Şimdi Ara

Playstation Plus Yıllık Üyelik Ücreti ZAMLANIYOR!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
3
Favori
12.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tr psn'i uzatmayıp us psn'e geçersek daha önce tr psn'den indirdiğimiz bedava oyunları oynayabiliyor muyuz? Eğer öyleyse us psn'e geçmeyi tercih ederim. Bilgisi olan var mı?
  • oyunlara 200 veriyorsunuz zorunuza gitmiyor psn zam gelincemi zorunuza gidiyor
  • Soylenenler dogru zaman bu ayki oyunlar bomba olucak 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs
    Indie oyunlara itirazım yok benim bahsettiğim AAA oyunlar.

Öncelikle 1. Plusa oyun veren firmanın rızası olmadan Sony oyun veremiyor. Oyunu yapan veya dağıtan firma biz xxx oyunumuzu Plus a sunmak istiyoruz diyor ve o oyun plus a sunuluyor. Her firmadan 3-4 oyun verilir filan diye bir hikaye asla yok. Şu ana kadar Plus a oyun veren her firmanın 3-4 oyunu dahi olmayabilir piyasada. Zaten AAA oyunlarda plus a sunulan oyunlar 99% çıkış tarihinden 1 yıl sonra oluyor.

Steam İndirimleri gibi. Steam indiriminde 60 dolarlık AAA oyun 1 yıl sonra geneçde 75% indirime giriyor. 15 dolara satılıyor mesela. Buradan oyunu yapan firmaya kalan kar daha da az. E zaten 1 yıl sonra da oyun firmaları satışlar azalınca ne koparsak kardır gibi oyunlarının fiyatlarını indiriyor, Plus içinb ise bedava veriyor. Gerçi bu bedava verilen her oyun başı anlaşmalar şirketle yapılıyor. Toptan bir anlaşma yok. Oyun başına bir anlaşma var buradan.

Detaylı olarak buradan okuyabilirsin.

http://www.gamasutra.com/view/feature/191966/playstation_plus_good_for_.php

Makaleden bir oyun yapımcısının dediği

"He said publishers and developers are the ones who choose whether or not to put their game on PS Plus. "It's totally up to us. If a game's on there, it's safe to assume that the publisher or developer was satisfied with the agreement," explained Provinciano."

Bunun gibi tonla makale var, hepsine inanılsa baya bir kafa şişerdi; hepsi Hit toplayacağız diye ayrı telden çalıyorlar. Steam'in olayı tamamen farklı, hatta söylemiş olduğun gibi kâr marjı düşen oyunlardan ne koparırsak kârdır mantığında yapılıyor o indirimler. Yalnız birinci sınıf kategoriden bazı oyunlar, çıkış dönemlerinde PC'de daha avantajlı indirimlere giriyor, bu da Sony ile yapılan kontratların bir benzeridir; daha doğrusu rekabet için yapılan planlamaların bir parçasıdır.

Sony tarafından dağıtımı yapılan ve çoğunlukla kötü karşılanan Indie oyunların verilmesinin nedeni kontrat yapılmamasıdır diyorum tekrardan. Meşur bir dergi'de çalışan ve sık sık oyun yapımcıları ile irtibat halinde olan biri anlatıyor bunları. AAA oyun için Sony her firma ile -Destiny'ye yapılan yatırımda olduğu gibi- Exclusive Content, lansmanlarda Sony platformları üzerinden tanıtım, billboard, tv, internet reklamlarında Sony ürünleri üzerinden tanıtım vs. gibi şartlar karşılığında PSN'den Bedava oyun verilmesi için Company Agreement adı altında kontrat imzalar, ücret karşılığında reklam alındıktan sonra Sony'de bu oyunları PLUS üzerinden dağıtıp firmaların reklamı yaparak kâr elde eder. Bu oyunların sayısı firmanın yıllık takvim planlamasına göre değişir; EA, UbiSoft gibi piyasaya bol oyun süren firmalar yılda 3-4 oyun dağıtırlar. PS3'te en çok bedava oyun veren firmalar bunlardır. PS4'te ise yapımcılar çıkarılan oyunlardan süre dolayısıyla %100 kâr sağlamadığı için daha çok Exclusive Content ve Reklam stratejisi üzerinden gidiliyor.

2015'ten itibaren AAA oyun dağıtımının başladığını görürüz bu yüzden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 30 Eylül 2014; 21:37:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDcdy

quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

ne zamana kadar üyelik devam ediyor nerden görebilirim. Bu akşam 1 yıllık daha almak gerek

Ps'i açıp oyunun üstüne gelip üçgene bastığınızda yeni sekmede bilgi kısmı çıkıyor. Orada ne kadar süre kaldığı yazar.

teşekkürler bilgi için uzattım üyeliği
  • Bana gelen maillerde

PlayStation®Plus yenileme fiyatınızda az miktarda artış olacak
    Çeşitli pazar koşulları nedeniyle PlayStation Plus aboneliğinizin fiyatında az miktarda artış olacak. 01/10/2014 tarihinde 1 aylık aboneliğin fiyatı TRY14.00 yerine TRY19.99 olacak.

Çeşitli pazar koşulları nedeniyle PlayStation Plus aboneliğinizin fiyatında az miktarda artış olacak. 01/10/2014 tarihinde 3 aylık aboneliğin fiyatı TRY29.00 yerine TRY44.99 olacak

Yani: 1 aylık 20 lira 3 aylık 45 lira.
    1 yıllık bende yapıştırsam mı bilemedim şimdi.
  • Bir şey sormak istiyorum bu Plus ücretine vergi dahil mi?

Yani Sony bunun için vergi veriyor mu?
  • Arakdaşlar halihazırda devam eden plus varken yeni bir plus alırsak ona ekleniyor direkt de mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frenzy

Bana gelen maillerde

PlayStation®Plus yenileme fiyatınızda az miktarda artış olacak
    Çeşitli pazar koşulları nedeniyle PlayStation Plus aboneliğinizin fiyatında az miktarda artış olacak. 01/10/2014 tarihinde 1 aylık aboneliğin fiyatı TRY14.00 yerine TRY19.99 olacak.

Çeşitli pazar koşulları nedeniyle PlayStation Plus aboneliğinizin fiyatında az miktarda artış olacak. 01/10/2014 tarihinde 3 aylık aboneliğin fiyatı TRY29.00 yerine TRY44.99 olacak

Yani: 1 aylık 20 lira 3 aylık 45 lira.
    1 yıllık bende yapıştırsam mı bilemedim şimdi.

1 yıl yada 2 yıl yapıştır gitsin. Bu zamların ardı arkası kesilmez bir kere yedirdiler mi bitmez bu olay, 250 TL ye kadar gideri var. 2016 da bu rakamı görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: estefanik

Arakdaşlar halihazırda devam eden plus varken yeni bir plus alırsak ona ekleniyor direkt de mi ?

süre uzatmış olursun ne kadar üyelik alırsan karına :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmithAhmet

tamam ya . plus fiyatı da uçtu .. 150 tl oldu. sene den seneye 34-40 tl ye satılan oyunları alırım artık ps4'e . bu ne ya . el insaf arkadaş

Gidip avrupa ya yerleşicem sonunda bu türk psn nin yüzünden

Ahmetcim valla goruyoruz,konusuyoruz seninle su altyapiyi...Plusi arkadastan kullanmadan once tr psni ara sira plus icin tutardim...Us taki plus ile tr psn plus ucretleri tr deki azicik daha ucuza geliyordu...Oyun fiyatlarindaki farki soylemiyorum us psnde
    Avrupaya degil us psn acip artik ordan alisveris yapmalisin ...Bu fiyatlandirmadan sonra yedek tr psnimle artik hic bir isim kalmadi

• beyler 14 günde yeni bi hesap açın plus denemesini aktif edin primary hesap olarak kendi hesabınızdan online oynamaya devam edersiniz, sinirlendim şahsen bu zama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkem.IX -- 30 Eylül 2014; 21:46:45 >
  • arkadasin da dediği gibi oyun oynamak lüks oldu

• Allahtan az bir miktar, %50 zamlanmış
  • Hong kong psn de yillik plus 70 liraya satiliyor

Bizimkilerde daha cok nasil gecirebiliriz derdinde. O ulkedeki psn servisi neden bu tur bahaneleri sunmuyorlar amerikadan bile ucuz yillik plus ucreti Hong Kong psn de.

• arkadaşlar yanlışlıkla 2 kere yıllık üyelik satın aldım iptali hakkında bilginiz varmı ?
  • habbitt kullanıcısına yanıt
    bence iyi yapmışın, bende demin 2 yıllık aldım. 2 yıl sonra ne olur bakalım. iptal etme şansın yok.
  • Doğalgaz zammı sony tr yi de vurmuş,sony çok sevdiğim bir markadır,lakin sony tr değil,us psn e devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yönetim 3 Ekim'e kadar bu başlığa dokunmasın içimiz anca rahatlar küfür etmekten.

Bu nasıl ufak zam? Çocukken hiç mi faiz problemi çözmedinizde %50 faize ufak diyorsunuz? Allah belanı vermesin PS Türkiye! Facebook sayfanı da beğenmiyorum, sunumlarınıda. İnsanın kendisini kaybetmemesi mümkün değil. Oyun zevkimize mi göz diktiniz ? Dünya üzerinde nerede görülmüş yüzde 50 zam?
  • 4 ay uyeliğim var ondan sonra güle güle tr plus. us psn 49dolar kalır yine gider ordan alırım 40-50tl'mi bu çakallara kaptırmam.zaten plus'a oyun falanda geldiği yok boşa para veriyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.