Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 Ana Konu [Fiyat: 999TL] (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.589
Cevap
50
Favori
125.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    usta hemen uyguluyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: farti

quote:

Orijinalden alıntı: theARSLANN

dikkatimi çeken bişey oldu G7 lerin L01 ve L03 diye 2 modeli varmış,araalarındaki tek fark aşşagıda,benim cihazda L01 Yazıyo kutusunda

3G: UMTS 900 / 2100 MHz (L01)
    UMTS 850 / 1700 / 1900 / 2100 MHz (L03)
    4G: LTE 900 / 2100 MHz (L01)
    LTE 1700 / 1900 / 2600 MHz (L03

belkide önemsiz bişeydir,çok fazla anlamam...

Bağlantı hızları ile alakalı o durum turkiyede 4g altyapısı olmadığından sanırım L01 gönderiliyor. Yani Türkiye'deki Lte Cat4 versiyonlu satılıyor. Sanırım diğeri biraz daha hızlı L03 anladığım kadarı ile öyle.

LTE hızı çipsetle alakalı hocam. Snapdragon 410 Cat4 tür yani 150 mbps kadar destekler. Diğer ülkelerde de aynı işlemci kullanıldığından hız farkı olmayacak.Bu frekanslar genelde ülkelerdeki farklı operatörler ve farklı altyapılar bulunduğundandır. Türkiyede model 4g ye hazır şekilde özet olarak. Operatorler devletten gereken belgeleri bekliyolardı en son. Onlar alınıp 4g ye geçildiğinde bu cihazla 150 mbps ye kadar download hızları görülebilecektir (teknik olarak).

Dediğin gibi o tamamen ordaki operatör ve Frekans hızları ile alakalı değişiklik gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• komedi6 K kullanıcısına yanıt
    Hocam turkcell sitedeki siyah seçeneğini mi diyorsunuz yoksa bir turkcell mağazasında mı gördünüz siyah olanı? Golda devamlı bakıyorum sadece beyaz var. Siyahın goldda olduğu bilgisini nerden aldınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amlodis

Arkadaşlar nette çelişkili bilgiler var emin olamadım,
    cihazda NFC ve DLNA var mı kullananlar telin menülerine bakıp bilgi verirlerse çok memnun olurum,
    bir de telin sar değeri hakkında kesin bilgisi olan var mıdır?

Nfc varb dlna denemedim.

• slm herkese
    Bugün sabah 8 de gece vardiyasından çıktım ve telefonu arayışa başladım. Sordugum turkcellerde telefon yok haberleri de yok. Vodafone peşin 1100 fiyat çekti.Avealarda 2 tanesi 999 tl dedi. En son bir tanesi 960 a bırakıyordu alacaktm para çekmeye gittim farklı bi avea bayi gördüm 950 tl dedi.Aldım bende.Ek olarak ekran koruyucu uygulamasını yaptırdım ücretsiz olarak.Aylardır süren discovery zenfone note vs arayıslarından sonra g7 gayet güzel geldi daha kurcalamadım nedir ne değildir temel şeylere baktım sıkıntı yok..Bu arada ekran korucuyu yaptırmayanlar LG G3 ün koruyucu güzel oluyor tavsiye ederim..

En sık sorulan sorulardan birisi bende defalarca sordum çünü takıntılıyım: Ses tuşu oynama problemi
    -Evet sordugum arkadaslar bana Erdi bey incelemede bahsetmese kimse anlamaz o derece ufak bi sorun dediler..Ve inceledm hem teşhiri hem aldıgım telefonda çok çok hafif bi sallantı var ama cidden fark etmek cok güç.Ki kılıf takınca hic bişi anlaşılmıyo.Bu yuzden bu konuda endişeniz olmasın ama yinede alırken bakın

Ekran kalitesi ppi değeri düşüklüğü : Arkadaslar bahsetmiş defalarca ekran kaliteli cidden pikselll falan yok gören hayran kalıyor telefona en azından inceleyin bi.Ben bunu alırken zenfone 5 6 aklımdaydı kıyasladım cidden yan yana koyunca g7 önplana çıkıyor.

Son olarak kullanıcı yorumları, keşfettiğimiz tavsiye ettiğimiz programlar,püf noktalar foto paylaşımı gibi bişiler yapsak nasıl olur bi düzen lazım Ana konuyu

• quote:

Orijinalden alıntı: caution

SAR AB 1.31 W / kg (kafa) 0.579 W / kg (vücut) diye buldum ama resmi değil.ayrıca NFC ve dlna var.

Bu değer fazla gibi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

quote:

SAR AB 1.31 W / kg (kafa) 0.579 W / kg (vücut) diye buldum ama resmi değil.ayrıca NFC ve dlna var.

Bu değer fazla gibi mi?

Tam tersine en az olanlardan diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Orijinalden alıntı: boras06

quote:

Bu değer fazla gibi mi?

Tam tersine en az olanlardan diye biliyorum

sar değerinin en fazla 1 olması gerekiyor. 2 ye kadar yasal izin var ama 1 den sonrası iinsana ciddi zarar veriyor. Bu cihassın ise sar değeri 1 in çok çok üstünde malesef.
  • cmengn C kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke sizin bu tavsiyenizi konu sahibi arkadaş ilk mesaja alıntılasa. Cihazı aldığım zaman ilk bunu yapacağım ama unutulmaması için öne alınması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sert73

dün avea dan faturama 47 tl 24 ay taksitle aldım . 6 aydır telefon araştıran birisiyim. aslında mate 7 bekliyordum,ama burda yazılanları okuyunca dayanamadım.pişmanda değilim. gece saat 2 ye kadar yükledim sildim kurcaladım yüzde 60 şarzı bitirdim. sadece yüzde 2 jarjı görünürken telefonunuz 30 saniye sonra kapanacak dedi ve kapandı.onu anlamadım. birde elimizi üstüne kapatınca kararan ekran akşam vardı.denedim oldu.bugün hava atmak için iş yerinde millete gösterecektim ama olmuyor:) ha çokta tın. kamara süper. jarj olayını henüz çözemedim ama bana 3 gün gider gibime geldi.yani bana...hızı bana göre süper çünkü ben avea intouc 2 den bu telefona geçtim,düşünün yani.nasıl kötü diyebilirimki. inşallah huawei arkasında durur ve güncellemeler gelirde uzun yıllar sorunsuz kullanırız.

hayırlı olsun....bende intouch 2 kullanıcısıyım ve bu cihazı almayı düşünüyorum.yanlız cihaza ait hala 6 taksidim var var bu durumda henüz alamıyorum tabi.intouch 2 çıkış tarihine göre sizinde taksidiniz devam ediyor olmalı.yeen hat falan mı aldınız acaba.yada taahüdümü bozdunuz.kısaca bilgi verebilirmisiniz.tşk.ler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bu geliştirici seçenekleri nerede hocam?
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Ayarlara girin, en altta Telefon Hakkında ya girin, Derleme Sürümü ne 5-6 defa arka arkaya basın, ekranda yazı gelicek tamam geliştiricisin tarzında bi şeyler. Ondan sonra Ayarlar menüsünde en altlarda Geliştirici Seçenekleri çıkıyor.
  • g7 nin sar değeri ne kadar?
  • Arkadaşlar bugün telefonu birkaç bayiye sordum sadece avea da buldum onlarda bin lira dediler telefonu inceleyemedim ama açıkta yoktu.
    Yalnız bitane Turkcell bayii telefon yok ama kılıf ve ekran koruyucu var dedi yani demem o ki kılıf ve ekran koruyucu arayanlar turkcell bayilerine bi bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Hocam turkcell sitedeki siyah seçeneğini mi diyorsunuz yoksa bir turkcell mağazasında mı gördünüz siyah olanı? Golda devamlı bakıyorum sadece beyaz var. Siyahın goldda olduğu bilgisini nerden aldınız acaba?

google da bile huawei g7 siyah diye aratınca arama sonuçlarında gold geliyor deneyebılırsınız ama heyecan yapmayın

sonuç hüsran ''Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.''

turkcell in de kendi sitesinde renk seçenekleri olarak beyazın yanında siyahda mevcut görünüyor, bayilere baktım daha siyahına denk gelemedim, yani olmama durumu hakkında kesin bişey söyleyemem bende görülenler üzerine konuştum yani kendi gözlerimle bizzat görmedim siyahını.

sar değeri haddinden fazlaymış hakkaten onuda yeni gördüm.

not:
    http://www.n11.com/huawei-ascend-g7-cep-telefonu-P36321092

n11 de de siyah beyaz yazıyor. renk seçin diyince sadece beyaz geliyor.

Renk
    Siyah / Beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komedi6 -- 28 Kasım 2014; 18:00:58 >

• gece veya karanlık ortam çekimini merak edenler için kapkaranlık ve sıfır ışık olan bir odada arka ve ön kamera resimleri aşağıda.özellikle ön kamerada note 4 ile kafa kafaya oynar başkada rakibi yok .(ciddiyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caution -- 28 Kasım 2014; 18:23:10 >

• Arkadaslar airdroid kurdum. Airdroid erisilebilirlik izni istediginden onay verdim. Simdi kaldiramiyorum. Kaldir butonu pasif. Erisilebilirlik kisminda da airdroid yok.

• s4 e göre kamerası nasıl
    bir de görüşme ses kalitesi ?

teşekkürler
  • quote:

gece veya karanlık ortam çekimini merak edenler için kapkaranlık ve sıfır ışık olan bir odada arka ve ön kamera resimleri aşağıda.özellikle ön kamerada note 4 ile kafa kafaya oynar başkada rakibi yok .(ciddiyim)

ilk resim çok iyi.ikinci resim idare eder.ilk resim arka kameras flaşlı diğeri flaşsız ön kamera galiba???

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hafıza kartı ne alayım arkadaslar bunlardan kullanan var mı?ve 16 mı 32 mi almalı ?

Team 16GB Class 10 Ultra MicroSD 20 tl
    Kingston 16GB Class10 23tl

Team 32GB Class 10 Ultra MicroSD 40tl
    Kingston 32GB Class10 50tl
    Lexar 32GB microSDHC 45 tl
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.