Şimdi Ara

Beşiktaş 2014/2015 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.552
Cevap
57
Favori
287.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takım havaya girdi, 2 tane normal transfer yaptık ya, yıpratma politikaları başladı. Bir kronik sakattır tutturmuş gidiyorlar, hem Rize, hem Avrupa maçında oynar da Ba, ikişer tane tıkarsa çok fena olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan s

Rizeli kardesler alinmasin hafife almiyorum iddali takim kurdular .ama ba ozy sosada olmadan cok rahat yenmemiz gereken bir takim.tam iyilesip oyle gelsinler..gokan ve kerimin bjk ye 5 yillik maliyetleri ortalama 20m öro dan fazla harcanan paralar ortada rize macini rahat gececegimizi umuyorum .

Bu lanet statta hiç bir sonuç süpriz değil. geçen sene her 2 maçta 1-1 bitti.
  • son dakika hiç tanımadığımız etmediğimiz menajer oyuncusunu fahiş fiyata kulübe tıkmalarındansa devre arasına bildiğimiz istediğimiz bir adam daha mantıklı geliyor bana, kaldı ki ismail gsnin bütün sağ beklerinden iyi oynuyor, çok şükür büyük sorun yaşamadık bu konuda..
  • Panenka ‏@panenkasporcom 56 dk.
    Demba Ba: "Genç Ümit’ten (Ümit Karaal) bahsetmeden olmaz. İlerde önemli bir oyuncu olacak. O’na iyi bakmalıyız."

mottayı gönderelim abi sezon sonu yaa sağ bek alırsak bu çocuk harcanacak.. anadoluya falan takasta rahat kullanırız zaten ülkeyi seviyor falan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskobi06

biliyorum - yağmuruna tutacaksınız hatta beni kovacaksınız ama bilin ki kötü niyetli değilim sadece bu kadar ileriye dönük kaliteli bir kadro kurmuşken 1 tane sağ bek takıma alınmaz mı arkadaş sadece beşiktaş için söylemiyorum bunu türkiye de hep böyle misal geçen sene olcan'nın trabzon da sol bek oynaması bu kadar para harcıyorsan o sağ beki alacaksın mecbursun bunun mantıklı bir açıklaması olamaz.

Seni kovuyorum! Saka bir yana boyle dogru duzgun dusuncesini dile getiren birinin basimin ustunde yeri var. Aslinda GS'li falan olmasi da farketmez. Insanlarin katlanamadigi sey espri adi altinda dalga gecilmeye calisilmasi ve bunu yapanlarin da pek komik olmamasi sanirim. Yani bu sadece GS veya FB taraftarinin istenmemesiyle ilgili degil. Gordugum kadariyla forumda bir cok BJK taraftari da istenmiyor, gerci GS'li trollerin aksine ben onlar yuzunden pek ceza almadim. Sonucta her sey ifade tarzina bagli. Yoksa kimse dogru duzgun elestiri yapiyor diye kovulmuyordur.

Elestirine gelince; OnrbK cevabini vermis, ek olarak Ismail'in sag bekte kendisinden beklenmeyecek kadar iyi oynamasi ve ilk defa oynadigi sag bek mevkiinde Motta'nin sol bekteki performansinin cok cok ustune cikmasi da etkenlerden biri olabilir.

• Az önce beyaz forma alayım dedim kadın 3 haftadır beyaz forma yok dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Önder Özen

quote:

Orijinalden alıntı: iskobi06

biliyorum - yağmuruna tutacaksınız hatta beni kovacaksınız ama bilin ki kötü niyetli değilim sadece bu kadar ileriye dönük kaliteli bir kadro kurmuşken 1 tane sağ bek takıma alınmaz mı arkadaş sadece beşiktaş için söylemiyorum bunu türkiye de hep böyle misal geçen sene olcan'nın trabzon da sol bek oynaması bu kadar para harcıyorsan o sağ beki alacaksın mecbursun bunun mantıklı bir açıklaması olamaz.

Seni kovuyorum! Saka bir yana boyle dogru duzgun dusuncesini dile getiren birinin basimin ustunde yeri var. Aslinda GS'li falan olmasi da farketmez. Insanlarin katlanamadigi sey espri adi altinda dalga gecilmeye calisilmasi ve bunu yapanlarin da pek komik olmamasi sanirim. Yani bu sadece GS veya FB taraftarinin istenmemesiyle ilgili degil. Gordugum kadariyla forumda bir cok BJK taraftari da istenmiyor, gerci GS'li trollerin aksine ben onlar yuzunden pek ceza almadim. Sonucta her sey ifade tarzina bagli. Yoksa kimse dogru duzgun elestiri yapiyor diye kovulmuyordur.

Elestirine gelince; OnrbK cevabini vermis, ek olarak Ismail'in sag bekte kendisinden beklenmeyecek kadar iyi oynamasi ve ilk defa oynadigi sag bek mevkiinde Motta'nin sol bekteki performansinin cok cok ustune cikmasi da etkenlerden biri olabilir.

İsmail in iyi niyetli mücadelesi filan tamam ama sol ayağına alıp orta yapana kadar, (yapabilirse) mevsim değişiyor. Her şartta 1 sağ bek alınmalıydı ve sağ ayaklı birisinin oynaması daha mantıklı. sol ayalı ismail mi, sağ ayaklı serdar mı derseniz biliyorum - lenecem ama ben serdar derim. allah aşkına (doğru düzgün) kaçta sol bek var sağ bekte de oynayabilen lahm ve briegel hariç.

• cevap veren arkadaşlar sağolsun umarım bu sezon birlikte ülke puanını yükseltiriz başarılar beşiktaşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

İsmail in iyi niyetli mücadelesi filan tamam ama sol ayağına alıp orta yapana kadar, (yapabilirse) mevsim değişiyor. Her şartta 1 sağ bek alınmalıydı ve sağ ayaklı birisinin oynaması daha mantıklı. sol ayalı ismail mi, sağ ayaklı serdar mı derseniz biliyorum - lenecem ama ben serdar derim. allah aşkına (doğru düzgün) kaçta sol bek var sağ bekte de oynayabilen lahm ve briegel hariç.

Kac tane ters ayakla oynayabilen bek var saymadim ama bayagi bir var. Ne kadar oynayabiliyorlar orasi tartisilir; tipki Tanju da tartisildigi gibi. Gelelim Serdar'a; ben teknik direktor olsam Serdar yerine seni bile oynatirdim. Her seyden once Serdar Bilic'in sistemine uymuyor. Bilic'in sistemi derken, belli bir sistemi yok ama bloklari birbirine cok yakin ve oyun boyunu kisaltan bir oyun anlayisi var.

Yalniz top bizdeyken ve oyuncular ileri ciktiginda geride kalan adamlarin bos alanlari tamamen kapatmalari imkansiz oldugu ve oyunun boyu gorece daha uzadigi icin hizli adamlarla bosalan alanlarin mumkun oldugu kadar kapatilmasi ya da iyi bir kademeyle rakip forvetlerin demarke edilmesi gerekiyor en azindan orta sahadan veya kanatlardan yardim gelene kadar. Defans bloguna bakarsan bu durumda tek siritanin Serdar oldugunu goreceksin. Zaten Serdar da oynadigi bir cok macta alanini iyi savunamadigini ispatladi. Ayrica bu durum pozisyon bilgisinden cok fiziksel, cunku Serdar yeteri kadar hizli degil. Bu yuzden de cok iyi oyunlar cikardigi maclardan sonra bile kesik yedi.

Ismail'i konusmak gerekirse, hayatta eksilenecegini dusunmuyorum, cunku Ismail'i pek savunacak adam bulamazsin buralarda. Acip onceki konulara bakarsan, Ismail'in savunma problemi oldugundan, sakatlik problemine kadar elestiren bir suru ileti bulabilirsin. Ancak dedigim gibi birinin agzindan bir soz cikmaya gorsun, takip eden cok oluyor. Ismail elimizdeki beklerden hucumu en cok dusuneni diyebiliriz. Bu yuzden de daha cok hucum ediyor ve geride daha cok bos alan birakiyor. Ancak hizi Serdar'a gore cok ust duzey diyebilirim. Ayagi ve teknigi de Serdar'a gore cok temiz.

Ismail tipki Sampiyonlar Ligi eleme maclarindaki gibi kontrollu hucum yaptiginda, sol ayakli oldugu icin rakip savunmalarini sasirtici ozelligi sayesinde sag kanadi diger iki bekimize gore daha iyi kullandi. Ancak Arsenal maclarinda dikkat ettiysen Bilic, Mertesacker ve Kos yuzunden havadan orta yaptirmadi ve hem Motta icin hem de Ismail icin "orta ozurlu" diyenler cikti. Tabii ki durum boyle degil. Ismail cok iyi ortalar yapabilen bir bek ve sag taraftan sol ayagiyla da ortalar yapabilir hem sol ayaginin disiyla hem de iciyle, yani buna bir engel yok, aksine rakip defans oyunculari icin cok daha alisilmadik ve sasirtici bir durum.

Zaten bu yuzden bir cok buyuk teknik direktor ileride ters ayakli kanatlar kullaniyor, tipki Tore gibi.

• Vodafone'u Kofteci Ramiz seviyesinde bulanlar. Huawei'yi Apple'dan degerli yaptilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Vodafone'u Kofteci Ramiz seviyesinde bulanlar. Huawei'yi Apple'dan degerli yaptilar.

Yılda 80-90 milyon dolar fazla cirosu varmış appled dan
    Elektronik mağazalarında amblemi görseler tanımazlar şimdi gelmiş cirolarına kadar tartışabiliyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Kac tane ters ayakla oynayabilen bek var saymadim ama bayagi bir var. Ne kadar oynayabiliyorlar orasi tartisilir; tipki Tanju da tartisildigi gibi. Gelelim Serdar'a; ben teknik direktor olsam Serdar yerine seni bile oynatirdim. Her seyden once Serdar Bilic'in sistemine uymuyor. Bilic'in sistemi derken, belli bir sistemi yok ama bloklari birbirine cok yakin ve oyun boyunu kisaltan bir oyun anlayisi var.

Yalniz top bizdeyken ve oyuncular ileri ciktiginda geride kalan adamlarin bos alanlari tamamen kapatmalari imkansiz oldugu ve oyunun boyu gorece daha uzadigi icin hizli adamlarla bosalan alanlarin mumkun oldugu kadar kapatilmasi ya da iyi bir kademeyle rakip forvetlerin demarke edilmesi gerekiyor en azindan orta sahadan veya kanatlardan yardim gelene kadar. Defans bloguna bakarsan bu durumda tek siritanin Serdar oldugunu goreceksin. Zaten Serdar da oynadigi bir cok macta alanini iyi savunamadigini ispatladi. Ayrica bu durum pozisyon bilgisinden cok fiziksel, cunku Serdar yeteri kadar hizli degil. Bu yuzden de cok iyi oyunlar cikardigi maclardan sonra bile kesik yedi.

Ismail'i konusmak gerekirse, hayatta eksilenecegini dusunmuyorum, cunku Ismail'i pek savunacak adam bulamazsin buralarda. Acip onceki konulara bakarsan, Ismail'in savunma problemi oldugundan, sakatlik problemine kadar elestiren bir suru ileti bulabilirsin. Ancak dedigim gibi birinin agzindan bir soz cikmaya gorsun, takip eden cok oluyor. Ismail elimizdeki beklerden hucumu en cok dusuneni diyebiliriz. Bu yuzden de daha cok hucum ediyor ve geride daha cok bos alan birakiyor. Ancak hizi Serdar'a gore cok ust duzey diyebilirim. Ayagi ve teknigi de Serdar'a gore cok temiz.

Ismail tipki Sampiyonlar Ligi eleme maclarindaki gibi kontrollu hucum yaptiginda, sol ayakli oldugu icin rakip savunmalarini sasirtici ozelligi sayesinde sag kanadi diger iki bekimize gore daha iyi kullandi. Ancak Arsenal maclarinda dikkat ettiysen Bilic, Mertesacker ve Kos yuzunden havadan orta yaptirmadi ve hem Motta icin hem de Ismail icin "orta ozurlu" diyenler cikti. Tabii ki durum boyle degil. Ismail cok iyi ortalar yapabilen bir bek ve sag taraftan sol ayagiyla da ortalar yapabilir hem sol ayaginin disiyla hem de iciyle, yani buna bir engel yok, aksine rakip defans oyunculari icin cok daha alisilmadik ve sasirtici bir durum.

Zaten bu yuzden bir cok buyuk teknik direktor ileride ters ayakli kanatlar kullaniyor, tipki Tore gibi.

Demarke degil, marke olacak ama duzenleyemiyorum. Idare edin.

• quote:

quote:

Yazdığınız bazı fikirlere elbette katılıyorum. ayağının serdar a göre temiz olduğu falan...Geçen sene gs maçında az daha serdar için sahaya bende atlıyordum kaptırdığı topla o ayrı. hücümda tamam (oda solda) ama sizinde belirttiğiniz gibi serdar sol bölgesini bile savunamazken adamda sağ tarafı savunmasını bekliyoruz. Bende kaç tane var derken parantez içinde doğru düzgün dedim zaten dikkaet ederseniz. Doğru bazı büyük küçük tekn.direktörler sağda sol ayaklı tercih ediyor ama bek olarak değil. Sizinde dediğiniz tıpkı Töre nin bek olmadığı gibi, her ne kadar bek e yardıma gelse de.

• Bu sezon inşallah 1 maça tam kadro çıkabiliriz.
  • sezon sonu sadece tolgay'ın degil yunu mallı'nın da sözleşmesi bitiyo... madem girdik bi yola gurbetçi endeksli bi takım kuralım.
  • forma satışları ne alemde ilen varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yazdığınız bazı fikirlere elbette katılıyorum. ayağının serdar a göre temiz olduğu falan...Geçen sene gs maçında az daha serdar için sahaya bende atlıyordum kaptırdığı topla o ayrı. hücümda tamam (oda solda) ama sizinde belirttiğiniz gibi serdar sol bölgesini bile savunamazken adamda sağ tarafı savunmasını bekliyoruz. Bende kaç tane var derken parantez içinde doğru düzgün dedim zaten dikkaet ederseniz. Doğru bazı büyük küçük tekn.direktörler sağda sol ayaklı tercih ediyor ama bek olarak değil. Sizinde dediğiniz tıpkı Töre nin bek olmadığı gibi, her ne kadar bek e yardıma gelse de.

Hayir ben kesinlikle Ismail iyi savunmaci degil demiyorum, onu bu forumda bir cok kimse soyluyor. Ismail'in problemi hucumda bazen top kaptirip, ataga cikmis takimi defansta dengesiz yakalatmasi yani geride oldukca bos alanlar birakmasiydi. Bu elbette defansif bir problem ama Sampiyonlar Ligi elemelerinde Ismail boyle oynamadi. Kademeye cok dikkat etti ve kontrollu hucum etti. Ustelik kendisini test ettigi takimlar da belli. O takimlardan ligimizde kac tane var? Ama ben demiyorum ki Ismail bu performansini surduremezse dahi oynasin. Bundan sonraki maclarda bu performansini surduremezse baskasi oynasin tabii ki.

Bir de teknik direktorlerin defansta ters ayakli bek tercih etme gibi bir luksleri zaten yok. Cunku beklerin her seyden once iyi defans yapabilmeleri ve pozisyon bilgilerinin ust seviye olmasi lazim. Bekler genellikle cocukluk caglarindan itibaren ayaklarina gore secilip o bolgeye alistiriliyorlar ya da bazen kanat oyuncularindan devsiriliyorlar. Yani Bilic'in Ismail tercihi Tore gibi degil, eldeki imkanlarin en iyisini bulma arayisidir. Ama Ismail'in sol ayakli olmasi da sag taraftan yaptigi ataklarda sasirticidir, bunu da kabul etmek lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: StevenGerrard

İsmail sağ ayak çalışıyor
     Beşiktaş 2014/2015 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu
     Beşiktaş 2014/2015 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Çocuğu ne hale getirdiler. Sakatlıktan döndüğüne pişman olmamıştır inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

sezon sonu sadece tolgay'ın degil yunu mallı'nın da sözleşmesi bitiyo... madem girdik bi yola gurbetçi endeksli bi takım kuralım.

Valla ikisi de çok çok iyi olur. Yani sınır olmasa bile alıp koyarım takımıma o kadar iyiler bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philippe Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

sezon sonu sadece tolgay'ın degil yunu mallı'nın da sözleşmesi bitiyo... madem girdik bi yola gurbetçi endeksli bi takım kuralım.

Valla ikisi de çok çok iyi olur. Yani sınır olmasa bile alıp koyarım takımıma o kadar iyiler bence.

her ne kadar izlemesemde almanya alt liglerinde de çok iyi performans gösteren isimler var. çok gurbetçi var ama sivrilen kişi sayısı az... mesela;

http://www.transfermarkt.de/ahmet-arslan/profil/spieler/209686

hamburg 2'de ilk 7 maçta 6 gol 4 asist.

http://www.transfermarkt.com.tr/levent-aycicek/profil/spieler/117476

werder bremen 2 ve a takım kadrosunda gidip gelen bi isim. alt yapı kategorisinde ilk 3 maçta 2 gol 2 asist.

http://www.transfermarkt.de/baris-atik/profil/spieler/161072

ilk 6 maçta 2 gol 4 asist.

özellikle başta belirttiğim ahmet arslan'ı çok merak ettim. 7 numarayı almış sağ kanatta yerini sağlamlaştırmış, hermaç skora katkısı olmuş. imkan yok ki izleyelim

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.