Şimdi Ara

nedir bu mazda 3 tavsiye meraki ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
2.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesin ayılıp bayıldığı ama alamadığı bir model. Aynı şeyi 2 sene önce Aveo ve İ30 için de görüyorduk, sırayı Mazda 3 aldı hepsi bu.
  • Sen burada istediğin kadar öner. Eğer alacak adam ciddi alıcıysa konuyu troll amaçlı açmamışsa her şey gidip koltuğuna oturana kadar sürer.

Almadan önce showrooma gider içine oturursun o an bir çok şey kafanda oturur bir de test sürüşüne çıkarsan her şey netleşir.
    Herkes araba almak düşüncesiyle yola çıkınca aklına vw-Ford-Honda-Opel-Toyota geliyor. Diğer marka araçları biz burada söylüyoruz. Benimde mazda 3 önerdiğim oldu ama her seferinde ikinci el beklentisi yoksa dedim. 1.5 skyactive motor ödüllü bir motor tasarım ve donanım 10 numara. Ilk alım maliyeti, bakım masrafları ve ikinci el olarak sıkıntılı.
    Mazda 5000 lira daha ucuz olsa daha çok satabilirdi ama muhtemelen şimdiyle aynı karı ederdi. Ha hiç olmazsa bakımdan kazanabilirdi ama nereye kadar böyle devam edecek hep birlikte göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olay şu; kişi kendisini için en rasyonel seçimi yapar ama riskli olan içine ukte olur. Bu fantezisinide başkasında giderir. Yani kendine golf alır başkasına bu tip markaları tavsiye eder.

( kalitesine bişey demem, tavsiye edenlerin kaypaklığına sözüm)

• Burdakilerin cogu yeni bi arac ciktimi dogru showrooma gider inceler hatta test surusu yapar. Yada daha oncesinde mazda kullanmis insanlar var ve kotu bi izlenimleri olmadigi icin oneriyorlar.

Arkadasin dedigi gibi hakettigi degeri gormemesi kotu olmasi manasina gelmez

• teoride en mantıklı araçtır ancak pratik sorunları var o yüzden pratisyenler mazdadan uzak dursun

• İşte buda forumun abarttığı efsanelerden biri. Hatırlarsanız biri vardı her konunun altına " accord tavsiye ederim " yazıyordu bu işte onun gibi.

Araba yakışıklı, az yakıyor, japonlar içinde en özenli marka, sorunsuz... Tamam da burasıda türkiye

Paramız kıymetsiz, uğruna 3-5 yıl kredi çekip aldığım bir aracı elim sıkışınca satamazsam yada ucuza satarsam o arabanın hiçbir kıymetide kalmaz gözümde.

İşte bu yüzden burada herkes lancer, asx, mazda 3 , mazda 6 , accord, subaru forester , subaru xv v.s gibi araçları önerir ama kimsede gidip almaz.

Bide şimdi her konunun altına sti, wrx öneren ergenler çıktı halbuki okullarda açıldı ama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: örümcek

selam arkadaslar dikkatimi cektigi icin konu acmak istedim. Simdi bazi arkadaslar arac tavsiyesi falan istiyorlar bende aktif olarak forumu takip ediyorum ve goruyorum ki her konuda mazda 3 un adi geciyor madem bu kadar tavsiye ediyorsunuz bu araci niye gidip almiyorsunuz diye sormak istiyorum ?? Bu mazda 2.eli olmayan bir marka ve sokakta ben cok nadir denk geliyorum hic tutulmuyor ve siz boyle bir araci sahip olmadan kullanmadan niye tavsiye edip arac alma niyetinde olan arkadaslarin kafasini karistiriyorsunuz?

mazda 3 ü forumda ilk test edenlerdenim ve test ile bu aracı almaya karar verdim bütçesi olana tavsiye ediyorum neden mi ?

- ömürlük motoru ve tam otomatik konforlu şanzımanı
    - atmosferik benzinli olmasına rağmen kötü olmayan performansı ve piyasadaki birçok dizel araçtan daha az yakması
    - tasarım olarak sınıfının en iyisi olması
    - donanım olarak, kalite olarak parasının karşılığını vermesi

tek eksik yanı servis ve 2. el ancak mazda 3 te 2. el sıkıntısının aşıldığını düşünüyorum sahibindene konan yeni kasa mazda 3 ler uçuyor hemen. Bayiler getiriyor geldiği gibi aynı gün teslim ediliyor hepsi 2 ay sıra var.

bende aracımı sattım ve aralık ayını bekliyorum yeni passat listemde eğer çok pahalı olmaz ise alırım yoksa mazda 3 alacağım.

bu arada bu aracı aldırdığım mazda ile alakası olmayan 2 kişi var şu an memnun binip bana teşekkür ediyorlar istersne onları haberdar edebilirim soruların varsa sorarsın

+ bimilyon

• quote:

Orijinalden alıntı: halog

Türkiye'de hakettiği yeri bulamayan bir araç olması kötü bir araç olduğunu mu gösterir? Eski, ikinci el araçlarda mazda tercih eden insanlar genellikle daha az sorun yaşıyor. Ben bunu bilir bunu söylerim.

mazda konusuna girin bakın sadece 2.el performansı mı sorun ?
    motoru yetersiz, araç çok ağır kalıyor
    kabinde aşırı lastik sesi var
    yedek parça stok sorunu var, uzun süre bekleme riski var
    6 ay veya 10. bin km servis zorunluluğu var
  • rakiplerini tavsiye edince adamlar taşlanıyor eksileniyor, forum kültürü bu yönde oluşmuş
  • Aracın ikinci eli ölüyse neden ben ilan sitesinde gördüğüm aracı daha sonra göremiyorum?
    Bir de tavsiye vermek için illa tecrübeli mi olmak gerekiyor? Sanki ülkece her marka aracı kullanıyoruz test ediyoruz ya deli gibi, ondan sonra tavsiye vermemiz bekleniyor.
    Bilgisayar donanımlarında öyle şeyler önerilir ki herkes alamaz ama önerir, aracı da herkes kullanamaz ama testlerine bakar donanıma fiyata göre kıyaslar tavsiye eder.
    Servis de servis diyenler servisle ilgili kötü tecrübeli mi anlamadım, adam servisi olan markayla aynı ilde yaşıyorsa gider alır servis sorunu da kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bu araba fiyati ucuz ama zengin isi arabadir da ondan.

Bu arabayi alinca 2. Elde 3 5 bin ucuza satmaniz gerekir. Piyasasi fazla yoktur. O yuzden verdiginiz parayi haketse bile yukarida yazdigim gibi 3 un 5 in hesabini yapan adamlar bu arabaya ayilir bayilir ama almazlar.

Zaten muadili araçlardan 10 bin ucuza aliyorsun eh 3 bin azda olsun o kadar sanki jettadan pahaliya aliyorsun ama daha aza satiyorsun .

Ben tavsiye ederim ayni donanimli muadil araçlardan fp olarak dha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

İşte buda forumun abarttığı efsanelerden biri. Hatırlarsanız biri vardı her konunun altına " accord tavsiye ederim " yazıyordu bu işte onun gibi.

Araba yakışıklı, az yakıyor, japonlar içinde en özenli marka, sorunsuz... Tamam da burasıda türkiye

Paramız kıymetsiz, uğruna 3-5 yıl kredi çekip aldığım bir aracı elim sıkışınca satamazsam yada ucuza satarsam o arabanın hiçbir kıymetide kalmaz gözümde.

İşte bu yüzden burada herkes lancer, asx, mazda 3 , mazda 6 , accord, subaru forester , subaru xv v.s gibi araçları önerir ama kimsede gidip almaz.

Bide şimdi her konunun altına sti, wrx öneren ergenler çıktı halbuki okullarda açıldı ama

Yahu gidip araştirmadan yorum yapiyorsunuz .

Ben sözde tutulmayan 8 silindirli 5200 motorlu grand cherokwyi 2 yil bindim aldiğimdan pahaliya sattim.

Bu forumun yuzde 99 u binmemiştir bile araca ama bolca fikri vardir.

Tabiki 1 ay bekledim .ha ben acil satarim arabayi diyorsan bilemem.her malin alicisi var .

Acil para ihtiyaci olabilecek pozisyondaysan git bi şahin brodway al.köşedeki bakkala satarsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 21 Eylül 2014; 13:29:13 >

• 2,5 yıl ve yaklaşık 50bin km dir mazda3 kullanıyorum.
    Şuana kadar kimseye aldıramadım:)))
    Neden mi? Soranlara:
    - motor performası iyi değil
    -süspansiyonlar rahat değil
    - ön konsoldan gıcırdama sesleri geliyor
    - arka koltuk diz mesafesi yok
    - illa lpg ile binilmeli
    - 2.eli kötü, aldığınıza satarsınız,kâr edemezsiniz
    Falan diyorum!

Benmi neden aldım??
    Donanıma önem veriyordum ve
    Verdiğim paraya aynı donanımda başka araba olmadığı için.

Sıfır Mazda alırmıyım? Pek sanmıyorum ama 2.elde mantıklı.

• @köşedeki bakkala satarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: The Power of Faith

Herkesin ayılıp bayıldığı ama alamadığı bir model. Aynı şeyi 2 sene önce Aveo ve İ30 için de görüyorduk, sırayı Mazda 3 aldı hepsi bu.

i 30 yine güzel sattı bence, o şanzıman ve 4x4 pick up tüketimindeki motoruyla helal olsun hyundai ye...

lakin golf alacağıma i30 , ceed alırım diye forumda nağra atanlar az daha beni bile çelişkiye düşürecekti..

neyse ki gidip test ettim de golf ile falan alakası yok ceed in

bence şuraya post kasacağım diye, ağız birliği etmişcesine mazda3 alın, tok kapı sesi, patlak dsg, doğuş oto kelimelerini duymaktan bööğğ geldi a.satayım

• INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Araştırmamakla ilgisi yok hakkımda fikir sahibi bile değilsiniz ben 2. El piyasasını sürekli takip ederim galericilik tecrübemde vardır biraz.

Sonuçta yine benim dediğim yere çıktık elbette her malın alıcısı vardır ama ne kadar sürede satılır, satarken seni ne kadar yıpratır bunlar insanımızı ilgilendiriyor. Siz nerede yaşıyorsunuz yada ne kadar ütopik düşünüyorsunuz bilemem ama burası türkiye realist olmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salih*

Sürekli trafikte olan biri olarak dün İstanbul'da ilk defa gördüm. Muhtemelen yüksek donanım seviyeliydi, Xenon far v.s

Oldukça yakışıklı bir araç. Tok ve kaliteli bir görüntüsü var.

Yeni mazda 3`ü inceleseydiniz, orta donanmda dahi Xenon far, 7" dokunmatik ekran oldugunu görürdünüz.
    Alinir ve uzun yillar binilebilir bir araba bence. Imkanim olsa düsünmez alirdim.
  • 1-2 yıl önce de Chevrolet Aveo akımı vardı, herkes onu öneriyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zvjezdan

1-2 yıl önce de Chevrolet Aveo akımı vardı, herkes onu öneriyordu.

Hahaha aynen, her araç tavsiyesi konusunda f/p bakımından en iyi araç olduğu belirtilmese olmazdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zvjezdan

1-2 yıl önce de Chevrolet Aveo akımı vardı, herkes onu öneriyordu.

Bizim çocukluğumuzda buralar hep çayırdı. O zamanlar rover-saab tavsiye edilirdi. Forum ahalisi ikisinide batırınca volvo tavsiyeleri başladı, sonra volvo satıldı. Sonra chevrolet inkılabı oldu, o da avrupadan kaçtı. Zor günlerdi, 7 kişilik suv sorana aveo önerilirdi. Vw karneye bağlanmıştı. Şimdi de mazda moda, hayırlara vesile olur inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bağkur_borcu -- 21 Eylül 2014; 15:31:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.