Şimdi Ara

Huawei Ascend G7 Ana Konu [Fiyat: 999TL] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.589
Cevap
50
Favori
125.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: faya85

quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194

G610 da 1.2 4 cekirdek G610'nun 64 bit modeli

64 BİT Mİ ? G610 .. hocam yanlışın var iyi araştır

@cmengn valla baya baya ballandırarak anltmışın Gorilla glass 3 dedin cihaz aradım taradım öyle bir bilgi bulamadım kutuda katologda varsa ekleyiver yada temin ettiğinin yere bi soruver çalışan felan değisen ayrica fiyat neymiş facebookdan açıklanmış diolar bulamadımm

G610'un bizde 64 bit olmadigini biliyoruz su an kullanmaktayim. 1.2 ghz ve 4 cekirdek benzerligi Espiridende anlamiyon be kardesim...
    Not:
    Telefonumun dilini ingilizceye aldim Turkce karakter yok malesef

g610'a bi android 5 L gelse uçar

Hayatta gelmez Mtk işlemcili gelicek olsa Çinde gelirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu MTKnın sıkıntısı O galiba bi yerde Y320 çinde kitkat geldi diye okudum huawei facebook sayfasıydı galiba ona nasıl gelmiş ki bilen var mı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

Aynen öyle hocam. Yabancı forumlarda 64 bit işlemci performansı yüzde 25 artırıyor diyorlardı. Eğer bu işlemcilere android L birlesirse biraz daha artış olacağı konuşuluyor.

Huawei ne zaman güncelleme vermiş ki telefon eskir güncelleme gelmez tek eksikleri o işte zaten xiaomi Türkiyeye bi girse !1

Güncelleme gelmezse boyle güzel bi cihaza yazık ederler valla. Tasarım malzeme kalitrsi yazılım bu kadar iyiyken bu cihazı harcamamalari lazim. Hatirladigim kadariyla Bu cihazı dünya genelinde çıkış ürünü olarak lanse ettiler almanyada bu yüzden destek gelmesi muhtemel

Hocam cihazi yogun kullanmissin anladigim kadariyla. Cihazla ilgili ayrintili bir yazi yazabilir misin acaba ? Bizde bilgilensek fena olmaz :)

• cmengn C kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de bu cihaz için üye oldum desem yeridir, yukardada bi arkadaş sormuş sen kullanmışsın cihazı, genel olarak kamera batarya vs genel bir bilgi verir misin? Sanıyorum ürünün Türkiyeye gelmesi yakın Huawei facebookta ürünle ilgili sürekli bişeyler paylaşıolar. Bide fiyatını öğrenebilidinmi
  • Bi kaç başlık halinde deneyimlerimi yazayım arkadaşlar.
    1)Tasarım
    Cihazın malzeme kalitesi çok üst düzey. HTC öne m8 in bi tik altında onun dışındaki piyasadaki amiral gemilerinin neredeyse hepsinden daha kaliteli. Kilifsiz elde tutuşu rahat zaten 7.6 mm di galiba kalınlığı. Arkasındaki üst ve alt noktadaki bölümler plastik, sanıyorum antenler buralarda olduğu için bu şekilde. Özetle elde yarattığı hissiyat cidden üst düzey. Ek olarak masaya koyduğumuzda ben buradayım diyor :)

2)Görüşme kalitesi ve hoparlör
    Görüşme kalitesinde ahize sesi müthiş ve çok net. Yüksekliği de ortalamanin üzerinde. Karşı tarafa giden sesin de çok net olduğu söylendi görüşmelerimde.
    Hoparlör sesi çok yuksek telefonu duymama şansınız yok. Fakat müzik dinlerken stero hoparlörün verdiği etkiyi vermiyordu. Karşılaştırmak açısında galaxy s5 LG g2 kadar ses çıkışı var.
    Kulaklık çıkış kalitesi de ortalamanın üzerinde iyi bir kulaklıkla kullanıcıyı memnun eder.
    3) Batarya
    Bu cihazın en güzel yanı diyebilirim. Ortalama kullanıcı iseniz 2 gunden fazla kullanırsınız. Yoğun kullanımda bile 1.5 gün diyorum en az. Cihazda korunan uygulamalar diye bi bolum var oradan ekran kapanınca hangi uygulamaların kapanacagini secebiliyosunuz bu da bataryaya super etki ediyor. Arka planda face twitter whatsapp müzik foursquare vs açık kalınca sanıyorum herkese yetecektir.
    4)Kamera
    Uzun suredir s4 kullanan biri olarak aşağı yukarı aynı kalitedeler diyebilirim. Fakat bu cihazın iki tane daha ilerde olduğu yanı var. Birincisi on kamera kalitesi çok güzel. İkincisi ise iki kameranın da açıları çok geniş ve direkt isik vurduğunda bile kararma yapmıyor.
    5)Performans
    Yine s4 le karsilastirmak gerekirse performans olarak benim samsungdan çok çok iyi. Cihazın arayüzünün hafifliği ve 64bit işlemci sayesinde takılma donma şişme yok. İşlemcinin düşük frekansta çalışması sayesinde ısınma da yok
    6)internet
    Ben aliskanlik boat browser kullanırım hep ve bu cihazdada super çalışıyor. Fakat denemek için kendi tarayıcısını da denedim ve ondan da çok memnun kaldım. Tercih size kalmis.
    7)Oyun
    Yuksek performans gerektiren oyunlari denedim. Real racing 3 fln. Takılma frame atlama yasamadim.
    8)işlemci
    64 bit işlemci cidden kendini belli ediyor. Snapdragon 400 un üzerinde performans verdiği çok belli. Tabi bu cihazın android 5 i alması gerekir o zaman daha da iyilesecektir.
    9)ekran
    Ekran çözünürlüğünun HD de kalmasını savunanlardanim her zaman :) ha full hd de snapdragon 800 koymussun ha hd de snapdragon 410 performans aynı. IPS panel kullanılmış internetteki kaynaklara gore. Görüş açıları fln gayet iyi. Renklerin netliği de amoled kadar olmasa da üst düzeye yakin.

10)benim gibi sanal tuşları sevmeyenler için tuşları gizleyebiliyorsunuz :)

Aklıma başka bisey gelirse eklerim arkadaşlar..

Özetle piyasadaki bir çok amiral gemi telefondan farkını göremedim.o kadar para vermeye gerek yok diyenlere tavsiye ederim. En az 2 sene götürür.
    Fiyat 1000 TL yi gecmezse anneme babama birer tane alıp akıllı telefon dünyasına girmelerini sağlayacağım inşallah :))

Edit :imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmengn -- 5 Kasım 2014; 22:15:40 >

Hocam dahili hafızanın ne kadarı kullanılıyor uygulamaları sd karta taşıma var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerli1965 -- 6 Kasım 2014; 9:51:50 >
  • fenerli1965 F kullanıcısına yanıt
    Hocam 12 gb gbi bos bi alanla geliyodu yanlis hatirlamiyosam. Sd karta tasima olayimi dikkatimi cekmedi ne soylesem yalan olur

hocam çok saol beklediğimden fazla yazmışsın, çok bilgilendirici oldu :)
  • Facebook sayfasi aktif olarak G7 resmi ve bilgisi paylasiyor bu yakinda cikcak anlasilan ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akifs44 kullanıcısına yanıt
    şimdi bende baktım çıkana kadar hergün bişey paylaşacaklarmış öyle diolar : )
  • 2 hafta içinde satışa sunulacakmış telefon .
  • fiyat belli değil 1000 tl cihavarında çıkarsa şaşırmayın :D milletde O fiyatlara G2, NOTE3 NEO ALIR Huawaide baka kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: virusmika

2 hafta içinde satışa sunulacakmış telefon .

Bu bilgiyi nereden aldınız hocam?

@faya85

İlk tanıtıldığında 900'e kadar uygun olur diye düşünüyordum ancak LG G2'nin fiyatının daha da düşmesi ve Galaxy S4'ün çok uyguna alınabilmesiyle G7 fiyat olarak çok bir avantaj sunmayacak gibi. Hele 1000 lira falan olursa herhangi bir fiyat/performans durumundan bahsedemeyiz.

Şuanki şartlarda G7'nin gerçekten yeni bir fiyat/performans şampiyonu olabilmesi için 750 liradan falan çıkması gerekli. Ki bu imkansız bana kalırsa.

900 civarında olacak gibi tahmin ediyorum. Yine alınabilecek telefonlar arasında olur, göründüğü kadarıyla güzel bir cihaz. Ancak dediğim gibi güzel bir fiyat/performans cihazı kazanmış olmaz Türkiye piyasası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 6 Kasım 2014; 19:35:45 >

• 759U gecmez bence yoksa satamaz 64bite siginmislar ama kimse kanmaz o ise Apple yolunda gidiyor bunlarda % bilmem kac iyiymis 5,5 ince Adreno 306 yetermiymis formdaslar onu diyen yok azicik performansli 305den o kadarcik arastirin gorun 320nin yarisi anca 330 420den bahsetmeyelim bile

• Fiyat 899 olur demedi demeyin.Umarım mate 7 de gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

quote:

2 hafta içinde satışa sunulacakmış telefon .

Bu bilgiyi nereden aldınız hocam?

@faya85

İlk tanıtıldığında 900'e kadar uygun olur diye düşünüyordum ancak LG G2'nin fiyatının daha da düşmesi ve Galaxy S4'ün çok uyguna alınabilmesiyle G7 fiyat olarak çok bir avantaj sunmayacak gibi. Hele 1000 lira falan olursa herhangi bir fiyat/performans durumundan bahsedemeyiz.

Şuanki şartlarda G7'nin gerçekten yeni bir fiyat/performans şampiyonu olabilmesi için 750 liradan falan çıkması gerekli. Ki bu imkansız bana kalırsa.

900 civarında olacak gibi tahmin ediyorum. Yine alınabilecek telefonlar arasında olur, göründüğü kadarıyla güzel bir cihaz. Ancak dediğim gibi güzel bir fiyat/performans cihazı kazanmış olmaz Türkiye piyasası.

Huawei Device Türkiye facebook sayfasında 2 hafta içinde lansmanı yapılacak fiyatın da lansmanda belli olacağı söylenmiş .
    Bence 900tl olacaktır . Huawei S4 ün G2 nin fiyatının düşmesiyle ne kadar ilgilenir ! emin olamadım . Ama 999 tl derseler de şaşırmam ben .

• quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Fiyat 899 olur demedi demeyin.Umarım mate 7 de gelir.

Huawei mate 7 Yılbaşından önce satışa çıkacakmış .
  • Fiyat icin benim de pek bir beklentim yok acikcasi. Buyuk ihtimal ya 849 yada 899 olur. 900 Tlde verilip bu cihaz alinir mi ben olsam ki cihaz bakiyorum almam. 1090 tl suanda gg de 32 gb Lg G2 var n11 den daha da ucuza alinir. Meizu bekliyorum bu cihazi da takip ediyorum bakalim bu cihazi fiyati aldirir beklemedeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: akifs44

Fiyat icin benim de pek bir beklentim yok acikcasi. Buyuk ihtimal ya 849 yada 899 olur. 900 Tlde verilip bu cihaz alinir mi ben olsam ki cihaz bakiyorum almam. 1090 tl suanda gg de 32 gb Lg G2 var n11 den daha da ucuza alinir. Meizu bekliyorum bu cihazi da takip ediyorum bakalim bu cihazi fiyati aldirir beklemedeyiz.

Yüksek pil, metal çerçeve, 64bit oluşu ve 849 tl olursa bence alınabilir gayet makul bir telefon olur . Umarım 849 u geçmez . Benim tahminimse 899 ile geleceği .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akifs44

Fiyat icin benim de pek bir beklentim yok acikcasi. Buyuk ihtimal ya 849 yada 899 olur. 900 Tlde verilip bu cihaz alinir mi ben olsam ki cihaz bakiyorum almam. 1090 tl suanda gg de 32 gb Lg G2 var n11 den daha da ucuza alinir. Meizu bekliyorum bu cihazi da takip ediyorum bakalim bu cihazi fiyati aldirir beklemedeyiz.

Yüksek pil, metal çerçeve, 64bit oluşu ve 849 tl olursa bence alınabilir gayet makul bir telefon olur . Umarım 849 u geçmez . Benim tahminimse 899 ile geleceği .

Ciktigi zaman gelse 900 Tl cok iyi bir rakamdi fakat simdi g2,s4 gibi cihazlar bayagi ucuz. Ben 850 den gelse almam hi n11 de felan kampanyalarla 750 felan olsa dusunebilirim ama 850 nakit bu cihazi alacagima yazilimina bayildigim ve guncelleme alan meizu mx4 alirim oda ya 1000 yada 950 felan olur. 100 TL eklerim ama bu cihaz 750 den gelse ortada ne Asus kalir nede baska bisey piyasayi supurur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.