Şimdi Ara

GTX 980 Ti Çıkışını Yaptı !!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.241
Cevap
7
Favori
37.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence sli hic iyi olmuyor onermem kesinlikle. Uzun sure kullandim memnun kalmadim. Performans cok iyiydi ama titreme gibi grafik buglari gibi problemler olusuyor. Tum oyunlarim orjinal windows orjinal. Hatta sli soket 2011 anakartimda x16 x16 ile calisiyor.Ama tek gpudaki sorunsuzluk slida yok. Zaten karsilastigim hatalari internette arastirdigimda internette yaygin bir sekilde gorundugunu buldum. Hatta nvidia ile iletisime gecmistim bi ara. assassins creed black flag yagmur efektindeki problem icin. Sasirdiklarini su an icin cozemediklerini ilerideki driverlarda tekrar denememi onerdiler. Bug u onlara gisterdigim icin tesekkur ettiler. Zamaninda cok ugrastim geregi yok. 8x aa yapmam 2x aa yaparim. 2x yapma msaa yaparim. 4 k olmaz 2 k olur. Ama tek gpu olur. Herkese tavsiyem de bu yondedir. bir de insan parasini cope atmis gibi hissediyor. Sonuc olarak 980ti serisi kartlari iple cekiyorum belki gtx780 i phsyx icin ayiririm. O arada asus pg278q almayi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canskru kullanıcısına yanıt
    SLI candır canandır.
  • rezes kullanıcısına yanıt
    hocam dediklerimde haklılık payı yok mu hiç
  • Bundan sonraki nesil kaç nm olacak acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Bundan sonraki nesil kaç nm olacak acaba

bundan sonra bir nesil olacak mı o bile belli değil ama 20nm 2015'e ertelendi beklemek lazım.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Bu forumda GTX 990 ismini size ilk kim zikretti

Bu düşük güç tüketimiyle performansta kırpmaya gitmeyeceklerini düşünüyorum. Tek kartta çift GPU gücü güzel olacak. Hele bir gelsin, mini ATX kasa toplayasım var, lazım olacak
    Halen toplamadınız mı siz hocam gerçi tek kartta GTX 780 SLI gücü olmadan toplamam diyordunuz. Ahanda
    Eh işte

60Hz monitör kullanan tek kart kullansın lakin 120Hz+ için tek karta bir tek "çift GPU lu" ise evet. GTX990 mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Eh işte

60Hz monitör kullanan tek kart kullansın lakin 120Hz+ için tek karta bir tek "çift GPU lu" ise evet. GTX990 mesela

hocam tek kart üzerine çift gpulu modellerde bahsettiğim problemler var mıdır acaba.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Yok dostum ya! çok niyetine girdim lakin bizim biraderi ikna edemedim tutturdu performansta performans. Ahanda aradığımız performans geliyor GTX990. Rog shift le iyi anlaşırlar
  • çift gpulu kartlar ciddi manada pahalı oluyor. inşallah bu fiyat polisikasını izlemez nvidia. 3000-4000 aralığında olsa böyle bir kart düşünülebilir ama hiç sanmıyorum.
    hocam çift kartta problem falan yok. ne sorun yaşıyorsan bana yaz pm den cevaplayayım. şu ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zormuş hakkaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

hocam çift kartta problem falan yok. ne sorun yaşıyorsan bana yaz pm den cevaplayayım. şu ön yargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zormuş hakkaten

hocam biraz daha karşıdakinin yorumlarına saygı duyarak kendini dünyaları yemiş bitirmiş te başkası hibçirşey bilmezmiş gibi düşünmeden olaya yaklaşırsak daha iyi anlaşabiliriz diye düşünüyorum. kafamdan uydurmuyorum hiçbirşeyi ben.

Asassin's black flag sli probleminin resmini yüklüyorum şimdi. Nvidia bu problemi çözemedi. Kendileri de kabul etti.

Sli ı devre dışı bıraktığımda problem ortadan kalkıyor. Sli ile aynı problem devam ediyor. Sli düzeneğiniz varsa assassin's creed black flagta bu sahneyi deneyin. ilaçlar için kabasakala yardım ettiği bölüm, kabasakal adamı ayağından sallandırıyordu. o sahneyi başından sonuna kadar oynadıktan sonra kabasakalın yanına dönüyoruz ve yağmur yağmaya başlıyor, o sahnede. sonra da bu efekt oluşuyor. her türlü yolu denedim yine aynı. hatta önceden amd anakart kullanıyordum. o anakartta da aynı hatayı almıştım. illa bu sahne değil yağmur yağan herhangi bir sahnede, karakterin yüzünden yağmur damlaları akarken yüzündeki bu yanık izi mi diyeyim artık bilemiyorum bu efekti görebilirsiniz. inşallah sende aynı problem olmaz hocam dene istersen.

https://store.donanimhaber.com/a2/9f/ad/a29fad4567c8d6fa5efb7a11539c509e.jpg
     GTX 980 Ti Çıkışını Yaptı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canskru -- 25 Eylül 2014; 14:06:50 >

Başlık daha fazla kirlenmesin diye pm atın dedim bir bakalım sorun neymiş. Lakin dünyaları yemiş bitirmiş havasında olduğumdan boş verin hocam. Ben bir şey demedim, sizde duymadınız.
  • 990 dedikodusu doğruysa ortalık yıkılır
  • Muazzam kartlar çıkıyor 2014 son çeyreği ve 2015 in ilk yarısında. Güzel gpu lar ,düşük enerji ,yüksek saat hızları v.s v.s vs. iyi hoş ama bu kartlar nerde kullanılacak, lol de mi? BF4 de mi? Demem o ki oyun yok ekran kartı çok
  • Asit yağmuruna denk gelmiş olmayasın

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi fazla oyun yok. Daha doğrusu çok fazla oyun varda PC ye odaklı kaliteli senaryo ve oynanabilirliği iyi olan oyun çok az. Daha çok ta konsoldan port. Project Cars, GTA V i sabırsızlıkla beklerken BF3, BF4 e devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 25 Eylül 2014; 15:47:53 >

• @canskru hocam aynı sorun titan kullanırken de bende olmuştu. yani çift karta özgü değil :) . Nedenini araştırmadım tek sahneydi. İlginç olan o sahne video sahnesiydi hatırladığım.
    Bu oem işi hastalık gibi birşey. Hep en iyisi hep yüksek fps hep ultra, hep hep hep sonu yok bu "hep" lerin. R 290 -290x Gtx780 Gtx780ti cilerden üzülenler görüyorum, satıp 970 - 980 alacağım diyenler...Yani o kartların ölüsü daha gta 6 yı bile çatur çutur oynatır. Gtx 1090 çıkana kadar devam ben 770 ile yola
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.