Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Amazondan iki tane 970 kargosu,vergisi dahil 1800 Tl ye geliyor. Yani bizdeki 980 parası. Monitör için ayırdığım parayı buna veresim geldi.

SLI yapsan hangi kartlarla yapardın hocam ?

Evga sc, giga g1, asus trix, msi gaming'i inceledim performans olarak çok yakınlar. Ben giga. g1 ile asus strix arasında kaldım ancak SLI için sanırım en uygunu 2 slot'tan biraz daha az yer kaplayan MSI Gaming... Isı ve ses değerleri de gayet iyiydi.

Evga sc iyi oc olmuş, saat hızları da iyi ama gürültülü fanlara sahip ve pcb'si daha zayıf göründü diğer kartlara göre. PCB hadi neyse de o fanlarla çekilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U
    @scutaro

GM210 için 20nm'de böyle bir beklentiye girmek mümkün. Zira 20nm'ye yeniden ölçeklendirilse, şuan 398mm^2 olan GM204, 250mm^2 civarına inecektir büyük ihtimalle. O zaman GM204'ün tam 2 katı olan bir GPU beklemek de mesele olmaz.

Ama mevcut hali ile GM204 zaten yeterince büyük. O nedenle 28nm'de GM210 için da büyük beklentilere girmemek de fayda. Gerçi 620mm^2'lik bir GPU tasarımı olarak tape-out edildiğine dair bir şeyler gördüm ama zannetmem. Enerji verimliliği bu kadar iyileştirilmiş olsa ve 28nm'de verimlilik çok iyi olsa da Nvidia 28nm için bu kadar kasmaz diye düşünüyorum.

GM210 zaten 20 nm üretilecektir, beklentim 28 nm için değil hocam, bu şartlarda GK110 ile benzer zar alanı boyutuna sahip olacaktır.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Aradaki farkın birbirine yakın olmasına veya 970'in diğerlerine göre de iyi durumda olmasını baya katkısı olmuş o zman. 32 ROP ile aralarındaki fark baya fazla olurdu. Tam olayı ne bilmiyorum ama aralarında %23 civarı fark olması gerekirken %45'e kdar fark var. Oyunlarda aradaki donanım farkına göre ölçeklenen perf farkı var, ortalamada %13 falan gibi. O zaman 32 ROP olsaydı aralarında %25-35'e kadar çıkan fark olacaktı sanırım (kabaca öyle hesapladım). Aradaki farkın çok olmasını beklerken tam tersi oldu. Perf olarak 980'e yakın , fiyatı da düşünülürse bambaşka konumda. 980 full yapı ise aralarındaki fark bi 780ti-770'den çok daha az. 32 ROP ile 980-970 arasındaki fark çok daha fazla olabilirdi, 780ti-770 farkına benzeyebilirdi bence(ROP tek başına açıklamaz ama ordan limitlenseydi perf farkının çok daha yüksek olması gerekirdi bana göre).

Bazı özellikleri Dx12'ye eklemeyecekler/açmayacaklarmış sanırm. Değişik render yapılarına izin verebilirdi sanki onlar (Voxel Cone Tracing + GI faln gibi). Dx12'ye daha zaman var, belki bişeyler değişir(Eğer Gameworks ile kendi özel oyunlarına saklamıyorlarsa).
  • Ben MSI GTX 970 GAMING 4G gözüme kestirdim.Ama asus 970 rog strix de çok hoş duruyor.Tek düşündüğüm nokta 2.780 'nimi alayım mevcut 780'ni satıp 2 tane 970 mi alayım.
  • http://teknoseyir.com/durum/192175

Teknik arkadaşlara duyurulur. NVIDIA Maxwell Teknolojisi

Bütün linkler 19 Eylül Cuma günü saat 10:00 itibari ile aktif olacaktır.

Quize katılma ve oyun kuponu kazanma koşulları:
    1- Her kişi ancak 1 oyun kuponu kazanabilir
    2- Quiz e katılmak için şirket mail adreslerini kullanma zorunluluğu vardır.
    3- Sorulara 100% doğru cevap vermeleri gerekmektedir ( Soruların cevapları sunumda yer almaktadır)
  • 970 OC bildiğin 780Ti olmuş. Üstelik daha çok VRAM, daha ucuz ve yeni mimari.
    Almak farz gibi bir şey.

AMD'nin buna verebileceği bir cevabı var mı, varsa nedir çok merak ediyorum.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak ben Asus PG278Q monitör alacağım ve iki adet 970 ekran kartı sormak istediğim g-sync özeliği sli ile çalışıyormu? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 350 dolarlık kart nasıl 1200TL civarı oluyor anlamak güç. Sanki poundla alıyoruz ürünleri bu nasıl bir fiyat anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nedwish

Arkadaşlar bir sorum olacak ben Asus PG278Q monitör alacağım ve iki adet 970 ekran kartı sormak istediğim g-sync özeliği sli ile çalışıyormu? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler

Micro Stuttering olayını azaltıcı veya tamamen yok edici etkide bulunması lazım.Çünkü; çıkış mantığı bu yönde olmuştu (SLI odaklı olmasada).

Ancak kesin bir bilgim yok.
  • Nvidia'nın resmi ürün yerleştirmesine göre son durum şöyle:

GTX 780 TI -

GTX 780 --------------------> GTX 980

GTX 770 --------------------> GTX 970

GTX 760 --------------------> GTX 760

Zaten fiyatlandırma da bunu gösteriyor ama GTX 980'in fiyatı biraz yüksek kalıyor. 500$ olsa daha bir güzel olacakmış. Ama 550$'a da kimsenin itirazı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobaruon

350 dolarlık kart nasıl 1200TL civarı oluyor anlamak güç. Sanki poundla alıyoruz ürünleri bu nasıl bir fiyat anlayamıyorum.

350 euro bile olsa 1200 lira etmiyor, bu ne pahalılık gerçekten.
  • Kartlar harbiden çok iyi yeni teknolojilerde eklemiş çok daha iyi olmuşlar. amd kartlara saçma sapan ses teknolojileri ekleyeceğine nvidia gibi grafiksel özellikler eklesin. Bütün sistemim AMD ama nvidia'nın bu serisi geçekten insanın iştahını kabartıyor ben yinede 20nm'yi bekleyeceğim iki taraf içinde..
  • Msi 770 düşünüyordum şimdi 970 düşünüyorum baya bi fark var gibi gözüküyor, wat olarak ise gerçekten fark var. Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Amazondan iki tane 970 kargosu,vergisi dahil 1800 Tl ye geliyor. Yani bizdeki 980 parası. Monitör için ayırdığım parayı buna veresim geldi.

SLI yapsan hangi kartlarla yapardın hocam ?

Evga sc, giga g1, asus trix, msi gaming'i inceledim performans olarak çok yakınlar. Ben giga. g1 ile asus strix arasında kaldım ancak SLI için sanırım en uygunu 2 slot'tan biraz daha az yer kaplayan MSI Gaming... Isı ve ses değerleri de gayet iyiydi.

Evga sc iyi oc olmuş, saat hızları da iyi ama gürültülü fanlara sahip ve pcb'si daha zayıf göründü diğer kartlara göre. PCB hadi neyse de o fanlarla çekilmez.

Yurt dışından alacaksam garanti şartlarından dolayı tercihim büyük yönde Evga olurdu. Ama ilk önce ecnebi forumlarındaki kişilerin kartlarla neler yapabileceğini bekleyeceğim. Malum sample ile pazardaki kartlar genelde farklı. 970 SLI yapacak olursam overclock filan kasmayacağım için ucuz yollu kapatmak en mantıklısı . Ucuz modellerinde çoğu referans pcb ye kendi soğutucusunu yapıştırdığı için bu sefer kriterim fan ve heatsink kalitesi olur. Bir yandan tek 980 alıp saat hızlarını da zorlamak istiyorum bir . Öyle yapacak olursam tepe modellerin hepsini beklerdim ama. MSI da son iki kartta yaşadıklarımdan sonra alırsam ancak lightning seviyesinde bir ürün alırım.

Mesela G1 ile referans pcb. Referansda chooke,mosfet,sigorta filan her şeyden çalınmış.

• Tanıtımı izleyemedim 980 Ti ya da 980 8GB hakkında bir bilgi var mı?

• quote:

350 dolarlık kart nasıl 1200TL civarı oluyor anlamak güç. Sanki poundla alıyoruz ürünleri bu nasıl bir fiyat anlayamıyorum.

Fiyat gerçekten 350$ ise vergi dahil hali 950TL yapıyor, ulaşım falan fıstık 1000 diyelim buna. Vatan da kar etmediği ürünü satacak değil sonuçta belli bir kar marjı koyuyorlardır üstüne. Kısmen normal yani.
  • Kobaruon kullanıcısına yanıt
    Türkiye'den 980 alana kadar amazondan vergisi ödenerek 2 tane 970 alınıp nirvanaya ulaşılır.Bize hem avrupa üzerinden vergilendirilerek geliyor.Dolar üzerinden hesaplamak pek doğru değil yani.Nvidia Türkiye için 1745 TL fiyat biçmiş 980 ne olayı özel soğutmalı çözümler belirleyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JCB

quote:

Fiyat gerçekten 350$ ise vergi dahil hali 950TL yapıyor, ulaşım falan fıstık 1000 diyelim buna. Vatan da kar etmediği ürünü satacak değil sonuçta belli bir kar marjı koyuyorlardır üstüne. Kısmen normal yani.

350 dolar mağaza satış fiyatı zaten kârı içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

Orijinalden alıntı: Nedwish

Arkadaşlar bir sorum olacak ben Asus PG278Q monitör alacağım ve iki adet 970 ekran kartı sormak istediğim g-sync özeliği sli ile çalışıyormu? Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler

Micro Stuttering olayını azaltıcı veya tamamen yok edici etkide bulunması lazım.Çünkü; çıkış mantığı bu yönde olmuştu (SLI odaklı olmasada).

Ancak kesin bir bilgim yok.

Bilgi için teşekkürler. Ayrıntılı bilgi verecek ustaların cevabını bekliyorum ona göre. Sipariş vereceğim. Teşekkürler

• KacaKTV kullanıcısına yanıt
    Vallahi hem 4gb olarak cikacak olmasi ve hem de tüketim olarak ciddi bicimde daha düsük olmasi bence gtx 970 almak icin yeterli nedenler. Ilerde sli yapinca da rahat eder insanin kafasi
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.