Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.151
Cevap
151
Favori
679.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asus bu bazen yapıyor 4.4 te otamatik gelir ancak bazen böyle şeyler yapmamız gerekebiliyor.
  • Firmware güncellemesini tavsiye ediyorum yüklemenizi...irili ufaklı yenilikler ile gelmekte;üst bardaki sim 1 ibaresi gidiyor,çoklu görev sonlandırma geliyor vs.ayrıca pile etkisi olumlu yönde yansımakta...

Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

6' olan kot pantolon ön cebe sığar mı ? Hatta mumkunse telefon ceplerde iken foto paylassanız cok kişinin soru işsaretleri aydınlanır.

yav kardeşim dvix player furyasından beri seni takip ederim nerde ucuz mal var oradasın.

bir defada kaliteli bir şey al hayatında yahuuuuuu
  • Zenphone 5 in radyosunu acmislar bunun radyosu açacak biri yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Zenphone 5 in radyosunu acmislar bunun radyosu açacak biri yok mu ?

Slm.

önce asus sitesindeki güncelleme, sonra root, sonra radyo.

şimdi şarjı %50'ye tamamlayıp güncellemeden başlayacam.

sonuçları buraya yazarım.
  • İnşallah bekliyoruz

• Telefonda ısınma sorunu varmı? Lg g2 yi isinma sorunu yuzunden satip z6 almak istiyorum ama ekran korkutuyor beni. G2 efsane parlak canli ekranina cok alistim z6 cok soluk geliyor. Ama isinma sorunu deli ediyor beni artik 2 dakkada bir isinmaya basladi cok rahatsiz oluyorum. Keske g2 ile kiyaslama yapabilseniz ya

• Spielberg kullanıcısına yanıt
    Bende var şuanda ısınma çok az. Parlaklık full olunca tatmin edici bir parlaklığı var.
  • G2 çok güzel telefon ve kibar ekrani sekli ggüzel bence degistirme

• quote:

Orijinalden alıntı: Spielberg

Telefonda ısınma sorunu varmı? Lg g2 yi isinma sorunu yuzunden satip z6 almak istiyorum ama ekran korkutuyor beni. G2 efsane parlak canli ekranina cok alistim z6 cok soluk geliyor. Ama isinma sorunu deli ediyor beni artik 2 dakkada bir isinmaya basladi cok rahatsiz oluyorum. Keske g2 ile kiyaslama yapabilseniz ya

Sirf bi yuzden attan inip eşşeğe binilir mi ? Verin servise 1 hafta da alin telefonunuzu. Garantili degilse bilemem..

• Güncelleme Yükleme
    Güncellemeyi telefon üzerinden yazılım güncelleme bölümünden göremiyoruz.
    Zenfone5 konusundaki arkadaşların yaptığı gibi Asus.com.tr sitesinden indirip kendimiz manuel olarak yapacağız.
    Bu bir versiyon güncellemesi değil. 4.3 versiyonu içerisinde hata düzeltmesi, iyileştirme düzeltmesidir.

http://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/
    adresine gidiyoruz. Sürücüler araçlar başlığının altında firmware dosyaları var.
    En üstte olan Sürüm V1.16.40.50(WW)'nın biraz aşağısında Global yazısına tıklıyoruz ve 673 MB'lık zipli bir dosya iniyor.
    Dosya indikten sonra zipten çıkarıyoruz.
    İçinden yine zipli olan UL-ASUS_T00G-WW-1.16.40.50-user dosyasını usb kablomuz ile bilgisayara taktığımız cep telefonumuzun ana dizinine atıyoruz.
    Herhangi bir klasör içine girmemesine dikkat edin. direkt ana klasöre atın.
    Telefonu usb kablosunu çekip bilgisayardan ayırıyoruz.
    Otomatikman sol üstte ünlem işareti çıkıyor. Bildirim barını aşağı çekince şöyle bir uyarı görüyoruz.
     ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Uyarıya tıklayınca...

Tamam dedikten sonra bir uyarı daha alıyoruz...

Tekrar tamam diyoruz ve cihaz kapanıyor, açılınca yeşil android elemanımız görünüyor, oradan güncellemeyi yapıyor.
    Sonra cihaz tekrar kapanıp açılıyor. bir müddet bekliyoruz, kendine geldiğinde bu ikazı verince güncelleme bitmiştir.
    Bütün bu işlemler (güncelleme dosyasını indirmeniz hariç) 5-6 dakika sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 17 Ağustos 2014; 23:07:39 >

• Telefonu root yapmaya çalıştım ancak herseferinde demo moda giriyor ve recovery siliniyor. Bir türlü beceremedim. Demo moddan çıkarkende şifre istiyor, önceki sayfada arkadaşın verdiği 741603 şifresiyle açılıyor

• Güncellemeyi yaptıktan sonra Zenfone5 sayfasında anlatılan yöntemle root edemedim. Failed hatası veriyor. Belki güncelleme öncesinde oluyordur. Şimdilik radyo hevesimi erteledim.

Root olayını yapmaya çalışırken telefona demo mood diye birşey yüklendi ve bir müddet sonra kendi kendisi demo mode olayını aktif edip cihazı tanıtmaya başlıyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız telefonu fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekiyor.
    Fabrika ayarı için demo mod aktif olup zenfone sayfası açılınca geri tuşuna 10 saniye kadar basın. ekranda kod yazılan bir bölüm çıkacak. 741603 yazıp confirm diyoruz. cihaz baştan başlayıp fabrika ayarlarına sıfırlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 17 Ağustos 2014; 23:56:26 >
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    Xda forumdada baktım ama root yok gibi şimdilik

• guncellemeyle alakasi yok kac gundur root edemiyorum diyordum sonunda anlayabildiniz yurtdsinda cpu farkli oldugu icinmi program bziim cihazlarda ise yaramiyor anlamadim insallah oyle birsey degildir hindistandan bir gelistiriciden birseyler bekleyecegiz yada rootlu kernel ciktiginda direk yapistiricaz cihaz cok yeni recovery ciksaydi onu yukler supersu yu recoveryden flashlardik ama oda yok 6 gundur denemedigim yontem kalmadi eger birseyler bulursaniz yazin arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: tpnrck

Xda forumdada baktım ama root yok gibi şimdilik

ben xda da konu actim hatta bir konunun icine yazdim adamlar sasirdilar onlarda anlamadi biz bu programla yaptik dediler ama biz yapamiyoruz iste fotoda paylastim sasirdilar yani

• quote:

Orijinalden alıntı: snatcher1982

guncellemeyle alakasi yok kac gundur root edemiyorum diyordum sonunda anlayabildiniz yurtdsinda cpu farkli oldugu icinmi program bziim cihazlarda ise yaramiyor anlamadim insallah oyle birsey degildir hindistandan bir gelistiriciden birseyler bekleyecegiz yada rootlu kernel ciktiginda direk yapistiricaz cihaz cok yeni recovery ciksaydi onu yukler supersu yu recoveryden flashlardik ama oda yok 6 gundur denemedigim yontem kalmadi eger birseyler bulursaniz yazin arkadaslar

cpu hız farkıyla alakası olsa Zenfone5 cihazı da rootlanmaz. Ama 5'te işe yarayan root 6'da işe yaramıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya değerleriniz çok kötü geldi bana arkadaşlar

Normal bir günlük kullanımda en az 6 saat ekran süresi bekliyordum bu telefondan. Nexus 4'üm 3-4 saat arasında ekran süresi sunuyordu ve yetmediği için satmıştım, buradaki bazı değerler benim Nexus 4'ten beter. İnşallah bir şekilde düzelir, yoksa benim için hayal kırıklığı olacak, başka cihaz beklemek zorunda kalacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpnrck

Telefonu root yapmaya çalıştım ancak herseferinde demo moda giriyor ve recovery siliniyor. Bir türlü beceremedim. Demo moddan çıkarkende şifre istiyor, önceki sayfada arkadaşın verdiği 741603 şifresiyle açılıyor

Aynen öyle.
    ama 741603 yapıp factor reset attırınca da telefon hafızasındaki herşey uçuyor. tertemiz mis gibi yeni bir cihazınız oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Batarya değerleriniz çok kötü geldi bana arkadaşlar

Normal bir günlük kullanımda en az 6 saat ekran süresi bekliyordum bu telefondan. Nexus 4'üm 3-4 saat arasında ekran süresi sunuyordu ve yetmediği için satmıştım, buradaki bazı değerler benim Nexus 4'ten beter. İnşallah bir şekilde düzelir, yoksa benim için hayal kırıklığı olacak, başka cihaz beklemek zorunda kalacağım...

Ihtiyaca gore degisiyor hocam ben ole telefonunu elinden dusurmeyen biri degilim hele evdeysem pc uzerinden ulasirim cevreme telefonla isim az oluyor suan gonlumde bos Dolana kadar yeter banada sonrasinda bilmiyorum mecbur bakicaz yoksa trip cekilmez degistiririz

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.