Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.962
Cevap
182
Favori
3.005.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • günaydın benim göstergede birkaç lamba hiç yanmıyor herhalde ampulleri patlak
  • TÜM MAREA SEVERLERİN YENİ YILINI KUTLAR, KAZASIZ BELASIZ YOLCULUKLAR DİLERİM. FORUMA SON ZAMANLARDA SEYREK OLARAK GİREBİLİYORUM, İŞ YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI. AMA GERİDE KALMIŞ DEĞİLİM, TAKİP EDİLMEYE DEVAM EDELİYORSUNUZ. TÜM ARKADAŞLARIMA SELAMLAR...
  • SAKIN AVCILIKTA OLUR BURDA OLMUYO MAALESEF

SANADA GUNAYDIN JANEM JIGERIMIN KOSESI

OYLE DISARDAN TAKIP OLMAZ GPS TAKTIRALIM DEVAMLI IZLE OLARMI

EKEK BUYUK IHTIMAL AMPULLER PATLAKTIR AMA GENEDE KONTROL ETTIR. NOLUR NOOLMAZ BEYINDEN SORUN OLMASINDA AMPULSE KOLAY
  • herkesin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk ve neşe dolu bir ömür dilerim..
  • şu yakıtla ilgili sorunumu hala çözemedim bilgisayarda herşey normal araçtada bi sorun yok ama bujilerdeki aşırı islenme eksoz emisyonda zengin karışım sonucu çıkıyor ve yakıt normalin biraz üstünde sorun ne acaba bilemiyorum götürdüğüm servislerde normal diyor ama bujilerde okadar is olmaması gerekir napıyımçok titizim bu konuda sorunu çözmeden rahat edemiyorum
  • LAMBDAYA BAKTINIZMI?
    quote:

Orjinalden alıntı: ekek

şu yakıtla ilgili sorunumu hala çözemedim bilgisayarda herşey normal araçtada bi sorun yok ama bujilerdeki aşırı islenme eksoz emisyonda zengin karışım sonucu çıkıyor ve yakıt normalin biraz üstünde sorun ne acaba bilemiyorum götürdüğüm servislerde normal diyor ama bujilerde okadar is olmaması gerekir napıyımçok titizim bu konuda sorunu çözmeden rahat edemiyorum
  • bilgisayarda normal çalışıyor görünüyor o sensör
  • Apo kızar bak yanlış yazmışsın lamda (oksijen sensörü) okiş
    quote:

Orjinalden alıntı: marea8875

LAMBDAYA BAKTINIZMI?
    quote:

şu yakıtla ilgili sorunumu hala çözemedim bilgisayarda herşey normal araçtada bi sorun yok ama bujilerdeki aşırı islenme eksoz emisyonda zengin karışım sonucu çıkıyor ve yakıt normalin biraz üstünde sorun ne acaba bilemiyorum götürdüğüm servislerde normal diyor ama bujilerde okadar is olmaması gerekir napıyımçok titizim bu konuda sorunu çözmeden rahat edemiyorum

• quote:

bilgisayarda normal çalışıyor görünüyor o sensör

çoğu sensör bilgisayarda sağlam gözükür. ama çoğu böyle değildir. arızalı olsalar bile hata vermezler. lambda sensörü bunun başında gelir...
  • Hocam çok yakıtın çok sebepleri olabilir arkadaşın dediği gibi lambda sensöründen map sensörü vuruntu sensörü buji kablosu hava akış sensörü bunlar yakıt da önemli rol oynarlar saygılar
    quote:

• BENIMKIDE NORMAL GOSTERIYORDU AMA DEGILMIS. SEN GENEDE IMKANIN VARSA YENISIYLE DENEYIN ONDAN SONRA BIRDAHA BAKIN DERIM.

APOŞ BANA KIZMAZ AMCA SEN KAFANI YORMA
    SEN KIZMADIKTAN SONRA GERISI ONEMLI DEGIL OKİŞŞMİ
    quote:

bilgisayarda normal çalışıyor görünüyor o sensör
  • peki bunu nasıl tespit edebiliriz ancak deneme yanılma yöntemiylemi
  • Ben ne kızacam kardeşim
    Arkadaşlar özellikle Map ve Vuruntu sensörü arızasını araç hata olarak kaydetmez
    Lamda ise Tofaş servis bilgisayarında çalışıp çalışmadığını kontrol ettirebilirsiniz
  • Servis bilgisayarında aracın yakıt düzeltme çubuğunu gösterdiği ekran var o ekranda orta bölge var yakıt düzeltme çubuğu o bölge içinde kalacak bölge dışına çıkıyorsa muhtebel sebep lamda dır lamda yavaş çalışırsada yakıt artar
    quote:

peki bunu nasıl tespit edebiliriz ancak deneme yanılma yöntemiylemi
  • sanırım devamlı zengin karışım yakıyor bujileri hep isliyor eksozdada koku var başkada herşey normal hiçbir sorun yok
  • bi ekrana baktık ama yakıt değerleri lamda değeri kelebek konumu yazıyordu senın dediğin omu acaba rolantide çalışırken lamda ortadaki çizgiden sağa doğru düşmüştü kelebek konumu 2 yazıyordu bunlar normal dediler
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzhannn

Ben ne kızacam kardeşim
    Arkadaşlar özellikle Map ve Vuruntu sensörü arızasını araç hata olarak kaydetmez
    Lamda ise Tofaş servis bilgisayarında çalışıp çalışmadığını kontrol ettirebilirsiniz

ya çalışıpta görevini tam anlamıyla yapmıyosa ne olacak? çalışıo gözükür ama oksitlenme vardır, kurum vardır vs. bunlar çalışmasını engelleyen şeyler değil mi oğuz abim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apojitsu -- 2 Ocak 2008; 20:20:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: oguzhannn

Servis bilgisayarında aracın yakıt düzeltme çubuğunu gösterdiği ekran var o ekranda orta bölge var yakıt düzeltme çubuğu o bölge içinde kalacak bölge dışına çıkıyorsa muhtebel sebep lamda dır lamda yavaş çalışırsada yakıt artar
    quote:

peki bunu nasıl tespit edebiliriz ancak deneme yanılma yöntemiylemi

haaa tamam, şimdi aldım cevabımı

• ßenide Aranıza EkLermisinz :)

ßuda Arabamı Tanıtan Kücük ßi Video..
    http://www.youtube.com/watch?v=05-fFwCd94I
  • 
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.