT EDENLER,

F. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDEN BAKAYA OLANLAR (SINIF VE TERTİBATI OLMAYAN) YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINACAKTIR.

3. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ GEREĞİ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM DÖNEMİ BİTİM TARİHİNİ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN YÜKÜMLÜLER, İSTİRAHAT RAPORUNUN BİTİM TARİHİNİ TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDECEKTİR. İŞLEMLERİNİ TAMAMLATTIRANLAR MÜTEAKİP CELPTE SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR. İSTİRAHAT SÜRESİNİN BİTİMİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR.

4. ŞUBAT 2015 YEDEK SUBAY CELBİNDE;

A. YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE ALINANLARDAN 01 EYLÜL 2014 - 31 ARALIK 2014 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR SINIFLANDIRILACAK,

B. E-DEVLET KAPISINDAN SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRAN YÜKÜMLÜLERDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDİP RAPORLAMA İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR SINIFLANDIRILMAYACAKTIR. YÜKÜMLÜLERİN, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEM FORMUNU DOLDURMALARINI MÜTEAKİP BİZZAT ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT ETMELERİ, SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ KISA SÜREDE TAMAMLAMALARINA KATKI SAĞLAYACAKTIR.

5. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 47’NCİ MADDESİNDE BELİRTİLEN YASAL MAZERETLERİ OLMADAN 31 ARALIK 2014 TARİHİNE KADAR SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT ETMEYENLER (ERKEN SEVK MÜRACAATINDA BULUNANLAR İLE ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47’NCİ MADDESİNDE YAZILI MAZERETLERİNİN DEVAM ETTİĞİ SÜRE İÇİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDEREK SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMİ İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR HARİÇ) BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.

6. YÜKÜMLÜLER SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBELERİNE GELİRKEN LİSANS DİPLOMASI, NOT DÖKÜM BELGESİ (TRANSKRİPT), AKADEMİSYENLİK BELGESİ (VARSA), YABANCI DİL SINAV SONUÇ BELGELERİNİ (VARSA) HAZIR BULUNDURACAKLARDIR.

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 23 OCAK 2015 TARİHİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.

8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI
    28-30 OCAK 2015 TARİHLERİ ARASINDA, İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI 11-13 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ SINIF OKULLARINA,

B. KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU
    02-05 ŞUBAT 2015, İKİNCİ GRUBU İSE 18-20 MART 2015 TARİHLERİ ARASI SEVK EDİLECEKTİR. YÜKÜMLÜLER; E-DEVLET KAPISINDAN EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK İŞLEMİNİ YAPABİLECEKLERİ GİBİ ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT ETMESİ HALİNDE EĞİTİM MERKEZLERİNE SEVK EDİLECEKLERDİR.

C. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA KISA DÖNEM ER STATÜSÜNE AYRILANLAR İLE YEDEK SUBAY ADAYLARINDAN BİR AYLIK VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK OLANLAR SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLETTEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR. YEDEK SUBAY ADAYLARI MEZUNİYET BELGELERİNİ YANLARINDA GÖTÜRECEKLERDİR.

Ç. E-DEVLET KAPISINDAN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLER İAŞE BEDELİ VE TAŞIMA ÜCRETLERİNİ SEVK TARİHİNİ TAKİP EDEN ÜÇ İLA BEŞ İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ ETMEK SURETİYLE PTT ŞUBELERİNDEN VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR.

D. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 47'NCİ MADDESİ KAPSAMINDA SEVKİN SON GÜNÜNÜ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN TIP DOKTORLARI İSTİRAHAT RAPORLARININ BİTİMİNİ TAKİP EDEN TARİHTE SEVK EDİLMEK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDECEKLERDİR. İSTİRAHAT SÜRESİNİN BİTİMİNDE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. BAKAYA TIP DOKTORLARINDAN KENDİLİĞİNDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDENLER VEYA ELE GEÇİRİLENLER DERHAL SEVK EDİLECEKTİR.

9. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE KATILMAK ÜZERE E-DEVLET KAPISINDAN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALMAYAN, E-DEVLET KAPISINDAN VEYA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALDIĞI HALDE KENDİSİNE VERİLEN YOL SÜRESİ BİTİMİNDE BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.

10. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNU’NUN EK-6’NCI MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

11. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE VE KONUYLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİYEwww.asal.msb.gov.tr. İNTERNET ADRESİNDEN, ÖZET BİLGİYE İSE TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER.

• onur4008 O kullanıcısına yanıt
    Hoca aynı şeyi söylemeye çalışıyoruz fakat son yayınlanan dokumanda 23 Ocakta açıklanacak diye belirtmişsin bunu da 4.maddenin A bendine falan dayandırıyosun.
    Bu mesajındaki gibi 2 onceki dokuman bizi bağlar desen sorun olmayacak.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.