Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de bu aralar almayı düşünüyorum ama biraz kararsızım fiyatlara bakıyorum sürekli, en ucuz sadecenotebook diye bir siteden buldum biraz araştırdım siteyi herkes memnun gibi görünüyor bu siteden alan varsa yorum yazarsa bizim için daha iyi olur tabi

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550jk-xo012d-dizustu-bilgisayar-pmu357101
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesa12

ben de bu aralar almayı düşünüyorum ama biraz kararsızım fiyatlara bakıyorum sürekli, en ucuz sadecenotebook diye bir siteden buldum biraz araştırdım siteyi herkes memnun gibi görünüyor bu siteden alan varsa yorum yazarsa bizim için daha iyi olur tabi

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550jk-xo012d-dizustu-bilgisayar-pmu357101

kendini yorma hocam yorum yapmıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • laptopu alalı 3 hafta oldu iyiki almışım tamam kasa kalitesi harika değil ama kötüde değil fan tamamen süper eğer oyunlarda ısınıyor derseniz oyunlarda ısınmayan bir notebook daha üretilmedi ki oyunlarda fazla ısınmıyor şuana kadar en fazla 69 derece oldu ve ısıyı hissettirmiyor oyunu kapadıktan hemen sonra soğuyor 4 gb ram az gelebilir ben aldığım yerden +8 ram takviyesiyle aldım 12 gb şuan gayet yeter fazla bile ekran kartını zorlamak istedim ve tv ye bağlayıp crysis 3 ü 1080p de ultra da 18-20 fps oynattı ( fakat crack den mi bilmiyorum antrenman modundan ilk bölüme geldiğinde oyundan atıyor fakat oyun ile fark olacağını zannetmiyourm.) high aldığımda 27 28 seviyelerine cıktı ekran kartı günümüz oyunları icin 1366*768 de her oyunu ultra detaylarında fazlasıyla açabileceğini düşünüyorum ki monitöre bağlayıp oyunları 1080p de high/medium da oynayabilirsiniz
    notebook un kendi ekranı cok başarılı değil yani ips 1080p olsa cok iyi olurdu ama ekran parlaklığı gayet iyi mat olmasıda bir avantaj birde forumda gösterilen ayarları yaparsanız daha da iyi oluyor. bu arada laptop görünüş olarakta şık donanıma göre fazlasıyla ince ve hafif şarj süreside güc tasarrufunda şuana kadar en fazla gördüğüm değer 4 saat 36 dk (tabi windows tahmini süresi hic kullanmadım ) kısacası bu makineden ve victor g451 den başka terciğiniz yok tabi 3 bin tl ödemeyi kabul etmezseniz

• sasa19951995 S kullanıcısına yanıt
    Ben islem sirasinda hdd 100 olmasindan rahatsizim sendede varmi ? W8.1

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakirinsan8

Ben islem sirasinda hdd 100 olmasindan rahatsizim sendede varmi ? W8.1

W10 çıkana kadar w7 kur bence.
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda sknti cikarmiyor ama 1 kere isik yanmadi.

• Havalandırma delikleri tıkanmış olabilir. Termal macun etkisini yitirmiş olabilir. Servise danışabilirsiniz eğer 90 dereceyi geçiyorsa bilgisayar.
  • bi tekerleğin dönmesi ya da gitmesi onun sağlam olduğu anlamına gelmez. bu açıdan sentetik testlere fazla itibar etme. tıkır tıkır ses yapıyor torrentte dar boğaz yapıyor. bu kadar millet yalan soylüyor sen doğru soylüyosun öyle mi. eyvallah o zaman

klavye berbat. yüksek lisans öğrencisiyim her hgün bişeyler yazmak zorundayım inan bileklerim ağrıyo klavye wasd tuşlarından ibaret değildir. bi şekilde alışılmı yor bu tuşlara nedenini bilmiyorum

klavye berbat değil gayet standart kasa yüzünden almayacak varsa tek tercihi dell 7537 olmalı onun haricinde bu berbatsa diğerleri bundan kötü onlara ne diyeceğiz.

wifi arızalı değil. bağlantı gücü zayıf. üstelik sürücü güncellemesi yapıldığında da kopma problemi var bu nedenle üstüne basa basa söylüyrum arkadaslar cihazınızın wifi kartının driverini güncellemeyin.

servislik bi durum yok. bilgisayarımdan da memnunum tüm bunlara rağmen. ama bu hddnin değişmesi gerek arkadas burası 2 2 daha 4. sürekli yazı yazankar için de ekstra bi klavye şart

• beyler lego marvel oynuyorum. oyun sürekli açılışta nfs undergraound2 gibi çözünürlük problemi yaşıyor. yani ben kaç kere ayarlasamda 1366'ya sürekli 1280'de açıyor başlangıçta. buda böyle simgeye tıkladıktan sonra 5dk sonra falan oyun açılıyor demek. nasıl düzelticem bunu?
  • OVERCLOCK: FPS arttırmak için:
    Afterburner programıyla coreclock + 135, Memory clock +110
    Sistemin fazla ısınmaması için kesinlikle bunu da yapın;
    Throttlestop programıyla işlemci hızını 2.6 ghz' ı sınırlıyorum
    gpu ve cpu ortalama 77 derece civarı kalıyor
    far cry 4 Ultra ortalama 28-30 fps (bu civarda yaklaşık 4-5 fps artıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanrap

bi tekerleğin dönmesi ya da gitmesi onun sağlam olduğu anlamına gelmez. bu açıdan sentetik testlere fazla itibar etme. tıkır tıkır ses yapıyor torrentte dar boğaz yapıyor. bu kadar millet yalan soylüyor sen doğru soylüyosun öyle mi. eyvallah o zaman

klavye berbat. yüksek lisans öğrencisiyim her hgün bişeyler yazmak zorundayım inan bileklerim ağrıyo klavye wasd tuşlarından ibaret değildir. bi şekilde alışılmı yor bu tuşlara nedenini bilmiyorum

klavye berbat değil gayet standart kasa yüzünden almayacak varsa tek tercihi dell 7537 olmalı onun haricinde bu berbatsa diğerleri bundan kötü onlara ne diyeceğiz.

wifi arızalı değil. bağlantı gücü zayıf. üstelik sürücü güncellemesi yapıldığında da kopma problemi var bu nedenle üstüne basa basa söylüyrum arkadaslar cihazınızın wifi kartının driverini güncellemeyin.

servislik bi durum yok. bilgisayarımdan da memnunum tüm bunlara rağmen. ama bu hddnin değişmesi gerek arkadas burası 2 2 daha 4. sürekli yazı yazankar için de ekstra bi klavye şart

Hdd'yi değil de işletim sisteminizi değişin bence. 8.1 kullanan diğer pc lerde de aynı sorun var. Hdd ses yapmaya başladığı an disk kullanımına bakarsanız %100 olduğunu görürsünüz. Utorrent açıldığı zaman da %100 oluyor. Bu yüzden windows 7 kurdum. 8.1'den yavaş açılıyor fakat açılıştaki virüs programının tarama yapması hariç hdd kullanımı kafasına göre %100 olmuyor.

• ekranın daha parlak ve iyi görüntü vermesi adına yapmış olduğunuz bir ayar filan var mıdır ?
  • beyler bi yardım edin
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    haklısınız üstad bu durum üzerinde düşünüyorum bu aralar açıkcası. 7 mi kullanıyosunuz su an
  • quote:

haklısınız üstad bu durum üzerinde düşünüyorum bu aralar açıkcası. 7 mi kullanıyosunuz su an

Evet, 7 kullanıyorum. 8.1'de chrome açınca bile disk kullanımı %100'e fırlıyordu. Utorrent açınca sabit %100 oluyor zaten. Böyle olunca da hdd den sesler geliyordu. Aynı durumu 8.1 kullanan diğer arkadaşlarımın pc sinde de farkedince w7'ye geçtim. Sadece 8.1 kullanan bir arkadaşımda böyle bir sorun yoktu. Çünkü SSD kullanıyordu. Ayrıca W7 için tüm driverleri de bir önceki sayfada paylaştım. 8.1'den tek eksisi daha yavaş açılması. Ama daha stabil olduğu kesin. En azından kafasına göre %100 olmuyor. Bende sadece avast yüzünden pc açıldıktan sonra 1 dakika içinde disk kullanımı %100 oluyor. Onun da nedeni avastın tarama yapması.

• işlem derken anlamadım tam ama bi ara birşey yüklerken yüzde 100 oluyordu normalmidir bilmiyorum fakat bi forumda windows search ü kapatmaktan bahsediyordu onu yaptıkdan sonra sanki düzeldi bi şeyler yani windows acılır acılmaz touchpad cift dokunuşları hemen algıladı eskiden bi 30 40 sn bekletiyordu oyun oynarken yüzde 9 falan ama bi yükleme falan yapmadım daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa19951995 -- 11 Ocak 2015; 21:04:04 >
  • quote:

bi tekerleğin dönmesi ya da gitmesi onun sağlam olduğu anlamına gelmez. bu açıdan sentetik testlere fazla itibar etme. tıkır tıkır ses yapıyor torrentte dar boğaz yapıyor. bu kadar millet yalan soylüyor sen doğru soylüyosun öyle mi. eyvallah o zaman

hdd 100 olma sorunu hard diskin değil windows 8.1 problemi tam emin değilim ama google yazarsan windows search ile ilgili bilgi alırsın
    klavye konusuna gelirsek standart ada tipi belki cok başarılı değil ama berbat değil tuşların mesafeleri gayet iyi ha klavyenin eksık yanı bence arkadan aydınlatması olmaması belki sen ya eski tip laptop klavyelerine alışkın olduğundan yazı yazamamışsındır. yada masaüstü gibi mekanik klavye isitiyorsun ama bu sadece msi bir laptopunda var oda kalın kaba ama cok güçlü pahalı bir laptop wifi konusuna gelirsek wifi alıcısı benim eski compaq ve ablamın toshiba laptopuna göre yüzde yüz daha güçlü daha önce görmediğim şifresiz bir internet bile buldum dirver konusuna yorum yapamam bazı şeyleri güncelleştirmedim hdd sesi konusu ise eve hdd ses geliyor ama ben takmıyorum ama takanlar icin sinir edici bir ses olabilir

• Valla bu HDD sıkıntısı kafama takıldı şimdi sdd takılmadan Windows 8 kullanamayacak mıyız 7 de kullanmak istemiyorum driver sıkıntısından dolayı

• quote:

Torrentte darboğaz yapmasının sebebi HDD %100 e çıkması.Torrent ve PC boş kullanımda Darboğaz olayı yok.Torrent iniyor sen aynı anda dosya kopyalıyor yada Yedekliyor isen yapar.(lafı kendine göre çevirme)
    HDD değişmesi SSD ile olur.
    Dell 7537 kasası güzel , ısınma riski olan bir notebook tercihi en son olur.

Uzun lafın kısası HDD PRoblem yok standard bir hdd var içinde, SSD ile değiştirilmesi iş görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Khal Drogo_

Valla bu HDD sıkıntısı kafama takıldı şimdi sdd takılmadan Windows 8 kullanamayacak mıyız 7 de kullanmak istemiyorum driver sıkıntısından dolayı

laptop ile alakalı bir sorun değil windows 8.1 lerde görünen bir sıkıntı fakat bende böyle bir problem yok acılan programlar ve değerlerini resimde görebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.