Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GTX 970 SLI Testlerin eski 337.88 sürücüsüyle yapıldığını da belirteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 19 Eylül 2014; 11:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkham92

Beyler, bu kartlar ne zaman gelir Vatan Bilgisayar?

http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx970-superclock-acx-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx970-rog-strix-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?srt=PU#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gtx970-gaming-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html#genel-bakis

@R£DSTON£ @turbo-powwer

Tahmini süre yok mu bilen? Ayrıca bu 3 karttan hangisini almalıyım? Özellikler kısmında, çekirdek hızı en yüksek EVGA. Onu mu almak mantıklı?
  • arkham92 kullanıcısına yanıt
    Max 10 güne gelir merak etmeyin. Saat hızlarına bakar haber verrim
  • Dh editörleri anca 1 ay önce Apple'ı övüp sayıp bugün ana bacı sallamayı biliyor arıtk. Technopata bir türlü ısınamasam da o eleman yüzünden haklarını veriyorlar. Teknoseyir bir technopat 2 DH hiç kusura bakmasın
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Görmedim onu hocam link verin bakarım sonra
  • arkham92 kullanıcısına yanıt
    nvidia dersine iyi çalışmış gibi görünüyor, referans modelden önce özel tasarımların gün yüzüne çıkmasına da bakılırsa çok fazla stok sıkıntısı yaşanmayacak gibi. 1-2 hafta diye tahmin ediyorum, alınacak model için de fabrika hızlarını değil testlerde çıkabildiği max. oc hızına bakmak gerek; stok olarak çok fazla oc ile gelmez kartlar ama maxwell asıl farkını oc'de ortaya koyacak.
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    16 Eylül 2014; 12:17:57 tarihli mesaj.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=97337742

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 19 Eylül 2014; 11:32:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

GTX 980 ve GTX 970 genel olarak OC ye %20 tepki vermiş gayet güzel

OC olayları süper zaten, ağzımı suyu aktı resmen.

Birde bunlardan sonra gelecekleri düşün.

GM210'u 4000 ve üzeri CC, 128 ROP / 256 TMU, 384 bit 6 gb bellek olarak bekliyorum. GM204 kadar iyi oc olursa, performansı çok güzel kartlar olurlar ama, fiyatları ne olur kimbilir, bu konuda AMD'nin rekabeti önem taşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Eylül 2014; 11:38:34 >
  • Referans tasarım alabileceğiz sanırım sonunda. Maxwell sağolsun o yeşil ışıklı geforce gtx yazısına hastayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gibi Zaten anladım hocam ben sizin neyi kastettiğinizi
  • Bence okadar yeni bir sonraki nesili beklemeyn cunku bu mimari uzun sure kalicak gibi gtx 700 serisi olanlar gtxv970 tercih edebilir fakat gtx780 sahibi olanlar Gtx 900 serisine terfi etmeleri gereksiz olabilir. Bende yaza pc topliyacagim icin gtx 900 serisi o zamana ucuzlar ve yeni nesil cikmaz gibime geliyor

• Isı değerleri 750ti gibi mi olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şakamı bu ben 570 GTX ekran kartını aldığım zamanları hatırlıyorum. İnsanlar için kurulmuş para tuzağı 4 gb ram olur 8 gb oda yetmez 16 gb, miyonlar trilyon olur bitrateler milyon bitrate olur 4k olur 8k 16k 24k çözünürlük bitmez bu.

Bu işin ucu yok. Paranızı israf ediyorsunuz ben bilgisayarımı sattım bu yüzden ve almayacağım.

Adamlar bir chip çıkartıyor milyonları kavuruyor (nereden biliyorsunuz önümüzdeki 5 yılın teknolojisinin elinde hazır olup onu bilerek pazarlamadıklarını.)

Ben PC dünyasına artık güvenimi kaybettim Oyuncu PC toplamak gereksiz yada uç noktaları takip etmek.

Adamlar binlerce liraya ekran kartı alıp bide O/C performansı ne diye merak ediyorlar.

• nVidia bu sefer basarili bir seri yaratmis.Diger serilerde bana gore AMD ustunde buna mining performansida dahil.Ama bu yeni seri muhtesem olmus denebilir.Ozellikle 256bit lik kartlarin 28nm olmalarina ragmen dusuk guc tuketimi ile sunduklari performans tek kelimeyle muhtesem.Ayrica yabana atilmayacak OC degerlerinide unutmamak gerekeiyor.Birkac ay icinde cikaracaklari kaliteli suruculerlede nVidia arayi acacak gibi gozukuyor.Eger nVidia bu sekilde calismaya devam ederse 20nm lik yeni nesil ekran kartlariyla her konuda ve her yonden (tabi AMD beklenmedik bir surpriz ile cika gelmesse) ortaligi silip supurecek demektir.

Bu arada bu yeni nesil 980 ve 970 kartlarin mining performansi hakkinda herhangi bir bilgi var mi?
  • @Alkımm @R£DSTON£

Galiba test ürünü gönderilmediği için Nvidia'ya karşı bir tavır var DH'de ama tam olay nedir bilemiyorum. 18.02.2014'te Nvidia ekran kartını geçtim, yeni mimarisini tanıtırken DH haber yapma gereği bile duymadı. Tam tersine o gün Nvidia'nın mobil pazarda sıkıntı yaşadığı vs. konularla ilgili bir düşünce yazısı yayınlandı!

Oysa Hawaii'deki etkinlik için yapılan haberin, incelemenin (295X2 için 3 ayrı video yayınladılar sanırım) haddi hesabı yoktu. Ha DH'yi haksız görmem, ama bu kadar sert tavırlar içerisine girmenin de anlamı yok.

Bakın şimdi GTX 900'ler bomba gibi geldi ama DH hiç oralı değil. En azından sitenin adına hürmeten haberinin yapılması gerekirdi.

@scutaro

GM210 için 20nm'de böyle bir beklentiye girmek mümkün. Zira 20nm'ye yeniden ölçeklendirilse, şuan 398mm^2 olan GM204, 250mm^2 civarına inecektir büyük ihtimalle. O zaman GM204'ün tam 2 katı olan bir GPU beklemek de mesele olmaz.

Ama mevcut hali ile GM204 zaten yeterince büyük. O nedenle 28nm'de GM210 için da büyük beklentilere girmemek de fayda. Gerçi 620mm^2'lik bir GPU tasarımı olarak tape-out edildiğine dair bir şeyler gördüm ama zannetmem. Enerji verimliliği bu kadar iyileştirilmiş olsa ve 28nm'de verimlilik çok iyi olsa da Nvidia 28nm için bu kadar kasmaz diye düşünüyorum.
  • TechnicaL kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen zevk ve hobi meselesi siz bu goruste bakiyor olabilirsiniz insanlarin zevkleri taritisilamaz ister alirsin ister almazsin sonucta adamin cebinden cikicak para teknoloji takip etmek zor ve para ister eger adam icin bu bir zevk ve parasi varsa kimsenin ona birsey demeye hakki yoktur.

Ben hiçte öyle olacağını duşunmuyorum hocam özellikle alttaki iki ozellik için. Ha DSR ın mantığı downscale düşmesi normal

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.