Şimdi Ara

Jetta 96 Bin lira olmuş (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
5
Favori
21.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşa canınızı sıkıyorsunuz, işine gelmeyen almaz olur biter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O arabaya eklenen her donanıma devlet ötv koyuyor,ama Volkswagen oluyor değil mi kabahatli? Parası kıymetli olan gitsin o halde 30 daha koysun 3.20d alsın,bekara koca boşamak kolay tabi,paranız olursa siz öyle yaparsınız çoğu kişi 2. El yıpranmış arabaya para vermez,herkesin kendi tercihi alan olur bunu da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar para verip birde sira beklicem he? Haha

• Bu gidisle araba sevdalisi olanlar motorcu olacak trafigimiz hindistandaki gibi olacak

• O paraya Volvo alırım.
  • Mazda'nın adı geçmiş. Yeni 3'ü görmedim canlı olarak ama web sitesinden gördüğüm kadarı ile çok da şık. Ama bayramın 3. günü Moda'da sabah yürüyüşümü yaparken yeni Mazda 6'yı gördüm ve metalik kırmızı renkti arabaya hayran kaldım ve nereden baksan 15 dk inceledim arabayı da ondan sonra yanından ayrıldım ki sabahın 8'in de beni gaspçı sanmasınlar diye. Mükemmel bir dizayna sahip. Ama işte Allah'ın Jetta'sı 100 bin liraya ramak kalmış. Gerçi C segmenti arabaları doldurduğun zaman donanım ile 80 bin lirayı geçiyor ve 100 bin lere ulaşıyor.
  • O para bende olsa e60 5.20 ye binerim

• Turkiye ile nüfusu benzer gelişmiş ulkelerde bizim 3 4 katimiz araba satılır yıllık.

Kimse vatandaşı suçlamasın araba alıyor diye , millet zaten kisacagi kadar kismis alımı.

Araba da temel bi ihtiyac , ekmek 5 lira olsa yemeyecek misiniz ?

Burda asıl zalim devlet ve vergi sistemi altinda ezilen bi halkı bile somuren firmalardir...

Asıl tepki yeri de sandıktir , insanlara kizacaksaniz araba alıyor diye değil bu sistemin mimarlarini hala destekliyor diye kızın.

Hep söylerim firmalar bizim rakibimiz hatta dusmanimizdir , marka savunucularina selam olsun ...

• Oha yani başka bir şey demiyorum.Kesin bu parayı veren de çıkar sonra lüks araç kullanıyorum havalarına girer Ne değişik insanlar var.
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Otomobil temel ihtiyaç, ona kimsenin itirazı olamaz. Bugün acil işimiz çıksa iki adım yol için taksilere servet vermemiz gerekiyor. Dolmuşlar zaten devletten çıkmış artık Allah'a emanet. Belediye otobüsleri de utanmasa sabah-öğle-akşam olmak üzere günde 3 sefer yapacak.

Ki belediye hizmet amaçlı da değil, gelir amaçlı yapıyor toplu ulaşımı. O sebeple hiç de hesaplı sayılmaz.

Ama burada suçlu yine biziz. C segmenti standart bir otomobile 100 bin lira fiyat çekip, üzerine satmayı bekleyen, ve büyük ihtimalle satacak olan firmaların varlığında suçlu biziz. Otomobilin temel ihtiyaç kısmı, F/P dengesi ideal modeller ile çözülebilir. Fakat olmayacak otomobillere olmayacak anlamlar yükleyip de olmayacak paralar veriyorsak bu bizim suçumuz.

Adam satıyorsa 100 de yazar 150 de yazar. Alan var çünkü. Bugün bu Jetta'yı gören yarın kendi arabasına +15 bin lira ekliyor. Neden? E piyasa böyle.

Yeni 308 C segmentinde standartların üzerinde olmasına rağmen satmıyor. Çünkü olmayacak bir fiyatı var. Beter olsun, hiç satamasın. Kimse de almasın. Almasın ki insanlarda toplum bilinci oluşsun.

Toplum bilincimiz oluştuğu gün bu sorunların tamamına yakını kendiliğinden çözülecektir. Firmaları da vergi sistemini de dize getirecek olan yine bu toplum bilinci. Ama nerdee. Bugün bir boykot kampanyası başlasa 5 kişi adını yazdırır, 15 kişi "Bana ne lan" der. E satıcı da 20 liraya satabildiği malı 10 liraya bırakır mı? Yarın 25 yapar.

Evin arabası ya değişecek ya da ikinci araba alınacak. Maddiyat konusunda da bir sıkıntı yok çok şükür. Ama süresiz bir şekilde askıya aldık bu değişimi. 500L'lere 70 bin, C4 Picasso'lara 90 bin istenildiği müddetçe de kapının önündeki araba kapının önünde kalacak.

• Bir kere Jettanın rakibi Octavia filan değil zaten BMW 3 serisi ve Mercedes C Serisi belki Audi A4 olabilir, Octavia Skoda olduğu için beğenilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

Bizim bu insanlarda ki Alman sevdası bitmez.

En kalite arabayı Almanlar yapınca böyle olması normal. Siz Toyota sürün.
  • Kimse araba almasa bu ülkede bir kac ay birliktelik beraberlik olsa bak nasıl indiriyorlar fiyatları ama bizde o yok..

• Jetta'ya o kadar para vereceğime gider ev alırım. fazla yani abartmışlar.

• parker48 kullanıcısına yanıt
    yakından uzaktan arabayla hiç alakan olmadığı belli oluyor. octavia jetta'nın rakibidir ve şu fiyata bakarak şimdi jetta almanın yüzyılın aptallığı olacağını söylerim.

http://www.youtube.com/watch?v=MapothQ1mOI

edit: link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senjido -- 1 Ağustos 2014; 10:18:13 >
  • 100 bine yakın para ver 2014 model highline araba al, ondan sonra karşılaştığın manzaraya bak. Yazık!

Jetta 96 Bin lira olmuş
  • Sende atlamışşsın hemen, ben orada kinaye olsun diye yazdım Alaman fanboylarına. (espri mahiyetinde yani, smile koymuştum gerçi farkedilmemiş ), elbette Octavia ile Jetta aynı sınıfta farklı platformlara sahip araçlar olduğunu bilmeyen yoktur. Neyse anlamı kalmadı artık.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Pek kinaye gibi gelmedi o yüzden birçok üye eksiledi yorumunu. yoksa bir şeye atlamadık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senjido -- 1 Ağustos 2014; 10:30:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Bir kere Jettanın rakibi Octavia filan değil zaten BMW 3 serisi ve Mercedes C Serisi belki Audi A4 olabilir, Octavia Skoda olduğu için beğenilmez

Vay be, C segmenti Jetta, D segmenti 3 serisi BMW ve C serisi Mercedes ile rakip oldu.

Ama bu dediğin VW Jetta kullanıcıları için geçerli. Çünkü onlara göre JETTA ile C serisi Mercedes ve BMW 3 serisi eş değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 1 Ağustos 2014; 10:47:07 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.