Şimdi Ara

★ Sony Xperia™ Z3 Kulübü / FlashTool / Kamera İpuçları /Soru-Cevap ★ Lollipop Güncellemesi Geldi! (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.077
Cevap
140
Favori
714.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Simurg

quote:

Orijinalden alıntı: exellanss

quote:

Arkadaşlar telefonda durduk yere şu hata çıkıyor nasıl çözücem bunu. 10 saniyede bir geliyor ekrana, çok sinir bozucu bir şey

http://hizliresim.com/GvgY06

Custom ROM kullaniyorsun sanırım, muhtemelen cyanogenmod bu ? Cyanogenmodun sanırım kararlı sürümü halen mevcut değil bence stock roma geri donmelisin, ya da tekrar temiz bir kurulum yapmalisin.

Düzenleme: Cyanogenmod dedim ama emin olamadim şimdi bu stock ROM mu custom ROM mu ?

Xperia blog da paylaşılan dot temayı kullanıyorum sadece. Şurda ki.

http://www.xperiablog.net/2015/03/08/dot-xperia-themes-available-to-download/

Bugüne dek onlarca tema demedim stabil olup sorun cikartmayani görmedim şahsen tavsiye etmiyorum, lollipop yakında geliyor onu beklemeni tavsiye ederim, bunu da kaldirmani oneriririm. Ama sorunun kaynağı bu mu net fikrimde yok açıkçası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar telefonda durduk yere şu hata çıkıyor nasıl çözücem bunu. 10 saniyede bir geliyor ekrana, çok sinir bozucu bir şey

Email uygulaman hata veriyor sanırım. Uygulamalardan e mail uygulamasına gel verileri temizle.g mail değil yalnız su beyaz tasarıma sahip olandan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 15 Mart 2015; 13:53:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolekşın

Sorunu çözmenize sevindim usta aklımızda olsun bu tip bir sorun yaşarsak nedeniyle ilgili fikrimiz olur.

Valla bununla ilgili ayrı bir konu bile açılır çünkü binlerce indiren insan var play'den.

• @ exellanss
    bahsettiğiniz root yöntemini uyguladığımda otomatik bootloader kilidini kaldırıyor mu acaba? Bilginiz var mı? Root için verdiğiniz linkteki dosyayı indirmek için survey'i tamamlamak lazım. Açıkçası ben daha bugüne kadar hiçbir surveyi tamamlayamadım :)

@szatsy
    Sizin belirttiğiniz root yöntemine ulaşmıştım daha önce. Ama o yöntemle root yapabilmek için yazılım sürümün verdiğiniz linkte kırmızı olarak yazılı olduğu gibi D6633 için 23.0.F.1.74 olması gerekiyor. Bizim cihazın yazılım sürümü daha yeni. Bu nedenle root yapılamıyor diye biliyorum. hatam varsa düzeltin. Yazılımı önce downgrade yapmam gerekiyormuş. Onu yapmak için kim bilir neler yapmam gerekiyor. Aslında en son çare olarak downgrade düşünürüm. Önceliğim mevcut yazılım üzerinde Bootloader kilidini kırmadan root yapmak ve custom recovery yüklemek.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Custom ROM kullaniyorsun sanırım, muhtemelen cyanogenmod bu ? Cyanogenmodun sanırım kararlı sürümü halen mevcut değil bence stock roma geri donmelisin, ya da tekrar temiz bir kurulum yapmalisin.

Düzenleme: Cyanogenmod dedim ama emin olamadim şimdi bu stock ROM mu custom ROM mu ?

Xperia blog da paylaşılan dot temayı kullanıyorum sadece. Şurda ki.

http://www.xperiablog.net/2015/03/08/dot-xperia-themes-available-to-download/

Bugüne dek onlarca tema demedim stabil olup sorun cikartmayani görmedim şahsen tavsiye etmiyorum, lollipop yakında geliyor onu beklemeni tavsiye ederim, bunu da kaldirmani oneriririm. Ama sorunun kaynağı bu mu net fikrimde yok açıkçası.

Temayı kaldırdım ama bir şey farketmedi malesef.

@Teknode
    Dediğine baktım uygulamalardan exchange servislerini devre dışı bıraktım inşallah sorun düzelmiştir, sonucu yazarım.

• Açıkçası telefon serviste hala daha ayar cekebilmis değilim ve adam gibi ne custom ROM ne de root yöntemi mevcut değil, bu konuda en güvenilir yer elbet xda forumudur.

Burada:http://tinyurl.com/exellanss55 anlatım mevcut rootlama esnasında bootloader kilidi kalkmaz,onu ayri yapmak gerek ama en önemlisi DRM keylerini yedeklemektir ta backup yöntemiyle telefonum serviste olduğu için ben de daha tam manasıyla yapabilmiş değilim, ilk kez xperia kullanıyorum.

• exellanss kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yerde şöyle bi ifade yer alıyor:

Requirements

USB debugging enabled
    Settings => About phone => Click 7 times on Android Build to unlock developer options
    Allow mock locations
    Settings => Developer Settings
    adb drivers installed
    Firmware < October 2014 (kernel and system)

Buradaki kırmızı satıra bakarsanız benim anladığıma göre bu yöntemle root yapabilmek için Firmware yazılımının Ekim 2014 tarihinden öncesine ait olması gerekiyor diye anlıyorum. Yani benim yazılım sürümüne uygun değil. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCkBuiLt

Bahsettiğiniz yerde şöyle bi ifade yer alıyor:

Requirements

USB debugging enabled
    Settings => About phone => Click 7 times on Android Build to unlock developer options
    Allow mock locations
    Settings => Developer Settings
    adb drivers installed
    Firmware < October 2014 (kernel and system)

Buradaki kırmızı satıra bakarsanız benim anladığıma göre bu yöntemle root yapabilmek için Firmware yazılımının Ekim 2014 tarihinden öncesine ait olması gerekiyor diye anlıyorum. Yani benim yazılım sürümüne uygun değil. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Evet aynen öyle ayrıca senin sürümü inceledim nette ama yeterli ingilizcem yok anlayamadim walla ama anladığım kadarıyla güncellenmesi gerektiği söyleniyor.

• quote:

Uygulamalardan eposta ve exchange servis. Verileri temizle deyin herhangi biri devre dışı ise etkinleştirin

• quote:

Orijinalden alıntı: szatsy

quote:

Uygulamalardan eposta ve exchange servis. Verileri temizle deyin herhangi biri devre dışı ise etkinleştirin

Exchange servisleri devre dışı bırakmıştım bir saat önce şuana kadar hata almıyorum , düzeldi sanırım.

• Arkadaşlar ben ekran parlaklığını full açık halde şarja takılı 5-6 saat film izliyorum bataryayı etkiler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDTuRkk

Arkadaşlar ben ekran parlaklığını full açık halde şarja takılı 5-6 saat film izliyorum bataryayı etkiler mi

Şarjda iken telefon kullanmak aslında telefon icin zararlıdır, ayrıca klasiktir "Şarj kablolarının boyu insanlar telefonu şarjda iken kullanmasin diye kısadır" vs bence şarj sağlığı açısından bu yolu denememelisin.

• quote:

quote:

Arkadaşlar ben ekran parlaklığını full açık halde şarja takılı 5-6 saat film izliyorum bataryayı etkiler mi

Şarjda iken telefon kullanmak aslında telefon icin zararlıdır, ayrıca klasiktir "Şarj kablolarının boyu insanlar telefonu şarjda iken kullanmasin diye kısadır" vs bence şarj sağlığı açısından bu yolu denememelisin.

Güvenlik olarak çalışıyorum gece film izleyerek Zaman geçiyor mecburum

• quote:

quote:

quote:

Güvenlik olarak çalışıyorum gece film izleyerek Zaman geçiyor mecburum

Ucuz bir tablet alıp onunla idare edebilirsin bence :) ama gene de çok büyük zararı olmayabilir üreticilerin tavsiyeleri bunlar

• Android 5.0.1 ile ortaya çıkan aşırı RAM tüketimi, kullanıcıların canını oldukça sıkıyordu. Android 5.1 Lollipop güncellemesi bu sorunu giderir diye düşünmüştük, ancak Android 5.1 kullanmaya başlayanlar, bu sıkıntının devam ettiğini bildirdi. Android resmen yiyor cihazınınız RAM'ini.

İşte bu durumun farkına varan Google, sorunu çözmüş, ekstradan da birkaç yenilik ekleyerek Android 5.1.1'i hazır etmiş.

Kullanıcıların şikayetlerinin hepsi hemen hemen aynı. Uygulamalar (özellikle Google+) sürekli olarak kendini yeniden başlatıyor. Bazı aktif uygulamalar, onları kullanırken birden kapanıyor. Ve en önemlisi, 1.1GB yada 1.3GB olan RAM, birkaç saat içinde kendi kendine 750-800MB'lere kadar düşüyordu. Bu şikayetlerde bulunanların büyük bir çoğunlu da Nexus kullanıcıları.

Google, Android 5.0 ile başlayan, Android 5.1 ile de devam eden bu sıkıntıyı yeni güncellemesi 5.1.1 ile çözecek. Ancak yeni güncellemenin ne zaman çıkacağı belli değil. Google bu konuda da aceleci davranmak istemiyor. Çünkü büyük beklentilerle gelen Android 5.1'de bile en basitinden bu RAM sorunu devam etmişti. Google yeni güncellemede hataları, sıkıntıları olabildiğince minimuma indirmeye çalışacak.

• Camera FV-5 uygulamasını kullanan var mı sony nin kendi kamera uygulamasından iyi mi para verip satın alınır mı sizce bir artısı olur mu
  • Sony lolipop düzelene kadar vermeyecek anlaşılan.art sistemine geçildiği halde hala ram ve batarya tüketimi çok fazla lolipop yıl sonuna kadar anca düzelir

• O zaman biz daha çok bekleriz güncellemeyi. Sorunlu olacaksa ben beklerim sorunsuz olanı versinler zaten. Şu an telefon uçak gibi güncelleme sarkabılır sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLinq

Camera FV-5 uygulamasını kullanan var mı sony nin kendi kamera uygulamasından iyi mi para verip satın alınır mı sizce bir artısı olur mu

Nette full beleş apk var iken para verilir mi hiç. Apk dosyalarına para verilmez nette her türlü bulunuyor. Perfectly clear daha iyi fv5 ten

• exellanss kullanıcısına yanıt
    Şaşıyorum şu Sony camiasına. Nasıl oluyor da bu kadar zaman geçmesine rağmen adam gibi root yöntemi geliştiremezler. Sony engellemek için neler yapmış da buna neden olmuş anlam veremiyorum. Nasıl kalkacağız bu işin altından anlamadım. Bu zil çalarken ses kısık çıkması olayı sizde de var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.