Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçenlerde temizlerken gördüm... airbag'in generator'unu 10 yılda bir değiştirin diye etiket var torpidoda... yani 2 sene sonra benim arabanın airbagi çalışmayacak mı? doldurulmuyor mu ki bu generatorler.... ne melem bişey ki bu
    altı üstü yastığı şişirecek bir pompa... sorsan 1 teklik isterler...
  • altı ustu degıl ıste nıhayetınde can kurtarıyor ama maalesef fıyatlar oyle
    benımkıne daha 4 sene var ama bende dusunmuyor degılım yanı bu durumu. neysekı sanayı denen bıryer var. tabıkı bununla bırlıkte TÜRK aklıda bırlesınce ozamana kadar kesın caresını bulurlar
    quote:

Orjinalden alıntı: dorukocuk

geçenlerde temizlerken gördüm... airbag'in generator'unu 10 yılda bir değiştirin diye etiket var torpidoda... yani 2 sene sonra benim arabanın airbagi çalışmayacak mı? doldurulmuyor mu ki bu generatorler.... ne melem bişey ki bu

• Arkadaslar Selam Herkese,
    Biliyorsunuz araci yeni aldim soyle bir genel bakim yaptirayim diyorum, fren balatalari motor yagi vs degisimi bir de sol on cam acilirken cam motoru takiliyor el ile bastirmak veya cekmek gerekiyor acip kapatirken haliyle otoparklarda ve kgs gisesinde sikinti oluyor.

Ortalama masrafi ne kadar cikar anadolu yakasinda nereyi tansiye edersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: legend25

Arkadaslar Selam Herkese,
    Biliyorsunuz araci yeni aldim soyle bir genel bakim yaptirayim diyorum, fren balatalari motor yagi vs degisimi bir de sol on cam acilirken cam motoru takiliyor el ile bastirmak veya cekmek gerekiyor acip kapatirken haliyle otoparklarda ve kgs gisesinde sikinti oluyor.

Hayırlı olsun arkadaşım. güle güle kullan..
    Ben de arabamı alalı daha 1 ay oldu ve anadol yakasında uzun süre servis sordum ama bilen çıkmadı. Ben de kendi araştırmalarım sonucu bir yer buldum. Kartal oto sanayi sitesinde mert otomotiv .Burası aynı zamanda bosch yetkili servisi olduğu için oldukça teknolojik çalışıyorlar ve fiyatları uygun sayılır. (ne servis kadar pahalı ne de tanıdık usta kadar ucuz) gitmeyi düşünürsen fiyatlar hakkında da kısa bilgi vereyim. Son yaptırdığım bakımda şu fatura çıktı:
    Arka fren balataları: 70ytl malzm.+40 işç.
    bujiler:20 ytl
    Hava filtresi:15ytl
    Polen filtresi:15yl
    Triger seti(kayış+rulman)+V kayışı+direksiyon kayışı:150ytl malzm.+70 işç.

• quote:

bence kapıyı bir aç bak... belki elle hallolacak birşeydir... pahalı olur öyle az giden şeyler...
    arka kapılar elektrikli ise oradan sök öne tak.. arkada oturanlar düşünsün
  • quote:

Orjinalden alıntı: marea8875
    altı ustu degıl ıste nıhayetınde can kurtarıyor ama maalesef fıyatlar oyle
    benımkıne daha 4 sene var ama bende dusunmuyor degılım yanı bu durumu. neysekı sanayı denen bıryer var. tabıkı bununla bırlıkte TÜRK aklıda bırlesınce ozamana kadar kesın caresını bulurlar
    quote:

geçenlerde temizlerken gördüm... airbag'in generator'unu 10 yılda bir değiştirin diye etiket var torpidoda... yani 2 sene sonra benim arabanın airbagi çalışmayacak mı? doldurulmuyor mu ki bu generatorler.... ne melem bişey ki bu

zamanında uzaya çıkmak gibi bir şey olan tempra dijital göstergesini bile tamir edebiliyorlarsa bizim airbag vız gelir...
    izmirde kentkart doldurma makinasını bile icat etmişler.. bit'te..

• quote:

yok abi tekrar deniyom.. çıkış yapıp tekrar girdim.. restart attım... yemiyor resmi...

Arkadaşlar forum ana sayfanın üzerine uyarı var. Site bakımdaymış bugün resim yüklenmiyor
    Boşuna kasmayın
  • ALOOWWWW
    ÖBÜR TÜKKANA BİŞİY Mİ OLDU
    GİREMİYOM YOĞSAM BARIŞ MI BANLADI BENİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cembul -- 6 Şubat 2008; 15:16:31 >
  • Bilgiler icin sagol dostum, ben umraniyede oturuyorum balata icin olmasada triger seti vs gibi kayda deger bakimlar icin aklimda tutacagim.

dorukocuk benim arac liberty arka camlar otomatik degil . Kapiyi sokmekten korkmuyorumda acaba tekrar bitrlestirebilir miyiim? :D

quote:

Orjinalden alıntı: alport

quote:

Hayırlı olsun arkadaşım. güle güle kullan..
    Ben de arabamı alalı daha 1 ay oldu ve anadol yakasında uzun süre servis sordum ama bilen çıkmadı. Ben de kendi araştırmalarım sonucu bir yer buldum. Kartal oto sanayi sitesinde mert otomotiv .Burası aynı zamanda bosch yetkili servisi olduğu için oldukça teknolojik çalışıyorlar ve fiyatları uygun sayılır. (ne servis kadar pahalı ne de tanıdık usta kadar ucuz) gitmeyi düşünürsen fiyatlar hakkında da kısa bilgi vereyim. Son yaptırdığım bakımda şu fatura çıktı:
    Arka fren balataları: 70ytl malzm.+40 işç.
    bujiler:20 ytl
    Hava filtresi:15ytl
    Polen filtresi:15yl
    Triger seti(kayış+rulman)+V kayışı+direksiyon kayışı:150ytl malzm.+70 işç.

• herkese selamlar. uzun zaman oldu forma girmeyeli. tatil olunca kendimizi dinlenceye verdik
    internetten uzak kaldım bir müddet. malum bilgisayar öğretmeni olunca tatilde biran evvel internetten uzak kalmaya baktım....herkese tekrar selamlar mareamla başbaşa geziyorum...
  • bugün lpg filtremi değiştirdim. işçilik dahil 40 ytl ve kredi kartıyla ödedim. yaklaşık 22.000 km olmuştu çünkü lpg yi taktıralı...

ayrıca gaz ayarlarımıda tekrardan ayarlattım. şimdi eskisi gibi gitmiyo, biraz daha sakin kanlı kalıyo araba ama km de en düşük yaktığımı 235 ykr olarak düşünürsek, üstelik bir de 1,65 ytl den alıyorum lpg nin litresini, varsın birazdan sakin gitsin. bende ayağımı gazdan biraz çekiyim. azıcık daha tasarruf yapayım...
  • aha benım kanka anormallesmeye basladı valla sakın falan yazmıs
    quote:

Orjinalden alıntı: apojitsu

bugün lpg filtremi değiştirdim. işçilik dahil 40 ytl ve kredi kartıyla ödedim. yaklaşık 22.000 km olmuştu çünkü lpg yi taktıralı...

ayrıca gaz ayarlarımıda tekrardan ayarlattım. şimdi eskisi gibi gitmiyo, biraz daha sakin kanlı kalıyo araba ama km de en düşük yaktığımı 235 ykr olarak düşünürsek, üstelik bir de 1,65 ytl den alıyorum lpg nin litresini, varsın birazdan sakin gitsin. bende ayağımı gazdan biraz çekiyim. azıcık daha tasarruf yapayım...

• Orjinalden alıntı: marea8875
    aha benım kanka anormallesmeye basladı valla sakın falan yazmıs
    bugün lpg filtremi değiştirdim. işçilik dahil 40 ytl ve kredi kartıyla ödedim. yaklaşık 22.000 km olmuştu çünkü lpg yi taktıralı...

ben gaz pedalının altına 10 tane paspas koydum fazla basmamak için... lastiklere de 50 hava basıyom... azıcık değiyorlar yere...
    yokuş yukarı 1-3-5... yokuş aşağı boş... yol uzunsa kontak...
    ağırlık yapmasın diye hep 5 litre benzin alıyom....
    bir de ben zayıflasam benzinde 10 ykr yakacam...

• quote:

AFFERİN SANA LAMBACI AKILLI ÇOCUKSUN VESSELAM
    SELAM ARKADAŞLAR

• kardeşlerim iyi akşamlar.. İşlerimin yoğunluğundan ve memleketten misafirim olduğundan foruma birkaç gündür giremiyorum.Özrümü mazur görün, işleri bitireyim yanınızdayım inşallah..

Bu arada 9000 Ytl ye kadar bir araba arıyorum arkadaşıma.. Ankarada olması öncelik.. Bilgi verirseniz sevinirim.

Yüzbaşı oluşumu da kutlarız bir ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoLuNaY*20* -- 6 Şubat 2008; 18:14:59 >
  • Haydin herkeş evine artık,kapatıyoruz.
    @ marea8875 sağolasın okudum da kesmedi ,çok ısındım şu marea olayına :D
    Ama paliolardan pahalı duruyor şu aralar bakalım para toparlıyabilirsek...
    Bir de elx , hlx ... (başka varsa bilmiyorum ahinlerde slx vardı bir :D )falan nedir hangisi makbüldür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemanyax -- 6 Şubat 2008; 19:02:43 >
  • Arkadaşlar Marea sx 2000
    Aracımda kontağı ilk konuma aldığımda ABS lambası yanıyor ve sönünce marşa basıyordum. Şİmdi ise
    ABS lambası bu konumda yanmıyor. Aracı çalıştırıp stop ettikten sonra tekrar kontağı açtığımda bazen yanıyor. Bu durum araçta
    sol ön lastik tamirinden sonra oldu. Servis dışında bir ustaya baktırdım senin ABS devre dışı dedi. Onlarda cihaz olmadığı içinde
    servisine baktırmam gerektiğini belirtti. Araçta ABS arızası olması durumunda Motor çalışır iken ABS lambasının yanması
    gerekmez mi? Ayrıca ABS beyni diye bir durum mevcutmu, yani araç beyni ile aynı mı? Bu sorun neden kaynaklanabilir.
    Beyin arızalı derlerse ne yapmalıyım. YARIN ARACI SERVİSE bırakcağım.
    Arkadaşlar Beni Fikirleriniz ile aydınlatırsanız çok sevinirim.
  • Apo lpg filresi için nereye götürdün aracını, taktırdığın yere mi? benim aracın da bakım zamanı geldi bizim ordakilere güvenemiyorum açıkçası...bana adresi verirmisin bir gideyim oraya bende
  • arkadaşlar merhaba... 5 günlük bir tatilden sonra yine buradayım...
  • Merhabalar. İyi akşamlar arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.