Şimdi Ara

BAHÇEŞEHİR TIP 310 İLE ALMIŞ OHAA! (HEMDE 2 KİŞİ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
7
Favori
15.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3nokta1

quote:

Orijinalden alıntı: Kessy

100bin kisiden kimse mi yazmayacak birak Allah askina kibrisin Turkcesi bile 350 ile almis sen neyin kafasini yasiyorsun

Ulan yazmamis ki olmamis. Anlamiyorum abi sanki taban puanlari biz belirlemiyoruz.

ya hocam böyle bir şeyin akla mantığa uygun hiçbir tarafı yok.

tek açıklaması yukarda arkadaşın bahsettiği 52 kişilik kontenjanın bir kısmının ösys puanıyla bir kısmının başka kriterlere göre doldurmasıyla olabilir. o kriterlerde türkiye şartlarında nelerdir bi tahmin yürütelim bakalım.

• tıp fakültesinin gururu ayaklar altında bide sanırım o tek öyle bir kişi ben okula gitmeye utanırım
  • selkatmis07-06 S kullanıcısına yanıt
    tıp fakültesinin değerini bu kadar düşürenlere yazıklar olsun
  • Ozaman tahminen 100-150 binlerden almıştır. Vay be bu memlekette parası olan okuyor, parası olmayan biyerleri kazanmak için tekrar tekrar sınava giriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olm o 309 daki adam o tercihi nasl yapmış ilginç şeyler dönüyor
  • Millete laf atıp boş boş konuşacağınıza az araştırın beyler apply baü ile girildi o programa paradır akpdir diye saydırmadan önce bi neyin ne olduğunu bilin
  • quote:

Orijinalden alıntı: absolutizm

Millete laf atıp boş boş konuşacağınıza az araştırın beyler apply baü ile girildi o programa paradır akpdir diye saydırmadan önce bi neyin ne olduğunu bilin

Aksini iddaa eden yok adam tıp fakültesine 310 çeken birinin girebilmesini eleştiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • absolutizm A kullanıcısına yanıt
    apply baü ile girenin tayyip veya para sayesinde girmediği nerden belli? gidip parayı vermiştir veya bi tanıdıklar hoop TIP.
  • quote:

Millete laf atıp boş boş konuşacağınıza az araştırın beyler apply baü ile girildi o programa paradır akpdir diye saydırmadan önce bi neyin ne olduğunu bilin

Apply Bau ile girebilmen için puanının oranın taban puaniyla eşit olması gerekiyor.

• Ben eleştirilere bişey demedim bana göre de yanlış o puanla tıpa gitmesi ama akp kontenjanı diyen zihniyetin kafasını yaşamak istedim sadece bahçehehirde akp kontenjanı nasıl olacaksa nasıl bu düşünceye kapıldı onu anlamış değilim siyasetten anlayıp konuşsa yine bişey demeyeceğim
  • apply bau sayfasında bu yazıyor ''BAU Mühendislik ve Tıp Fakülteleri'nde, sınav puanınız dikkate alınmadan çok özel burs imkanlarıyla eğitim şansı yakalayın.''
  • 310 puan ile tıp fakültesine gireni eleştirmek yerine acımak gerek bence, o okulu zorlasa 10 yılda belki bitirir o öğrenci. Kendine yazık eder kayıt yaptırırsa. 45 okul puanı olsa 265 puan almış bu kişi.
  • quote:

oo öyle birşey varsa garanti ordan aldılar kesin var mı böyle birşey?

Evet maalesef böyle bir şey var , aslında gayet ideal tabi ki Türkiye şartlarına uyarlayınca 300'lük adamlar giriyor ancak :D Yine de proje geliştiren derslere pek asılmayan , olimpiyat çalışan kişilere bir ayrıcalıktı :D Fakat bu bana torpil gibi geliyor.
  • quote:

Ben eleştirilere bişey demedim bana göre de yanlış o puanla tıpa gitmesi ama akp kontenjanı diyen zihniyetin kafasını yaşamak istedim sadece bahçehehirde akp kontenjanı nasıl olacaksa nasıl bu düşünceye kapıldı onu anlamış değilim siyasetten anlayıp konuşsa yine bişey demeyeceğim

Yetki ve güç iktidarda olduğu ve adı böyle skandallarla anıldığı için demiş olması gayet normal. Dedi diye doğru sayılmadı merak etme.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

apply bau sayfasında bu yazıyor ''BAU Mühendislik ve Tıp Fakülteleri'nde, sınav puanınız dikkate alınmadan çok özel burs imkanlarıyla eğitim şansı yakalayın.''

Ben de burs kazandım merak etme. Okulla gittik görüştük, yasa gereği ÖSYM taban puanına eşit bir puan almanız gerekiyor dediler

• Sazan.avi yapmış resmen
  • Bu dediğin mantıklı mı sence bi oku sitesini kurallarını tamamen başvuru ve kabule bağlı tamam torpil vardır ama adam 495 alacak olsa zaten apply baü sistemine ne gerek var girer zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

quote:

Orijinalden alıntı: FastCalamity

Apply BAU uygulamasından dolayı , LYS sonucuna göre değil de , özel burs almış olabilir yani (Torpil olması , ya da özel bir durumu olması muhtemel , olimpiyat-proje-aile aşırı maddi yetersilik vs.) dolayı.Apply Bau'da ösym puanları haricinde Bahçeşehirin insiyatifine dayalı ABD modeli öğrenci alma sistemi arkadaşlar.

nasıl yani?

52 kişilik kontenjanın atıyorum 45 kişisini ösym puanlarına göre geri kalan 7 kişiyi de herhangi bir kritere göre alabilir mi bu adamlar?

o zaman o iş açık artırmaya bile döner.

Kendi burs sistemlerine göre alıyorlar ÖSYM puanına bakmaksızın , işte başarıları , projeleri , ilerde yapmak istedikleri , maddi yetersizlik, durumu , tavsiye-refarans mektupları vs. ile dediğin gibi benim korkumda bu idi daha çok para verip bu sistem adı altında 200-300'lük kişilerinde girmesi.Ancak umarım düşündüğümüz gibi değildir de hak ettiği için vermişlerdir bu bursu.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirhan95

quote:

apply bau sayfasında bu yazıyor ''BAU Mühendislik ve Tıp Fakülteleri'nde, sınav puanınız dikkate alınmadan çok özel burs imkanlarıyla eğitim şansı yakalayın.''

Ben de burs kazandım merak etme. Okulla gittik görüştük, yasa gereği ÖSYM taban puanına eşit bir puan almanız gerekiyor dediler

adamlar seni almak istememiş ondan onu söylemiş yollamışlar zaten puanı alsam sistem niye yapsın adam girerim ben.
    apply baü ile terrcih yapıyorsun torpilin varsa paranda bolsa 2 katı para verirsin her yerde okursun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.