Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TXAA sevmeyenlere özel MFAA geldi hocam
  • Rica ederim DSR ı deneyenler farkın bariz olduğunu klasik downsamplingden çok daha iyi olduğunu söylüyorlar
  • Dün konuşurken GTX 970 in fiyatı 1.000 TL olur diyen arkadaşım nerdesin?

Sana söylemiştim 1300-1400 olacak diye bak Vatan bilgisayarda referans tasarım fiyatlarına. Asus 1300 Evga 1250. Özel tasarım fiyatları daha da çok olacak malum 1400-1500 arasını bulacak. 980 de dediğim fiyattan olacak ben 1800-1900 olur diyordum referans tasarım 1730 TL şu an. Nvidia yine uçtu fiyatlarda.
  • GTX 980 oc ile BF 4 1440p'de arayı iyice açmış.

http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/13

Hız aşırtma boost değeri 1.5 ghz'e kadar çıkyormuş, NVIDIA her konuda başarılı bir seri yapmış gerçekten.

http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/22

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Eylül 2014; 11:02:52 >

• Arkadaşlar olurda Teknopatın incelemsini izlemek isteyen olursa diye linki ekliyorum . DH hiç kusuruma bakmasın son yıllardır adlarının hakkını vermiyorlar artık kendilerine bir çeki düzen vermeleri gerektiğini düşünüyorum .

Şimdiden Maxwell alacaklara hayırlı uğurlu olsun

https://www.technopat.net/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-980-incelemesi/
  • herlde video hizli yuklensin diye dusuk cozunurluk tercih etmisler , 4k oyundan bahsediyon cozunurluk 360p....
  • 970 sli ile beraber r9 295x2 de cazibesini yitirmiş oldu. overclock potansiyeli 970 sli'yi daha da öne çıkaracaktır. 4K testleri:

• Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    akşama bir ilanda ben açacağım
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Öbür AA'ların suyu mu çıkmış ki habire AA üretiyorlar? Laga sebep olmaması, FPS'yi sadece % 10 kadar düşürmesi ve kasmaması yönüyle SMAA favorim. O olmadığında FXAA açıyorum. MSAA'ya tövbeliyim zaten. Sırf bu sebeple ayarlarında MSAA'dan başka seçenek sunmayan oyunlardan nefretediyorum ama Crysis gibi seçenek sunanları çok seviyorum.

TXAA için "Blur giderici ayarı var" demiştin bir ara. Onun detaylarını da (AA ilgili veya oyun ayarlarıyla) ilgili konulardan birinde yazarsan iyi olur.

MFAA neyin nesi peki? Diğerlerinden farkı ney ve yeni çıkacak hangi oyunlarda olacak?
  • 1500mhz boost clock ne demek aga ya. Uzun zamandır böyle heyecanlandıran kartlar gelmemişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 980 ve GTX 970 genel olarak OC ye %20 tepki vermiş gayet güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

970 sli ile beraber r9 295x2 de cazibesini yitirmiş oldu. overclock potansiyeli 970 sli'yi daha da öne çıkaracaktır. 4K testleri:

Başta TITAN Z çöp oldu, R9 295X2 ise yurtdışında 1000$'a geriledi, ama o da P/W ve F/P olarak GTX 970 SLI karşısında tutunamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Eylül 2014; 11:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

GTX 980 le beraber yeni özelliklerde geliyor

Dynamic Super Resolution: Yeni bir Upscale teknolojisi "Full HD ekranda 4K kalitesi"
    Third Generation Color Compression: Hafıza kullanımında iyileştirmelere yarayacak teknoloji(256 bit require)
    Multi-Pixel Programmable Sampling: Sample randomizasyonunda iyileştirmeler sağlayan ve quantizasyon hatalarını azaltan bir teknoloji

"Oyunlarda FPS'yi düşürecek ve sistemi kasacak yeni icatlar" demek istedin sanırım.

• stok voltajla o kadar oc mi olmuş, kırbaçları hazırlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

GTX 980 ve GTX 970 genel olarak OC ye %20 tepki vermiş gayet güzel

OC olayları süper zaten, ağzımı suyu aktı resmen.

Birde bunlardan sonra gelecekleri düşün.
    Evet, ondan ziyade 970 SLI'ın 295x2'nin karşısındaki durumu da iyiymiş.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    MFAA frameler arası yapılan bir AA tekniği diğer AA larla kıyaslarsak AA larla ilgili rehber olacak bir konu açacağım hocam yakında bu aralar çok işim oluyor , renk ayarlarıyla ilgili testte aklımda NVIDIA dan yeni Color Compression Algo su da geldi bir de o şekilde yapmak lazım
  • titan z tanıtıldığı gün zaten çöp olarak tanıtıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

Nvidia beni ters köşeye yatırdı. Yeni mimariye geçişte sorun çıkacak diyordum ama bu kez yanıldım

Bu sene GTX 970 ve bence 960 fırtınası esecek gibi görünüyor haberiniz olsun. AMD ne cevap verecek bilmiyorum ama Tonga'dan sonra fazla bir sürpriz beklemiyorum. AMD GCN mimarisinde ciddi bir revizyona gitmemişse bu sene lider Nvidia diyebiliriz rahat rahat

niye sorun yasasin ki 20nm degil 28nm'de cikardilar 28nm artik oturmus bile degil daha da otesi.nvidia'nin tasarim anlaminda sorunu zaten hic olmadi tek sorun o tasarimlari uretimde uygulayabilmek oldu yok %2 yield muhabbetleri dondu karisik karmasik gpular yapiyor adamlar bir sorun yasayacaklarsa 20nm'de yasayabilirler o da daha baya var.970 diye okuz ettiler ama 1300 liraya o kart da 780 ne kadar tuttuysa o kadar tutar millet yine 280x mi 770 alayim muhabbetine devam eder psikolojik sinir var 800 lira gibi ustu lukse kaciyor pek fazla alicisi yok.960'i bilemiyorum.amd cevap vermeyecek muhtemelen cunku 28nm'de cikarmayacak 20nm ne zaman hayata gecerse o zaman cikaracak bir seneyi bile bulabilir.gcn mimarisinde bir revizyona gidildi tonga ile ve bu degisiklik yeni serinin temeli olacak.nvidia ust segmentte zaten lider yani amd bu seriye cevap vermedi diye ust seviyeyi almiyor dedigim gibi psikolojik sinir var amd giris orta seviyeden her zaman mali goturur 290 satarak mi para kazandi?

Tamam, açınca haber edersin.
    Diğer konuya bi resim eklemiştim geçen. Onu gördün mü bilmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.