Şimdi Ara

★ SONY XPERIA Z3 Compact ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ ★ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.934
Cevap
151
Favori
812.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackzeros

samsung sonyi biraz daha sikistirdi galaxy alpha 1899 lira.
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-galaxy-alpha/productDetails.aspx?productId=telcepsamalpha&categoryId=371946
    her ne kadar z3c'nin daha iyi bir telefon oldugunu dusunsemde dunyanın neresine gitseniz alpha z3 compacttan daha pahali bir fiyata satiliyor , umarim sony fiyat politikasıni ona gore belirler.

Boyut olarak çok iyi özellik olarakta yeterli bir telefon bende merakla bekliyordum ama bataryası hayal kırıklığı sadece 1850 mah bu komik bir rakam kamerası 12 MP işlemci hızıda 1.8 GHz Z3C 20 MP kamera, 2.5 GHz işlemci ve 2600 mah batarya ile geliyor. Ama biliyoruzki Samsung tanınmış olması dünya çapında yaygınlığı ile yine çok satar. Şahsen hız kamera çokta önemli değil ikisi arasında ancak saniye farkları olur ama batarya Alphada rezalet. Ne olacak telefon 2 mm daha kalın olsada daha güçlü bir batarya ekleseler? Bunu benim gibi çok kişi istiyor ama işte üreticiler bunu duymak görmek istemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanxml -- 8 Ekim 2014; 17:47:33 >

• stevejones kullanıcısına yanıt
    garantide yazdıgına gore paralel degil.samsung tr garantili.
  • Galaxy Alpha batarya hariç kullananı üzmeyen bir telefon olacaktır. Ama yine de Z3C ile aynı fiyatta olamaz benim gözümde.
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    Evet.
    Zaten üreticiler için maximum sınır 2.00 W/kg. Ancak 2.00 olan bi telefon daha görmedim.

Sony Mobile de en yüksek SAR; Xperia U ve Xperia Tipo 'da: 1.620 W/kg (10g)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-galaxy-alpha/productDetails.aspx?productId=telcepsamalpha&categoryId=371946
    her ne kadar z3c'nin daha iyi bir telefon oldugunu dusunsemde dunyanın neresine gitseniz alpha z3 compacttan daha pahali bir fiyata satiliyor , umarim sony fiyat politikasıni ona gore belirler.

dostum haklısın keske sıkıstırsa sonyı,ama kameradan bataryaya cıpsete kadar alpha z3c gore hafıf sıklet kalıyor bıraz,hepsıburada 1899 olan paralel alpha fıyatın zaten bızde 1899 paralel z3c bulacagızdır bu durumda,aplha bılakıs kazık fıyatlı olup kalacaktır.

benım fıkrım z3 un m8 cıvarında fıyatlandırılacagı yanı bır ay oncekı z2 fıyaltarında oalcaktır z3...2199 yada 2299

aradakı yutrdısı 100euro luk farkıda gorunce z3 ıle comapct arasındakı,vergılerde 100euro pahalı olan bır cıhaz ıcın son etıkete bızde 120 euro gıbı fark olarak yansır..

sonucta z3c tan en az 250-300 lıra cıvarında daha ucuz olacaktır resmı sonyde.

kasım aralık ayı tahmınlerım sudur nacızane,ıddıam degıl aklımdan gecen..(gonlumden gecense -300 daha dusuk olması tabıkı )

Z3 RESMI SONY CENTER : 2199TL PARALEL Z3 : 1799 - 1999 (MAGAZASINA SITESINE GORE )

Z3C RESMI SONY CENTER: 1849TL PARALEL Z3C: 1599 - 1799 (MAGAZINA SITESINE GORE )

VE burda hepımızın sanslıgı dolar kurunun son 10 gundur cosmus olması,bu bıle bızı 50 cıvarı pahalı alım sanssızlıgına sokuyor.

alphanın fiyatı resmi distübitör paralel değil

• alpha hic kucumsenecek bir rakip degil ,metal cercevesi ve inceligi insani kendien cekiyor ,performans sonuclarida z3c'den asagi kalir degil ,tabi pil gibi buyuk bir dezavantajida var.kamera z3c'den geride ve 12 olabilir ama ust duzey bir kamerasi var yinede.samsungun kullanıcı arayuzu ve muhtemelen yasanabilcek ısınma halinde performans dusuleride alphanın diger eksileri olabilcegini dusunuyorum.
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadasim. Sana telefonla ilgili bazi sorularim olacak.
    1. Telefonda fm radyo varmi? Kulakligi takip bir denesene calisiyormu. Her site farkli bir sey diyor.
    2. Normal kullanimda az da olsa isinma oluyormu oyunlari saymiyorum.
    3. Otomotik moddan cikarsak ekran kac faiz parlaklikda normal gozukuyor. Bir karanliklasma varmi ekranda yani
    4. Ses hopolerinde titresim hiss olunuyormu ve rahatsiz edicimi?

Tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eyvah yandık... Şimdi bu konudaki arkadaşlar Z3 Compact Alpha'dan daha iyi 2500-3000'e gelsin diyecekler... Keşke paylaşmasaydınız bu bilgiyi.

Ve dediğiniz gibi dünyanın her yerinde Alpha daha pahalı.

Alpha 600 € = 1899 TL
    Z3 Compact 450 € = ???

• Samsung türkiyedeki fiyatları son kullanıcıya göre daha iyi ayarlıyor. Avrupada note 4 750 € burada 2299 tl hemen hemen aynı fiyat avrupa ile ama sony avrupada 500 € olan z3c buraya 1500 tl ye satmıyor işte sıkıntı orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavidmur

1. Telefonda fm radyo varmi? Kulakligi takip bir denesene calisiyormu. Her site farkli bir sey diyor.
    3. Otomotik moddan cikarsak ekran kac faiz parlaklikda normal gozukuyor. Bir karanliklasma varmi ekranda yani

Tesekkur ederim

1. evet fm radyo var şimdi denedim çalışıyor.
    2. Şu an batarya 25 derecede. Normalde ısınma olmuyor webde gezerken falan ısınma bariz değil. Oyunlarda bilemem ama ısınacaktır hepsi ısınıyor oyunda.
    3. Bunu anlayamadım?
    4. Evet şimdi tekrar denedim hoparlör sona kadar açarsam bir miktar zıngırdıyor diyeyim rahatsız edici doğrusu iyi birşey değil sevmedim sesi bir kademe kısarsam geçiyor ama böyle olmamalıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurcagy

quote:

Eyvah yandık... Şimdi bu konudaki arkadaşlar Z3 Compact Alpha'dan daha iyi 2500-3000'e gelsin diyecekler... Keşke paylaşmasaydınız bu bilgiyi.

Ve dediğiniz gibi dünyanın her yerinde Alpha daha pahalı.

Alpha 600 € = 1899 TL
    Z3 Compact 450 € = ???

yok artık :) pahalı satılmasını neden isteyelim? Normal bir insan elbette ucuz satılmasını ister. Alt tarafı bir telefon benim kullandığımı sende kullansan ne olacak bana zararı var mı yok o halde ne güzel birşey ucuzlasın. Bütün telefonlar ucuzlasınki istediğimizde rahatça değiştirebilelim. Sony Alphadan çok satmak istiyorsa elbet daha ucuza satmalı ama Distribütörü ne düşünüyor acaba? Bir miktar kardan feragat edip riske girip sürümü hedefleseler ucuza satılabilir. Ama çoğunlukla çok karlı satmak işlerine geliyor sanırım riske girmeden azar azar karlı karlı. Bana sorarsanız akılcı değil riske girip rakipleri zorlayıp daha az karla ama daha çok adeti hedeflemeliler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Tesekkur ederim

2. Şu an batarya 25 derecede. Normalde ısınma olmuyor webde gezerken falan ısınma bariz değil. Oyunlarda bilemem ama ısınacaktır hepsi ısınıyor oyunda.
    3. Bunu anlayamadım?
    4. Evet şimdi tekrar denedim hoparlör sona kadar açarsam bir miktar zıngırdıyor diyeyim rahatsız edici doğrusu iyi birşey değil sevmedim sesi bir kademe kısarsam geçiyor ama böyle olmamalıydı.

Hopoleri youtubede bir videda gormusdum kagit koydugu zaman titriyrdu amma kisdigimizda gitmesi iyi olmus. tesekkurler. 3cu de demek istediyim su ki. Yani ekran parlakligi kacda kullaniyorsun. 40-50%de guzel gozukuyormu ekran yoxsa 60-70ler kullanim icin iyimi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

quote:

Tesekkur ederim

3. Bunu anlayamadım?

Hopoleri youtubede bir videda gormusdum kagit koydugu zaman titriyrdu amma kisdigimizda gitmesi iyi olmus. tesekkurler. 3cu de demek istediyim su ki. Yani ekran parlakligi kacda kullaniyorsun. 40-50%de guzel gozukuyormu ekran yoxsa 60-70ler kullanim icin iyimi?

hoparlör sanırım içerde ufak birşey ses çıkışı belliki çok güçlü hoparlör kaldırmıyor gibi bir görüntü verdi bana. Ekran otomatiği kapatırsanız %50 ayarda net görünüyor %60-70lerde evet daha tatlı bir görüntü veriyor ama %50 idare ediyor. Ben ışığı sona kadar açıp otomatik ayara alıyorum.

• Fiyat konusunda sony gerçekten acımasız :D yüksek miktarda belirliyor hiç sağa sola bakmadan kendi kafasına göre. Bence de yüksek karla satayım ama az satayım sorun değil der gibi sony türkiye çünkü karı alacak ama fazla tel satılmadığı için garantiyle sorunla falan uğraşmayacak.
  • Bu arada 1800 TL ve altı olursa z3c almayı düşünüyorum tabi birde yakın tarihte gelirse yoksa z2 alacam ereyondan 1799tl + 100tl chip para veriyorlar yani 1699 a denk geliyor.http://www.ereyon.com.tr/urun/sony-xperia-z2.aspx
  • Onumuzdeki haftadan umitliyim insalah bir belirti cikar ortaya

• http://www.youtube.com/watch?v=coQkpRGcK8U

Arkadaşlar bu videoya rastladım. 2 gun once yuklenmıs. Ben de tam ızlemedım ama saglam bir şeye benziyor. Benim için kararsız kalanlara bir fikir olur belki
  • SBJKN1903 S kullanıcısına yanıt
    guzel vıdeoymus ama kısa bır ınceleme...

bırde adamlar neyle cekmıs,4k super aslında nelerı goruyoruz artık youtbeda ama bızım ulkemızde 4k yı akıcı ızleyecek net baglantısı kac evde var.hızı olsa kotası var
  • Kasim sonu Aralik basi yeni xperia z serisi telefonlar gelecek diye soyleniyormus anlasilan Sony yine aldirmayacak kendini.Geliyorum i6 yavas adimlar ile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recistic -- 9 Ekim 2014; 0:25:03 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recistic

Kasim sonu Aralik basi yeni xperia z serisi telefonlar gelecek diye soyleniyormus anlasilan Sony yine aldirmayacak kendini.Geliyorum i6 yavas adimlar ile..

Turkiye sitesinde z3 dual gelmis olarak guncellenmis,muhtemelen önümüzdeki hafta yada hafta sonu bulunabilir olmaya baslar.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.